Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Szare Szeregi  (Przeczytany 1497 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lolusia666

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 290
  • Śmierć...
    • WWW
Szare Szeregi
« : 2006-09-20, 20:01 »
Szare Szeregi*

Prolog
 - …Szary mundur, mały mundur, na łokciach parę łat…
   Szary mundur, pod mundurem 12 tylko lat…
   Szary mundur, wielka duma i wielki serca żar,
   Szary mundur pod mundurem, 12 tylko lat!…**
 Krystian słuchał w napięciu każdej zwrotki, czy refrenu piosenki Ewy. A harcerka śpiewała ładnym, przejrzystym tonem, lecz smutno. Druga wojna światowa dopiero się zaczęła, ale Grupy Szturmowe*** Szarych Szeregów nie dawały za wygraną. Musieli wygrać.
 - Coś się tak zasłuchał, Krystian? – zanuciła Ewka.
 - Ano… jakoś tak wyszło… - podrapał się po głowie Krystian. Ewa się zaśmiała, a potem chwyciła pistolet.
 Pistolet – marna to była broń, ale zawsze się przydawała. Trzynastka była jedyną drużyną ze szczepu, której udało się uciec. Ale mundury połatane, chusty postrzępione… Jurek zgubił lilijkę****.
 - Dobra, chodź. Musimy przecież wysadzić ten most – uśmiechnęła się doń Ewa.
 Krystian niechętnie wstał z wilgotnej trawy i rzucił parę kamieni w wodę. Nagle zauważył duży, biały kamień i narysował na najbliższym drzewie duże „P” ze strzałeczkami, co miało oznaczać „Polskę Walczącą”*****.
 - Dla świętego spokoju – powiedział i zabrał swój karabin maszynowy.
 Kiedy doszli leśną ścieżką nad rzekę, do mostu, ujrzeli to, co zostało z trzynastki – kilka chudych dziewcząt i niewiele więcej chłopaków. Każdy coś majstrował. Minutę potem uciekali już widząc, jak most idzie z dymem w powietrze.
 - Cóż za udana akcja! – pisnął Jurek, najmłodszy, który miał tylko siedemnaście lat.
 Wszyscy przytakiwali, ale Ewa niespokojnie patrzyła ponad głowy innych… gdzie jest Krystian?
 Pokochała Krystiana. Kilka razy się dla niej poświęcił. Kiedyś umiał rozwiązać dobrze każdy jej problem. Znali się od dziecka. A teraz jak na złość go nie było!
 Odwróciła się. Zauważyła szary mundur, czerwień krwi…
 - Krystian! – zawołała i wróciła się do niego.
 Jeszcze żył. Oddychał z trudem. Miał dwie rany – koło nerki i nieco wyżej. Otworzył oczy i powiedział:
 - Ewa? Dbaj o siebie… wiedz, że cię kocham i będę kochać… w przyszłości. Przeżyjesz… wierzę w ciebie. Pamiętaj o mnie… to pa…
 - NIE! Krystian, błagam… nie opuszczaj mnie!
 - Uciekaj!… Ratuj się!…
 A potem zauważyła na jego bladej twarzy strach, lekki uśmiech i… śmierć. Odbiła się butami od ziemi. Jakiś Niemiec, który miał w ręku broń, a który cudem uszedł z życiem, strzelił w jej stronę, ale chybił. A potem wszystko już znikło…

* - Harcerze, podczas II Wojny Światowej
** - Fragment piosenki harcerskiej "Szary Mundur"
*** - "Grupy Szturmowe" to Harcerze po 17-stce, którzy uczestniczyli w bitwie
**** - Lilijka jest, gdy ktoś nie ma krzyża harcerskiego.
***** - "Polska Walcząca" to inaczej znak "Walki pod Arsenałem", znak, że Polska żyje i będzie żyć, że jeszcze wygra.
« Ostatnia zmiana: 2006-09-21, 08:48 autor Lolusia666 »
Zapisane
Żyć... umierać... być nieśmiertelnym...

