Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4] 5   Do dołu

Autor Wątek: Jaka śmierć najlepsza?  (Przeczytany 60889 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Jaka śmierć najlepsza?
« Odpowiedź #90 : 2008-05-15, 10:30 »
Podejrzewam, że psychopata często doskonale rozumie, że postępuje źle. Jednak potrzeba dewiacyjnych zachowań jest silniejsza, niż jakiekolwiek bariery, wynikające z obowiązujących norm moralnych, strachu przed odpowiedzialnością, itd. Terrorysta wręcz myśli, że postępuje dobrze, jak każdy fanatyk... Co z tego wynika? Chyba tylko to, że nigdy nie przestanie zabijać, jeśli tylko znajdzie sposobność. Przecież pracuje na pośmiertną nagrodę... :roll:

Nie skazując na śmierć człowieka, który potem zabija innych, miałabyś na sumieniu życie ofiar. Rozumiem, że nie wiedziałabyś z góry, co się wydarzy w przyszłości. Ale gdybyś wiedziała? Gdybyś wiedziała, że przestępca, któremu nie masz sumienia odebrać zycia, zabije najbliższą Ci osobę? Jak byś postąpiła?

I ja kiedyś byłam przeciwniczką kary smierci. Wychodziłam z założenia, że nikt nie rodzi się zbrodniarzem, że to, jacy się stajemy, jakie wartości wyznajemy, w dużym stopniu zależy od innych. Od rodziny, która nas kształtuje, a której przecież sobie nie wybieramy... Od przeżyć, które fundują nam inni, często wbrew naszej woli... Co winne dziecko, które zamiast miłości doświadcza bicia, poniewierki, molestowania? Oczywiście nie twierdzę, że każdy, kto ma za sobą traumatyczne przeżycia, staje się jednostką niebezpieczną dla otoczenia. Ale i tak bywa, bywa również, że dziecko z tzw. dobrego domu popełnia straszną zbrodnię... To nie są proste sprawy, często trudno dojść do przyczyn patologicznych zachowań. Jednak przyczyny są, także niezależne od przestępcy i skazując go na śmierć, skazujemy także za winy innych lub za okoliczności, nie będące niczyją winą. Można dopatrzeć się w tym niesprawiedliwości... I mimo to uznać, że kara śmierci jest  konieczna... Bo nie ma lepszego wyjścia...
Zapisane
IBDG Wrocław

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Jaka śmierć najlepsza?
« Odpowiedź #91 : 2008-05-16, 07:13 »
Podejrzewam, że psychopata często doskonale rozumie, że postępuje źle. Jednak potrzeba dewiacyjnych zachowań jest silniejsza, niż jakiekolwiek bariery, wynikające z obowiązujących norm moralnych, strachu przed odpowiedzialnością, itd.

Zależy.

Nie skazując na śmierć człowieka, który potem zabija innych, miałabyś na sumieniu życie ofiar. Rozumiem, że nie wiedziałabyś z góry, co się wydarzy w przyszłości. Ale gdybyś wiedziała? Gdybyś wiedziała, że przestępca, któremu nie masz sumienia odebrać zycia, zabije najbliższą Ci osobę? Jak byś postąpiła?

Nie mam pojęcia, musiałabym się znaleźć w tych okolicznościach xP bo po uczciwym zastanowieniu się - po prostu nie wiem.

I ja kiedyś byłam przeciwniczką kary smierci. Wychodziłam z założenia, że nikt nie rodzi się zbrodniarzem, że to, jacy się stajemy, jakie wartości wyznajemy, w dużym stopniu zależy od innych. Od rodziny, która nas kształtuje, a której przecież sobie nie wybieramy... Od przeżyć, które fundują nam inni, często wbrew naszej woli... Co winne dziecko, które zamiast miłości doświadcza bicia, poniewierki, molestowania? Oczywiście nie twierdzę, że każdy, kto ma za sobą traumatyczne przeżycia, staje się jednostką niebezpieczną dla otoczenia. Ale i tak bywa, bywa również, że dziecko z tzw. dobrego domu popełnia straszną zbrodnię... To nie są proste sprawy, często trudno dojść do przyczyn patologicznych zachowań. Jednak przyczyny są, także niezależne od przestępcy i skazując go na śmierć, skazujemy także za winy innych lub za okoliczności, nie będące niczyją winą. Można dopatrzeć się w tym niesprawiedliwości... I mimo to uznać, że kara śmierci jest  konieczna... Bo nie ma lepszego wyjścia...

