Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Sucha karma  (Przeczytany 35967 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Sucha karma
« : 2005-12-09, 16:36 »
Witam!
Mam pytanie czy sucha karma ma być przez cały czas w misce czy mam ją jej dawać np. 2 razy dziennie ?
5 letni owaczarek niemiecki
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #1 : 2005-12-09, 16:39 »
Najlepiej podawać psu posiłki (w tym suchą karmę) o określonych godzinach.
Jeśli przez 5 minut nie ruszy karmy z miski, porpostu ją zabierz :) Ponownie połóż dopiero gdy nadejdzie godzina kolejnego posiłku ;)
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #2 : 2005-12-09, 17:28 »
jak mówi Vizsla :P ja tak nigdy nie robiłam i przez to Bianka stała sie wybredna jak jej miski nie zabierałam, a teraz to wszystko zje :wink: jeżeli Owczarek ma 5 lat dawaj mu duże porcje ale najlepiej 2 razy dziennie ;) w południe jakis smakołyk i spoko :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Sucha karma
« Odpowiedz #2 : 2005-12-09, 17:28 »

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #3 : 2005-12-09, 18:46 »
Tak jak powiedziały poprzedniczki :) ja bym jeszcze urozmaiciła od czasu do casu podając gotowany ryż z mięsem + warzywa albo mokra karma :) owczarka najlepiej karmić 2x dziennie jak powiedziała Mysha ;)
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #4 : 2005-12-09, 18:52 »
moja Belka dostaje suchą karmę tzn. pół garści do miski ponadposiłkowo raz na ruski rok.
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #5 : 2005-12-28, 09:24 »
patrzrcie jakas nowa karma czy co? :shock: http://www.krakvet.pl/index.php?cPath=23_25_140
Zapisane

SteFFan

  • Gość
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #6 : 2005-12-28, 11:34 »
no jakaś nowa ale ja i tak zostane przy Royalu to dla mnie najlepsza karma :)
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #7 : 2005-12-28, 12:42 »
no RC górą :mrgreen: narazie wydatki mam więc dostaje też z wyższej pułki karme, nie bede przepłacać :P
Zapisane

Florencja

  • Gość
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #8 : 2005-12-28, 17:43 »
Nie jest to karma nowa, dużo osób od lat karmi Eagle Packiem. Więcej można poczytać o tym na DGM.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Sucha karma
« Odpowiedz #8 : 2005-12-28, 17:43 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #9 : 2005-12-28, 17:53 »
pierwsyz raz o niej słysze, spoko ale droga jest :P
Zapisane

zakla

  • Gość
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #10 : 2005-12-28, 17:56 »
Czy ja wiem czy taka droga... Lepsza i tansza od wielu na naszym rynku. Ja karmie Britem, i ja do tej pory to ta jest anjlepsza, i nie zamierzam jej raczej z,meiniac(a tania) :)
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #11 : 2005-12-28, 21:58 »
no dla mnie droga, bo widze różnice między bentonem a tą :P bento 3kg za 33zł :lol: ale tam zalezy tez bo są droższe i tańsze, bo zauważyłam tam 3kg za 21zł
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #12 : 2005-12-28, 22:04 »
Zakla ja własnie mam zamiar kupic Brita :) cena jest naprawde dobra, jakość również. Właśnie mam zamówić niedługo ;)
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #13 : 2005-12-29, 07:44 »
Brit jest dobry to sie przekonam dzisiaj wieczorem bo zamówienie przychodzi :lol:

Zakla a kawałki tej karmy są dość duże? bo nie wiem. oczywiście kupuje Brit o normalnej aktywności psa dorosłego ;)
Zapisane

zakla

  • Gość
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #14 : 2005-12-29, 18:30 »
Mysha, ja mam adult large breed, i tam sa duze. Nie wiem jak w adult. Ja kupuje 15kg za nie cale 60zl...:lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Sucha karma
« Odpowiedz #14 : 2005-12-29, 18:30 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #15 : 2005-12-29, 23:25 »
nie przyslali mi dzisiaj tej karmy :cry: dzwoniłam nikt nie odbiera... każdy sklep internetowy jest do du** :grr:

