Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Prawo-Ludzie-Zwierzęta  (Przeczytany 9771 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ESIO

  • Gość
Prawo-Ludzie-Zwierzęta
« : 2005-06-07, 15:03 »
                                                                  Witam!!!  :(
 :help:Jak myślicie czy prawo jest za łagodne dla tych co się znęcają nad zwierzętami? :(
Ja uważam, że prawo powinno być ostrzejsze dla tych zwyrodnialców!!! :killl:
Co Wy na ten temat myślicie?
« Ostatnia zmiana: 2005-06-15, 13:50 autor ESIO »
Zapisane

Al-Zahara;)

  • Gość
Odp: Prawo-Ludzie-Zwierzęta
« Odpowiedź #1 : 2005-06-09, 21:39 »
Owszem! Ja rówinież tak myślę! Za zabicie lub skrzywdzenie człowieka dostaje się dożywocie albo karę bardzo wysoką np. 20 lat! A za zabicie zwierzęcia często uchodzi się BEZKARNIE ewentualnie może rok w areszcie! To nie feir! Przecież zwierzęta to istoty żywe! Ból znoszą tak samo jak ludzie! A tym... tym którzy krzywdzą zwierzęta... w łeb z pistoleta bym strzeliła albo na stosie spaliła (heh jak w średniowieczu)! Tacy nie powinni być na wolności! I zwierzęta powinne mieć takie same prawa jak ludzie tzn. być tak samo traktowane!
Zapisane

M-ajka

  • Gość
Odp: Prawo-Ludzie-Zwierzęta
« Odpowiedź #2 : 2005-06-10, 11:51 »
Ja też się zgadzam! Zwierzęta są przecież jak ludzie! Też czują, też kochają i cierpią... Tak samo jak my...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Prawo-Ludzie-Zwierzęta
« Odpowiedz #2 : 2005-06-10, 11:51 »

Elfi

  • Gość
Odp: Prawo-Ludzie-Zwierzęta
« Odpowiedź #3 : 2005-06-11, 22:11 »
Kto jest zdolny zrobic krzywde zwierzęciu , może ja wyrządzic równiez człowiekowi.

Karać, karać i jeszce raz karać!!!!.....ale cóz prawo jest za łagodne dla takich zwyrodnialców!!
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Prawo-Ludzie-Zwierzęta
« Odpowiedź #4 : 2005-06-12, 13:26 »
Oczywiście, że jest za łagodne! "Mała szkodliwość społeczna" i symboliczne kary, które tylko utwierdzają sadystów w poczuciu bezkarności. A przecież zwierzęta same się nie obronią...  :(
Zapisane
IBDG Wrocław

Wilczurek

  • Gość
Odp: Prawo-Ludzie-Zwierzęta
« Odpowiedź #5 : 2005-06-12, 17:26 »
Kto jest zdolny zrobic krzywde zwierzęciu , może ja wyrz±dzic równiez człowiekowi.
Dokładnie! Od pobicia (o ile nie zabicia!) psa czy innego zwierzaka jest niedaleka droga do zrobienia krzywdy człowiekowi!
Kary powinny być o wiele, wiele większe!

Pies jak zagryzie to na pierwszych stronach gazet, a jak człowiek dopuści się okrucieństwa wobec zwierząt, to będzie ewentualnie wzmianka w jakimś czasopiśmie o zwierzętach :(
« Ostatnia zmiana: 2005-06-12, 17:28 autor Wilczurek »
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Prawo-Ludzie-Zwierzęta
« Odpowiedź #6 : 2005-06-13, 14:03 »
                                                                   Witam!!!
Karanie zwierząt nie jest dobrą metodą!!!
 :nono:
Nieraz wydarzy się, że nie ma wyjscia to odgonić zwierze poprzez lekkie szturniencie w głowe!!! :?
Powinno starczyć!
Jednak bez znęcania się!!!
« Ostatnia zmiana: 2005-06-15, 13:41 autor ESIO »
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Prawo-Ludzie-Zwierzęta
« Odpowiedź #7 : 2005-06-14, 14:34 »
Pies jak zagryzie to na pierwszych stronach gazet, a jak człowiek dopu¶ci się okrucieństwa wobec zwierz±t, to będzie ewentualnie wzmianka w jakim¶ czasopi¶mie o zwierzętach :(