Może kiedyś dojdę do tego wniosku, ale wątpię.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Jaka śmierć najlepsza?
« Odpowiedz #92 : 2008-05-21, 23:16 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Jaka śmierć najlepsza?
« Odpowiedź #93 : 2008-05-30, 21:56 »
przyznam sie ze nie czytałam, ale jak ktos bedzie miał ochote
http://www.focus.pl/cywilizacja/zobacz/publikacje/jak-umiera-czlowiek/

ja kiedys przeczytam, chwilowo brak czasu ;)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Jaka śmierć najlepsza?
« Odpowiedź #94 : 2008-05-31, 13:24 »
Mam Focusa już starego... z tytułem na okładce .. "Co poczujesz umierając" ... :)
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Zelka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 39
Odp: Jaka śmierć najlepsza?
« Odpowiedź #95 : 2008-06-06, 20:25 »
Jak w filmach. Wziąść nóż i podciąć sobie żyły.
Zapisane
Nie pytaj o to czy jestem poke, neonem lub kinderkiem ( czy cokolwiek innego jeszcze wymyślisz ). Odpowiedź brzmi: TAK JESTEM.
Wolę uniknąć nieporozumień.

Lolusia666

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 290
  • Śmierć...
    • WWW
Odp: Jaka śmierć najlepsza?
« Odpowiedź #96 : 2008-06-10, 18:25 »
Najszybciej i najboleśniej? Od zawsze jestem święcie przekonana. To chyba najszybszy sposób i - bo ja wiem - najprzyjemniejszy?

Po prostu. Jedziesz do Krakowa, chodzisz po aptekach, zbierasz proszki na sen, bierzesz wszystkie za jednym razem i kładziesz się spać. I już nie wstajesz ;).
Zapisane
Żyć... umierać... być nieśmiertelnym...

"...Zawsze są powody do zabicia człowieka. Nie sposób za to udowodnić, że powinien żyć..."

Jedyna winna. Skazana na śmierć. Fajnie, niee? x3

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Jaka śmierć najlepsza?
« Odpowiedź #97 : 2008-06-10, 18:51 »
Po prostu. Jedziesz do Krakowa, chodzisz po aptekach, zbierasz proszki na sen, bierzesz wszystkie za jednym razem i kładziesz się spać. I już nie wstajesz ;).
A do Wrocławia nie można? :lol: :P
Zapisane
IBDG Wrocław

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Jaka śmierć najlepsza?
« Odpowiedź #98 : 2008-06-10, 18:53 »
A w Dębicy?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

Odp: Jaka śmierć najlepsza?
« Odpowiedz #98 : 2008-06-10, 18:53 »

sKejti

  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Jaka śmierć najlepsza?
« Odpowiedź #99 : 2008-06-10, 19:10 »
Żadna.
Zapisane
;)

To ja, Jaśka

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Jaka śmierć najlepsza?
« Odpowiedź #100 : 2008-06-10, 20:08 »
Żadna.
Muszę przynać Ci rację. xD
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Lolusia666

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 290
  • Śmierć...
    • WWW
Odp: Jaka śmierć najlepsza?
« Odpowiedź #101 : 2008-06-10, 21:04 »
Żadna.

A z tym się nie zgodzę xD. Każda śmierć jest dobra. Ja na przykład już raz umarłam i było cudnie. Tylko po wydarzeniach z pogrzebu i mojej pamięci (na którym cmentarzu leżę) wnioskuję, że jednak lepsze jest życie (pod względem mądrości).
A tak na serio, to gdybym miała wybierać poza środkami, to... chyba bym wolała oddać wszystko, co miałam za życia, niż umierać inaczej. Nigdy jeszcze tak na serio nie przeżywałam bólu. ;p
Zapisane
Żyć... umierać... być nieśmiertelnym...

"...Zawsze są powody do zabicia człowieka. Nie sposób za to udowodnić, że powinien żyć..."

Jedyna winna. Skazana na śmierć. Fajnie, niee? x3

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Jaka śmierć najlepsza?
« Odpowiedź #102 : 2008-06-10, 23:18 »
Lolusia666 chyba Iras kiedys opisywała ze t nie musi byc takie rpzyjemne, zatruc sie, mozesz sie zawsze obudzic, moga cie odratowac, srodki nie musza cie wcale zabić, a potem... no to nie byłoby łatwo w zyciu
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Jaka śmierć najlepsza?
« Odpowiedź #103 : 2008-06-15, 20:23 »
Chciałbym umrzeć z godnoscią, nie jak zwykly śmieć:|
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Jaka śmierć najlepsza?
« Odpowiedź #104 : 2008-07-20, 21:18 »
ale absurdalny temat.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jaka śmierć najlepsza?
« Odpowiedz #104 : 2008-07-20, 21:18 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Jaka śmierć najlepsza?
« Odpowiedź #105 : 2010-06-26, 23:55 »
Jak myślicie, jakie to uczucie wyparować? :P
(np. pod wpływem bomby atomowej)
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Jaka śmierć najlepsza?
« Odpowiedź #106 : 2010-06-27, 00:07 »
zapewne żadne uczucie.
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Jaka śmierć najlepsza?
« Odpowiedź #107 : 2010-06-27, 00:17 »
Właśnie mnie to tak zaciekawiło, takie nagle i nic ni ma. o;
Zapisane
Podpis bez przekazu.