"...Zawsze są powody do zabicia człowieka. Nie sposób za to udowodnić, że powinien żyć..."

Jedyna winna. Skazana na śmierć. Fajnie, niee? x3

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Szare Szeregi
« Odpowiedź #1 : 2006-09-20, 21:00 »
Huum może powiem tajk. Samo w sobie opowiadanie bardzo ciekawe jednak:
-nie pasuje mi tu tak za bardzo z tą bombą i czerwonymi świecacymi cyferkami... odnoszę wrażenie że to nie te czasy ale to może ja jestem nieuk ^^
-panował już mrok absolutny - ryceże jedi zdążyć przed atakiem muszą ^^
-Cóż za udana akcja! – pisnął Jurek, najmłodszy, który miał tylko siedemnaście lat – cóż ... pisnął ... Nie za baardzo pasuje mi do 17 latka bo większość facetów w tym wieku przeszło mutację i nieczęsto zdaża im się piskać
-trochę za bardzo melodramatycznie! Ale to tylko moje zdanie.

Ale pisz dalej bo zapowiada się ciekawie. ;)
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Lolusia666

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 290
  • Śmierć...
    • WWW
Odp: Szare Szeregi
« Odpowiedź #2 : 2006-09-21, 08:48 »
-nie pasuje mi tu tak za bardzo z tą bombą i czerwonymi świecacymi cyferkami... odnoszę wrażenie że to nie te czasy ale to może ja jestem nieuk ^^ Ach, sorcia, to było do innego opowiadania :/ :D. Zapomniałam, że to już moje pięćsetne. Ale na serio, to z tą bąbą na początku, to jest do "Wielkiej Wojny Dwóch". To opowiadanie już ma z... 20 rodziałów xD.
-panował już mrok absolutny - ryceże jedi zdążyć przed atakiem muszą ^^ ^^... Ale już usówam tamtą część
-Cóż za udana akcja! – pisnął Jurek, najmłodszy, który miał tylko siedemnaście lat – cóż ... pisnął ... Nie za baardzo pasuje mi do 17 latka bo większość facetów w tym wieku przeszło mutację i nieczęsto zdaża im się piskać Hie, hie... troszkę humorku chcę też w to włożyć :D
-trochę za bardzo melodramatycznie! Ale to tylko moje zdanie. Spoko, to się już nie powtórzy xDDD.
Zapisane
Żyć... umierać... być nieśmiertelnym...

"...Zawsze są powody do zabicia człowieka. Nie sposób za to udowodnić, że powinien żyć..."

Jedyna winna. Skazana na śmierć. Fajnie, niee? x3

Forum Zwierzaki

Odp: Szare Szeregi
« Odpowiedz #2 : 2006-09-21, 08:48 »

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Odp: Szare Szeregi
« Odpowiedź #3 : 2006-09-23, 21:46 »
A poczytam CD, tym bardziej, że jak na FZ orginalna tematyka :P
Pozdr.;]

Lolusia666

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 290
  • Śmierć...
    • WWW
Odp: Szare Szeregi
« Odpowiedź #4 : 2006-09-24, 15:13 »
Dzięki, ale nadal czekam na komentarze, bo widzę, że się nie podoba.
Zapisane
Żyć... umierać... być nieśmiertelnym...

"...Zawsze są powody do zabicia człowieka. Nie sposób za to udowodnić, że powinien żyć..."

Jedyna winna. Skazana na śmierć. Fajnie, niee? x3

PPSIARA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Szare Szeregi
« Odpowiedź #5 : 2006-09-26, 08:40 »
no co ty, fajne jest:) czekam na cd ;)
Zapisane
Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów.

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Szare Szeregi
« Odpowiedź #6 : 2006-11-07, 13:57 »
Opowiadanie o tematyce która całkowicie mnie pochłonęła ;)
Trzynastka była jedyną drużyną ze szczepu, której udało się uciec.
A to ciekawi mnie najbardziej!! Mowa o Czarnej Trzynastce??

Pisz dalej bo jest ekstra :)
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 24 zapytaniami.