Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Oto reszta pani futra  (Przeczytany 13423 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Oto reszta pani futra
« : 2005-10-23, 15:02 »
Sami zobaczcie. Moim zdaniem takie plakaty powinny wisieć jako billboardy w publicznych miejscach. Może wtedy ludzie przestaliby kupować futra  :roll: choć i tak bardzo w to wątpię.

http://empatia.pl/plik/55.jpg
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Oto reszta pani futra
« Odpowiedź #1 : 2005-10-25, 11:54 »
Wątpię, ludzie nie lubią widoku krwi... odwracają się z obrzydzeniem i wolą myśleć, ze ich to nie dotyczy :(
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Oto reszta pani futra
« Odpowiedź #2 : 2005-10-25, 14:35 »
Jakiś czas temu w wiatach na przystankach umieszczone były zdjęcia poranionego konia z transportu. Myślę, że dobrze się stało. Trzeba ludziom uświadamiać, do czego przyczyniają się swoim postępowaniem. Z jednym zastrzeżeniem-zdjęcia nie powinny być zbyt drastyczne, w końcu ulicami chodzą też małe dzieci. Po co je szokować. Te drastyczniejsze zdjęcia, moim zdaniem, nadają się na wystawy, gdzie ludzie przychodzą wiedząc z góry, co ich czeka.
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Oto reszta pani futra
« Odpowiedz #2 : 2005-10-25, 14:35 »

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Oto reszta pani futra
« Odpowiedź #3 : 2005-10-25, 18:41 »
Moim zdaniem takie zdjęcia ( plakaty ) powinny byc w jak najbardziej pupblicznych miejscach, a w szczególności w sklepach gdzie sprzedawane sa futra. Wiem, to jest czysty absurd aby taka sytuacja miala miejsce. Nie sadze ze po spojrzeniu ludzi na ten plakat, ktokolwiek zdecydował sie na kupno płaszcza z futra biednego zwierzaka.

Owszem, są małe dzieci, są ludzie wrażliwi na widok krwi.... ale zwierzęta również są wrażliwe, tak samo jak my odczuwają ból...tylko że ich sie nikt nie pyta czy lubią widok krwi, są zabijane bez serca....z zimną krwią..... :roll:

JESTEM ZA TYM ABY TAKIE PLAKATY OTACZAŁY WSZYSTKICH LUDZI. PRAWDA JEST OKRUTNA.....BOLESNA....NIE TYLKO DLA LUDZI....ALE TAKŻE DLA NIC NIEWINNYCH ZWIERZĄT.
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Oto reszta pani futra
« Odpowiedź #4 : 2005-10-25, 19:02 »
Cytuj
Te drastyczniejsze zdjęcia, moim zdaniem, nadają się na wystawy, gdzie ludzie przychodzą wiedząc z góry, co ich czeka.
  Taaa z tym, ze na taka wystawe nie przyjdzie ci żadna paniusia w futrze.

Azis dobrze napisała - prawda jest okrutna, z tym, że jak sadzisz? czy taki dzieciak, który zdaje sobie sprawe co zobaczył, czy taki dziciak w przyszłosci kupi futro?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Oto reszta pani futra
« Odpowiedź #5 : 2005-10-25, 19:14 »
To już prościej byłoby zakazać produkcji futer. Tak jak wprowadzono zakaz chowu gęsi na stłuszczone wątroby. Mimo, że już dawno dzieckiem nie jestem, wszelkie zdjęcia dokumentujące ludzkie okrucieństwo, prześladują mnie, zostają na zawsze w pamięci. No, ale ja jestem dorosła, a co z dziećmi? One futer nie kupują, nie do nich powinna być skierowana taka antyreklama. Pamiętam, jak w dzieciństwie przeżywałam, ilekroć słyszałam czy czytałam o cierpieniu zwierząt. Szkoda byłoby mi takiego dziecka, cierpiącego z powodu ujrzanej okrutnej fotografi, bo pamiętam własne cierpienie. Nie znaczy to, że mniej szkoda mi zwierząt. Myślę tylko, że nie należy do jednego zła dokładać następnego. A modnisie w futrach najchętniej bym :sniper:  


Data wysłania: 2005-10-25, 19:07
  Taaa z tym, ze na taka wystawe nie przyjdzie ci żadna paniusia w futrze.

