Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Purina Pro plan  (Przeczytany 27058 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kustosz82

  • Gość
Purina Pro plan
« : 2004-06-30, 21:57 »
Co sądzicie i czy karmicie swoje psiaki karmą Purina lub Purina pro plan.
jest to jedyna karma na rynku która posiada około 50 % składnika typu kurczak, łosoś, czy Jagnięcina.
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Purina Pro plan
« Odpowiedź #1 : 2004-07-01, 09:51 »
Ja ostatnio karmiłam mojego Reksia Puriną Pro Plan i jestem z niej zadowolona, po pierwsze jest zdrowa a po drugie Reksiowi smakuje, a on przeważnie omija suche karmy szerokim łukiem. Teraz próbujemy eukanuby ale tak jak za szczeniaczka Reks je ją dopiero jak jest głodny :)
Zapisane

olc!a

  • Gość
Purina Pro plan
« Odpowiedź #2 : 2004-07-01, 10:35 »
Nie karmię, Bela dostaje tylko gotowane. Sucha karma czasami, ale tylko jako nagroda na spacerach.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Purina Pro plan
« Odpowiedz #2 : 2004-07-01, 10:35 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Purina Pro plan
« Odpowiedź #3 : 2004-07-01, 10:37 »
Eeee, Kustosz, a w której jest 50% mięsa? Bo ni huhu w opisach znaleźć nie mogę  :roll:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Purina Pro plan
« Odpowiedź #4 : 2004-07-01, 10:46 »
Cytuj

Nie karmię, Bela dostaje tylko gotowane. Sucha karma czasami, ale tylko jako nagroda na spacerach

Reks też je gotowane ale do suchej ma cały czas dostęp, jakby na samej suchej karmie był to by po kilku dniach umarł z głodu bo on "chrupki" tylko w ostateczności wcina  ;)
Zapisane

pola

  • Gość
Purina Pro plan
« Odpowiedź #5 : 2004-07-01, 10:59 »
Cytuj

Eeee, Kustosz, a w której jest 50% mięsa?
Myszka nie czepiaj się .On napisał OKOŁO 50% :lol: :P

ja karmię Tinuchę Puriną Pro Plan ... no dobra karma no ... Tinie smakuje :lol:
:wink:
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
Purina Pro plan
« Odpowiedź #6 : 2004-07-01, 11:13 »
A więc tak :
Arika je gotowane, czasem surowe mięcho, owoce, warzywa gotowane, a karma to dodatek.

Arika jadła karmę BEWI DOG - i jestem niesamowicie z niej zadowolona. Ale teraz dodatkowo je karmę ACANA i jest to jedna z najlepszych karm. Nie słyszałam o tej Purina Pro Plan i chyba mało osob jej uzywa.
Polecam te karmy : ACANA, BEWI DOG, HAPPY DOG oraz ROYAL CANIN.
Nie mam zamiaru zmieniac Arice karmy ACANA. Arika je chyba dla młodziezy chociaz ma 8 miesięcy, ale dla szczeniaków jest dla niej za dziecinne chyba :)
A moje kotki jedza tylko dodatkowo karme ROYAL CANIN, chociaz czasem podkradaja Arice ACANE  :shock:  :P
Zapisane

kustosz82

  • Gość
Purina Pro plan
« Odpowiedź #7 : 2004-07-01, 11:18 »
Nierozumiem niektórych osób na forum. Tak jesr w karmie Purina Pro Plan około 50 % mięsa. W zależności od rodzaju. Jesli nie wierzysz to idź do sklepu , poproś o ultkę i zobacz!
jest to jedyna w tej chwili karma z taką zawartością mięsa
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
Purina Pro plan
« Odpowiedź #8 : 2004-07-01, 11:24 »
kustosz
Mój boshe.......
Przestan,człowieku. ACANA, BEWI DOG, HAPPY DOG, ROYAL CANIN (te poznałam) są jedne Z NAJLEPSZYCH, mają bardzo dużo mięsa (a moze wiecej od Purina Pro Plan)! I są jedne z najlepszych. Sam zobacz, ACANE mam sprowadzoną z Czech, w Polsce jej jeszcze chyba nie ma! (no i co? Niektóre b.b.b.dobre nie sa jeszcze w Polsce)