(jakimś cudem ko.ńcówke napisałam taka sama na kundelkowamiakach :lol: )
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #16 : 2005-12-29, 23:37 »
nie wiem jaka karma jest Brit, ale powiem ze slyszalam zarowno dobre opinie o tej karmie, jak i niezbyt dobre...
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

zakla

  • Gość
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #17 : 2005-12-30, 10:47 »
Ja tez slyszalam niezbyt pochelbne opinie, ale ogolem to szlyszalam opini tyle, ze na palcach jednej reki mozna policzyc. Jednak(bo zapewne chodzi Ci o Lidke) po zmianie na Acane nie ma roznicy. Wiec to moze nie ejst kwestia karmy...?
U mnie teraz kupki sa znacznie ciemniejsze, mniejsze i bardziej zwarte. Wiec moja opinia o Bricie jest na plus ;) Szczeniaka tez zamierzam nim karmic, mam nadzieje, ze sie przestawi sprawnie z amerykanskiego zarcia...;)
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #18 : 2005-12-30, 21:40 »
nie, wlasnie Lidka zachwala ;) ale mozliwe ze to zalezy indywidualnie od psa :)
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #19 : 2005-12-30, 21:47 »
Betty moge wiedziec jakie byly te zle opinie? Bo ja mam zamiar zamowic, ale chce poznac jeszcze kilka opini  ;)
Zakla gdzie kupujesz takie tanie?  :okurcze: ja widzialam  adult large breed najtansze po 75 zl...
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #20 : 2005-12-30, 22:29 »
A ja karmie RC dla Owczarka niemieckiego i jest dobrze nawet ją je :D
A jest bardzo wybredna jak jej się podstawi pedigree to olewa,albo wywala z miski :P
A RC wypasik dwa posiłki i jest jak jej wsypie do miski.
Diuna jedzenie!! I jest sprint po schodach i do miski
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Sucha karma
« Odpowiedz #20 : 2005-12-30, 22:29 »

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #21 : 2005-12-31, 02:11 »
od trzech osob slyszalam ze pies robi duze, nawet bardzo duze kupy, po drugie kilka razy dziennie,a nie 2 -3 jak przy innej karmie. Znaczy to ze chyba nie do konca trawi wiekszosc skladnikow jak powinien.
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #22 : 2005-12-31, 10:11 »
a ja znam od paru hodowców opinie że Brit jest bardzo dobrą karmą... a moja sunia i tak robi duże kupy :P ale raz-dwa razy dziennie :P
Zapisane

zakla

  • Gość
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #23 : 2006-01-01, 15:49 »
KaZdy pies reagfuje inaczej, normalkaa. Tak samo znam takie, ktore bo rc czy hillsie mialy srake nie z tej ziemi, walergie itp. ;)
Ja kupuje w hurtowni.
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #24 : 2006-01-01, 17:23 »
OK dzięki, jak będe w Lublinie to poszukam hurtowni :tuli: i wszystkiego NAJLEPSZEGO :)
Mysha najpierw dawałaś Bento, potem niby Boscha, RC a teraz Brit...nie za często zmieniasz te karmy? :roll: mam nadzieje ze chociaz stopniowo wprowadzasz zmiany...
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #25 : 2006-01-01, 19:42 »
Mam pytanie z innej beczki (ale pasuje do tematu 'sucha karma' ;)) - jak wytłumaczyć sąsiadom, że karmienie 4-miesięcznego szczeniaka samą suchą karmą nie jest dla niego zdrowe? Dalismy mu raz mokre jedzenie, to właścicielka psa stwierdziła, że po tym miał robaki (szkoda tylko, że nie zauważyła, iż nie odrobaczyła biedaka i te robaki w nim siedziały na pewno dłużej niż jeden czy dwa dni...). W dodatku dają mu jakiś syf bez znaku firmowego. Ja osobiście mojemu psu dałabym to conajwyżej jako smakołyk.. Już próbowałam ich namówić, żeby chociaż kurczaka czy jakieś mięso mu ugotowali i dali z marchewką i kluskami, ale nie, oni wiedzą swoje; pielęgnują i wychowują psa na podstawie jakiejś nieznanej mi angielskiej książki, równie nieznanego autora (to Amerykanie..). Już nie wiem jak do nich przemówić. Prosiłam, żeby pogadali z wetem, może on by im przemówił do rozumu, ale oni tego chyba nie zrobili.. Trzymają psa 8 godzin w klatce, bo 'gryzie im meble' (podobno jak dorośnie go stamtąd wyciągną.. :roll:) i jak ich nie ma w domu nie mogą go upilnować. Co prawda w dużej mierze dzięki dziwacznemu weterynarzowi, ale wpędzili psa w zapalenie płuc, był szczepiony raz i nie odrobaczali go (na szczęście z rodzicami interweniowaliśmy i udało się ich zawlec do kliniki weterynaryjnej, inaczej pewnie pies by zdechł..). Najgorsze jest to, że ten psiak wcale złych warunków, teoretycznie, nie ma: mieszka w dużym domu, jest leczony za ciężkie pieniądze, ma mnóstwo zabawek, dach nad głową, całe wory tej karmy.. Może ktoś ma jakiś pomysł? I przepraszam za offa..
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #26 : 2006-01-01, 21:23 »
mi rece opadaja na takie teksty. Nie wiem, moze podsunac im dobra ksiazke? isc z nimi i psem do weta zeby powiedzial co jest dobre dla malego pieska, do karmienia....zeby przedstawil im fakty i dal jakies ulotki, informacje,? moze to pomoze?
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

