Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: obserwatorzy ptaków przybywajcie!  (Przeczytany 8736 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pagieł

  • Gość
Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedź #30 : 2006-08-08, 13:23 »
Cytuj
wiecie che wiedzieć czy Wam przylatują jakieś dzikie fajne ptaszki bo mi np. zrobiły sobie na drzewie moim gniazdo gołębie grzywacze i ostatnio przyjeciała do mnie pleszka
U mnie co roku gnieżdżą sie makolągwy ,kopciuszki, dymówki, oknówki, o dzońcach, kosach, wróblach, mazurkach i śpiewakach nie wspominając. Za to od czasu do czasu ich liczbę redukuje pani krogulcowa. Samiec coś nie ma ochoty, żeby mnie odwiedzić. A z większych ptoków to jastrząb czasami "zmniejsza" liczbę gołębi mojego brata albo dziadka. A co tam, jastrzab też musi jeść, żeby przeżyć, a że ma łatwy łup to czasami z niego korzysta.
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedź #31 : 2006-08-08, 19:11 »
No wlasnie, jak to jest ze szkodliwością chleba?
Najczęściej slyszałam opinie że cheba się ptkom nie daje bo pęcznieje w żołądku ale tez spotkałam się ze opinia pewnej pani wet że skoro ptaki chleb jedzą i nic im nie jest to moga go jeść nadal. :mysli:
Mam wątpliwości co do kompetencji zawodowych pani weterynarz.Chleb nie jest naturalnym pokarmem żadnego gatunku ptaka.Istnieją potwierdzone fakty o jego szkodliwości.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Pagieł

  • Gość
Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedź #32 : 2006-08-11, 18:35 »
Teraz będzie można się rozgladać za bocianami, które będą zbierać się w stada. Widziałem ostatnio 30 boćków które obsiadły drzewa szykując się na drzemkę. Pod koniec sierpnia zaczną się odloty tych ptaków na południe.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: obserwatorzy ptaków przybywajcie!
« Odpowiedz #32 : 2006-08-11, 18:35 »
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.133 sekund z 27 zapytaniami.