Chociazbyłbys gadał o najlepszych karmach, nie uwieze ci, bo ich nie wyprobowałam, nic o nich nie wiem. Stosujac ACANE i BEWI DOG uwazam, ze PURINA PRO PLAN TO NIE JEDYNA KARMA Z TAKĄ ZAWARTOŚCIĄ MIĘSA

Może wyluzujesz? Bo ja juz nie mogeeeeeeeeeeeee
Zapisane

Forum Zwierzaki

Purina Pro plan
« Odpowiedz #8 : 2004-07-01, 11:24 »

whiper

  • Gość
Purina Pro plan
« Odpowiedź #9 : 2004-07-01, 11:30 »
Ja nie karmie Pro Planem, chociaz mialam kiedys taki zamiar... szkoda, że Nestle przejelo Purine...

Dominiko, tez chce spróbowac Acany - ze składu wynika, ze calkiem dobra karma;) . Obecnie tez karmiw bewi-dog - jestem w sumie zadowolna  ;) . (plus domowe oczywiscie).
Happy Dog tez ma fajny skład.
A Royala nie polecam - antyutleniacze  E310 i E320 - a niby taka dobra karma?
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Purina Pro plan
« Odpowiedź #10 : 2004-07-01, 11:41 »
Cytat: kustosz82
Nierozumiem niektórych osób na forum. Tak jesr w karmie Purina Pro Plan około 50 % mięsa. W zależności od rodzaju. Jesli nie wierzysz to idź do sklepu , poproś o ultkę i zobacz!
jest to jedyna w tej chwili karma z taką zawartością mięsa
Kustosz - no właśnie przeglądam. Zawartość mięsa (kurczak, łosoś, jagnięcina) max 22%. Najmniej ma senior - 13% kurczaka. Łosoś , w tych które znalazłam - 20%. 22% kurczaka ma Purina Pro Plan Puppy Chicken & Rice.

Chyba, że chodzi o to, że w karmie, która zawiera 22% czy ileś tam np. kurczaka (a na to składa się czyste mięso plus produkty pochodzenia zwierzęcego) około połowe tej zawartości stanowi czyste mięso np. kurczaka.

Gdyby karma sucha w swoim składzie zawierała po prostu około 50% mięsa i produktów poch. zwierzęcego pies karmiony nią miałby bardzo dużo szanse na przebiałkowanie.

Nie rozumiem, czemu się złościsz. Chcę wiedzieć, bo może mam niepełną informację?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

kustosz82

  • Gość
Purina Pro plan
« Odpowiedź #11 : 2004-07-01, 11:56 »
No masz racje 20 % mięsa + te produkty. Mój błąd. Przyznaje się do błędu. Ale to nie znaczy żeby od razu się z człowieka nabijać. Co to jest ta Karma bewi - Dog pierwszy raz o tym słysze ( jest Mera- Dog ale to jest wypełniacz)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Purina Pro plan
« Odpowiedź #12 : 2004-07-01, 12:01 »
Kustosz - nie nabijam się. Po prostu zadałam pytanie, bo nie mogłam tego nigdzie w opisach znaleźć. To o połowie czystego mięsa w "kurczaku" przyszło mi do głowy później  :roll:

Ale to nie jest tak, że 20% mięsa plus produkty. Te 20% zawiera czyste mięso i produkty poch. zwierzęcego.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Meggy

  • Gość
Purina Pro plan
« Odpowiedź #13 : 2004-07-01, 12:04 »
Karma Bewi-dog jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla hodowców.Jest naprawdę rewelacyjna.Jest to karma niemiecka i używają jej hodowcy w swoich hodowlach.

Odmianą Bewi-doga jest Belcando.Jest ona droższa,ale ta sama linia produkcyjna co BD.Tą karmę powinieneś dostać,ale tylko w dobrych sklepach lub u przedstawiciela.Był kiedyś na ten temat obszerny temat.Wejdź w wyszukiwarkę.Ja osobiście bardzo ją polecam.W tamtym tygodniu wyszedł jeszcze jeden rodzaj karmy z tego gatunku.Dla dorosłych psów małych ras.Oprócz tego są też puszki,których skład(np.wołowiny)to 98,8% mięso,a 1,2% witaminy.
Zapisane