zakla

  • Gość
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #27 : 2006-01-02, 15:40 »
A masz pewnosc, ze pies nie ejst szczepiony ani odrobaczony? I co do za psiak? A moze karma nie ejst typu lider szjas, tylko nieznana w Polsce karma firmowa, dobrej jakosci. Ale jezeli to co mowisz ejst pewne, to jakos z nimi pogadaj. Namow ich moze na jakies zarcie. Jak tak namowilam jednych ludzi, i teraz zamiast karmic friskes karmia boschem ;)


Data wysłania: 2006-01-02, 14:15
A ja tym czasem jestem...yhh... no jak to powiedziec, zla moze nie, troche mi psow szkoda. Bo juz karmimy britem, psom smakuje i daje swietne efekty. Ale kupuje nam moja znajoma, w hurtowni. I 31.12 skonczylo nam sie zarcie. A znajoma jedzie dopiero w weekend. Wiec zamowilismy z powrotem my friendsa, i teraz Zwir ma taka koopke, smierdziele i tak my w brzuszku bulgocze :| Tak wiec zadzwonimy do hurtowni dowiedziec sie, jaka firme trzeba miec zeby tam robic zakupy(bo my firme mamy, akle to agencja reklamowa:/)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Sucha karma
« Odpowiedz #27 : 2006-01-02, 15:40 »

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #28 : 2006-01-02, 16:26 »
Zakla, trzeba prowadzić działalność gospodarczą związaną ze zwierzętami -> np. sklep zoologiczny.

Cytuj
A masz pewnosc, ze pies nie ejst szczepiony ani odrobaczony? I co do za psiak?

Na początku miał jedno szczepienie, po wizycie u weta najpierw go wyleczono z zapalenia płuc, a potem zaszczepiono poprawnie. Wygląda na to, że nie zdążyli go odrobaczyć, bo robaki się pojawili. Teraz chyba jest ok. To szczeniak - bokser. Bez papierów, kupiony na giełdzie zoologicznej, bo chcieli mieć psa.. Szkoda tylko, że najpierw nie dowiedzieli się, iż to czujące stworzenie, i nie zamyka się go w małej klatce, 'bo drapie i gryzie' :|
A ta karma, obojętne jaka by nie była - przecież nie można psa, szczególnie szczeniora, faszerować samą suchą karmą, praktycznie bez wody (miska była prawie pusta..). W dodatku pies tej karmy nie lubi, jest chudy.. Do nas raz wpadł i zmiótł wszystko z miski Figi, a potem ta jędza stwierdziła, że przez to miał robaki.. I w ten sposób wytłumaczyła sobie, że psa nie należy karmić mokrą karmą. :eh: Do weterynarza nie mam kiedy z nimi jechać, zresztą już i tak stałam z tym psem 3 godziny z kroplówką. Nie wiem też, jak wypowie się na ten temat weterynarz, bo z nim nie rozmawiałam. Z jednej strony szkoda psiaka, z drugiej - ja też nie mam czasu ani ochoty szarpać się z jego właścicielami, głęboko zakochanymi w swoich racjach :|
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #29 : 2006-01-02, 16:50 »
OK dzięki, jak będe w Lublinie to poszukam hurtowni :tuli: i wszystkiego NAJLEPSZEGO :)
Mysha najpierw dawałaś Bento, potem niby Boscha, RC a teraz Brit...nie za często zmieniasz te karmy? :roll: mam nadzieje ze chociaz stopniowo wprowadzasz zmiany...

Brntona dawałam, ale z Bosha zrezygnowałam odrazu jak dalam psu próbke :roll: nie smakowało, co do RC za drogo, przeżucam sie na Brit i tyle :roll:
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.32 sekund z 29 zapytaniami.