Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: porady  (Przeczytany 5800 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
porady
« : 2008-12-25, 19:47 »
Wymyśliłam kolejny nowy temat;P
tzn pomyslalam  ze moze byc bardzo przydatny..
wstawiamy nasze zdjęcie (albo filmik) podczas jazdy konnej , a inni próbują mówić co nalezy poprawić itp, np pilnuj rąk, pięta w dół
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: porady
« Odpowiedź #1 : 2008-12-25, 20:49 »
kto na pierwszy ogień :):P?
Zapisane

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: porady
« Odpowiedź #2 : 2008-12-25, 21:32 »
hm na rozgrzewke moge dać siebie (z tym ze ostrzegam ze błędy typu ręce itd są zrobione umyślnie i odniechcenia ;P bo to koniec jazdy mojej był ,ale mozecie sobie potrenować na mnie ;) )
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Forum Zwierzaki

Odp: porady
« Odpowiedz #2 : 2008-12-25, 21:32 »

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
Odp: porady
« Odpowiedź #3 : 2008-12-26, 19:28 »
Ja   nie bardzo umiem oceniać postawy innych ale wydaje misię że pięta bardziej w dół
i gdzie kask ;PP

no to ja :







Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: porady
« Odpowiedź #4 : 2008-12-26, 23:59 »
okiem rekreanta tłukacego tyłek prawie 4 lata ;) [uwagi są tylko moim spostrzezeniem ale mozliwe ze sie myle ;)]

Sudolineczka:
- noga za głęboko w strzemieniu
- na ostatnim zdjęciu kolano zdaje sie wychodzic przed siodło ;)
- piety w dol, palce do konia
- troche dziwnie na dwoch pierwszych fotkach wygladają ręce tzn jakbys cos z nimi kombinowała ale to moze ujecie ;) jakbys wywijała nadgarstki
- patrz prosto przed siebie , na dwoch ostatnich jakbys uciekała na dol ale to tylko byc moze ujecie wiec nie ma sie co sugerowac ;)

DuniA daj jakies inne fotki bo po tej jednej to nie ma co oceniac.. :)
Zapisane

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: porady
« Odpowiedź #5 : 2008-12-27, 11:51 »
Upss...
zdjecia nie weszly xD ok, dodam pozniej.
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: porady
« Odpowiedź #7 : 2009-01-01, 18:35 »
1 zdj pieta bardziej w dol by mogla pojsc, zdjecie jest zamazane wiec rąk nie powiem ;P
2 mam wrazenie jakby łydka byla cofnieta zabardzo do przodu, ja bym oddala troche wodzy
3 ten sam problem co ja mam xD palce do konia xD
4 lydka uciekla ci w tyl i troche zabarzo sie polozylas,bo to nie byl wysoki skok
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: porady
« Odpowiedź #8 : 2009-01-01, 23:38 »
Tak wg mnie:
1: - wydłużyłabym strzemiona bo kolano Ci troche wystaje :) wydaje mi się ze troche noga za głęboko w strzemieniu, a na pewno pięta troche w dół ;)
2: - tak samo jak napisała DuniA, dałabym łydke troche do tyłu i te wodze :) , jeszcze wygląda jakbyś mocno trzymała konia za pysk
3: - w sumie nie można wiele powiedzieć ;)
4: - tak samo jak napisała DuniA: - za bardzo się położyłaś na konia, łydka uciekła do tyłu, pięta bardziej w dół ;)

 ;) ale wiadomo, zawsze są to tylko zdjęcia
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: porady
« Odpowiedz #8 : 2009-01-01, 23:38 »

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: porady
« Odpowiedź #9 : 2009-01-10, 12:13 »
Kurcze, ja to po pierwsze nie moge zrozumieć dlaczego jeździcie na takich krótkich strzemionach. Nie ze to jest jakiś bląd, ale mi poprostu byłoby niewygodnie ;) zero czucia konia
ja zawsze jezdze na takich (chyba ze skoki czy teren)


Powyższe zdjęcia są w ujeżdzeniówce coprawda, ale we wszechstronnym siodle tez sie da jeździć na dłuższych, chociaz wiadomo ze nic na siłe(zeby nie były jakieś mega długie)
Tu we wszechtronnym



Szczególnie razi to na pierwszym zdjeciu Kocham Koniczki i na ostatnim Sudolineczki. Na prawde polecam dłuższe puśliska, przy takich mega długich coprawda pieta nie ma szans iśc w dół, ale czujesz konia całą łydką, udem i tyłkiem ;)
Chociaż keidyś tez miałam fazy ze jeździłam w za krótkich i teraz wiem ze to był mój błąd.