Dokładnie !!! Też to zauwazylam :|
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Prawo-Ludzie-Zwierzęta
« Odpowiedź #8 : 2005-06-15, 13:48 »
Jak człowieka pogryzie pies jest to wielką tragedią ukazującą się na pierwszych stronach!!! :?
Jednak jeśli zabity zostanie pies przez człowieka to... :?
Właśnie NIC!!! :klotnia:
Najwyżej nie wielkie kolegium!
Gdzie tu sprawiedzliwość!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Prawo-Ludzie-Zwierzęta
« Odpowiedz #8 : 2005-06-15, 13:48 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Prawo-Ludzie-Zwierzęta
« Odpowiedź #9 : 2005-06-15, 14:02 »
o czym w ogóle mówicie....prawo nie jest łaskawe dla ludzi, a co dopiero dla zwierząt

  A co do przykładów...kiedyś dawno temu, zostałam pogryziona przez własnego psa mastino nap. Byłam bardzo młoda i głupia...próbowałam rozdzielić mojego psa, gdy walczył z bydlakiem, który się na niego rzucił. Pies nawet nie wiedział, że mnie gryzie...myślał, że to kończyny tamtego, a ja miałam szwy na ręce. No i się zaczęło....już w przychodni zaczęli mnie spisywać i odsyłac do następnych.. ..spisywanie protokołów, wysyłanie mnie do sanepidów i innych wywiadowców, pies pod obserwacją etc...mimo, ze to mój pies... i tłumaczyłam, ze nie jego wina...
A gdybym tak wyłapała z ulicy bezpańskie psy i przetrąciła im karki....kto by mnie spisywał ???
 
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Prawo-Ludzie-Zwierzęta
« Odpowiedź #10 : 2005-06-15, 14:56 »
Niestety prawo jest za łagodne dla ludzi znęcających się nad zwierzetami!!!
O wiele za łagone!!!
Mi się tak wydaje, a wam!!!
« Ostatnia zmiana: 2005-06-23, 12:48 autor ESIO »
Zapisane

Kelpie

  • Gość
Odp: Prawo-Ludzie-Zwierzęta
« Odpowiedź #11 : 2005-06-17, 14:51 »
Prawo jest o wiele za łagodne dla takich "ludzi" Ale nic nie można na to poradzić :/ Jak się ktoś zacznie upominać o prawa dla zwierząt zostanie wyśmiany.
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Prawo-Ludzie-Zwierzęta
« Odpowiedź #12 : 2005-06-23, 12:50 »
Barzdo trafne spostrzeżenie: Kelpie!
Prawo jest o wiele za łagodne dla takich "ludzi" Ale nic nie można na to poradzić :/ Jak się kto¶ zacznie upominać o prawa dla zwierz±t zostanie wy¶miany.
Zapisane

Miss Lukusia

  • Gość
Odp: Prawo-Ludzie-Zwierzęta
« Odpowiedź #13 : 2005-06-28, 20:09 »
Właśnie tego nienawidzę...
Pies jak zagryzie to na pierwszych stronach gazet, a jak człowiek dopu¶ci się okrucieństwa wobec zwierz±t, to będzie ewentualnie wzmianka w jakim¶ czasopi¶mie o zwierzętach :(
Ty też to zauważyłaś?
Ja już do tego nie mam cierpliwości...
ESIO, nie pisz posta od razu jak ktoś napisze po twoim, ok?
Zapisane

Wilczurek

  • Gość
Odp: Prawo-Ludzie-Zwierzęta
« Odpowiedź #14 : 2005-06-29, 09:23 »
Miss Lukusia, zauważyłam zauważyłam :(. To jest tragiczne...
A niech se nawet pisza na tych pierwszych stronach, ale mądrze! Niech nie zwalają całej winy na "psa mordercę" tylko na jego właściciela który niedopilnował, lub kogos innego, kogo można obarczyć winą (rodzice niedopilnowanego dziecka itp.). Przecież pies to... tylko pies :(. On nie wie, że źle robi, szczególnie gdy został tego nauczony...
Ale niech piszą też, o znęcaniu się nad zwierzętami... Choćby wzmianka... I żeby był zamieszczony wyrok... I żeby kary były wysokie! Tylko wtedy los zwierząt się polepszy!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Prawo-Ludzie-Zwierzęta
« Odpowiedz #14 : 2005-06-29, 09:23 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Prawo-Ludzie-Zwierzęta
« Odpowiedź #15 : 2005-06-29, 16:32 »
Prawo jest o wiele za łagodne dla takich "ludzi" Ale nic nie można na to poradzić :/ Jak się kto¶ zacznie upominać o prawa dla zwierz±t zostanie wy¶miany.
Niestety bardzo to smutne. Czas na zmiany i to radykalne.Myślę,że kiedyś nastąpią takie zmiany. Jednakże wymaga to szerokiej edukacji,także w szkołach. 
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Wilczurek