Monia i Zara

  • Gość
Purina Pro plan
« Odpowiedź #14 : 2004-07-01, 12:05 »
Cytat: kustosz82
Co to jest ta Karma bewi - Dog pierwszy raz o tym słysze ( jest Mera- Dog ale to jest wypełniacz)


Hmmm... pracujesz w sklepie zoologicznym (tak przynajmniej napisaleś) ..i nie znasz tej karm ? nawet ha ja znam  :D  :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Purina Pro plan
« Odpowiedz #14 : 2004-07-01, 12:05 »

Iwona

  • Gość
Purina Pro plan
« Odpowiedź #15 : 2004-07-01, 12:21 »
Ja karmię Pro planem, ale zastanawiam się nad zmianą karmy, moja sunia dostała strasznego lupieżu, być może od karmy.
Zapisane

whiper

  • Gość
Purina Pro plan
« Odpowiedź #16 : 2004-07-01, 12:39 »
No to o Pro Planie, pare spraw ze skałdu:
mączka drobiowa - najczesciej biało uzyskane z produktw poubojowych, utylizacji zwierząt...
gluten - czyli forma białka roślinnego, która nie jest trawiona przez naszych podopiecznych . Słyszałam równiez, ze glutonen w karmie jest alergenem.
tłuszcze zwierzęce - najczesciej produkt uboczny z produkcji mączki mięsnej. Tłuszcz ten ma dużo wolnych kwasów tluszczowych... (przyśpieszają proces jełczenia)
Ot i tyle...
Zapisane

Meggy

  • Gość
Purina Pro plan
« Odpowiedź #17 : 2004-07-01, 12:47 »
No właśnie,a w skład Belcando nie wchodzą poubojowe produkty uboczne... :D

Gluten jest alergenem i to nie tylko dla zwierząt.U ludzi nie zaleca się podawania glutenu u dzieci do 1 roku życia....
Zapisane

whiper

  • Gość
Purina Pro plan
« Odpowiedź #18 : 2004-07-01, 12:59 »
Znaczy sie nie uwazam, ze Bewi-dog to jaka super premium karma, ale skłąd adekwatny do ceny jest extra  :wink:

Meggy,
Ja dopiero 3miesiace karmie bewi-dogiem i jestem bardzo zadowolna. Jak długo karmisz swoje Cuda Bewim? Szukam jakiegoś psa, który juz kilka lat je tą karme i czy dobrze sie trzyma na niej?  :)
Zapisane

Meggy

  • Gość
Purina Pro plan
« Odpowiedź #19 : 2004-07-01, 13:04 »
Ja mam jedną sunię i karmię ją od 7 miesięcy.Czyli od samecgo początku jej życia(teraz-jutro-kończy 9 miesięcy) :D
Najpierw była na Bewi-dogu Puppy,a niedawno przeszłyśmy na Belcando Puppy i do tego troszke mięska z puszki(Belcando) i ryż.Wcina,że uszy sie trzęsą!! :lol:
Zapisane

Emilka

  • Gość
Purina Pro plan
« Odpowiedź #20 : 2004-07-01, 13:04 »
Gutex je Royala mini ale na wage wiec pewnosci i tak nie mam co tam jest :P
Czesto tez je kocia purine odklaczajaca,gdybym przestala mu ja dawac chyba by umarl ;) wlasciwie to nie ja mu ja daje tylko sam sobie wyjada. Moje zwierzeta maja suche w miskach non stop wiec nie sposob je upilnowac.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Purina Pro plan
« Odpowiedz #20 : 2004-07-01, 13:04 »

whiper

  • Gość
Purina Pro plan
« Odpowiedź #21 : 2004-07-01, 13:16 »
Meggy, super. Moja Naomi jest teraz na bewi-dog puppy... potem chce kupic Nutre Nuggets - na razie chce pobróbowac troche karm, bo z praktyka u mnie kipsko  ;) . I jesze keidys bym chciala spróbowac Acane... a potem BARFa - tego jestem strasznie ciekawa  ;)
Zapisane