Poza tym u Sudolineczki oba konie osiodłane za bardzo na łopatkach. To blokuje ruch, bo terlica siodła nachodzi na łopatke i uciska konia. ok 20 cm dalej powinno być ok. Przez to ze kon tak blisko osiodłany, siodło zmieniło swoje ułożenie i punkt cięzkości jeźdzca nie znajduje się idealnie na środku. czyli mówiac po polsku Ty siedzisz za bardzo na tylnim łęku,poduszka kolanowa i łydka uciekły w przód.
(na moich fotach ten dereszowaty kon tez ma za blisko siodło, odkrylismy to pozniej, ze to nie wina złego siodłania ale tego ze kon ma słaby kłąb i jest gruby przez co siodło samo przesuwa się do przodu, u Twojego konia nie powinno być tego problemu)
Ja natomiast mam cholerną tendencję do garbienia się i kulenia ramion, co widać na zdjęciach :)
Zapisane

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: porady
« Odpowiedź #10 : 2009-01-10, 17:20 »
Wiem, strezmiona krótkie. Ale to był Hubertus, na którym były własnie skoki przez naturalne przeszkody i bardzo duzo galopu na prostej :P a wiadomo - folbluty wiec ostro bylo, a nie wyobrazam sobie jechac tego na dlugich strzemionach :P Na normalnej jezdzie mam normalna dlugosc ;)
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: porady
« Odpowiedź #11 : 2009-01-10, 18:31 »
Newada, nie patrzy się w dół tylko przed siebie ;)
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: porady
« Odpowiedź #12 : 2009-01-10, 18:39 »
wiem, dokładnie, własnie jak za bardzo sie skupiam na koniu to za mało na sobie i patrze w dół,kule ramiona... :/
Kocham Koniczki- jeśli hubertus to usprawiedliwiona taka dł strzemion w takim razie :) chociaz i tak kolano nie powinno wychodzic przed siodło,ale jesli w terenie tak Ci było wygodnie to ok.
Na takim maciupeńkim skoku zdecydowanie się tak nie składaj, nad takim krzyzaczkiem to tylko bardzo leciutki półsiad wystarczy.
Zapisane

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: porady
« Odpowiedź #13 : 2009-01-10, 18:43 »
Wiem, to moje "kładzenie się" przy skoku tępiłam przez całe wakacje xD teraz juz jest lepiej, chociaz jeszzce troche do poprawienia mam ;)
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

REBETA

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: porady
« Odpowiedź #14 : 2009-02-08, 08:24 »
MOŻE WSTAWIE TYLKO SIOSTRA MI MUSI ZROBIĆ ZDJĘCIE NA MOIM KONIU :o
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: porady
« Odpowiedz #14 : 2009-02-08, 08:24 »

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: porady
« Odpowiedź #15 : 2009-03-07, 19:46 »
Mam 1 zdjęcie póki co


Jak możecie powiedzcie coś jeszcze coś na temat Młodego ?

Bede wdzieczna ;)

P.S. Wiem o łydkach ; D
 
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Odp: porady
« Odpowiedź #16 : 2009-03-11, 16:48 »
jedyne co można poradzic to dopasowanie siodła i prawidłowe jego załozenie, nie leć mu tak na szyje i tak ma już z Toba dosć cieżko.
Zapisane

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: porady
« Odpowiedź #17 : 2009-03-12, 21:53 »
siodła to niestety wielki problem u nas i to trzeba przyznać ...  To ze polecialam do przodu to racja za bardzo wyszlam
ale dzieki
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 27 zapytaniami.