Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Problem z moja jamniczka-nieświeży oddech  (Przeczytany 8885 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JoKa

  • Gość
Moi drodzy jestem tu pierwszy raz i mam nadzieje,ze pomozecie mi rozwiazac moj problem otoz Mam jamniczke ma juz chyba z 7 lat oczywiscie nie musze mowic ze jest to najbardziej rozpuszczony jamnik i zreszta wszyskie jamniki. O jakiegos czasu strasznie smierdzi jej z mordki, niestety mieszkamy w malej miejscowosci, gdzie weterynarz jest tylko o zbiorowego szczepienia na wscieklizne to porada u niego odpada. Moze wy znacie jakis sposob na swiezy oddech u psa :?:
Zapisane

M'AST

  • Gość
problem z moja jamniczka
« Odpowiedź #1 : 2005-03-09, 09:25 »
możę żwacze??tak coś wygląda troche jak ucho i ponoć póżniej psu mniiej cuchnie ;)
Zapisane

JoKa

  • Gość
problem z moja jamniczka
« Odpowiedź #2 : 2005-03-09, 09:34 »
Moja Kaja nigdy nie miala problemu z uszami co u wiekszosci jamnikow sie niestety dzieje, wiec uszy odpadaja ma czyste. Smierdzi jej jak ziewa, poradzcie cos, pomimo ,ze jest to bardzo kochana sunia, spiaca oczywiscie w lozku jest to dosc uciazliwy problem
Zapisane

Forum Zwierzaki

problem z moja jamniczka
« Odpowiedz #2 : 2005-03-09, 09:34 »

NaNcY

  • Gość
problem z moja jamniczka
« Odpowiedź #3 : 2005-03-09, 09:50 »
MASTOWI chodziło ze żwacze wyglądają jak ucho...  :P  choć ja sie z tym nie zgodze...

według mnie chodzi tu o kamień nazębny... psiak miał kiedyś sprawdzane ząbki... w tym wieku napewno ma kamień... i wizyta u weta byłaby wskazana...

moze to także być kwestia żywienia psiaka... cio jamniorej je?? hmm??

zresztą spójrzmy prawdzie w oczy któremu psu z pyska pachnie  :P
Zapisane

JoKa

  • Gość
problem z moja jamniczka
« Odpowiedź #4 : 2005-03-09, 11:02 »
Rzeczywiscie kamien na zebach to jej sie osadzil i przydaloby sie go usunac, jednak jak pisalam u nas weterynarz nie podejmuje sie takich zabiegow. Czy jest jakis domowy sposob :(
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
problem z moja jamniczka
« Odpowiedź #5 : 2005-03-09, 11:32 »
A nie mozecie pojechac z psem do lepszego weta do innej miejscowosci? Sami kamienia nie usuniecie.
Zapisane

Agysz

  • Gość
problem z moja jamniczka
« Odpowiedź #6 : 2005-03-09, 14:09 »
Hmmm..moja koleżanka ma taki sam problem...śmierdzi mu z pyszczka i to tylko dlatego,że ma problemy z zębami..więc może tak tez jest z Twoim psem..Wsiadaj w samochód i pędz do weta ;)
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
problem z moja jamniczka
« Odpowiedź #7 : 2005-03-09, 14:13 »
Profilaktycznie (jak pozbędziecie się już tego kamienia...) można psu podawać kości, uszy, żwacze...
Zapisane

Nanami

  • Gość
problem z moja jamniczka
« Odpowiedź #8 : 2005-03-09, 14:13 »
Jezeli kamienia jest mało, to mozna go delikatnie zeskrobac, ale wtedy trzeba uwazac by nie uszkodzic szkliwa. Mozna tez dac psu duzą kość wołową, ucho wędzone, jakies kostki, moze kamien sam sie zetrze. Profilaktycznie pare kroplek cytryny do wody dla psa. Mozna myc psu zeby specjalną pastą i szczoteczką... Jednak jak kamienia jest duzo i utworzyły sie złogi i stany zapalne dziąseł, no to musi to wykonac weterynarz pod narkozą.
Zapisane

