Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: obserwatorzy ptaków przybywajcie!  (Przeczytany 8725 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arla

  • Gość
obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« : 2006-05-17, 19:39 »
wiecie che wiedzieć czy Wam przylatują jakieś dzikie fajne ptaszki bo mi np. zrobiły sobie na drzewie moim gniazdo gołębie grzywacze i ostatnio przyjeciała do mnie pleszka. (możecie mi nie wierzyć, ale w zime to mi grubodzioby przylatywały i inne fajne)  :VoV:
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedź #1 : 2006-05-17, 20:05 »
http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,18955.0.html
Pisz tak, żeby się dało przeczytać.
Zapisane

Arla

  • Gość
Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedź #2 : 2006-05-17, 20:08 »
czyli
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedz #2 : 2006-05-17, 20:08 »

ESIO

  • Gość
Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedź #3 : 2006-05-17, 20:53 »
Taki sam temat :P
Zapisane

Ćwir

  • Gość
Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedź #4 : 2006-05-19, 21:22 »
A jakie widzicie podobieństwo? Ja żadnego...
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedź #5 : 2006-05-21, 11:52 »
Ja miałam na balkonie gniazdo ptasich grzywaczy, mam też zdjęcia piskląt jak dorastały. Jesli chcecie to wstawie pare fotek. :)
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedź #6 : 2006-05-21, 11:53 »
Ja miałam na balkonie gniazdo ptasich grzywaczy, mam też zdjęcia piskląt jak dorastały. Jesli chcecie to wstawie pare fotek. :)
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedź #7 : 2006-05-21, 13:27 »
Aujeszka, gdzie te fotki? :)
 
Ćwir, fajnie, że znów bywasz na Forum :VoV: Twoją ulotkę o prawidłowym karmieniu ptaków stale naklejam nad stawkiem. Mam cały zapas, jedna się zniszczy, idę z Toffikiem na spacer i naklejam następną. Mam nadzieję, że ludzie czytają i biorą sobie do serca...
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedz #8 : 2006-05-21, 17:33 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedź #9 : 2006-05-21, 19:09 »
Dzięki, Aujeszka! Sympatyczne fotki :)
Zapisane
IBDG Wrocław

Arla

  • Gość
Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedź #10 : 2006-05-21, 20:51 »
o jakie sliczne te pisklaczki
Zapisane

pytajniczka_ona

  • Gość
Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedź #11 : 2006-05-21, 21:38 »
A do mnie kiedyś gołąbek przyleciał!! xD ale miał złamane skrzydełko i my z braciszkiem mu je obandażowaliśmy...o, jaka ja dobra...;) :D :lol:
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedź #12 : 2006-05-22, 09:52 »
Ja powiesiłam na drzewie budkę dla ptaków, ale nikt się nie chce wprowadzić. :(
Bardzo lubię obserwować ptaki, nawet kupiłam niedawno encyklopedię ptaków. W zimę miałam bardzo dużo różnych gatunków ptaków na oknie, bo wysypywałam im ziarmo (szkoda tylko, ze potem nie mogłam domyć parapetu :P )
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

pytajniczka_ona

  • Gość
Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedź #13 : 2006-05-22, 17:43 »
:) a co, miały potrzeby fizjologiczne?? :P

Ja chciałabym mieć budkę dla ptaków, ale niestety-nie miałabym jeje gdzie powiesić...:(
Zapisane

Ćwir

  • Gość
Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedź #14 : 2006-05-22, 18:12 »
IBDG :) Bywam wiele na różnych forach przyrodniczych a tu przychodze raczej rekraacyjnie... ale lubie to miejsce :) No cóż, tam gdzie ptaszki tam i ja :D A co do ulotki to niebawem będą jeszcze inne ulotki ale musimy je jeszcze dopracować. Na pewno o tym na forum poinformuje :) Cieszę się, że przyklejasz ulotki u siebie. Może chociaż jedna osoba się do nich zastosuje? :) Hmmm... to jest niewątpliwie Twoja zasługa. Brawo :)

