Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Keratynina i mocznik  (Przeczytany 17939 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Keratynina i mocznik
« : 2006-10-22, 18:16 »
Badania krwi 12-letniego Toffika są dobre, jak na ten wiek, tylko mocznik i keratynina są w górnych granicach normy. Mocznik 35, keratynina 1,2. Wet zaproponował, by podawać mu Royal Canin, oczywiście dla starszych psów. Podobno jest niedroga i dobra, ale chętnie posłucham Waszych sugestii :) :tak:
Zapisane
IBDG Wrocław

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #1 : 2006-10-22, 18:36 »
Jeśli mocznik i kreatynina są w granicach norm to nie ma co się martwić. Jak często robicie badania? Jakie były poprzednie wyniki? Co do tej pory jadł Toffik? Jeśli do tej pory nie miał żadnych problemów zdrowotnych, karma mu odpowiedała to nie ma wiekszej potrzeby jej zmieniać. Chociaż Royal Canin to bardzo dobra karma.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #2 : 2006-10-22, 19:11 »
Badanie robiliśmy pierwszy raz i zamierzamy robić co roku, nawet, jeśli nie będzie żadnych niepokojących objawów. Profilaktyka, wiadomo... Psiak zachowuje się, jakby nic mu nie dolegało, śmiga jak kozica, żadnych problemów żołądkowych czy jakichkolwiek innych. Jedynym objawem wieku, oprócz siwizny i braku przednich ząbków (miał je w kiepskim stanie już 6 lat temu, w chwili adopcji ze schroniska, pewnie jako szczeniak był źle żywiony), są jaśniejące źrenice. Badanie krwi wykluczyło cukrzycę, która mogła być tego powodem. Po prostu wiek... Dostaje na to kropelki. Pozostaje kwestia diety, a więc w odstawkę idą paróweczki, które piesek uwielbia... :( Dostawał je rzadko, a teraz tylko od święta, niestety... Na szczęście lubi wszelkie sery, a te mu chyba nie zaszkodzą? Kurka teraz raczej będzie gotowana niż pieczona, ale Toffik taką też wsunie. Jadł też żołądki, serca, niestety, żadnych warzyw nie lubi. Karmy mu zmienialiśmy, żeby piesek miał urozmaicenie. Czy lepsza byłaby Purina, czy Royal?
I przy okazji, ile u Was kosztuje badanie krwi? Zapłaciłam 70 zł, czy to drogo?     
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedz #2 : 2006-10-22, 19:11 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #3 : 2006-10-22, 19:38 »
Purina też jest dobrą karmą, więc wszystko zależy, którą karmę pies bardziej lubi i która mu lepiej służy. Mieso dawaj dotowane bez soli, raczej zrezygnyj z żółtego sera (biały może być), wogóle nie podawaj żadnych wedlin, nic solonego. Jeśli pies dostaje suchą karmę dla seniorów, to może dostawać dodatkowo trochę mięsa, ale przy problemach z nerkami mieso musi być ograniczone do minimum. Radziłabym robić badania kontrolne co pół roku, albo przynajmniej następne badanie zrobić wcześniej niż za rok i skontrolowć czy mocznik i kreatynina są na tym samym poziomie. Choroby nerek rozwijają sie bardzo szybko, a na początku, zanim nerki zostaną nieodwracalnie uszkodzone można poradzic sobie odpowiednią dietą.
Ja za badania płaciłam mniej. Dokładnie nie pamiętam, ale to zalezy jakie były wykonywane badania (morfologia + biochemia) ok. 50 zł. może troche wiecej. Za samą kreatynine i mocznim płaciłam 30zł.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #4 : 2006-10-22, 19:41 »
70 zł. to drogo - u mnie za wszystko płaci sie około 30
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #5 : 2006-10-22, 20:14 »
Iras, to na następne badanie przyjadę do Ciebie! :) ;p
Żal mi pieska... W niedzielę jeździmy do mamy na mięsne psie obiady (my wolimy bezmięsne), Toffik z mamy jamnikiem-żarłaczem jedzą na wyścigi. Raz w tygodniu chyba można? Biedaczek, tak lubi usiąść przy moim mężu jedzącym kolację i delikatnie, końcem pyszczka brać małe kawałeczki wędlinki... :bigcry: 
Zapisane
IBDG Wrocław