  • Gość
Odp: Prawo-Ludzie-Zwierzęta
« Odpowiedź #16 : 2005-06-30, 12:42 »
Prawda, w każdej szkole, przedszkolu itp powinny być prowadzone zajęcia z udziałem zwierząt! Powinno się dzieciakom opowiadać o zwierzętach, że mogą pomagać itd... W szkole u nas kiedyś była kierowniczka schroniska w Rudzie Śląskiej... Opowiadała o schronisku itd, przyprowadziła dwa psy i fajnie było... Zapoznała nas z kilkoma historiami z życia psów, które straciły właściciela itp.
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Prawo-Ludzie-Zwierzęta
« Odpowiedź #17 : 2005-07-05, 12:10 »
Niestety prawo jest prawem i tżeba się do niego stosować!!!
Co do pomysłu:
Prawda, w każdej szkole, przedszkolu itp powinny być prowadzone zajęcia z udziałem zwierz±t! Powinno się dzieciakom opowiadać o zwierzętach, że mog± pomagać itd... W szkole u nas kiedy¶ była kierowniczka schroniska w Rudzie ¦l±skiej... Opowiadała o schronisku itd, przyprowadziła dwa psy i fajnie było... Zapoznała nas z kilkoma historiami z życia psów, które straciły wła¶ciciela itp.

Zgadzam się! :wink: :idea: :jupi2:
Zapisane

Fidulina

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 744
  • Moje Kochanie :*
Odp: Prawo-Ludzie-Zwierzęta
« Odpowiedź #18 : 2005-07-07, 21:37 »
za takie coś co ludzie robią zwierzętą chyba bym ich wykastrowała wszystkich albo i gorzej .... a nie tutaj tylko jakąś grzywną zapłacą co to jest:/ ja nie rozumiem naszego prawa ....
Zapisane
"Wierność psa jest bezcennym darem, nie mniej zobowiązującym niż ludzka przyjaźń."

ESIO

  • Gość
Odp: Prawo-Ludzie-Zwierzęta
« Odpowiedź #19 : 2005-07-11, 09:32 »
Właśnie o to mi chiodzi między innymi: :wink:
za takie co¶ co ludzie robi± zwierzęt± chyba bym ich wykastrowała wszystkich albo i gorzej .... a nie tutaj tylko jak±¶ grzywn± zapłac± co to jest:/ ja nie rozumiem naszego prawa ....
Też nie rozumiem naszego prawa!!! :(
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Prawo-Ludzie-Zwierzęta
« Odpowiedź #20 : 2005-07-11, 12:36 »
Heh, wiadomo co powiedza milosnicy zwierzat... Wiadomo, ze chcielibysmy ostrzejszch kar...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Prawo-Ludzie-Zwierzęta
« Odpowiedz #20 : 2005-07-11, 12:36 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Prawo-Ludzie-Zwierzęta
« Odpowiedź #21 : 2005-07-12, 10:42 »
te kary naprawde za łagodne dla ludzi znencających sie nad zwierzętami :( Dajmy przykład:
Człowiek zabije psa, dostanie tylko rok więzenia przyouśćmy. A taki rodwailer zagryzie człowieka to pujdzie do uspienia :grr:
jakiś kundelek zaatakuje małą dziewczynke i ja pogryzie, większa kara dla psa, gdy człowiek połamie psu nogi, mniejsza kara dla człowieka, kalectwo dla psa :? Pies coś źle zrobi to go uspić, czlowiek cos źle zrobi to sprawe umożyć, lub zamknąć na kilka miesięcy  :roll: to jest nienormalne prawo, jak by czlowiek mial panować nad zwierzetami i nie czuć ich bólu.. Pies jak człowiek, tylko że pies ma futro cztery łapy i jest mniej mądrzejszy, czyli dla prawa to tylko czworonożny nierozumny pies  :|
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Prawo-Ludzie-Zwierzęta
« Odpowiedź #22 : 2005-07-13, 08:58 »
niestety dla większosci ludzi pies "to tylko zwierze", inną sprawą jest to że gdy pies kogoś pogryzie to nikogo nie obchodza okoliczności - Nefra napisała że kidyś pogryzł ją własny pies, było spisywanie itp, ale nikt wlasnie nie pomyślał DLACZEGO to zrobił, nikomu nie przyszło do głowy że psy jak się gryza to ich nie obchodzi co gryzą. Tez miałam sytuację że pogryzł mnie wlasny pies, wtedy myśleliśmy że "coś mu odbilo" w rzeczywistości pies nie był dobrze wychowany , a ja chciałam mu cos zabrać (na szczęscie u nas nikt sie niczego nie czepiał...)