Aujeszka :) Bardzo ładne zdjęcia no i piekne grzywacze :) Jak masz jeszcze jakieś zdjątka to wklej. Ja z miłą chęcia zobacze :)

pytajniczka_ona :) Gołąbek na pewno jest Ci wdzięczny :) Bardzo ładnie zrobiłaś :)

kkaassiiaa :) Może w tym sezonie lęgowym jakies ptaszki się tam zagnieżdzą :) Ja trzymam kciuki :) A nie pamiętasz czasem jakie rozmiary były tej budki lęgowej? - średnica wlotu, wysokość, szerokość ścianek bocznych :) Może przyczyna jest w tym, że zła jest średnica otworu wlotowego? Sam nie wiem...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedz #14 : 2006-05-22, 18:12 »

pytajniczka_ona

  • Gość
Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedź #15 : 2006-05-22, 18:26 »
Ćwir dziękuję bardzo. Ale on odleciał :bigcry: i wleciał w krzaki. więcej z nich nie wyleciał. A że krzaczki były dobre 200 m. od odmu, więc brat poszedł i powiedział, że go tam nie ma ...dziwne :roll: :mysli:
Zapisane

Arla

  • Gość
Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedź #16 : 2006-05-22, 19:33 »
chcecie ksiazke o ptakach? radze kupcie se "atlas ptakow europy" wydawnictwa Delta kolorowe zdjecia po kilka dla jednego gatunku i opisane glos wystepowanie pokarm cechy glowne podobne gatunki i chyba cos jeszcze
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedź #17 : 2006-05-22, 21:12 »
Cwir, ja jeszcze podejżewam, ze budka wisi na złej wysokości. Może kiedyś ją przewiesze w inne miejsce (przy okazji ją zmierzę), ale nie wiem jak się na drzewo wdrapę.

Pytajniczka, to nie potrzeby fizjologiczne, to ziarno było takie brudne. :P
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

pytajniczka_ona

  • Gość
Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedź #18 : 2006-05-23, 19:41 »
Acha...a ja myslałam, że ptaszkom się zachciałO kupkę czy copś takiego...

Dzisiaj w szkole jeden idiota wziąl zdechłego pisklaczka :cry: i mnie nim rzuciła w plecy, ta idiota jedna :)
Później go wziął na buta i go kopał, bo ,,chciał zobaczyć, czy lata".hihi. debil
A później mnie i Ankę (koleżankę) dobił tekstem:
-Ja, a on ma pisiorka!! :lol:
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedź #19 : 2006-05-25, 15:13 »
Ostatnio obserwowałem na balkonie parę sierpówek.Niesamowita jest historia ekspansji tego ptaka w Europie.Kiedyś występował na Bałkanach,a zasięg wschodni gatunku sięgał do Indii.Obecnie spotykamy ją w prawie całej Europie włącznie z Wielką Brytanią.W Polsce pojawiła się w latach 40-tych XX wieku.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedź #20 : 2006-05-26, 09:47 »
Ja obserwowałam na balkonie wróbla. Tak się z niego uśmiałam, bo przyleciał i strasznie się darł, aż moja papuga zaczeła z nim "gadać". Wróbel latał po sałym balkonie, zagladał do domu aż w końcu stanął na wycieraczce i zaczął ją dziobać. Myślałam, ze jakieś ziarna zjada, a on w końcu wyciągnął z wycieraczku kilka nitek i uciekł pod dach.
Bardzo się ucieszyłam, ze moja wycieraczka do czegoś mu się przydała. :D
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedz #20 : 2006-05-26, 09:47 »

