Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pogryziony pies  (Przeczytany 2567 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pawel73

  • *
  • Wiadomości: 1
Pogryziony pies
« : 2009-03-19, 17:21 »
Witam.Kilka dni temu moj pies znalazl sie sam na ulicy osiedlowej domkow jednorodzinnych.Wiem ze nie powinno byc takiej sytuacji ale stalo sie i trudno.W tym samym czasie sasiadowi uciekl na ulice pies rasy bulterrier (moj pies jest mieszancem),po czym dotkliwie pogryzl moją sunie. Skutek jest taki ze psu grozi amputacja konczyny. Pies przeszedl juz skomplikowaną operacje ale chirurg daje male szanse na to ze lapa bedzie zdrowa.Leczenie jest dosyc drogie.Czy ktos potrafi odpowiedziec mi na pytanie czy sasiad powinien pokryc koszt leczenia.Czy bulterrier jest na liscie ras niebezpiecznych?Pozdrawiam.
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Pogryziony pies
« Odpowiedź #1 : 2009-03-19, 22:50 »
Bullteriery nie figurują na liście.

Cytuj
moj pies znalazl sie sam na ulicy osiedlowej domkow jednorodzinnych (...)sasiadowi uciekl na ulice pies rasy bulterrier 
Wg. mnie żądać zwrotu kosztów leczenia mógłbyś w przypadku gdyby inny pies rzucił się i dotkliwie pogryzł Twojego podczas gdy Ty trzymałeś swojego psa pod kontrolą=na smyczy. Tutaj jednak obydwa psy były bez kontroli i tam gdzie ich być nie powinno.

W moich okolicach kiedyś  był podobny przypadek, właściciel bardziej poszkodowanego psa wezwał policję spodziewając się wymierzenia kary właścicielowi drugiego zwierzaka. Jakże musiał być zdziwiony kiedy sprawa zakończyła się na... mandacie dla obojga stron za to, że psy nie były na smyczy.

Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Pogryziony pies
« Odpowiedź #2 : 2009-03-20, 19:15 »
jedyne co to mozesz mandat za nieupilnowanie dostac...

aha  - i jesli ow "bullterier" nie ma rodowodu to jest kudlem - wiec nawet gdyby rasa byla na liscie to mogliby wlascicielowi nadmuchac...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Pogryziony pies
« Odpowiedz #2 : 2009-03-20, 19:15 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Pogryziony pies
« Odpowiedź #3 : 2009-03-24, 22:30 »
przykra sytuacja, no cóż, pies uciekł, z twojej winy lub nie, tak samo mogło być z psem sąsiada, nie możesz go winić za błąd który sam popełniłeś- niedopilnowanie psa

mam nadzieję że pies wróci do zdrowia, jest wiele przypadków że nawet bez kończyny psy dobrze sobie dają radę i normalnie żyją ;)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.116 sekund z 27 zapytaniami.