Forum Zwierzaki

problem z moja jamniczka
« Odpowiedz #8 : 2005-03-09, 14:13 »

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
problem z moja jamniczka
« Odpowiedź #9 : 2005-03-09, 14:29 »
Ja tam radze jechać do innego weta, bo JoKa nawet nie znając przyczyny nieprzyjemnego zapachu z modki suni nie poradzi sobie i nawet z zeskrobaniem kamienia- i jak pisała Nanami może uszkodzić psu szkliwo a raczej tego byś JoKa nie chciała.
Gdy wet już sciagnie kamień, najlepiej jest podawać suni często kości włowe (surowe lub gotowane), nigdy nie z kurczaka!, na rynku jest dostępne "denta stick" czy jakieś inne kości do czyszczenia zębów, zabawki-do żucia. Polecam też przejść na dobrej jakości karmę. Nie pedigree (być może sunie tym karmisz?). Bo właśnie karma powinna w jakimś stopniu czyścić psu zęby, a to dlatego że jest twarda. Byćmoże karma którą sunie karmisz jest zbyt miękka? Np. terazna rynek wlazły karmy typu 'chappi- miękkie kawalki mięsa' itp.
Jedz do weta my nic przez net nie załatwimy.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
problem z moja jamniczka
« Odpowiedź #10 : 2005-03-09, 14:45 »
najprawdopodobniej to kamień na zębach - samemu epiej nie próbować go usuwać - powinien zrobić to wet - a pies musi być pod spremedykowany (pod narkozą) . Kości - w tym wieku żadnych nie powinno się dawać, lepiej spróbować z czyszczeniem zębów szczoteczką (i specjalna pastą) Co do weta który jest "tylko do zbirowego szczepienia" - skoro ma uprawnienia by szczepić na wścieklizne, zbyt wielka filozofią nie powinno być nawet dla niego wyczyścić psu zeby.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

aneta

  • Gość
problem z moja jamniczka
« Odpowiedź #11 : 2005-03-09, 17:32 »
Brzydki zapach niekoniecznie musi byc z przyczyny kamienia na zabach, wiem cos o tym  ;)
Moja jamnica, hihih tez Kaja  :o miala tak przeokropny zapach z paszczydla ze normalnie mozna bylo muchy truc  :lol:  Oczywiscie poszlismy z nia na usuwanie kamienia ale jak sie pozniej okazalo ten zapach byl przyczyna stanu zapalnego w zebie. Po kilku dniach od usuniecia kamienia caly bok pyska bardzo jej spuchl i znow do weta a tam sie okazalo ze trzeba usuwac zeby. W sumie usuneli jej 3 boczne zeby. Wetka mowila ze u jamnikow to bardzo czesto sie zdarza i Kaja byla ktoryms z kolei jamnikiem ktory musial miec usuwane zeby z tego powodu  :o  
Wiec jedz do najblizeszgo miasteczka gdzie jest jakis porzadny wet  ;)
Zapisane

JoKa

  • Gość
problem z moja jamniczka
« Odpowiedź #12 : 2005-03-09, 19:11 »
Bardzo dziekuje za zainteresowanie tematem. Macie racje musze udac sie do weterynarza.Przesylamy pozdrowienia ja i moja sunia :)
Zapisane

Borderka

  • Gość
problem z moja jamniczka
« Odpowiedź #13 : 2005-03-09, 19:13 »
Dokładnie Cię rozumiem JoKa! Mojej Psotusi też nieładnie pachnie z pyszczka i to jest napewno powód osadzanego się kamienia na ząbkach, a Twoja suczka ma już 7 lat więc pewnie się tam trochę tego nazbierało...
Zapisane

sylwi@

  • Gość
problem z moja jamniczka
« Odpowiedź #14 : 2005-03-09, 19:14 »
brzydki zapach z pyska moze byc rowniez spowodowany zaburzeniami flory bakteryjnej. Mozesz podawac profilaktycznie swojej suni maly jogurt naturalny ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

problem z moja jamniczka
« Odpowiedz #14 : 2005-03-09, 19:14 »

