Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Jak nauczyć kota dyscypliny??  (Przeczytany 32127 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

NeTkA

  • Gość
Jak nauczyć kota dyscypliny??
« : 2002-09-26, 16:19 »
Witam Was ponownie.  :!!!:
Więc pojawił się kolejny problemik z Killerem. Kociak jest u mnie od dwóch tygodni, i jest to właściwie kotek domowy (czasami tylko wychodzi ze mna do ogródka). Do tej pory był az nadzwyczaj grzeczny.  :wink:  Ostatnio a właściwie od wczoraj wyszedł z niego jakiś diabeł :diabel:  Zaczął wchodzić na stół na biurko czy na kuchenny blat. bardzo denerwuje to moich rodziców i nie powiem że mnie nie, bo tłucze rzeczy które na biurku się znajdywały. przedtem nigdy tego nie robił, a grozenie palcem i stanowcze NIE (jak radza w książkach) zupełnie na niego nie działa :cisza:  niewiem co mam z nim dalej robić.  :help:
pzdrawionka i głaski dla Waszych koteczków. :)
Zapisane

myszka

  • Gość
Jak nauczyć kota dyscypliny??
« Odpowiedź #1 : 2002-09-26, 16:30 »
NIe da się...  :lol: widzisz, kot lubi łazić po wysokościach. Pochowaj tłukące przedmioty. NIE to możesz mówić do siebie, kota to nie obejdzie, taka jest prawda, niestety  :wink: możesz przeganiać kota klaśnięciem, albo pryśnięciem - pojedynczym - czystą wodą ze spryskiwacza. Ewentualnie postaw na stole coś, co przewrócone wywyoła nieprzyjemny dla kota hałas, np. puszkę z monetami, jest szansa, że po wlezieniu na to zniechęci się. Ale radzę polubić, kot to zwierzę wybitnie meblowe ;)
Zapisane

G.N.

  • Gość
Jak nauczyć kota dyscypliny??
« Odpowiedź #2 : 2002-09-27, 03:46 »
Zgadzam się z Myszką. Może tylko z tym pomysłem z puszką z monetami bym polemizował. Kot  co prawda może przestraszyć sie czegoś co robi dużo hałasu i omijać dane miejsce. Ale znając kocią przebiegłość stawiałbym na to że zacznie sie taką rzeczą bawić o 3 w nocy. :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak nauczyć kota dyscypliny??
« Odpowiedz #2 : 2002-09-27, 03:46 »

myszka

  • Gość
Jak nauczyć kota dyscypliny??
« Odpowiedź #3 : 2002-09-27, 11:08 »
Dlatego: "jest szansa", a nie "na 100% go to odstraszy" :)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Jak nauczyć kota dyscypliny??
« Odpowiedź #4 : 2002-09-27, 20:40 »
Simba też uwielbia łazić po stole, półkach itp wysokościach. Na początku też wkurzało to moich rodziców, teraz już przywykli.
Najgorzej jest jak się zrobi śpiący i szuka miejsca na "zdechnięcie". Wtedy wszystko ląduje na podłodze. I nie pomaga tu Myszko pryśnięcie wodą - wręcz przeciwnie - Simba zaczyna wtedy walkę i podchody z Tobą.



 Wiem, Simba to mutant  :?   :lol:  :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

myszka

  • Gość
Jak nauczyć kota dyscypliny??
« Odpowiedź #5 : 2002-09-27, 21:07 »
No mutant...  :lol:  a pryskanie itp. to rady ostatniej szansy jak ktoś już się upiera próbować tej szalonej rzeczy, tzn. TRESOWANIA kota... :wink:   :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

MagicSunny

  • Gość
Jak nauczyć kota dyscypliny??
« Odpowiedź #6 : 2002-09-27, 21:28 »
Wytresować kota?  :lol: Próbowałam przez pierwszy miesiąc (a moja Łobuziara jest już ze mną 2 miesiące :) ). Wchodziła na blat kuchenny od strony okna, czyli, parapet, stół, blat. Prychałam na nią, mówiłam "NIE"  :lol: , warczałam (dziwnie na mnie patrzyli goście, którzy akurat byli w domu  :lol: ). Tak jakby pomogło to warczenie, tylko, że kilka dni później zobaczyłam jak ten mały łobuz wchodzi na blat od innej strony  :lol: , tzn prosto z podłogi ale z drugiej strony blatu  :lol: . Dałam sobie spokój. Cały czas natomiast próbuję ją oduczyć wchodzenia na monitor, nadaremnie  :P . Ona po prostu lubi komputery  :wink: . A co do rzeczy, które spadają i robią hałas, to ostatnio właśnie o 4.00 rano stłukła szklany flakonik i nic sobie z tego nie robiąc położyła się na poduszce :). To już chyba -dziesta rzecz, która poleciała z hukiem :).  Jak komuś się uda "wytresować" kociaka, to baaaardzo proszę dać mi znać  :wink: .
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Jak nauczyć kota dyscypliny??
« Odpowiedź #7 : 2002-09-27, 21:40 »
Oooo, mi się udało Simbka nauczyć komendy "nie rusz psa". Ostatnio dzięki temu jeden szczekacz ocalał  :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

