Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Papużki faliste  (Przeczytany 8213 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alice

  • Gość
Papużki faliste
« : 2003-08-02, 12:28 »
Cześć!
Mam zamiar zdecydować się na kupno papugi. Sądzę że będzie to falista. Jednak bardzo mało wiem o tych papużkach, dlatego chciałabym się dowiedzieć kilku rzeczy:
1. Czy można trzymać dwie papużki w jednej klatce (czy tak im będzie się lepiej żyło) ???
2. Jaka jest cena papużki falistej ???
3. Ile lat żyją takie zwierzątka ???
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Papużki faliste
« Odpowiedź #1 : 2003-08-02, 15:30 »
1. Falista to stadny ptak, najlepiej trzymac więcej niż 2 sztuki wtedy są najweselsze.
2. cena wacha sie od 10 do 30zł. zaleznie od regionu i kolorku papugi, u ciebie powinny być po około 15-20zł.
3. Ile żyje, różnie ale napewno nie kilka lat tylko dłużej.
Zapisane

Alice

  • Gość
Papużki faliste
« Odpowiedź #2 : 2003-08-02, 16:01 »
Bardzo dziękuję za odpowiedź :)
Jeszcze jedno pytanko: czy trzymając 2 papużki w jednej klatce powinnam wybrać tzw. "parkę", 2 samce czy może 2 samiczki???  :?:
Pozdrawiam
Alice
Zapisane

Forum Zwierzaki

Papużki faliste
« Odpowiedz #2 : 2003-08-02, 16:01 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Papużki faliste
« Odpowiedź #3 : 2003-08-02, 16:55 »
nie trzeba parki, można trzymac różnie, dwie samiczki, dwa samczyki ale muszą być do siebie przywyczajone żeby nie było spięć, najlepsze jest rodzeństwo (ta sama płeć)
Zapisane

Alice

  • Gość
Papużki faliste
« Odpowiedź #4 : 2003-08-03, 11:30 »
Dziękuję :)
Zapisane

Alice

  • Gość
Papużki faliste
« Odpowiedź #5 : 2003-08-05, 11:36 »
Jeszcze jedno pytanie: czy decydując się na "parkę" jest pewne, że papużki będą się rozmnażać, czy też mogę spokojnie trzymać obie w klatce bez obaw??? Bo nie wiem na jaką płeć się zdecydować... Wiem że napewno kupię dwie papugi ale nie wiem jakiej płci... :(
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Papużki faliste
« Odpowiedź #6 : 2003-08-05, 11:46 »
napewno spróbują wyprowadzić lęg ale jak nie bedziesz im wkładać budki to nie powinny nic kombinować. Niemartw sie, faliste to jedne z najbardziej przyjacielskich papużek, spróbuj znaleść ptaszki które są ze sobą zżyte będzie mniej problemów.
Zapisane

Alice

  • Gość
Papużki faliste
« Odpowiedź #7 : 2003-08-05, 11:48 »
Jeszcze raz dziękuję za szybciutkie i cenne odpowiedzi :)
Zapisane

Markus

  • Gość
Papużki faliste
« Odpowiedź #8 : 2003-08-05, 22:57 »
Jeśli chcesz ptaszki młode, to z pewnością nie rozróżnisz jeszcze płci, więc kupowanie ptaków z tego samego źródła niesie za sobą ryzyko, że będziesz mieć parkę a do tego rodzeństwo, co w przypadku lęgów jest niepożądane. W tym wypadku nie może być mowy o kupowaniu papużek zżytych ze sobą. Najlepiej kupić dwa młodziutkie ptaszki w różnych sklepach, lub po innych rodzicach. Jeżeli będą tej samej płci, to jako młode szybko się dogadają i przyzwyczają do siebie. A jeśli trafi Ci się parka, to przynajmniej będziesz wiedziała, że nie są ze sobą spokrewnione i, że jeśli jednak dojdzie do lęgów, to pisklęta mają szansę być silne i zdrowe.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Papużki faliste
« Odpowiedz #8 : 2003-08-05, 22:57 »