kustosz82

  • Gość
Purina Pro plan
« Odpowiedź #22 : 2004-07-01, 13:18 »
Mera i Zara o co wam czy Tobie chodzi. To że nie znam karmy jaką jest Bewi- dog jest wynikiem że na rynku jest kilkadziesiąt karm i nie sposób jest je wszystkie poznać. akurat o tej nie słuyszałem (Zabij mnie za to ). W sklepie sprzedaje inne karmy. Ktoś wcześniej napisał że można je dostać tylko w dobrych sklepach. Jestem z wawy i znam większość największych sklepy zoo w wawaie i tej karmy tam nie ma.
Zapisane

myszka

  • Gość
Purina Pro plan
« Odpowiedź #23 : 2004-07-01, 13:23 »
Największy - nie znaczy najlepszy ;) A akurat Bewi - Dog to jedna z najlepszych na rynku karm, przynajmniej z nazwy wypada ją znać, jeśli chce się wypowiadać w dziedzinie żywienia psów.
Zapisane

kustosz82

  • Gość
Purina Pro plan
« Odpowiedź #24 : 2004-07-01, 13:25 »
No ja mam inne zdanie na temat najlepszych karm na rynku. hehehe to teraz ty Myszka decydujesz o tym która karma jest najlepsza .hahah :lol:
Zapisane

myszka

  • Gość
Purina Pro plan
« Odpowiedź #25 : 2004-07-01, 13:30 »
Kustosz, jak już dowiodłeś kilka razy, twoja wiedza nie jest TAK szeroka (może byś odpowiedział na pytania, które skrzętnie pominąłeś w innych tematach?), a pogląd o wysokiej klasie tej karmy nie jest bynajmniej moim wymysłem.
Zapisane

whiper

  • Gość
Purina Pro plan
« Odpowiedź #26 : 2004-07-01, 13:30 »
Nie, sztab ludzi zajmujący sie karami dla psów - Myszka przesstawia wyniki  ;)
________
dopisane:
qrde, Myszka, Ty za szybko piszesz  :lol:

kustosz, a skad wogole pomysł u Ciebie na zajmowanie sie karmami dla psów?
Zapisane

Meggy

  • Gość
Purina Pro plan
« Odpowiedź #27 : 2004-07-01, 13:33 »
Moja sunia też jeszcze troszkę będzie na Puppy,bo kupiłam wór 15 kg i musi go skończyć.Potem przejdziemy na tą Finest-croc.

Kustosz,w Warszawie jest przedswawiciel tej karmy.Ul.Szeligowska(albo to nazwisko :oops: )Nie pamiętam dokładnie,ale we wcześniejszym temacie podawałam zainteresowanym tą ulicę.Może warto nawet do sklepu ją nabyć.... ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Purina Pro plan
« Odpowiedz #27 : 2004-07-01, 13:33 »

Monia i Zara

  • Gość
Purina Pro plan
« Odpowiedź #28 : 2004-07-01, 13:35 »
Cytat: kustosz82
Mera i Zara o co wam czy Tobie chodzi. To że nie znam karmy jaką jest Bewi- dog jest wynikiem że na rynku jest kilkadziesiąt karm i nie sposób jest je wszystkie poznać. akurat o tej nie słuyszałem (Zabij mnie za to )


Po pierwsze nie jestem MERA ...tylko monika (monia) a po drugie to ja do Ciebie nic nie mam tylko sie dziwie, ze nie znasz karmy Bewi-dog chociaż jest ona bardzo dobra
Zapisane

kustosz82

  • Gość
Purina Pro plan
« Odpowiedź #29 : 2004-07-01, 13:38 »
Największy problem forum polega nba tym że ile osób tyle różnych poglądów, tylko dlaczego każdy uważa się za najmądrzejszego. Zwracam się teraz ogólnie nie i niecce nikogo obrazić ale cześć forumowiczów ogranicza się do dawania uwag typu , jak możesz nie znac takiej karmy, albo jak było w temacie kolczatek i dławików- tylko kilka osób podjęło dyskusję, reszta dorzucała swoje 3 grosze typu "jak możesz mieć takie poglądy"

Nie wiem co chcesz osiągnąć poprzez ciągłe podważanie mojej wiedzy czy tylko z powodu że mam inne zdanie. tam gdzie się popełniłem błąd przyznałem się do tego. Skoro piszesz że pogląd o wysokiej klasie karmy nie jest Twoim wymysłem , To moje pytanie brzmi czyjej?? Forumowiczów??
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 32 zapytaniami.