AniaS

  • Gość
Jak nauczyć kota dyscypliny??
« Odpowiedź #8 : 2002-09-28, 18:08 »
Zuzia nic nie tlucze, w nocy jest cicho (choc nie wiem co robi). Obaj z psem swietnie reaguja na okrzyk mamy: "Ania, Adam obiad na stole..." :wink: zawsze sa pierwsi. W nocy czasem wchodzi na blat kuchenny(wie, ze nie wolno, wiec czeka az zasniemy). Komend zadnych nawet nie probowalam go uczyc. Na razie walczymy z psem "nie rusz kota" skutkuje tylko sporadycznie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak nauczyć kota dyscypliny??
« Odpowiedz #8 : 2002-09-28, 18:08 »

Jurek

  • Gość
Dyscyplina???
« Odpowiedź #9 : 2002-09-28, 19:58 »
Kota "można" nuczyć wielu rzecz a jedna z pierwszych to jak omotać opiekunów.
Zawsze u nas były psy, słuchały komend ,przychodziły na zawołanie a dopiero kot nauczył nas co to jest demokracja i niezalezność.
Czasami wydaje mi się że on nas słuch ale to chyba ?????????? wydaje mi sie :faki:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Jak nauczyć kota dyscypliny??
« Odpowiedź #10 : 2002-09-28, 20:06 »
Pewnie, że Ci się wydaje  :lol:  8)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
koty
« Odpowiedź #11 : 2002-09-28, 21:43 »
Właśnie...
Koty nigdy nie słuchają...
Ja Viki jedynie nauczyłam(chociaż często to robi pod moją nieobecność) "nie jedz jedzenia Gizmo":)

Pozdrawiam

Pinczerka i Viki
Zapisane

Karla

  • Gość
Jak nauczyć kota dyscypliny??
« Odpowiedź #12 : 2002-09-29, 00:19 »
no to musze powiedziec, ze Zoska jest chyba cudownym wyjatkiem :)
nie to, zeby nie lazila po wszystkim po czym sie da...ale bardzo ladnie sie slucha...w sensie wejdzie gdzies, ale jak mowie "Zosia zejdz" to schodzi od razu bez zadnych metod dodatkowych...tylko czasem miauknie, albo zrobi obrazona mine w stylu "ale o co ci chodzi" :)
tak samo jest jak lazi sobie po dworze...jak sie wychyle przez okno i zawolam "Zosia kici kici" to szybko przychodzi, przynajmniej pod drabinke...zeby np. "powiedziec", ze jeszcze chce zostac  :jupi: no i wtedy dyskutujemy, czy moze czy nie...jak powiem "chodz, bo ja wychodze i zamykam okno" to szybciutko sie wdrapuje :)
a o Spacji to nie bede sie wypowiadac, bo ona zawsze robi co chce :)
Zapisane

Abakus

  • Gość
Jak nauczyć kota dyscypliny??
« Odpowiedź #13 : 2002-09-29, 12:09 »
a ja mam pomysl wpusc mojego zwierzaka do siebie to Twuj kot nauczy sie jak ma sie zachowywac. ja go taki wilczorek przegoni to odrazu nauczy sie ze ma byc grzeczny  :lol:
To zarcik  :)  pozdrawiam
Zapisane

NeTkA

  • Gość
Jak nauczyć kota dyscypliny??
« Odpowiedź #14 : 2002-09-29, 19:07 »
Hej
Dzięki Wajm  ale mnie pocieszyliście  :spoko:
No ale kociak nauczył sie przynajmniej że nie może wchodzić na kuchenny blat a to był największy problem.
Karla to spoko masz kotka ze przychodzi do ciebie z dworu :)  ja kiedy mój zacznie wychodzic też będe musiała cos takiego zastosowac ( a własciwie spróbowac) :cisza:
Głaski dla waszych kociaków
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak nauczyć kota dyscypliny??
« Odpowiedz #14 : 2002-09-29, 19:07 »

