Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Welony i rozmnażanie!  (Przeczytany 66719 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Phoboo

  • *
  • Wiadomości: 5
Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #30 : 2010-02-01, 16:18 »
Witam wszystkich!
Od jakichs 4 lat posiadam bandę welonków w 70L akwarium. Mam 3 samce i 1 samice. Tydzień temu zauważyłam wysypke tarłową a moja samica osiągnęła ogromne kształty wręcz :) Bawią się jak zawsze, robią demolkę i hałas. Zastanawia mnie wielkość mojej samicy, gdyż nic sie nie zmieniło zbytnio.Od 4 lat robie wszystko tak samo. A przeciez tarło odbywa sie na wiosnę. Czy to możliwe żeby niedługo złożyła ikre? i co mam zrobić, żeby uratować ikre przed zjedzeniem, jeśli nie mam szans na odłowienie ich bez męczenia ich w mniejszym akwarium :/ ?
Kolega podpowiada, żeby kupić dużo roślin i modlić się, żeby pare jajek się tam uchowało, ale moje rybki penetrują dno codziennie.
I w ogóle to jak to poznać, że samica jest 'przy nadziei' :) ?
Z góry dziękuje za odpowiedz.
Zapisane

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #31 : 2010-02-01, 16:32 »
Cytuj
jeśli nie mam szans na odłowienie ich bez męczenia ich w mniejszym akwarium :/ ?
one już się męczą; 70l to jest min dla jednego welona a przez te cztery lata pewnie ci już skarłowaciały  :/
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Phoboo

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #32 : 2010-02-01, 19:26 »
na poprzedniej stronie ktos pisał ze 40L dla jednego, Ty że 70L na jednego , a prawda i tak jest zupełnie inna :) Karasie może i musza miec 70L na łebka, ale nie welonki. poza tym miałam je od badzo malutkich i wciaz rosną a skoro samica mi się 'rozrosła' to chyba źle sie nie mają;] samczyki są o wiele mniejsze.
Nadal nie uzyskałam odpowiedzi na moje pytanie, a bardziej mi zależało na odpowiedzi niż na krytyce :) nie trzymam ich w słoiku i mają sporo miejsca.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedz #32 : 2010-02-01, 19:26 »

doktor

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #33 : 2010-02-01, 20:37 »
do okularnika w śmiesznej czapce...nie trzeba konczyc studiow aby hodowac rybki....chyba ty zbyt koncentrujesz sie na nauce.to forum o zwierzetach a nie o przemądrzalcach którzy marnują czas i cierpliwość ludzi którzy chca z tego forum dowiedziec sie czegos interesującego.buźka
Zapisane

doktor

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #34 : 2010-02-01, 20:56 »
do phoboo moje welony za kazdym razem zjadaly ikre bo skladaly ja na szybie ale ostatnio czesc zlozyly  na kamieniu wylowilem kamien wsadzilem go do nieduzego pojemnika i po kilku dniach wlyegly sie mlode teraz samodzielnie jedza z 11 jaj wyleglo sie 9 rybek teraz sa w kotniku z doroslymi welonami mielismy taki problem z nimi bo zawsze skladaly ikre kiedy zostawialismy je u znajomych jak zebralo im sie na bara bara i nigdy nie mialem okazji do teraz tego obserwowac mysle ze musisz je po prostu obserwowac jak zacznie sie wysypka temperatura tez pewnie ma znaczenie przenosilem je na mrozie i po tym byla ikra akwarium pewnie tez ma znaczenie ale moim rybom nie przeszkadza ze sa w 15l kuli widocznie jest im dobrze dodam tylko ze maja filtr ktury chodzi prawie 24h
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #35 : 2010-02-01, 21:23 »
Te według was zbyt wygórowane litraże, nie biorą się z kosmosu - welon to potencjalnie spora ryba, ale aby osiągną te imponujące 20-25 a czasami więcej cm(nie licząc ogona!) potrzebuje dużo przestrzeni.

