Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak oswoić pauzie  (Przeczytany 7901 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

shami

  • Gość
Jak oswoić pauzie
« : 2004-04-17, 17:34 »
Mam od niedawana papugi. (ok 3 miesiace). Chcialabym nauczyc je siadac na ramieniu czy jesc z ręki. Prosze o rady jak postępować.
Papugi mają klatkę otwartą i fruwają sobie po pokoiku.

pozdrawiam
shami
Zapisane

_Gosia_

  • Gość
Jak oswoić pauzie
« Odpowiedź #1 : 2004-04-17, 19:13 »
Jakie papugi?
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Jak oswoić pauzie
« Odpowiedź #2 : 2004-04-19, 14:54 »
eee trudno rozpoznać może  :lol:  :roll:  :lol: papugi to papugi :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak oswoić pauzie
« Odpowiedz #2 : 2004-04-19, 14:54 »

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Jak oswoić pauzie
« Odpowiedź #3 : 2004-04-19, 14:58 »
Myślę, że faliste. Ta takie popularn,e ze na pewno :P :P  :P
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Jak oswoić pauzie
« Odpowiedź #4 : 2004-04-19, 15:16 »
nie bądź taka pewna  :roll:
Zapisane

Mada

  • Gość
Jak oswoić pauzie
« Odpowiedź #5 : 2004-04-19, 15:16 »
w jakimś wątku chyba napisała, że nimfy
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Jak oswoić pauzie
« Odpowiedź #6 : 2004-05-15, 11:19 »
Czy różne papugi inaczej się oswaja? Ja mam 5 letnią papugę falistą (samca) i chciałabym ją oswoić. Jak to zrobić? Od czego zacząć?
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Cathycash

  • Gość
Jak oswoić pauzie
« Odpowiedź #7 : 2004-05-15, 14:29 »
Jeśli masz ją już tyle czasu to szybko się zabierasz rzeczywiście  :roll:

Próbuj ze smakołykami, możesz także przynieść do domu drugą, oswojoną już papugę (ja tak miałam z falistymi). Jokuś podpatrzył jak Niunia je z ręki teraz sam to robi  :wink:
Zapisane

_Gosia_

  • Gość
Jak oswoić pauzie
« Odpowiedź #8 : 2004-05-16, 18:36 »
Szczerze mówiąc, to nie wróżę Ci sukcesów. Jesli papużka do tej pory sama się nie oswoiła, to najprawdopodobniej popelniasz jakieś błędy i ptak się po prostu boi Ciebie.
Ale możesz próbować, Poczytaj tutaj Co prawda dotyczy to młodego ptaka, ale postepowanie zawsze jest takie same. Tyle, że do 5 letniej papużki bedziesz musiała mieć 5x więcej cierpliwości.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak oswoić pauzie
« Odpowiedz #8 : 2004-05-16, 18:36 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Jak oswoić pauzie
« Odpowiedź #9 : 2004-05-17, 11:14 »
Papuga się nie oswoiła, bo zawsze mieszkała z bardzo dzikimi samiczkami, ale teraz postanowiłam nie kupować nowej samiczki. Więc mój papug jest teraz sam i muszę mu jakoś urozmaicić czas. Codziennie go wypuszczam, nawet nauczył się lepiej latać, bo wcześniej leciał kilka metrów i spadał na podłogę. chętnnie wchodzi na patyk, na paleć z większymi oporami, ale już raz siedział mi na ramieniu. Może kiedyś przestanie się bać.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

_Gosia_

  • Gość
Jak oswoić pauzie
« Odpowiedź #10 : 2004-05-20, 15:46 »
Do dłoni nawet bardzo oswojone papugi mają często uraz, bo pamietają różne łapania.
Nie zbliżaj do papuzki otwartej dłoni (zaciskaj w pięść), nigdy nie zblizaj reki z tyłu ani z góry. Jak będziesz duzo z ptakiem przebywać i nie będziesz straszyc i stresować ptaka, to w końcu się do Ciebie przekona. Ale pamiętaj, cierpliwość, to 90% sukcesu.
Zapisane

marta1

  • Gość
Jak oswoić pauzie
« Odpowiedź #11 : 2004-06-30, 21:45 »
ja miałąm taką ŚWIETNĄ papuzke falistota ktora była baaaaaardzo oswojona i umiala gadać "pigi malutki" - pigi to było jej imię. Jak ją kupiłam wcale nie planowałam jej uczyć gadać tylko to tak samo wyszło. Ja po prostu ją często brałam na ręce i cały czas jej to gadałam a  ona się tak przyuczyła ze po całym domu chodziła u mnie na ramieniu (i u rodziców i siostry) Teraz niestety jej już nie mam gdyż mój kuzyn ją wypuścił. U papugi na prawnde ważne jest aby od małej ją do siebie przyzwyczaić,
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Jak oswoić pauzie
« Odpowiedź #12 : 2004-07-07, 10:53 »
Kiedys miałam papuzke falista (samaca) I ko oswoiłam najpierw wkładałam reke do klatki tak aby zobaczył mi wskoczyl na nia trwalo to dlugo pozniej probowałam gdy latała no i wreszcie sie nauczyła teraz planuje kupic 5 papuge falista
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 29 zapytaniami.