Karla

  • Gość
Jak nauczyć kota dyscypliny??
« Odpowiedź #15 : 2002-09-29, 20:00 »
Netka...musze Cie zmarwic, ale Spacja w przeciwienstwie do Zoski nie jest taka fajna jesli chodzi o wychodzenie na dwor. Dlatego jej juz nie wypuszczam...po pierwsze jak wyjdzie to nie wraca..tzn. nie chce jej sie wchodzic po drabince wiec po prostu wyje pod oknem zeby po nia wyjsc (i musze obejsc blok dookola) poza tym jak juz wyjde, to w zaleznosci od nastroju albo siedzi w miejscu jak niezywa i moge ja wziac na rece, albo spierdziela na najblizsze drzewo, albo chowa sie w krzakach, tak ze jej znalezc nie moge...wiec wcale to nie jest zabawne...niestety Zoska nie potrafila jej wychowac, tak samo jak my zreszta :)
roznie to bywa, wiec sie zastanow, czy na pewno chcesz kociaka wypuszczac "luzem" na dwor...
Zapisane

NeTkA

  • Gość
Jak nauczyć kota dyscypliny??
« Odpowiedź #16 : 2002-09-30, 21:04 »
Witam
Widzisz Karla u mnie to raczej nieuniknione, bo mieszkam w domku. Jeżeli tylko otwarte są drzwi na taraz i ogródek to Killer sobie wychodzi, ale wraca bardzoio szybko bo jeszcze wszystkiego sie boi, w końcu m dopiero 3 miesiące.  Mam nadzieję że mówj kociak nauczy sie wracać do domku tak jak Twoja Zośka. jak narazie maluch nie przekracza granic dzialki i mam nadzieje że tak zostanie. I jeszcze jeden quastion  czy wiecie kiey kotki przestają rosnąć??? :?:
Zapisane

Karla

  • Gość
Jak nauczyć kota dyscypliny??
« Odpowiedź #17 : 2002-10-01, 11:50 »
tak myslalam...ze mieszkasz w domku...no to tylko pozostaje miec nadzieje, ze sie nauczy...a co do pozostania na terenie dzialki...to nie licz na to, bedzie lazic tam, gdzie mu sie podoba...w koncu koty chodza wlasnymi sciezkami :) co nie oznacza, ze mozesz probowac mu pokazywac, ze Ci sie nie podoba, jak gdzies dalej odchodzi (tylko sama znajdz metode hehe)
a kiedy przestaja rosnac? no Zoska ma rok i 7 miesiecy i wydaje mi sie, ze jeszcze troszke sie powieksza, niekoniecznie w szerz hehe
Zapisane

NeTkA

  • Gość
Jak nauczyć kota dyscypliny??
« Odpowiedź #18 : 2002-10-01, 16:52 »
Spytałam o to kiedy kociska przestają rosnąć, bo niedawno zobaczyłam kota sąsiedów. To jest już dość stary kot (cos kolo 7 lat chyba :)) i wygląda jak jakiś mutant. Jest ogromny i mam nadzieje że Killer taki wwiiieeelllkki nie bedzie :)
Zapisane

Kamilka

  • Gość
Jak nauczyć kota dyscypliny??
« Odpowiedź #19 : 2005-02-10, 14:23 »
Kota nieda się nauczyć dyscypliny są niezależne i lubią chodzi własnymi drogami, nawet tymi najgorszymi jak Twoje biurki czy ogródek.Moim skromnym zdaniem niema rzadnych szans, żeby zmusić kota do dyscypliny. :bezsilny:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Jak nauczyć kota dyscypliny??
« Odpowiedź #20 : 2005-02-10, 14:27 »
a ja twierdzę,że mozna, tylko trzeba zacząć od małego i byćkonsekwentnym: jeśli na cos pozwalamy to niech to robi bez stresu ale jeśli jest cos zabronione to definitywnie i bez ulg. mam bardzo dobrze wychowanego kota jednak pracowałam na to od jego urodzenia (no prawie) i od początku zastepowałam jej mamę tak więc nie krzyczałam ale prychałam i prowadziłam z nia poważne kocie rozmowy. efekt zaskakujący a najbardziej dziwi wszystkich to że moja kicia nie drapie ludzi!!!
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Jak nauczyć kota dyscypliny??
« Odpowiedz #20 : 2005-02-10, 14:27 »

