Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: POMOCY ! Mój 3 miesięczny ratlerek jest chory  (Przeczytany 2542 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mati917533

  • *
  • Wiadomości: 2
Witam.
Mój ratlerek jest chory, ma 3 miesiące. Po przywiezieniu przez 4 dni wszystko było dobrze. Wczoraj była osowiała, nie chciała się bawić. Lekarz stwierdził, że ma gorączkę, dał jej zastrzyk. Już wieczorem było lepiej ale od dziś rana piesek wymiotuje pianą, nic nie je i nie pije. Już wcale się nie chce bawić a większość czasu przesypia. Lekarka dała antybiotyk, nie stwierdziła odwodnienia. Dodam, że piesek ma duże opóźnienia w szczepieniach, gdyż poprzedni właściciel strasznie to zaniedbał. Po 1 dawce antybiotyku nadal jest tak jak było, czyli bardzo źle, kolejna dawka jutro o 12.00
Co jest przyczyną ? Na co mój piesek najprawdopodobniej zachorował ? Czy przeżyje ?
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: POMOCY ! Mój 3 miesięczny ratlerek jest chory
« Odpowiedź #1 : 2015-04-04, 19:27 »
Przyczyn może być mnóstwo, przez internet nikt niestety psa nie zdiagnozuje (zwłaszcza, że jedynymi objawami są gorączka i wymioty). Ważne, żeby psa poić (choćby na siłę, przez strzykawkę, bardzo niewielkimi ilościami wody, żeby ich nie zwymiotował) bo przy tak małym psie o odwodnienie bardzo łatwo. Dziwne, że wet tego nie zalecił. Może warto pójść do innego weterynarza?
Zapisane

Kropki-i-laty_pl

  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: POMOCY ! Mój 3 miesięczny ratlerek jest chory
« Odpowiedź #2 : 2015-04-07, 14:37 »
Poczekaj na kolejną dawkę antybiotyku i zobaczysz czy pomoże,jeżeli nie zauważysz poprawy do wieczora to czym prędzej udaj się ponownie na wizytę kontrolną do weterynarza. Wiadomo w ogóle na co wcześniej szczepiony był piesek?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: POMOCY ! Mój 3 miesięczny ratlerek jest chory
« Odpowiedz #2 : 2015-04-07, 14:37 »

Robert Janek

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 56
Odp: POMOCY ! Mój 3 miesięczny ratlerek jest chory
« Odpowiedź #3 : 2015-10-08, 22:03 »
i jak pomógł ? :)
Zapisane
Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 24 zapytaniami.