IBDG napisała że zwierzeta nie mogą się same bronić - na tym polega że to właśnie prawo im nie pozwala, jeśli pies zaatakuje kogoś kto go krzywdzi to co się stanie? zostanie uśpiony za to że bróbował się bronić...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Prawo-Ludzie-Zwierzęta
« Odpowiedź #23 : 2005-07-14, 12:19 »
mojego pieska musze zacząć tresować, bo jak ja chce przesunąć to warczy i czasem ugryzie, dam jej bardzo delikatnego klapsa to skuczy,  poprostu była kiedys bita i jej sie to odbiło na psychice
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Prawo-Ludzie-Zwierzęta
« Odpowiedź #24 : 2005-07-18, 12:41 »
Rok za zabicie psa.
To mało!!!
Ale kto dostanie chociarz tyle?
...
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Prawo-Ludzie-Zwierzęta
« Odpowiedź #25 : 2005-07-19, 21:47 »
hmmm.... zabicie psa jest uważane za czyn "o niskiej szkodliwości spolecznej" ciekawe jak by nasze "genialne" prawo nazwało to gdyby właściciel zabitego psa (np. przez policjanta - bo takie coś sie zdarza) przeszedł załamanie nerwowe i zarżnął kilka osób źle traktujących zwierzeta - czego przyczyna byłaby wlaśnie smierć tego jednego psa.... hmmm trochę dałoby im to do myślenia... chyba...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Prawo-Ludzie-Zwierzęta
« Odpowiedź #26 : 2005-07-20, 00:26 »
nie prowokuj Iras, nie prowokuj.... :;p: :lol: :lol:
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Prawo-Ludzie-Zwierzęta
« Odpowiedź #27 : 2005-08-08, 11:48 »
hmmm.... zabicie psa jest uważane za czyn "o niskiej szkodliwo¶ci spolecznej" ciekawe jak by nasze "genialne" prawo nazwało to gdyby wła¶ciciel zabitego psa (np. przez policjanta - bo takie co¶ sie zdarza) przeszedł załamanie nerwowe i zarżn±ł kilka osób Ľle traktuj±cych zwierzeta - czego przyczyna byłaby wla¶nie smierć tego jednego psa.... hmmm trochę dałoby im to do my¶lenia... chyba... :idea:
Zgadzam się z tym!!! :wink:
Nefra przesadza:
nie prowokuj Iras, nie prowokuj.... :;p: :lol: :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Prawo-Ludzie-Zwierzęta
« Odpowiedz #27 : 2005-08-08, 11:48 »

blacky

  • Gość
Odp: Prawo-Ludzie-Zwierzęta
« Odpowiedź #28 : 2005-08-08, 16:41 »
zabicie psa jest uważane za czyn "o niskiej szkodliwo¶ci spolecznej"

To jest żałosne. :grr: Jak pozbawienie kogoś życia (nie ważne, czy zwierzęcia czy człowieka) moze być brane za niską szkodliwość społeczną? Ale nasze prawo jest wogóle do d**y :(
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Odp: Prawo-Ludzie-Zwierzęta
« Odpowiedź #29 : 2005-08-12, 14:34 »
To prawda nasze prawo jest raz za ostre a raz za małe. U nas jest tak że jak ktoś z np. rodziców ukradnie bochenek chleba bo dzieci w domu z głodu umierają to od razu dostaje nie wiadomo jaką kare a ktoś za zabujstwo nawet nie idzie do więzienia.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.131 sekund z 28 zapytaniami.