Eli

  • Gość
Jak nauczyć kota dyscypliny??
« Odpowiedź #21 : 2005-02-10, 14:54 »
po co wy wyciagacie te stare tematy? ...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Jak nauczyć kota dyscypliny??
« Odpowiedź #22 : 2005-02-10, 14:56 »
niektóre warto odświerzyć... szczególnie te o dyscyplinie...
ale fakt, troche ich Kamilka nawyciągała...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Jak nauczyć kota dyscypliny??
« Odpowiedź #23 : 2005-02-10, 18:53 »
Jeśli już odgrzebaliście stary temat to może poradzicie mi jak nauczyć moją kotke dyscypliny.  :roll:
Kot jest bardzo "agresywny".  :o  nieraz wszystko jest w porządku, bawię się z kotem, głaskam, ale nieraz kot zaczyna mnie gryźć i drapać. Nie moge się wtedy od niego uwolnić, przednimi łapkami łapie się mojej ręki, a tylnymi nóżkami energocznie przebiera (wbijając pazurki w moje ręce) i gryzie.
Dłonie mam strasznie podrapane i obolałe.  :?  Ja wszystko moge wybaczyć kotkowi  :D  ale moja mama bardzo się na niego złości.  :grr:
I jeszcze jedno pytanie: czy wasze koty też łażą w nocy po was gdy śpicie?  :roll:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Jak nauczyć kota dyscypliny??
« Odpowiedź #24 : 2005-02-10, 19:05 »
Cytuj

Nie moge się wtedy od niego uwolnić, przednimi łapkami łapie się mojej ręki, a tylnymi nóżkami energocznie przebiera (wbijając pazurki w moje ręce) i gryzie.

to mi wygląda na okazanie albo wielkiej niechęci: czytaj nie życzę sobie Twych pieszczot, albo na świetną (wedłóg kota) zabawę w "pokarzę Ci kto tu rządzi"...
mój kot od małego nie mógł drapać u uczony był by bawić się w miare schowanymi pazurkami i to wywoływało szok, ze mam kota i gładkie dłonie...
tyle, ze ja działałam od maleńkości...
myśle, że najszybciej zrozumie gdy Twe działania będą zdecydowane ale dobrze je przemyśl... ja rozrabiającego kota mogę zamknąć w przedpokoju-łazience (ma przejście) bo wie że tak bywa i nie atakuje drzwi... może trzeba kota zrzucić z kolan i przede wszystkim nie podejmować żadnej zabawy... i robić to konsekwentnie
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Jak nauczyć kota dyscypliny??
« Odpowiedź #25 : 2005-02-10, 20:10 »
Wydaje mi sie, że to jest taka jego zabawa, bo on sam do mnie przychodzi.  :roll:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Jak nauczyć kota dyscypliny??
« Odpowiedź #26 : 2005-02-10, 20:13 »
no to odkładaj go z uporem maniaka w najdalszy kąt mieszkania i przymykaj drzwi...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

dzika

  • Gość
Jak nauczyć kota dyscypliny??
« Odpowiedź #27 : 2005-02-10, 20:38 »
ja mojego od malego uczylam ze nie bawimy sie rekami . moze tylko atakowac jak jest cos w ece (zwykle dlugopis) no i niestety musial;am upominac gosci ze by sie z min nie droczyli rekami bo puki byl maly to takie drapanie to nic iwelkiego ale jak juz podrosl to by mogl zrobic krzywde .

teraz mam kota ktory nawet jak atakuje w zabawie to chowa pazurki po przettem tego wymagalam .

mysle z ejak twoj kot zaczyna wykazywac checi zabawy twoja reka to powinnas odwracac jego uwage jakas zabawka moze by sie nauczyl.

co do uczenia starych kotow to mialam kiedys sposobnosc sprobowac , mianowicie 8 letnia kotk aktora byla nauczona w chodzi c ja stol jak jadlo sie obiad musiala z tego zrezygnowac jak ja sie tam wprowadzilam. jednak nie bylo to proste uwazam z e nalezy wyznaczyc rozsadny kompromis ja pozwalalam kotce siedziec na parapecie kolo mnie, i to pomagal.
a teraz z moim kotem tez wypracowojemy kompromisy np. kot chce siedziec na parapecie  a ja chce stawiac tam kwiatki . mysle ze nigdy nie udaloby sie nauczyc kota nie wchodzenia na parapet gdyz co chwila laduje tam jakis golab.
sprawe rozwiazalamtak: pol oka zajmuja kwiatki a pol nalezy do kota ja mu pozwalam tam wchodzi c a on mi nie buszuje w kwiatkach .
trzeba kota traktowac jak czlowieka i niema problemu z wychowaniem  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak nauczyć kota dyscypliny??
« Odpowiedz #27 : 2005-02-10, 20:38 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Jak nauczyć kota dyscypliny??
« Odpowiedź #28 : 2005-02-10, 20:48 »
Dzięki za rady.  :)
postaram się odwracać uwagę Bambusa jak będzie mnie atakować. Może zmieni swój sposób zabawy.  :roll:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Jak nauczyć kota dyscypliny??
« Odpowiedź #29 : 2005-02-10, 20:50 »
powodzenia :wink:
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.117 sekund z 32 zapytaniami.