poza tym miałam je od badzo malutkich i wciaz rosną a skoro samica mi się 'rozrosła' to chyba źle sie nie mają;]
mogłyby mieć lepiej :P




Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Phoboo

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #36 : 2010-02-01, 23:07 »
Jesli chodzi o ubarwienie i ogony to też nie zauważyłam ani poszarpanych, postrzępionych ogonów ani kolory im nie bledną. Są wciąż w ruchu i robią kocioł w porze karmienia w kąciku, w którym je karmie. Kupiłam je po to, żeby pływały sobie po akwarium, a nie żeby miały po 20 cm i do oczka wodnego :)
Dziękuje doktorku za informacje :):)
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #37 : 2010-02-02, 11:37 »
prosze moderatora o usunięcie kont tym pseudo amatorom że sie tak wyrażę, bo stresują oni akwarystów którzy czytając ich wypociny dostają gęsiej skórki i niektórzy już pewnie zeszli na zawał
Zapisane
The Beatles

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #38 : 2010-02-02, 12:06 »
Cytuj
Kupiłam je po to, żeby pływały sobie po akwarium, a nie żeby miały po 20 cm i do oczka wodnego
to trzeba było sobie kupić plastikowe rybki, a nie męczyć żywe stworzenia z powodu własnej zachcianki... zwierzęta to odpowiedzialność
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Forum Zwierzaki

Odp: Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedz #38 : 2010-02-02, 12:06 »

Phoboo

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #39 : 2010-02-02, 14:28 »
heh :) i założe się, że każdy z was kupował swoje rybki w zoologicznych gdzie mieli po 30 sztuk w 1 akwarium i na bank nie był to akwen 30x40L :) wiec jak juz tak chcecie ratować rybki to wykupcie wszystkie z zoologicznych, bo one mają tam warunki obozowe wręcz, a moje póki co mieszkają w 'kawalerce' ;] Poza tym szumicie, że złe warunki, a każde źródło podaje inne info. Wy pewnie wcale nie macie tak kolorowo jak twierdzicie :) już widze jak któreś z was ma wzorowe akwarium minimum 5 sztuk czyli wg ktoregos z Was 5x70L= 350 L :) widze juz wasze 350L i te 5 rybek :) hah ja Was proszeeee.... :)
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #40 : 2010-02-02, 21:30 »
nie PIER*OL.... nie mam nawet tych rybek bo ich nie lubie, ale mówie jak jest, a jak chcesz zobaczyć moje akwaria to zapraszam do tematu "Pochwal Się" i potem możemy porozmawiać pseudoczłowieku..
Zapisane
The Beatles

Phoboo

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #41 : 2010-02-02, 22:45 »
Cieciu po Twojej gębie na avatarze wnioskuje, że gdyby nie rybki to nie miałbys żadnego towarzystwa, więc skocz je nakarmić i pogadać z nimi jak tak mocno szukasz wrażeń :)
Napisałam tylko z pytaniem i zależało mi na odpowiedzi, ale musiałeś wrzucić nędzne 3 grosze mimo, że nawet nie posiadasz takich rybek :) no naprawde brawo. chcesz poujeżdżać po kimś to wskocz na tego kto Cie tak wychował!!
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #42 : 2010-02-02, 23:13 »
Wiesz co to HUMOR ? czyt ubranie rosyjskiej czapki i założenie babcinych okularów ? :D widocznie tobie tego brak, idź hodować roztocza, one nie mają wymagań d(^.-)b ,,!,,

Zapisane
The Beatles

aga0512

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #43 : 2012-05-15, 11:04 »
Mam pytanie. W akwarium mam parkę welonek jedna z nich od paru dni kładzie się na dno co robić?
Zapisane

aga0512

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #44 : 2012-05-15, 11:08 »
potrzebuje pomocy od paru dni welonka kładzie mi się na dnie co mam zrobić? mam parkę od paru lat i nigdy tak nie było
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedz #44 : 2012-05-15, 11:08 »
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 25 zapytaniami.