EwkaKonik

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 212
Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedź #21 : 2006-06-17, 16:14 »
Przylacze sie do rozmowy, jesli pozwolicie. Tez baaardzo lubie obserwowa ptaki, chociaz wcale sie na nich nie znam :p Zima mialam dwa karmniki i mialam zaznaczac jakie ptaki przylatywaly. Fajna zabawa byla, ale sie musialam nameczyc, chociaz z czasem nabralam troszke wprawy :p Ostatnio chcialam sprobowac rozpoznawac ptaki po glosie... hahaha. Nawet nie mowie <pisze> co z tego wyszlo (bo oczywiscie nic nie wyszlo). Ale i tak ostatnio najbardziej lubie obserwowac golebie za oknem na fizyce :p
Zapisane
The happiest people seem to be those who have no particular reason for being happy except that they are so.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedź #22 : 2006-06-17, 18:23 »
U mnie w koncu (po 3 latach) wprowadzila sie ptasia rodzina do budki. :D Na razie nie wiem jaki to jest gatunek - za szybko lataja i na chwile nie staj a w bezruchu, ale wydaje mi sie ze to sa pliszki.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedź #23 : 2006-06-17, 22:00 »
ja mam na działce codziennie nieokrzesane stadko wróbli, które od lat mają gniazdo na strychu i to akurat nad moją sypialnią. Nawet zimą je słyszę ;)
Prócz tego 6 srok urząduje codziennie na dziNłce, kilka par kawek, szpaki, sójki, mazurki, sikory bogatki, modre i czarnołebki ;)
Mieszkają też u mnie makolągwy, kopciuszki, rudziki, kowaliki. Zimą mam często w karminiku dzwońce, grubodzoby. Pod karminikami w tym roku zimą zamieszkała mi Pani Bażantowa. Pan Bażant kręcił się też w pobliżu.
Cały sezon rodzina dzięciołów. W taj chwili Pan Dzięcioł i Pani Dzięciołowa przylatują całe dnie do słoniny bo karmią młode. Wydziobują tez mszyce z drzewek.
Pojawiją się corocznie wilgi i sporadycznie dudki. W zywopłotach widuję zniczki i jeszcze coś innego malutkiego.Są też jaskółki (nie wiem które bo są za szybkie by sprawdzić).

Nie wiem o czym zapomniałam... jak mi się cos przypomni to dopiszę. Zrobiłam fotkę dzięciołowi na słoninie. Wkleję w najbliższych dniach.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedź #24 : 2006-06-18, 12:36 »
Nefra, zżera mnie zazdrość... Też bym tak chciała... :) Daj chociaż popatrzeć na dzięcioła :VoV:
Zapisane
IBDG Wrocław

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedź #25 : 2006-06-18, 20:07 »
dajcie mi jeszcze jeden dzień, bo mam roboty dużo do skończenia a aparat pełny i nie mam czasu ściagnąc i uporządkowac. Dziś byłam nad nowo wykopanym ...stawem a w zasadzie to dwa stawy , jeden z wyspą i widziałam czajki!!! Jesli dobrze rozpoznałam i pamięc mnie nie myli. Spore ptaki wielkości prawie sójki , z czubami na głowach, kolor jakby granatowo-biały i darły sie niemiłosiernie. Parka. Strzeliłam aparatem w stronę jednego ale nie wiem co z tego wyszło, bo był na przeciwnym brzegu.
jak ściagnę z aparatu to się oblooka czy coś widać.
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedź #26 : 2006-08-06, 20:44 »
tu jeszcze pare fotek podrośniętych gołąbków:
http://img285.imageshack.us/img285/9453/393pl.jpg
http://img285.imageshack.us/img285/8015/365gt.jpg
http://img255.imageshack.us/img255/3751/375bm.jpg
http://img255.imageshack.us/img255/5651/381vu.jpg

Ech...żałuje że nie widzialam ich pierwszego lotu  :/

A takie pisklaczki miałam okazje zobaczyc, ale na obserwacji sie nie skonczylo, upolowalam jednego :diabelek::


śliczna :kocham:
to chyba kaczka :mysli:

Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedź #27 : 2006-08-06, 20:46 »
Sliczna.

Ja juz nie chce miec z ptakami nic do czynienia. Ostatnio na plazy zaatakowala mnie mewa wyrywajac mi cala bulke z reki. :lol:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedz #27 : 2006-08-06, 20:46 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedź #28 : 2006-08-07, 15:54 »
Sliczna.

Ja juz nie chce miec z ptakami nic do czynienia. Ostatnio na plazy zaatakowala mnie mewa wyrywajac mi cala bulke z reki. :lol:
Niestety jest to efekt nagminnego karmienia ptaków przez nieodpowiedzialnych ludzi.Niedawno w Kołobrzegu-Podczelu miałem okazję obserwować jak rzucają całe kromki chleba biednym łabędziom.O ironio rzecz miała miejsce w użytku ekologicznym.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedź #29 : 2006-08-07, 19:23 »
No wlasnie, jak to jest ze szkodliwością chleba?
Najczęściej slyszałam opinie że cheba się ptkom nie daje bo pęcznieje w żołądku ale tez spotkałam się ze opinia pewnej pani wet że skoro ptaki chleb jedzą i nic im nie jest to moga go jeść nadal. :mysli:
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 31 zapytaniami.