Borderka

  • Gość
problem z moja jamniczka
« Odpowiedź #15 : 2005-03-09, 19:28 »
I ten jogurt zmniejszy niemiły zapach??
Zapisane

Jamniczka

  • Gość
problem z moja jamniczka
« Odpowiedź #16 : 2005-03-09, 19:32 »
Hm, Kaja powiadasz? (ps. Ja też mam na imię Kaja:) )
Ja moim jamnikom daje żwacza żeby nie jadły ****** na spacerach... może kupuj jej jakieś kostki odświeżające oddech i CZYŚĆ ZĘBY!!!
Zapisane

Agysz

  • Gość
problem z moja jamniczka
« Odpowiedź #17 : 2005-03-09, 20:10 »
Fakt,że może takie kostki pomogą..spróbuj,może to też będzie dobry pomysł ;)
Zapisane

sylwi@

  • Gość
problem z moja jamniczka
« Odpowiedź #18 : 2005-03-09, 21:08 »
Borderka, jesli to od tego psu smierdzi co napisalam to powinno zmniejszyc. Taki jogurt posiada zywe kultury bakterii, a jak pies ma zaburzenia flory to powinno pomoc.
Zapisane

Satine

  • *
  • Wiadomości: 12
  • :)
Odp: Problem z moja jamniczka-nieświeży oddech
« Odpowiedź #19 : 2009-02-11, 19:31 »
Witam,

mam problem ze szczeniaczkiem, wiek 11 tygodni.

Zapach z jego pyszczka ze zwykłego - mało przyjemnego, ale jednak typowego dla psiaczków zapachu - zmienił się na podobny do grzybowego, czy pleśniowego.

Martwię się tym, bo być może coś mu się w brzuszku dzieje, macie może jakieś wskazówki?

Karmię go 3 razy dziennie, ostatni posiłek jest najmniejszy, powoli będę przyzwyczajać go do dwóch posiłków.

Piesek otrzymuje suchą karmę Royal Cannin dla szczeniąt do 10 mies., ponadto od czasu do czasu daję mu kurczaka gotowanego z marchewką i ryżem, raz  w tygodniu ćwiartkę chudego twarogu, 2 razy w tygodniu  do pochrupania kawałeczek surowej marchewki (którą uwielbia). Dostaje też na zakończenie dnia ciasteczko dentystyczne dla juniorków.

Nie daję mu mleka, surowego mięsa.

Zapach ma taki od kilku dni.

Tydzień temu dostał środek na odrobaczanie - może to mieć wpływ?






Zapisane

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Problem z moja jamniczka-nieświeży oddech
« Odpowiedź #20 : 2009-02-11, 20:01 »
pieski nie powinny jest za duzo kurczaków najlepsza jest gotowana wołowin( to taka mala rada)
a co do smrodku tomoze podpytaj wet, bo takim maluchom ni smirdyka z pyszczka, nalepiej tego do ktorego chodzisz bo edzie wiedziL czy to od tego srodka
pozdrawiam
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

Forum Zwierzaki

Odp: Problem z moja jamniczka-nieświeży oddech
« Odpowiedz #20 : 2009-02-11, 20:01 »

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Problem z moja jamniczka-nieświeży oddech
« Odpowiedź #21 : 2009-02-11, 21:48 »
Pomysł z wetem popieram jak najbardziej.