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #6 : 2006-10-22, 21:14 »
Wiem jak trudno jest zmienić psu dietę, ale to dla jego dobra.
Oczywiście od czasu do czasu takie przysmaki mu nie zaszkodzą, ale lepiej dawać psu mięso bez soli i chemii.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

kavainka

  • Gość
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #7 : 2006-10-30, 13:19 »
mocznik i kreatynina... ja mam problemy z nerkami kiedy walczylam z za wysokim mocznikiem i kreatynina. pewnie u psów jest w tym przypadku podobnie: mialam diete ubogo purynową - najwiecej jest ich w podrobach (i w czekoladzie tez - ale psy tego nie jedza ;) ) i ubogą w białko roślinne (ziarna.. platki, owsiane kasza...) poniewaz te skladniki powoduja wzrost tych toksyn. (mocznik kreatynina to najzwyklejsze toksyny ktore sa wydalane z moczem)
bardzo wazne bylo obfite picie - zeby toksyny sie wypłukiwały.
w ogole jestem w szoku ze psy tez maja problemy z nerkami....
mocz tez sie psom bada  :/  :)  ? bo przy nerkach to podstawa.....

a karma royla canin jest bardzo dobra ale tez bardzo droga. purina jest tą tanszą z tych dobrych.
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #8 : 2006-10-30, 14:02 »
Kavainka, psy tak samo chorują na nerki, z ta różnicą że leczenie jest bardzo utrudnione i w zasadzie nie da się tej choroby wyleczyc. W przypadku ludzi wykonuje się dializy, w ostateczności przeszczepy nerek. Psom pozostaje jedynie nawadnianie za pomocą kroplówek. Dializy też jużzaczyna się wykonywać psom, mój wet raz robił dializę psu i powiedział, ze nigdy więcej. Pies strasznie się męczył, a i tak nic to nie pomogło.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedz #8 : 2006-10-30, 14:02 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #9 : 2006-10-30, 17:54 »
Kavainka, do obfitego picia mojego Toffik nie zmuszę... Potrafi cały dzień, albo i dłużej, nie ruszać wody... :/ Mam go ponad 6 lat i cały czas jest tak samo. Dziwny pies... Może właśnie dlatego ma wysokie wskaźniki? Co prawda wet uspokajał, że na razie nie ma podstaw do zmartwienia, nie kazał też badać moczu, powinna wystarczyć dieta. Ma dostawać mało białka, a suchą karmę w ilości zalecanej przez producenta. Dotychczas piesek miał zawsze pełną miskę, jadł, ile chciał. Mogłam mu na to pozwolić, bo Toffik nie jest łakomy, nie ma najmniejszych problemów z nadwagą. Czasem nie je przez 2 dni, a od czasu do czasu czyści miskę niemal do dna. Ale to rzadko...
Jeśli chodzi o karmę, mam coraz większy mętlik w głowie. Dziś pan w zoologu odradzał mi Royala i Purinę, twierdząc, że od jakiegoś czasu nie "trzymają" jakości. Zachwalał za to sporo droższą Nutrę. Mąż przyniósł Purinę od znajomych, którzy od lat karmią nią swoje psy. Toffik schrupał ją z chęcią... Inny rodzaj Puriny przysłano mi dziś ze sklepu, ale na razie piesek nie jest zainteresowany... Chciałabym połączyć przyjemne z pożytecznym, tzn. namierzyć karmę dostosowaną do stanu zdrowia Toffika, a przy tym smakującą psinie. Muszę trochę poeksperymentować...
Zapisane
IBDG Wrocław

kavainka

  • Gość
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #10 : 2006-10-31, 14:04 »
kkaassiiaa - sama jestem na dializach i czekam na przeszczep nerki :) jak wet zrobil psu dialzie? do tego potrzebna jest sztuczna nerka? w ogole nie wyobrazam sobie jezdzic z psem co drugi dzien na dialize ... pomijam fakt ze koszt jednej dializy dla czlowieka wynosi podobno ok 400 zł! przygnebiające.. :(

IBDG puriny sa dwa rodzaje - pro plan troche drozsza i lepsza i doch chow - tansza ale tez dobra. kupilam kiedys frolic czy chappy bo mial nadrukowane na torbie "purina" ale to byl blad nie daj sie zwieść to jest byle co.
Zapisane

kavainka

  • Gość
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #11 : 2006-10-31, 14:06 »
cos mi sie tu namieszało z postem...
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #12 : 2006-10-31, 14:14 »
He, he, Kavainka, każdemu się zdarza... :)

Mam dla Toffika jeszcze Royal Canin dla małych psów, ale na razie nie je... Dog Chow pan ze sklepu odradzał, mimo, że sam ją sprzedaje... O Chappi i Frolic wiem...