Ja na przyklad zaprowadziłabym, choćby i podstępem, moją koleżankę, marzącą o futrze.
Cytat: Iras
Azis dobrze napisała - prawda jest okrutna, z tym, że jak sadzisz? czy taki dzieciak, który zdaje sobie sprawe co zobaczył, czy taki dziciak w przyszłosci kupi futro?

Dobrze mówisz, w przyszłości. Jeśli jest wrażliwy, nie kupi, ale po co go dręczyć już w dzieciństwie? Nie szkoda Ci takiego malca, dręczonego koszmarnymi obrazami?
Zapisane
IBDG Wrocław

ESIO

  • Gość
Odp: Oto reszta pani futra
« Odpowiedź #6 : 2005-10-25, 19:33 »
Może by coś dało: :|

http://empatia.pl/plik/55.jpg
Zapisane

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Oto reszta pani futra
« Odpowiedź #7 : 2005-10-25, 23:34 »
Rozumiem, dzieci nie powinny oglądać " brutalnych " obrazów. Myslicie że tego nie dostrzegają chociażby w codziennym życiu? Biorąc pod uwagę telewizje oraz gry komputerowe nasycone widokami krwi, bólu i przemocy....

W dzisiejszych czasach obraz przemocy jest niemal wszędzie...

Dziecko po obejrzeniu takiego " widoku " ( katowanego zwierzęcia )... może wykorzysta to w swoim życiu. Np. kiedy zauwazy że inne dzieciaki pastwią sie nad biednym kotkiem czy pieskiem. Może taki dzieciak zareaguje w pore zanim niewinna istota zostanie pozbawiona mozliwosci ucieczki ?

Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Oto reszta pani futra
« Odpowiedź #8 : 2005-10-26, 17:09 »
Cytuj
Dobrze mówisz, w przyszłości. Jeśli jest wrażliwy, nie kupi, ale po co go dręczyć już w dzieciństwie? Nie szkoda Ci takiego malca, dręczonego koszmarnymi obrazami?
  Pozwól że nie odpowiem na to pytanie czy mi byloby szkoda...

dręczyć? a mało to dzieci widzi porozjeżdżane na miazgę zwierzeta? rzadko się zdarza że dzieci widza wypadki? dodatkowo telwizja itp. Co więcej - znacznej wiekszośći dorosłych nie przetłumaczysz że zwierzęta cierpią , tłumaczenie dorosłym, że dla jednego futra musi zginąć ponad 120 norek nic nie da. po dorosłych masa rzeczy spływa, owszem, śa wrażliwi - jednak nie ma takich zbyt wielu. Zakaz produkcji futer? nie przejdzie to - z prostegj przyczyny, że produkcja futer jest bardzo opłacalna...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Oto reszta pani futra
« Odpowiedz #8 : 2005-10-26, 17:09 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Oto reszta pani futra
« Odpowiedź #9 : 2005-10-27, 16:52 »
u mnie nigdy nie widzialam takich plakatów :( ale teraz robie protest za wyrzucanie kociąt i szczeniąt bo u mnie są same włuczengi, które do mnie trafiają :( mam dosyć tego jak ludzie żywcem obdzierają zwierzęta  z futra :cry: to żyje, ma uczucia i cierpi!! nie zasłużyła se istota na takie traktowanie!! :cry:
Zapisane

Kundelk@

  • Gość
Odp: Oto reszta pani futra
« Odpowiedź #10 : 2005-10-28, 14:37 »
To jest okrutne!!!!!!!!!
Nigdy,przenigdny nie założę ciuchów z sierści żadnych zwierząt!!!!!!!!!!
Zresztą nigdy takich nie nosiłam.
Brzydzę się ludzmi,którzy tak krzywdzą te niewinne stworzenia!!!
Zapisane

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Oto reszta pani futra
« Odpowiedź #11 : 2005-10-28, 15:17 »
Ja jestem za porozwieszaniem takich plakatów, ponieważ, jak AziS powiedziała, dzieci oglądają już krwawe filmy, grają w brutalne filmy i czytają takie komiksy... Niech prawda dotrze do wszystkich...

Zapisane
Why so serious?

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Oto reszta pani futra
« Odpowiedź #12 : 2005-10-28, 19:31 »
Blackie dziękuję za poparcie  :wink:

Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Kundelk@

  • Gość
Odp: Oto reszta pani futra
« Odpowiedź #13 : 2005-10-28, 19:47 »
W zupełności się zgadzam.
Widziałam już różne ogłoszenia tego typu w necie,ale jeszcze nigdy np.w swojej szkole.
Ale wiem,że pomimo tego wiele osób jest przeciwko noszeniu futer ze skór zwierząt.
Żeby jeszcze było ich więcej...
Zapisane

Alex.