Gosi@

  • Gość
Papużki faliste
« Odpowiedź #9 : 2003-11-07, 18:07 »
Bardzo fajnie że sie decydujes na falistą! Te papugi w dobrych arunkach żyją długo! Jeżeli sie zdeydujesz na parke.. a bedziesz je chciała oswajać to bedzie ci to szło trudniej pamietaj o tym! Chyba że nie cchesz ich oswajać  :)  ja tez mam falist ale jedna no i ja prawie oswoiłam :))))
Ale jak chcesz zeby c oswajanie lepiej szło to oswó jedna a ptem dokup druga to wtedy ta druga bedzie z niej brała przykład,. Pamietaj samczyk jest zawsze odważniejszy!
Zapisane

Carlunia

  • Gość
Papużki faliste
« Odpowiedź #10 : 2003-11-22, 20:37 »
Z tego co wyczytalam w ksiazce o ptakach to papuzki faliste zyja okolo 7 lat.
Mialam dwie papuzki faliste - dwa samczyki. Bardzo dobrze sie dogadywaly. Byly sliczne i kochane :) Jeden byl od poczatku jakis slaby. DOsc czesto mial problemy z lataniem. Odszedl jako pierwszy. Drugi zyl jeszcze okolo roku. Mial jakiego guza i rowniez zmarl :(
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Papużki faliste
« Odpowiedź #11 : 2003-12-01, 15:24 »
Nieprawda! Na pewno nie 7 lat! Do 15 w domowych warunkach! I nie jestem przekonana do tego, że dwie samice lub dwa samce będą się lubić... :/ Miałam kiedyś dwa samce i tak się tłukły, że aż leciały pióra. I uwazam, że lepiej kupić jedną falistą, bo są super, można się z nią zaprzyjaźnić ;) Powodzenia! :) ;)
Zapisane

Essi

  • Gość
Papużki faliste
« Odpowiedź #12 : 2003-12-01, 17:20 »
Cytat: Gunia
lepiej kupić jedną falistą,

Lepiej dla właściciela, ale czy dla papużki, która należy do ptaków stadnych, też?  :P
Jedna papużka łatwiej się oswaja, ale trzeba jej poświęcać baaardzo dużo czasu, żeby nie czuła się samotna.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Papużki faliste
« Odpowiedź #13 : 2003-12-01, 20:08 »
Cytat: Essi
[..]


Lepiej dla właściciela, ale czy dla papużki, która należy do ptaków stadnych, też?  :P
Jedna papużka łatwiej się oswaja, ale trzeba jej poświęcać baaardzo dużo czasu, żeby nie czuła się samotna.


I trzeba jej poświęcać ten czas nie rok, dwa ale całe jej życie! Pamiętaj jesteś dla tegiej papuzki stadem, rodziną, nie wolno podważyć jej zaufania bo skończyć sie może tragicznie dla psychiki ptaszka.
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Papużki faliste
« Odpowiedź #14 : 2003-12-02, 13:33 »
No wiem, ja piszę, ża ja bym wolała mieć jedną papugę. Ale dla papugi lepiej mieć współlokatora w klatce. Ogólnie: jak nie masz czasu na zabawę z paugą lepiej kupić dwie ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Papużki faliste
« Odpowiedz #14 : 2003-12-02, 13:33 »

Monika K.

  • Gość
Papużki faliste
« Odpowiedź #15 : 2003-12-04, 14:06 »
Gunia stwierdzenie, ze jak nie bedzie miała czasu na zabawę z papużką to lepiej kup dwie chyba jest nie na miejscu. Jak nie będzie miała czasu na zabawę to lepiej niech w ogóle nie kupuje.Na samotne chwile wystarczą zabawki, a to czy kupi dwie to owszem lepiej dla niech ale nie mozna podchodzic do sprawy, ze nie będzie się miało dla pupila czasu.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 29 zapytaniami.