Kavainka (Kavinka- też byłoby ładnie :) ) trzymam kciuki za szybki przeszczep :wink:
Zapisane
IBDG Wrocław

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #13 : 2006-10-31, 14:38 »
Dializy dla psów wygladają całkiem inaczej niz u ludzi. U psów wykonuje sie dializy otrzewnowe i  koszt takiego leczenia to kilka tys. zł.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

kavainka

  • Gość
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #14 : 2006-10-31, 15:21 »
truno mi sobie wyobrazic psa z cewnikiem :( a umiesz mi powiedzec ktory rodzaj otrzewnówek? (te co sie wymienia plyn co pare godz? czy te z cyklerem?) czesto sie zastanawialam nad tym czy to jest mozliwe u psów i jak by to mialo wyglada.. wolałabym nie miec okazji zeby sie przekonywac. wierz mi ze jestem w szoku. czy w polsce sie praktykuje te zabiegi na codzien?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedz #14 : 2006-10-31, 15:21 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #15 : 2006-11-01, 17:07 »
kavainka, nie wiem dokładnie jaki typ dializ, wogóle nie wiedziałam, ze sa różne rodzaje, jednak wydaje mi się, ze są to dializy "co się wymienia płyn co parę godzin". Pies przez czas dializy (chyba tydzień) zostaje w klinice w klatce, właściciel nie może go odwiedzać. dializy nie wykonywane są zbyt często, poniewaz tylko nieliczne kliniki sa do tego przystosowane, a koszty są ogromne. W czerwcu w "moim psie" był ciekawy artykół o dializach. Zresztą, jak już pisałam, mój wet raz to robił i już nigdy się na to nie zdecyduje, bo to nie przynosi długotrfałej poprawy, a tylko pies strasznie się męczy. Zresztą on nigdy nie chciał robić dializ, tylko jakaś właścicielka psa go ubłagała.
Przeszczepy nerek psom wogóle się nie wykonuje. Jakiekolwiek próby przeszczepów nie powiodły się. W usa z powodzeniem przeprowadza się takie przeszczepy u kotów.
Przeszczepy
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #16 : 2006-11-01, 19:52 »
Cytuj
truno mi sobie wyobrazic psa z cewnikiem Sad

cewnikowanie w przeciwienstwie do dializ nie jest rzadkoscia - czesto cewnik zakladany jest w sytuacji, gdy pies  z powodu np. jakiegos urazu nie jest w stanie sie sam wyproznic, czy ma opory (np. tak bylo z moim inaciem gdy przestal chodzic - przez 9 lat swojego zycia  zalatwial sie na dworzu i nie mogl sie przemoc by zrobic pod siebie) tyle ze w przypadku gdy pies nie chce sikac - stosuje sie czesciej wyciskanie pecherza.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kavainka

  • Gość
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #17 : 2006-11-02, 15:01 »
Iraz mowiłam o cewniku do dializ otrzewnowych - to zupełnie co innego :)
(tutaj obrazkowy opis na czym polega taka dializa a ja pisala o takim własnie cewniku ktory chiturgicznie wszywa sie "do brzucha" http://republika.pl/sq5fnl/dializy/foto_story.html )

nie przynosi długotrfałej poprawy,

no tak. to starcza tylko na chwile. w 95% przypadkach nie ma powrotu z dializ. wykonuje sie je az do przesczzepu a jesli nie ma kwalifikacji to do konca życia.

kkaassiiaa bardzo ciekawych zreczy sie od ciebie dowiedizalam dziekuje :)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #18 : 2006-11-02, 20:32 »
Cytuj
Iraz mowiłam o cewniku do dializ otrzewnowych - to zupełnie co innego Smile

tfu - nie doczytalam, ze chodzi o otrzewnowy :]
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #19 : 2006-11-04, 13:24 »
kkaassiiaa bardzo ciekawych zreczy sie od ciebie dowiedizalam dziekuje :)
Ja wolałabym tego wszystkiego nie wiedzieć. Od grudnia przeczytałam chyba wszystko o nerkach co było dostępne w internecie, do tego rozmowy z wetami, chociaż nie każdy miał podstawową wiedzę na temat niewydolnosci nerek.
Teraz mogę powiedzieć, że niewydolnośc nerek to jedna z najgorszych chorób, jakie mogą spotkać psa.

Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

kavainka

  • Gość
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #20 : 2006-11-04, 17:48 »
kkaassiiaa co cie skłonilo do tego zeby sie dowiadywac tego wszystkiego? mam nadzieje ze nie problem z twoim psiakiem.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedz #20 : 2006-11-04, 17:48 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #21 : 2006-11-04, 18:47 »
Niestety tak. O chorobie Raptusa dowiedziałam się na poczatku grudnia. Pierwszy wet, do jakiego trafiłam, wmawiał mi, ze nic sie nie da zrobić, że tylko kroplówki moga pomóc. Po tygodniu podawania samych kroplówek z Raptusem było tak źle, ze kolejny wet nie gwarantował, ze Raptus z tego wyjdzie. Raptus miał zapalenie nerek. Na szczęście udało się pokonac kryzys, mocznik i kreatynina dużo spadły, ale potem cały czas wyniki badań krwi pogarszały się. Walczyliśmy do sierpnia, aż trzeba było uśpić Raptusa, bo już dłużej nie było sensu go męczyć ciągłymi kroplówkami, zastrzykami i lekami.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #22 : 2006-11-04, 19:10 »
Kkaassiiaa, jakie objawy miał Raptus? Pytam, żeby w razie czego (oby nie), jak najwcześniej zauważyć nieprawidłowości.
Zapisane
IBDG Wrocław

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #23 : 2006-11-04, 19:28 »
U nas pierwsze objawy to były wymioty. Raz na kilka dni, Raptus często jadł trawę, więc niczego nie podejrzewałam. Dopiero jak po tygodniu przestał jesć i nadal wymiotował, pojechałam do weta i przy okazji chciałam zrobić mu badania krwi. Gdyby nie te badania to pewnie jeszcze troche żylibyśmy w nieświadomości i leczylibyśmy same objawy choroby.
Objawy chorych nerek pojawiają się dopiero gdy 3/4 nerkek jest uszkodzone, a wtedy jest już za pózno pomyślne leczenie.
Dlatego bardzo wazne jest wczesne wykrycie choroby, czyli czeste robienie badań krwi (morfologia i biochemie).
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #24 : 2006-11-04, 19:32 »
Siusiał cały czas normalnie? Miałam kiedyś pieska, który chorował na nerki i w czasie choroby bywało, że zsiusiał się w domu.
Zapisane
IBDG Wrocław

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #25 : 2006-11-04, 19:37 »
oj tak. Często się to zdarzało. Nawet kilka lat przed choroba. Kilka raze w tych okresach robiliśmy badania moczu, ale wszystko dobrze wychodziło, a wet tłumaczył to cieczkami.
Teraz jak o tym myślę, to dochodze do wniosku, że to musiały być zapalenia pecherza, które z czasem przeszły na nerki.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #26 : 2006-11-04, 19:49 »
My też badaliśmy mocz, i to ile razy! A najgorsze, że piesek nie pozwalał przystawić sobie słoika... Musiały być przynajmniej dwie osoby, by cokolwiek "złowić", a i to z trudem... Ale wyniki wykazywały nieprawidłowości, piesek był leczony i wyszedł z tego. Przykro, że Raptusowi się nie udało... :( :tuli:
Zapisane
IBDG Wrocław

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #27 : 2006-11-04, 20:41 »
Moja mama miała opracowane do perfekcji łapanie moczu, więc nie było problemu.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedz #27 : 2006-11-04, 20:41 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #28 : 2006-11-05, 14:38 »
Co do lapania moczu - dobrym sposobem jest wykozystanie lyski wazowej - pies nie bedzie sie tak stresowal, ze ktos zaglada mu pod brzuch.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #29 : 2006-11-05, 17:43 »
Iras, dzięki! :) Najlepsze są rozwiązania najprostsze, tylko nie zawsze człowiekowi przyjdą do głowy... Co prawda nie jestem pewna, czy w przypadku Ficzka sposób by zadziałał, bo piesek był bardzo wyczulony na wszelkie próby zbliżenia do siusiaka w akcji ;p Natychmiast przestawał sikać i warczał... Ale może kiedyś sposób "na łyżkę wazową" się przyda...

Iras, powinniśmy Ci chyba płacić jakieś miesięczne honorarium za porady :)

Już zgłupiałam... Zdaje mi się, że w wynikach Toffika jest keratynina (nie mogę sprawdzić, bo zostawiłam je u mamy), a sporo osób używa wersji kreatynina. Czy obie są poprawne? Dziś rozmawiałam z panem znającym się na rzeczy, i on też używał drugiego określania...

« Ostatnia zmiana: 2006-11-06, 13:07 autor IBDG »
Zapisane
IBDG Wrocław
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.103 sekund z 28 zapytaniami.