  • Gość
Odp: Oto reszta pani futra
« Odpowiedź #14 : 2005-10-28, 21:33 »
Zgadzam się. Powinny być plakaty, spoty w TV - wszystko, żeby uświadamiać ludzi.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Oto reszta pani futra
« Odpowiedz #14 : 2005-10-28, 21:33 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Oto reszta pani futra
« Odpowiedź #15 : 2005-10-30, 11:52 »
Zauważcie, że mam zastrzeżenia do umieszczania w miejscach publicznych najdrastyczniejszych zdjęć. Widziałam już takie, Wy z pewnością też, na które naprawdę trudno patrzeć. A pisząc o dzieciach raczej miałam na myśli te najmniejsze, które w TV oglądają co najwyżej dobranocki. Jesteście pewni, że pokazywanie takim szkrabom krwawej miazgi pomoże zwierzętom? Ja obawiam się, że jedynie zaszkodzi dzieciom, słyszałam o przypadku, gdy rodzeństwo dosłownie odchorowało widok kota oblanego kwasem. Co mają zrobić rodzice, nie chcący szokować dzieci widokiem krwi i okrucieństwa? TV można wyłączyć, a na wielki bilboard nie ma sposobu. Dlatego mam wątpliwości, czy macie rację...
Iras, wiem, że zakaz produkcji futer to raczej mrzonka, w ten sposób odpowiedziałam tylko na propozycję, równie nierealną, by w sklepach futrzarskich umieszczać krwawe plakaty.
« Ostatnia zmiana: 2005-10-30, 11:55 autor IBDG »
Zapisane
IBDG Wrocław

Akane

  • Gość
Odp: Oto reszta pani futra
« Odpowiedź #16 : 2005-10-31, 20:51 »
 Trzeba zacząć promować nienoszenie futer choćby w szkołach.
Zapisane

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Oto reszta pani futra
« Odpowiedź #17 : 2005-11-01, 11:42 »
Moznaby, za zezwoleniem strony i szkoły, wydrukować ogłoszenia i porozwieszać w szkółce... JA bym z chęcią ujrzała miny obrzydzenia na tych barbie z G.8 :lol:
Zapisane
Why so serious?

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Oto reszta pani futra
« Odpowiedź #18 : 2005-11-01, 13:35 »
Marzenia.. Myślicie, że ludzie zgodzą się na rozwieszenie takich plakatów gdziekolwiek? Natychmiast odezwą się świętoszkowaci rodzice, którym szkoda oczu dzieci, i takie coś by nie przeszło. Uznaliby nas za szurniętych miłośników zwierząt, bez piątej, a może też i czwartej klepki. Chyba że ktoś bez niczyjej zgody zacznie rozdawać ulotki na ten temat, rozwieszać plakaty..
Ale gdyby to było mozliwe, to ciężko powiedzieć, jak sprawa by wyglądała. Z jednej strony jestem za AziS, z drugiej - za IBDG. Zwierzęta cierpią głównie z powodów dorosłych ludzi, wiedzących, co robią. Dzieci, szczególnie te najmłodsze, nie mają z tym nic wspólnego, a widok krwi może trwale zaszkodzić dziecku psychicznie.. Zapewne maluch nie mógłby spać, widząc tylko krew, to mogłoby się nieciekawie skończyć.. Natomiast z drugiej strony, dzieci nawet pod presją rodziców, po ujrzeniu takiego bilboard'u, raczej nie będą skore do założenia futra. Taka sprawa ma dwie strony i jest naprawdę bardzo delikatna. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy - ludzie wolą udawać, że nie wiedzą w jaki sposób powstało ich futro, i billboard'y ukazujące prawdę jedyne co mogłyby zrobić, to wywołać oburzenie. Prawdziwych miłośników zwierząt jest naprawdę niewiele..

