Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Zaświadczenie o szczepieniu  (Przeczytany 5450 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ej44

  • Gość
Zaświadczenie o szczepieniu
« : 2005-10-28, 15:14 »
Prosze o pomoc !!! Nagle dostalam zawiadomienie z policji , ze mam sie zglosic z aktualnym zaświadczeniem o szczepieniu .
Skad takie wezwanie ? Jaka jest podstawa prawna? o co może chodzic ? mam rottweilerke.
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Zaświadczenie o szczepieniu
« Odpowiedź #1 : 2005-10-30, 19:00 »
Czy twoja rottweilerka jest z rodowodem? czy jest zarejestrowana, szczepiona. Jeśli nikogo nie pogryzła, to nie masz sie czego bać. Pewnie jakiś "życzliwy" sąsiad się o was martwi.
Moja ciotka też ma rottweilera i kilka razy odwiedzała ją polica i straż miejska.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Zaświadczenie o szczepieniu
« Odpowiedź #2 : 2005-10-30, 19:30 »
Ludzie są naprawde chorzy :? jak tak można? i co że rottweiler? duży, silny, czarny i tyle :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Zaświadczenie o szczepieniu
« Odpowiedz #2 : 2005-10-30, 19:30 »

ej44

  • Gość
Odp: Zaświadczenie o szczepieniu
« Odpowiedź #3 : 2005-11-02, 09:47 »
Dziekuje , ze wreszcie ktos sie odezwał !!! Nie , moja rottweilerka nie jest rasowa.
A dzisiejsza wizyta na policji skonczyła sie mandatem w wysokosci 200 zł ...za to , ze biega bez kaganca i smyczy po wspólnym podwórku . Jest łagodna i przyjazna . Jak walczyc ze zlosliwymi sasiadami ? Pomózcie prosze .
Policja uznala racje sasiadow , czy słusznie? Czy powinnam zrobic test psychologiczny , by obronic mojego psa?
Co mam robic ???

Czy twoja rottweilerka jest z rodowodem? czy jest zarejestrowana, szczepiona. Je¶li nikogo nie pogryzła, to nie masz sie czego bać. Pewnie jaki¶ "życzliwy" s±siad się o was martwi.
Moja ciotka też ma rottweilera i kilka razy odwiedzała j± polica i straż miejska.
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Zaświadczenie o szczepieniu
« Odpowiedź #4 : 2005-11-02, 10:31 »
Najlepszym wyjściem z sytuacji wydaje mi się wyprowadzanie sunie na smyczy i spuszczanie jej gdzieś, gdzie nikt się to tego nie doczepi. Nie wiem, jakie są u ciebie przepisy co do kagańca (u mnie psy mają chodzić na smyczy lub w kagańcu, psy agresywne na smyczy i w kagańcu).
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

ej44

  • Gość
Odp: Zaświadczenie o szczepieniu
« Odpowiedź #5 : 2005-11-02, 11:24 »
Jednym słowem chcieli mnie zdolowac i całkiem łatwo jest to zrobic , tak? Dopóki nie było zatargu w innym temacie pies nikomu nie wadzil a teraz stał sie grozny !!? I ja mam na to grzecznie przystac ? Placic i płakac ?
Piszesz o roznych regionalnych ?przepisach dotyczacych obowiazku wyproawdzania na smyczy , czy w kagancu ...Gdzie to znajde ?
Nie mam siły na sadowne dochodzenie prawdy , bo podobno nie mam szansy wygrania sprawy ...
Dziekuje Ci za dotychczasowa korespondencje . Miło jest poczuc , ze ktos probuje pomóc . Dziękuję !!! Pozdarwiam wraz z Lindą :-))
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Zaświadczenie o szczepieniu
« Odpowiedź #6 : 2005-11-02, 12:14 »
Szczegółowe przepisy dot. psów znajdziesz w Urzędzie miasta/gminy. U mnie były wywieszone ogłoszenia w bloku.
Nie pozostaje ci nic innego, jak nie łamac przepisów. Jeśli wiesz, kto się najwiecej czepia ciebie i twojego psa, to na niego uważać. Zawsze to ty możesz zgłosić na policje o wykroczeniu.

Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

ej44

  • Gość
Odp: Zaświadczenie o szczepieniu
« Odpowiedź #7 : 2005-11-02, 13:01 »
Musiałabym miec nature sasiada ...tak nisko nie upadne nigdy :-)))
Jeszcze raz dziekuje  !!!
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Zaświadczenie o szczepieniu
« Odpowiedź #8 : 2005-11-02, 13:18 »
a tem sąsiadteż ma psa?
Znając życie to ma jakiegoś mini psa, na dodatek zaczepiajacego wszystkich z okolicy. Sąsiad sie o niego boi i dlatego chce żeby twój pies chodził na smyczy i w kagańcu.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Zaświadczenie o szczepieniu
« Odpowiedz #8 : 2005-11-02, 13:18 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zaświadczenie o szczepieniu
« Odpowiedź #9 : 2005-11-02, 16:02 »
Doświadczenia z własnego podwórka i okolic mówią mi, że złośliwi sąsiedzi mogą się posunąć nawet do podrzucenia trutki. Ej44, lepiej prowadź psa na smyczy i w kagańcu, po co masz przeżywać horror?
Zapisane
IBDG Wrocław

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Zaświadczenie o szczepieniu
« Odpowiedź #10 : 2005-11-03, 20:15 »
znałam takich sąsiadów :roll: doczepili sie do naszego mieszkania że wynajmujemy rodzinie a nie jest wykupione, ciągle dzwonią na policje itp... mamy ich w dupie, albo jak mieliśmy owczarka niemieckiego ['] w bloku to było aj waj że pies szczeka... nie t że w nocy tylko w dzień, albo odkurzacz że chodzi, albo pralka, no bez przesady :roll: a tu gdzie teraz mieszkam to tez jest duzo niemilych gości co już np jeden rzucal kasztanami w moją sunie, albo petardami, jeden dla jaj spuscił niedawno swojego psa, który atakował Bianke... Prawdziwe lecz okropne, w tych czasach liczy sie tylko swoje i swoje... :(
Zapisane

ej44

  • Gość
Odp: Zaświadczenie o szczepieniu
« Odpowiedź #11 : 2005-11-04, 13:49 »
Już tak robię :-) mandat byl spory :-) ale masz racje ...po zlosliwcach mozna spodziewac sie najgorszego ...
nie maja aktualnie psa , choc wczesniej mieli ...ciekawe co sie z nimi stalo ?
pozdrawiam !!!
Do¶wiadczenia z własnego podwórka i okolic mówi± mi, że zło¶liwi s±siedzi mog± się posun±ć nawet do podrzucenia trutki. Ej44, lepiej prowadĽ psa na smyczy i w kagańcu, po co masz przeżywać horror?
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Zaświadczenie o szczepieniu
« Odpowiedź #12 : 2005-11-06, 13:27 »
właśnie dzisiaj jade na moje dawne osiedle do mojej cioci co ma od nas mieszkanie wynajęte... niech im zblednie mina że mam psa, ci sąsidzi u mnie sa naprawde chsciwi, kiedyś mialam kundelka o imieniu Lady, to sąsiedz mówili Lady - kupa :? i ciągle zwonili do policji że pies sczeka... :|
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.081 sekund z 28 zapytaniami.