Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Papużki czy kanarek ???  (Przeczytany 3703 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alice

  • Gość
Papużki czy kanarek ???
« : 2003-08-15, 11:40 »
Cześć!
Mam pytanie: chcę kupić jakiegoś ptaszka. Zastanawiam się nad papużką falistą (dokładnie dwiema) i nad kanarkiem. Nie wiem co wybrać... Papużki są wesołe, kolorowe (wiem że to nie powinno się liczyć ale tanie), a kanarek ładnie śpiewa (ale niestety jego cena to ok. 70 zł)
Naprawdę nie wiem na co się zdecydować, proszę pomóźcie mi. Co powinnam wybrać???
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Papużki czy kanarek ???
« Odpowiedź #1 : 2003-08-15, 14:46 »
To już zależy od ciebie, kanarki pięknie spiewają, są kolorowe, łatwe w hodowli i tanie w utrzymaniu, napewno znajdzie sie tańszy ptaszek, normalnie to kosztują 45-55zł. za samczyka i 10-20 za samiczke.
Papużki sa niesamowicie towarzyskie, kanarka nigdy nie oswoisz tak jak papużke, chodowla łatwa ale minusem jest gadatliwość tych ptaków, jeżeli chcesz mieć więcej spokoju to kanarek byłby lepsze, on nie śpiewa cały dzień a papużki gruchają do siebie jak szalone.
Ale decyzja nalezy do ciebie ;)
Zapisane

Monika zeberki:)

  • Gość
Papużki czy kanarek ???
« Odpowiedź #2 : 2003-08-15, 21:34 »
Harpia, już w innym watku pytam Ciebie o adres tego sklepu, gdzie sprzedają tak tanio ptaki, z uporem maniaka nie odpowiadasz, więc zakładam że i ta cena jest wzięta z nieba. Chyba że chodzi o giełde lub hodowce - to mów od razu...

Jesli chcesz mieś oswojone ptaki, to parka papużek raczej się nie oswoi, pojedynczy kanarek tak, co prawda nie będzie gadał jak papuzka, ale ponoc tez ładnie potrafią sie oswoić :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Papużki czy kanarek ???
« Odpowiedz #2 : 2003-08-15, 21:34 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Papużki czy kanarek ???
« Odpowiedź #3 : 2003-08-15, 22:14 »
A czy ja czytam wszystkie tematy na forum? niemam włączonego "powiadamiaj o odpowiedziach". Adresu sklepu nieznam, to małe pomieszczenie w kompleksie sklepów (po 4 budynki) jeżeli mi nie wierzysz a napewno bo pare wspaniałomyślnych osób zmieszało mnie z gównem to nie wierz.
Zapisane

Anilewe

  • Gość
Papużki czy kanarek ???
« Odpowiedź #4 : 2003-08-16, 00:23 »
Ja bym raczej polecala papugi, parka nie bedzie taka jak oswojana jak pojedynczy ptak. Ja mam jedna nifme, i bardzoi polecam tego ptaka, caly czas chce byc wypusxzcany i przy objedzie wlazi do taleza ;) Caly czas chce byc z toba, caly czas siada ci na ramie i chce z toba gadac. A oto jego zdjecie:

Moze to ujecie wyglada, jakby on nikomu nie ufal i byl calkiem dziki, ale to tylko ujecie ;) To jest cudowny ptak, nie lubi samotnosci i caly czs chce byc towarzyszem i caly czas, chce sie przymilac, piescic i spiewac, ale tej papugi nie mozna glaskac, znaczy mozna, ale ostrzegam, palce moga bardzo ucierpien. Poprostu nie lubia rak. Glaskac go sie da tylko wtedy, k8edy siedzi ci na ramieniu, pucha go glaszcze. Jeszcze raz powiem to cudowny i towarzyski ptak :wink:
Zapisane

Alice

  • Gość
Papużki czy kanarek ???
« Odpowiedź #5 : 2003-08-16, 11:21 »
Cześć!
Bardzo dziekuję Wszystkim za odopowiedzi. Za raz jade do sklepu ZOO i zobaczymy z czym (z kim) wrócę do domu... :D
Pozdrawiam
Alice
P.S. Śliczna papużka na zdjęciu!
Zapisane

Alice

  • Gość
Papużki czy kanarek ???
« Odpowiedź #6 : 2003-08-16, 18:10 »
Hej!
Byłam w sklepie i wybrałam...kanarka! Jest on koloru ostro żółtego, wpada w odcień jaskrawej pomarańczy. Jest śliczny i bardzo mi się podoba :) Narazie jest trochę zdenerwowany, tzn. przyzwyczaja się do nowego otoczenia. Dałam mu jabuszko, marchew i ziarenka - smakowało mu :-)
Mam do Was jedno pytanie:
O co chodzi z tymi obrączkami??? Niektóre kanarki mają obrączki metalowe na łapkach, a niektóre nie??? Możecie napisać coś bliżej na ten temat???
Pozdrawiam
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Papużki czy kanarek ???
« Odpowiedź #7 : 2003-08-16, 18:18 »
wiesz jeżeli komuś rozmnoży sie ptaszysko a jest nie zrzeszony lub po prostu nie kupił obrączek żeby wyklepać swoje dane to sprzedaje ptaszki bez, wszystko jedno czy ma czy nie.
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Papużki czy kanarek ???
« Odpowiedź #8 : 2003-12-23, 16:09 »
:) ja też mam kanarka. Wszystkie ptaki są fajne, ja bym się nie zastanawiała nad kupnem tego, czy tamtego. Po prostu poszla bym do sklepu i co by na pierwsze wrazenie powaliło mnie z nóg, to bym kupiła ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Papużki czy kanarek ???
« Odpowiedz #8 : 2003-12-23, 16:09 »