Zastanawia mnie system żywienia. Royal jest dobrą karmą, pełnowartościową. Nie ma sensu uzupełniania jej zwykłym jedzeniem, choćby ze względu na to, że może w tym leżeć przyczyna. Mieszanie karmy suchej z gotowaną zaburza proces trawienia (chociaż na ten temat są podzielone zdania, a na pewno zależy to też od psa).

Zobacz też, czy gdzieś na faflu nie został mu kawałek jedzonka, bo może w tym tkwi problem ;)
Zapisane

Satine

  • *
  • Wiadomości: 12
  • :)
Odp: Problem z moja jamniczka-nieświeży oddech
« Odpowiedź #22 : 2009-02-11, 22:05 »
Jeśli chodzi o samo trawienie, to nie widzę jakichś zaburzeń. Kupki są ścisłe, nawet nie mają mocno nieprzyjemnego zapachu, wypróżnia się po każdym posiłku. Nie ma z tym problemu, gruczoły też ma w porządku (lekarka sprawdzała na moją prośbę).

Zróżnicowanie diety poleciła mi pani weterynarz - bo spytałam ją, czy wystarczy taka sama sucha karma dla malucha. Odpowiedziała, że Royal to mercedes w świecie karm, ale warto uczyć malucha nowych smaków i od czasu do czasu zafundować też coś innego.

Takie gotowane jedzenie dostawał 2 razy w tygodniu góra. Pani powiedziała, że raz na tydzień też powinien dostawać żółtko z jajka gotowanego na miękko.

Starałam się stosować...

Spróbuję w takim razie karmić go samą karmą, bez udziwnień.

A jak nie przejdzie, to pójdę do weta.


Wiecie, nie chcę też być takim "upierdliwym" właścicielem psa, który z każdym duperelem przychodzi do weterynarza, skoro przyczyna może jest prozaiczna i  łatwo ją wyeliminować....



Post Merge: 2009-02-11, 22:07
Aha, i bardzo dziękuję za odpowiedzi. :) Pozdrawiam. :)
Zapisane

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Problem z moja jamniczka-nieświeży oddech
« Odpowiedź #23 : 2009-02-11, 22:46 »
jesli ten psiorek na foto to Twoj to musze Ci powiedziec ze tez mamszorskowłosego taka moja mala prywata.
ja np. swoja karmie gotownym jedzonkiem czyli ryz+miesko+marchew+pietruszka wszystkow gotowane bez soli
mam w domu zasze royal dal jamnikow ale ona za bardzo nie przepada za suchym, chociaz jak byla mala to jada.
jak przeszukasz jej pyszczek tak jak radzi chamsti (dobry pomysł) i nic nie znajdziesz a to zapytaj wet, bo przeciez to nic zlego jesli :serce:  swoje pupile
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Problem z moja jamniczka-nieświeży oddech
« Odpowiedź #24 : 2009-02-11, 22:56 »
Że Royal to mercedes wśród karm się nie zgodzę. Jest dobra, owszem, ale niegdyś była lepsza i obecnie wiele karm ją przebija.

Weterynarz od tego jest i za to płacisz, żeby pomagał ;) W szczególności, że psiak ma niespełna 3 miesiące. Poza tym zdecydowanie lepiej latać z każdym, nawet najmniejszym problemem niż coś zbagatelizować...
Zapisane

Satine

  • *
  • Wiadomości: 12
  • :)
Odp: Problem z moja jamniczka-nieświeży oddech
« Odpowiedź #25 : 2009-02-12, 01:09 »
meg, ale to jest krótkowłosy. Aksamitek. :D


Pyszczek przeszukany - czysty.


chamsti, no tak - są lepsze samochody od mercedesów. :))))


No nic, jutro przejdę się do weta, lepiej nie ryzykować...
Zapisane

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Problem z moja jamniczka-nieświeży oddech
« Odpowiedź #26 : 2009-02-12, 16:47 »
to musze Ci powiedzieć ze niektore szorstkowlose jak sa male i nie maja jeszcze szczoty to sa bardzo podobne
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 28 zapytaniami.