P.S. Widok przemocy i krwi w komputerze czy tv jest najczęściej sztuczny/rysunkowy, i nie można go porównać z widokiem obdartego ze skóry zwierzaka.. Takie 'prawdziwsze' filmy są dopiero wieczorami, albo są oznaczone symbolami /jakieś tam czerwone kółko czy jak to tam idzie../
« Ostatnia zmiana: 2005-11-01, 13:38 autor Karooola »
Zapisane

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Oto reszta pani futra
« Odpowiedź #19 : 2005-11-25, 23:24 »
Ludzie kochani!! CO za news!!
Dzisiaj moja mama wraca z jakiejś imprezy, i daje mi ulotkę. Ja otwieram, patrzę...
" OTO RESZTA PANI FUTRA"
Dokładnie to samo co na plakaciku w linku o góry... Normalnie totalny szok, w moim Płocku...
Ale to pewnie dzięki tym dniom bez futra czy jakoś tak... Ale po prostu byłam zdziwiona :lol:
Zapisane
Why so serious?

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Oto reszta pani futra
« Odpowiedź #20 : 2005-11-26, 18:42 »
Dziś w radiu słyszałam o jawnym proteście Empatii przeciw futrom. Nie pamiętam tylko gdzie to bylo :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Oto reszta pani futra
« Odpowiedz #20 : 2005-11-26, 18:42 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Oto reszta pani futra
« Odpowiedź #21 : 2005-11-27, 17:39 »
Ja słyszałam o próbie wprowadzenia zakazu produkcji futer! Boję się tylko, że to nie wypali. Przecież chodzi o pieniądze, a ludziom bliższa jest kasa niż sumienie... :( A wracając jeszcze do bilboardów, podejrzewam, że na dziecku od małego karmionym krwawymi obrazami mogą one po prostu nie robić wrażenia. Będą normalnym widokiem, a przecież chodzi o wstrząśnięcie sumieniem potencjalnego klienta sklepu futrzarskiego. Jestem jak najbardziej za pokazywaniem ludziom, do czego doprowadzają ich zachcianki, ale nie na łapu-capu, tu potrzeba przemyślanych działań i, niestety, cierpliwości. Podoba mi się to, o czym napisała Blackie- impreza dla dorosłych jako okazja do akcji uświadamiającej. Im więcej takich działań, tym mniej cierpiących zwierząt. 
Zapisane
IBDG Wrocław

Karen

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2334
  • huge ego, sorry ;d
Odp: Oto reszta pani futra
« Odpowiedź #22 : 2005-12-07, 17:36 »
W Zielonej Górze "empatia" zorganizowała przed sklepem ze skórami i futrami kwestę właśnie o tym :o to reszta pani futra". Oczywiście byłam
Zapisane
everybody lies

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Oto reszta pani futra
« Odpowiedź #23 : 2005-12-08, 11:10 »
KAren, i jak było?
A ja teraz przeglądam stronkę empatii
Zapisane
Why so serious?

Alice_kot

  • Gość
Odp: Oto reszta pani futra
« Odpowiedź #24 : 2005-12-09, 17:33 »
Bardzo dobry pomysl powiesic takie plakaty nap. przy sklepach ze skora i futrami.
Mysle ze wiele ludzi tylko popatrzy i sie wzburzy ze wogule pozwolono im na powieszenie takiego czegos ale napewno bedzie taka mala grupka ludzi ktora ten plakat przekona.
Dlatego warto jest powiesic...a nawet gdyby zadzialalo to na tylko 1% ludzi. 1% to juz cos.
Zapisane

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Oto reszta pani futra
« Odpowiedź #25 : 2005-12-15, 18:46 »
karen no włacha opowiadaj :P
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Oto reszta pani futra
« Odpowiedź #26 : 2005-12-16, 08:55 »
KaReN, małpo jedna :lol: Opowiadaj wreszcie, bo pogryziemy cię ;)
Zapisane
Why so serious?

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Oto reszta pani futra
« Odpowiedź #27 : 2005-12-16, 18:54 »
KAreN!!!!!! MAŁPO!!! JA KCEM STRESZCENIE IMPRY!!! BUUU!! BOBO KCE CUKIERKA!!! ( CI CO BYLI NA MATMIE WIEDZĄ O CO BIEGA :P)
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

Forum Zwierzaki

Odp: Oto reszta pani futra
« Odpowiedz #27 : 2005-12-16, 18:54 »

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: Oto reszta pani futra
« Odpowiedź #28 : 2005-12-29, 23:55 »
Ostatanio tak się smuce i muwie do siebie że my tak mało mozemy zrobić dla Tych zwierząt.
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Oto reszta pani futra
« Odpowiedź #29 : 2005-12-30, 11:20 »
pewnie wcale KaReN na tym nei byla
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.112 sekund z 28 zapytaniami.