_Gosia_

  • Gość
Papużki czy kanarek ???
« Odpowiedź #9 : 2003-12-25, 15:12 »
No, a potem dopiero szukała informacji o tych ptakach czym je żywić, jakie mają wymagania, co im należy zapewnić....
Nie ma to jak rozsądne podejście do zakupu zwierzaczka!
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Papużki czy kanarek ???
« Odpowiedź #10 : 2003-12-25, 16:04 »
Nie no, bez przesady! Nie mówię, że tak! Po prostu co by mi wpadło w oko, ale nie, ze nic o tym zwierzaku nie wiem. Bym na pewno nie kupiła np zeberek, bo nic o nich nie wiem. Po prostu chodzi mi tu o to, że jak bym się wachala między tym, a tym, tak jak Alice, to bym poszła do sklepu i co z tych dwoch zwierząt by mi wpadlo w oko to bym wzięła. Nie wiem jak to wytłumaczyć, bo mnie źle rozumiecie...
Zapisane

Emilka

  • Gość
Papużki czy kanarek ???
« Odpowiedź #11 : 2003-12-25, 16:31 »
nie rozumiem takiego postepowania 'co mi wpadnie w oko'
Tak sie sklada z emi czesto cos wpada w oko :P szczegolnie jezeli chodzi o zwierzeta. Jednak zawsze staram sie zdobyc o danym zwierzatku jak najwiecej informacji nie raz przygotowywuje sie calymi miesiacami!

Ja tez zawsze bardzo chcialam miec ptaka, mialam do wyboru papuzke lub kanarka, analizujac wszystkie informacje jakie udalo mi sie zdobyc o tych ptakach wybralam papuzke :)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Papużki czy kanarek ???
« Odpowiedź #12 : 2003-12-26, 15:10 »
Dokladnie Emi. Gdybym miala kupowac wszystko co mi "wpadnie w oko" to mialabym kilka psow (kundelki, owczarki niemieckie, wyzly, beagle, jamniki, dogi niem., sznaucerki, grzywacze), kotow (nierasowcow, Maine Coonow, syjamskich..), nie wspominajac juz o szynszylach, fretach, koszatniczkach, myszoskoczkach, burundukach, krolikach, myszkach, chomikach.. A rybki to juz w ogole ;)
Zapisane

_Gosia_

  • Gość
Papużki czy kanarek ???
« Odpowiedź #13 : 2003-12-27, 12:43 »
Cytat: !_Emilka_!
Jednak zawsze staram sie zdobyc o danym zwierzatku jak najwiecej informacji nie raz przygotowywuje sie calymi miesiacami!

Ja tez zawsze bardzo chcialam miec ptaka, mialam do wyboru papuzke lub kanarka, analizujac wszystkie informacje jakie udalo mi sie zdobyc o tych ptakach wybralam papuzke :)


 :D  :D  :D
Emilka podeszła do zakupu tak świadomie, że jestem przekonana, że ptaś będzie miał u niej bardzo dobrze (pod warunkiem, że przestanie mu czytać bajki po północy  :P )
Zapisane

Emilka

  • Gość
Papużki czy kanarek ???
« Odpowiedź #14 : 2003-12-27, 15:38 »
Cytat: _Gosia_
[..]



 (pod warunkiem, że przestanie mu czytać bajki po północy  :P )

 :lol:  to sie skonczy, obiecuje  ;)  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Papużki czy kanarek ???
« Odpowiedz #14 : 2003-12-27, 15:38 »

_Gosia_

  • Gość
Papużki czy kanarek ???
« Odpowiedź #15 : 2003-12-28, 22:52 »
To w Twoim interesie, Bo papużki którym czyta się w nocy bajki w lecie zaczynają je powtarzać razem ze wschodem słońca (o ile nie wiesz o której słońce w lecie wschodzi, to wkrótce się dowiesz :) )
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Papużki czy kanarek ???
« Odpowiedź #16 : 2003-12-29, 16:19 »
eee... czemu bajki? Coś tu przegapiłam...? :roll:
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Papużki czy kanarek ???
« Odpowiedź #17 : 2004-01-09, 23:31 »
Ja bym ci proponowała papuzki, bo są bardziej towarzyskie i można je wiele nauczyć. Jeżeli chcesz żeby była do ciebie przywiązana to najlepiej kup jedną, ale jeśli nie masz dla niej zbyt wiele czasu to kup dwie. Ja miałam jedną i cały dzień chciała siedzieć na moi ramieniu, lubiła się bawić z ludźmi i wszystkich całowała :) a pozatym papużki faliste można nauczyć wymawiać proste wyrazy...
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Papużki czy kanarek ???
« Odpowiedź #18 : 2004-01-22, 13:21 »
Ona już kupiła kanara :> :)  :wink: I dobrze  :P  :P  :P Heh, nie no, zartuję, papużki też lubię :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 26 zapytaniami.