Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: lol?  (Przeczytany 3313 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anakonda

  • Gość
lol?
« : 2006-10-18, 09:26 »
Podobno Kaczyński nie dawno wygłosił przemówienie że nie wolno sprzedawać ŻÓŁWI WODNYCH, ze względu na kłusownictwo. Powiedział że jak tak dalej pójdzie to żółwie wodne za 30-70 lat wyginą całkowicie.  :idea:

Skomentujcie to, TO STRASZNE!!!!

Pozdro, Anakonda ;/
Zapisane

aneta_117

  • Gość
Odp: lol?
« Odpowiedź #1 : 2006-10-18, 14:27 »
ja tak troszke zboczę z tematu bo na żółwiach wodnych kompletnie się nie znam, ale czy w Polsce można dostać żółwie lądowe, bo już dawno ich nigdzie nie widziałam, a w przyszłości chciałabym mieć
Zapisane

Mesz

  • Gość
Odp: lol?
« Odpowiedź #2 : 2006-10-19, 09:03 »
Podobno Kaczyński nie dawno wygłosił przemówienie że nie wolno sprzedawać ŻÓŁWI WODNYCH, ze względu na kłusownictwo. Powiedział że jak tak dalej pójdzie to żółwie wodne za 30-70 lat wyginą całkowicie.  :idea:

Skomentujcie to, TO STRASZNE!!!!

Pozdro, Anakonda ;/
Uważam że kaczyński to idiota... I to nie tylko w tej sprawie...  :|
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: lol?
« Odpowiedz #2 : 2006-10-19, 09:03 »

Anakonda

  • Gość
Odp: lol?
« Odpowiedź #3 : 2006-11-01, 20:08 »
Nom, też tak uważam, wycofał moje ukochane żółwiki... ;/
ANETA_117 ukradłaś mi obrazek ;/

Ja pierwszy go mialem na tym forum...
Zapisane

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: lol?
« Odpowiedź #4 : 2006-11-01, 23:22 »
I coś złego zrobił? :shock:,bardzo dobrze,że wycofał. :roll:Nawet sobie sprawy nie zdajesz co te żółwiki przechodzą,np.nabierają je szuflami,przy okazji obcinając im płetwy i główki.Przyjemnie nie?.Ale to dopiero początek męki,wiezione są potem w pudłach upakowane jeden na drugim przez pare dni.Tylko część z milionów to przeżyje,a wszystko po to ,aby jakieś dziecko kompletnie nieznające się na gadach miało radoche,trzymając żólwika w plastikowej wanience z palemką,bez witamin,ogrzewania,odpowiedniego pożywienia.Widzisz ja do takich dzieciakow też należałam,miałam 3 żółwiki wodne-czerwonolice,dwa z nich zmarły z mojej winy :|,trzeciego oddałam i żyje sobie teraz spokojnie w terrarium u koleżanki.Kiedyś to była masówka,na szczęście w pore to zauważyli i zwierzaki już więcej nie będą  cierpieć...
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: lol?
« Odpowiedź #5 : 2006-11-02, 16:14 »
mi się też tak wydaje :/ bo w końcu nic złego nie zrobił tym, że zabronił sprzedaży. Jak komus zależy to są specjalne "farmy"
ANETA_117 ukradłaś mi obrazek ;/
Ja pierwszy go mialem na tym forum...
to nie off topic a poza tym co z tego?? obrazek jest ogólno dostepny 
a w sumie to aneta była pierwsza z tym obrazkiem  :P :roll:
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: lol?
« Odpowiedź #6 : 2006-11-04, 17:53 »
jesli zabronił to chyba po raz pierwszy go popieram...

