Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: RC kot nie chce już tego jeść  (Przeczytany 4952 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
RC kot nie chce już tego jeść
« : 2006-02-17, 22:55 »
Tak się zastanawiam, bo przeczytałam w innym wątku że kot nie chce jeść karm RC. Moja kotka od czasu nowego opakowania też nie rusza nić w miseczce i łazi i sepi się na wszystko inne byle tylko nie do miski. Karmę jej kupuję te samą od kilku miesięcy i oczywiście dodatkowo dostaje inne rzeczy. Nawet zaglądałam jej w zęby czy nie ma zapalenia dziąseł i problemów z gryzieniem twardej karmy, ale nic z tego, a karmy nie chce jeść nadal.
Może ktoś z was spotkał się z czymś takim?
Zapisane
BC + koci podrostek

myszka

  • Gość
Odp: RC kot nie chce już tego jeść
« Odpowiedź #1 : 2006-02-17, 23:49 »
Podobno zmienił się producent, a może miejsce produkcji (wiem, że dzwonią, ale nie wiem, w którym kościele ;)) Spróbuj może czegoś innego - boscha? Best Choice? Nutry?
Zapisane

Rincevind

  • Gość
Odp: RC kot nie chce już tego jeść
« Odpowiedź #2 : 2006-02-18, 00:35 »
Ekocia zobacz po pierwsze w jakim kraju została wyprodukowana, bo wiem , ze RC otworzyl zaklad na Ukrainie i moze byc ze nie do konca spelniaja normy.
sproboj jej namoczyc jedna porcyjke. jak nie zadzaila to pozostaje zmiana karmy, choc moze wystarczy tylko rodzaj RC zmienic.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: RC kot nie chce już tego jeść
« Odpowiedz #2 : 2006-02-18, 00:35 »

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: RC kot nie chce już tego jeść
« Odpowiedź #3 : 2006-02-18, 09:44 »
mój kociak nawet nie chciał przejść z RC babycat na kittena, musiałam dalej kupować babycat i mieszać, teraz dostaje  Purine Pro Plan kitten i je aż się uszka trzęsą, a nawet jej mało (niestety dalej miauczy o papu). chyba wolałabym coś, co mniej by jej smakowało.
swoją drogą - odkąd podałam kici parzone mięso - żołądki i serca (oczywiscie drobno pokrojone) to kota zaczęła mnie, jaky nieświadomie podgryzać - łapie mnie za palce, gryzie w rekę, czy nogę, brzuch, co jej podpadnie pod zębiska, a potem natychmiast przestaje
Czy ona jest jakaś psychiczna :| ??
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Rincevind

  • Gość
Odp: RC kot nie chce już tego jeść
« Odpowiedź #4 : 2006-02-18, 10:17 »
psychiczna nie ale wytep ten zwyczaj bo z wiekiem bedzie coraz mocniej, az stanie sie to bardzo bolesne i trudne do oduczenia.
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: RC kot nie chce już tego jeść
« Odpowiedź #5 : 2006-02-18, 21:42 »
z tym, ze to nie jest takie "zwykłe gryzienie, jak rzucanie sie na gołe łydki, czy na ręcę (łacznie z drapaniem kopytami :() ktore tez przechodzi,
ale takie cóś, jak kot rzucający się na swoją zdobycz - typowy wzrok polującego kota i zatapianie zębów, jakby przyduszenie, a potem próba oderwania kawałka mięska, trwa to pare sekund i jest jakby nieswiadome
po czym kotka się opamiętuje i wraca do poprzedniej czynności
dziwne :\ kiedyś słyszałam o tym, by chomików nie karmić mięsem, bo potem gryzą  w reke, jak się je wyjmuje, ale kot....
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

myszka

  • Gość
Odp: RC kot nie chce już tego jeść
« Odpowiedź #6 : 2006-02-19, 00:51 »
Nie, to naprawdę nie ma nic wspólnego z mięsem. To taki trening polowania, koty tak się bawią między sobą. Gdybyś miała dwa koty, zobaczyłabyś jak nieraz piorą się tak, że aż masz wrażenie, jakby miały się zaraz wymordować, ale to tylko gra, zabawa drapieżników. Mogłabyś karmić kota budyniem, a i tak miałby ten odruch.
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: RC kot nie chce już tego jeść
« Odpowiedź #7 : 2006-02-19, 10:38 »
heh, moj kot wlasnie wylizuje budyń :)

Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

kate8828

  • Gość
Odp: RC kot nie chce już tego jeść
« Odpowiedź #8 : 2006-02-19, 14:42 »
Moja kotka wcina równo royal canin kitten 34, tera kupiłam jej eukanube kitten i tez je i sie jej tylko uchy trzesą
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: RC kot nie chce już tego jeść
« Odpowiedz #8 : 2006-02-19, 14:42 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: RC kot nie chce już tego jeść
« Odpowiedź #9 : 2006-02-19, 19:21 »
Kupiłam inna karmę i Kocia zajada zadowolona. Widać rzeczywiście zmieniona receptura karmy a kot już nie chce tego jeść. To u mojej Koci już 2 przypadek. Kiedy się pochorowała kiedy zmieniono skład Puriny.
Zapisane
BC + koci podrostek
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.115 sekund z 26 zapytaniami.