miłośniczka zwierząt

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 58
Odp: Jaka śmierć najlepsza?
« Odpowiedź #108 : 2011-08-17, 13:47 »
Gorzej z tym co po śmierci będzie... :lol:
No właśnie bo samobójstwo to przecież grzech ciężki, wszyscy mówią że nie ma się jak wyspowiadać, więc idzie się do piekła. A mnie zawsze nurtowało to, czy jeśli np. ktos sobie obetnie nogi i jest pewne że się wykrwawi, a wezwą na czas księdza, to czy się idzie do piekła...? :) Ps. Wymyślona na nudnej technice, więc dokładnie to przemyślałam... xd

I jeszcze kilka pytań:
-Mieliście kiedyś myśli samobójcze?
-Znacie kogoś kto próbował się zabić, lub się zabił?
-Jak myślicie z jakich powodów najczęściej się ludzie zabijają, jaka kierują nimi myśli?
-Czy ludzi, których jednak uratowano, mogą potem normalnie żyć?
Tak tylko kilka pytań żeby nie było że odkopuję. ;p
Zapisane
xD

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Jaka śmierć najlepsza?
« Odpowiedź #109 : 2011-08-17, 16:57 »
mialam kolege ktory popelnil samobojstwo i nie uwazam ze to jest temat lekki na forum...
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Jaka śmierć najlepsza?
« Odpowiedź #110 : 2011-08-17, 17:17 »
Mój kolega też popełnił samobójstwo... Narkotyki,długi. Drugi próbował ale znajomy go odciął. Obaj bardzo to przeżyli. Meg ma rację. To nie jest fajny temat do rozmów.
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

Forum Zwierzaki

Odp: Jaka śmierć najlepsza?
« Odpowiedz #110 : 2011-08-17, 17:17 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Jaka śmierć najlepsza?
« Odpowiedź #111 : 2011-08-17, 17:40 »
A ja mysle,ze o trudnych tematach tez powinno się rozmawiac.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Jaka śmierć najlepsza?
« Odpowiedź #112 : 2011-08-17, 18:52 »
tak rzeczywiście robienie sensacji z czyjegos samobojstwa
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

miłośniczka zwierząt

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 58
Odp: Jaka śmierć najlepsza?
« Odpowiedź #113 : 2011-08-18, 14:13 »
Ja tu nie mówię o robieniu sensacji. Bo niby gadanie która śmierć lepsza jest lekkim tematem...? Ja również miałam do czynienia z chłopakiem, który chciał popełnić samobójstwo, ale jego siostra (moja przyjaciółka) go powstrzymała. Skutki były wręcz opłakane...
Zapisane
xD

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Jaka śmierć najlepsza?
« Odpowiedź #114 : 2011-08-18, 16:48 »
dla mnie ogolnie temat do bani
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

patrykabpa

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Jaka śmierć najlepsza?
« Odpowiedź #115 : 2011-09-05, 11:07 »
Dla mnie jak śmierć, to poprzez uduszenie się gazem i grupą znajomych. Poczekamy tylko jak ktoś z nas będzie miał wolną chatę, siedzi sie z 1h i koniec...
Zapisane

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Jaka śmierć najlepsza?
« Odpowiedź #116 : 2011-09-05, 11:26 »
Człowieku czy ty wogóle zdajesz sobie sprawę z tego co mówisz?
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Jaka śmierć najlepsza?
« Odpowiedź #117 : 2011-09-08, 11:52 »
Człowieku czy ty wogóle zdajesz sobie sprawę z tego co mówisz?

malinko nie stresuj sie jaki temat takie wpisy.
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

Forum Zwierzaki

Odp: Jaka śmierć najlepsza?
« Odpowiedz #117 : 2011-09-08, 11:52 »

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Jaka śmierć najlepsza?
« Odpowiedź #118 : 2011-09-08, 11:58 »
No ale mam wrażenie że niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego czym jest śmierć i jak wielkim darem jest życie. Śmierć przez otrucie gazem najlepiej ukazuje literatura wojenna. Czytając to widać jak ludzie cierpieli duszac się.
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Jaka śmierć najlepsza?
« Odpowiedź #119 : 2011-09-08, 12:01 »
masz racje ale co z tego jak na swiecie nie brakuje @#%$&^.
a tak szczerze to tego watku nie lubie i uwazam ze jest do ...
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.144 sekund z 28 zapytaniami.