jeszcze kilka rzeczy mógłby wprowadzić dla dobra zwierząt, ale zapewne wielu włascicieli by sie obruszyło... Cóz, nie od dziś wiadomo, zę nie każdy opiekun zwierzęcia jest jego miłosnikiem... <niestety...>
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: lol?
« Odpowiedź #7 : 2006-11-05, 18:07 »
Anakonda, niewiem czemu sie tak oburzasz? :| W tej sprawie go popieram, pamiętam jak masowo były kupowane żółwie, sama miałam na początku jednego żółwia, wszystko było przemyślane, ale mój tatus zgłupiał i kupił jeszcze dwa. Wszystkie moje żółwie teraz mają odpowiedzialne domy.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: lol?
« Odpowiedź #8 : 2006-11-08, 11:55 »
jak dla mnie - paranoja... zamiast zabraniac, moglby nakaz, by zolwie mialy udokumentowane pochodzenie - cena odpowiednio by wzrosla, sklepikarzom odechcialoby sie prowadzic "towaru, ktory nie schodzi" a ci co naprawde chca i potrafia sie zajmowac mogliby miec zolwia....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: lol?
« Odpowiedz #8 : 2006-11-08, 11:55 »

Mesz

  • Gość
Odp: lol?
« Odpowiedź #9 : 2006-11-08, 16:27 »
jak dla mnie - paranoja... zamiast zabraniac, moglby nakaz, by zolwie mialy udokumentowane pochodzenie - cena odpowiednio by wzrosla, sklepikarzom odechcialoby sie prowadzic "towaru, ktory nie schodzi" a ci co naprawde chca i potrafia sie zajmowac mogliby miec zolwia....
Dokładnie, Iras ma świętą racje... Przecież jak cena by wzrosła nie ubili by zbytniego interesu na tych żółwiach -_-'
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: lol?
« Odpowiedź #10 : 2006-11-09, 13:23 »
To wprawdzie o żółwiach lądowych, ale przeczytajcie:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,wid,8591562,wiadomosc.html

Moim zdaniem, wprowadzenie nakazu sprzedaży wyłącznie żółwi o udokumentowanym pochodzeniu nie powstrzyma kłusownictwa. Zawsze znajdzie się odbiorca chętny do kupienia zwierzaka bez papierów, a więc tańszego... Dopóki sprzedaż będzie dozwolona, będą kombinacje. Szkoda zwierzaków, niech żyją wolno. 
Zapisane
IBDG Wrocław

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: lol?
« Odpowiedź #11 : 2006-11-09, 18:18 »
Iras skoro są psy "rasowe bez rodowodu" to i żółwie bez papierów by się znalazły, a nawet najprawdopodobniej byłoby ich więcej niż z dokumentami.
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: lol?
« Odpowiedź #12 : 2006-11-09, 18:50 »
tyle ze "rasowe bez rodowodu" sa dozwolone....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: lol?
« Odpowiedź #13 : 2006-11-09, 19:03 »
Iras, zakaz nie powstrzyma przemytu. Każdy przemyt jest nielegalny, a jednak ludzie kupują u przemytników, bo to jest opłacalne. Taniej kupię, taniej sprzedam, interes będzie się kręcił... Co innego, jeśli w ogóle nie będzie można sprzedawać, wtedy będzie znacznie trudniej ukryć proceder. A ludzie i żółwie naprawdę nie muszą żyć razem... I my bez nich, i one bez nas będziemy mieć się dobrze...
Zapisane
IBDG Wrocław

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: lol?
« Odpowiedź #14 : 2006-11-09, 19:34 »
Jak kupowałam żółwia, nie dałam za niego 20-30zł , pamiętam jak  czerwonolice maluchy tyle kosztowały, za moje maluchy zapłaciłam po 120zł (hieroglifowe) wtedy były bardzo rzadkie, w żadnym zoologicznym ich nie było, a teraz? znam coraz więcej osób które kupiły te żółwie i nie wiedzą czy to żółtolice czy inne, bo sprzedawca zazwyczaj nie wiedział jaki to gatunek :| W tej chwili jestem w stanie wziąść nawet dorosłego żółwia, ponieważ mam na to warunki i pewne doświadczenie, ale narazie nie wezmę, bo znając rodziców cała odpowiedzialność jak zwykle spada na mnie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: lol?
« Odpowiedz #14 : 2006-11-09, 19:34 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.119 sekund z 26 zapytaniami.