Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Akcja !!!  (Przeczytany 1030 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ćwir

  • Gość
Akcja !!!
« : 2005-05-26, 15:19 »
Drodzy forumowicze :)

Przeglądam właśnie nasze forum ptakolubów i nie powiem by tętniło ono życiem, co więcej - raczej odnotowałem niską aktywność. Być może większość odwiedzających to bierni forumowicze, ale czas najwyższy to zmienić. Oczywiście, ilość nie określa jakości, ale im więcej par oczu i chętnych do pisania palców będzie nas odwiedzało, tym lepiej dla wszystkich. Pomóżmy zareklamować to forum bo wierzę, że są ludzie wrażliwi na naturę, a nie bardzo mogą sobie znaleźć odpowiednie miejsce w kloace internetowego szamba :P Jeśli macie jakieś sugestie to piszcie !!!

Pozdrawiam :)

Ćwir
Zapisane

Joanna

  • Gość
Odp: Akcja !!!
« Odpowiedź #1 : 2005-05-26, 20:06 »
To zapewne dlatego, że o ptakach są specjalistyczne fora i na nich spotykają się osoby zainteresowane ptakami. Tutaj nie ma nikogo, kto dobrze zna sie na ptakch. Kiedys zagladaly osoby majace zeberki, ale juz nie zagladaja. Ja tutaj przychodze co jakis czas, ale tez nie mam czasu na codzienne przychodzenie....

Przeczytalam Twoj nastepny list i zdaje sie chodzi Ci o rozmowy ornitologiczne o dzikich ptakach, a nie tych trzymanych w domach. Z tego co wiem to ornitolodzy maja swoje grupy dyskusyjne, chyba nie ma ornitologicznego forum.

Pozdrawiam,
Joanna
« Ostatnia zmiana: 2005-05-26, 20:09 autor Joanna »
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Akcja !!!
« Odpowiedź #2 : 2005-05-27, 15:15 »
"Z tego co wiem to ornitolodzy maja swoje grupy dyskusyjne, chyba nie ma ornitologicznego forum."

To do roboty i zakładać! :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Akcja !!!
« Odpowiedz #2 : 2005-05-27, 15:15 »

Ćwir

  • Gość
Odp: Akcja !!!
« Odpowiedź #3 : 2005-05-27, 17:59 »
Joanna :)

Wcale nie trzeba dobrze znać się na ptaszkach by o nich dyskutować a tacy amatorzy raczej nie są chętnie przyjmowani na forach ornitologicznych, nie wspominając o tym, że poprostu są ignorowani. Z prostej przyczyny. Dla ornitologa banalne są rozmowy o zwyczajach wróbli i dlatego "olewczo" podchodzi do pewnych zagadnień, urywając często "poczytaj książki". Miłośników ptaszków jest pewnie dużo, ale nie mogą ze swą wiedzą, często trywialnymi pytaniami przecisnąć się na tych forach. Analogicznie do tej sytuacji, aczkolwiek bardziej obrazowa jest próba wywołania na sympozjum fizycznym z fizykami dyskusji o teoretyczych i praktycznych zastosowaniach równi pochyłej :P Dlatego, tak bardzo potrzebne jest forum dla laików ( również mnie :)), by była możliwość czerpania pewnej wiedzy, fundamentalnej wiedzy. Ja wiem to, Czesiek tamto, Baśka owamto, Stasiek siamto... i na tej podstawie można już dyskutować na poziomie, powiedzmy naszym i konstruować na tej bazie pewne teorie - dla ornitologa banalne, dla laika - intrygujące. Być może, za jakiś czas, wiedza zaczerpnięta na bazie takiego (tego) forum, będzie przedsionkiem do wkroczenia w dyskusje typu "wpływ faz księżyca na rozmnarzanie się krętogłowa"... lub coś w podobie. Mam nadzieje, że się teraz rozumiemy :)

charon :)

Jakieś forum już mamy :)... trzeba tylko ludzi tu zaciągnąć :lol22:... pytanie za 100 pkt.: JAK ??

Pozdrawiam serdecznie :)

Ćwir
Zapisane

Joanna

  • Gość
Odp: Akcja !!!
« Odpowiedź #4 : 2005-05-28, 20:59 »
Nie wiem jak traktują laików na forach ornitologicznych, bo na takie nie chodzę. Jeśli tak jak mówisz to szkoda... bo bez fachowca, który ma wiedzę nic z rozmów nie wyjdzie. Sami laicy nie wystarczą. Musi być ktoś, kto ma wiedze.

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.052 sekund z 24 zapytaniami.