Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: kąpiel  (Przeczytany 23024 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

thrilly

  • Gość
kąpiel
« : 2005-04-17, 15:23 »
jak to przeżywacie? co robicie? ile czasu Wam to zajmuje? jak reagują kociambry? teraz jestem po kąpieli Sashki [jest cała biała, trzeba ją ciągle kąpać  :lol: ] już nie boi się jak kiedyś, mam tylko trochę zadrapań, zawsze na jednego kota przy kąpieli przypadają dwie osoby [jedna nie daje sobie rady  :lol: ]  mamy jeden szampon przeciwpchelny i jeden odfilcowujący. na koniec podsuszam koty suszarką [uważając na uszy i oczy] , zawijam w kocyk trochę podsuszam a potem puszczam żeby się myły i aż nie wyschną zakaz wyjścia na dwór  :lol: [Sashka się na mnie obraziła  :shock: aż 3 godziny będe pozbawiona jej obślinionej twarzy na kolanach  :lol: ]
Zapisane

Auriedicy_

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 239
kąpiel
« Odpowiedź #1 : 2005-04-17, 15:29 »
Ja kota nawet kąpać nie próbuję.
Już raz była w wannie gdy puściłam wodę :P
Wolę nie pisać...Jest czarna, więc to chyba nie ma znaczenia.
Zapisane
...

Emilka

  • Gość
kąpiel
« Odpowiedź #2 : 2005-04-17, 15:31 »
Moim zdaniem kotow w ogole nie powinno sie kapac  :roll:  tylko w przypadkach gdy kot jest bardzo mocno ubrudzony np.jakas trujaca substancja.Kapiel dla kota to MECZARNIA.

Ja kapalam kota 2 razy w zyciu mimo ze sporo kociastych przewinelo sie juz przez moj dom
1) wtedy gdy moj pierwszy kocur (wychodzacy) Cicius wlecial do jakiegos szamba,wrocil do domu mokry i baaardzo smierdzacy, wole sie nie zastanawiac co na nim wtedy bylo :roll: Przebiegalo to tak: Kot do wanny trzymany przez jedna osoba,druga szare mydelko i prysznic, potem kota w reczniczek i wypuscic zeby sam sie wylizal.
2) Maje kapalam kiedy do nas przyszla z dworu sama nie wiem po co to jej zrobilam...nie bylo to potrzebne. Z czasem sama by wybielala ;) no ale bylo minelo,wykapalam ja w umywalce, przez to dziewczyna ma do dzis uraz mimo ze minelo juz 5 lat,boi sie wody,boi sie bierzacej wody,boi sie wanny za to lazienke mimo wszystko bardoz lubi ;)

pozdrawiam


p.s uwazaj z tymi przeciwpchelnymi szamponami, to sa szampony przeznaczone tylko i wylacznie dla zwierzat z pasozytami,juz lepiej zalozyc kotu obrozke,ktora dluzje chroni przed pchlami niz nabawic sie jakiejs alergii
Zapisane

Forum Zwierzaki

kąpiel
« Odpowiedz #2 : 2005-04-17, 15:31 »

thrilly

  • Gość
kąpiel
« Odpowiedź #3 : 2005-04-17, 15:39 »
Borysa nie kąpię bo jest bury i nic nie widać a no sorry wyjdzie Sashka na dwór położy się na ziemi i wraca kominiarz [jeszcze lepiej jak pada deszcz i jest błoto :roll: ] moje koty mają obroże przeciwpchelne a ten szampon kupiłam zaraz po tym jak znalazłam Sashkę [myślałam że jest czarno białą a w rzeczywistości tak gęste pchły miała brr ;(
Zapisane

Emilka

  • Gość
kąpiel
« Odpowiedź #4 : 2005-04-17, 15:41 »
znam to  tez mialam wychodzacego bialasa ;) Teraz juz nie mam problemow,koty mam zamkniete bezpiecznie w domu,sa czysciutkie i mozna sie do nich przytulac ;)
Zapisane

Agysz

  • Gość
kąpiel
« Odpowiedź #5 : 2005-04-17, 15:53 »
Ja nigdy nie kąpałam Kiki ani Majki :P One nie lubią wody..No może majka lubi ;) aa kika sie strasznie boi,więc nawet mi do głowy nie przyszło żebym miała ją kąpać :P One same sobie dobrze radzą..a i jeszcze moje kotki nie wychodzą na dwór..cały czas siedzą w domku.Tylko majka czasami :) ale tak pozatym są czyste i błyszczące :P więc nie mam potrzeby ich kąpać :;d:
Zapisane

Raven

  • Gość
kąpiel
« Odpowiedź #6 : 2005-04-17, 16:03 »
Cytuj

Kapiel dla kota to MECZARNIA.

I ryzyko złapania zapalenia płuc.
Mychy też nigdy nie kąpałam. Ona nie ma zwyczaju włazić w jakieś szamba itp. Tylko muszę czasami, po deszczu (błoto) brać ją nad umywalkę i myć jej białe skarpetki, które wtedy nie są białe... :P
Zapisane

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
kąpiel
« Odpowiedź #7 : 2005-04-17, 16:04 »
Ja jak kotke babci kąpałam bo miała wszy to gumowe rękawice do ramion zakładałam. A potem jak zaczełam ją suszyć to mruczała
Zapisane
emocjonalne kanapki

Emilka

  • Gość
kąpiel
« Odpowiedź #8 : 2005-04-17, 16:12 »
Cytat: Psia_kostka_1211
A potem jak zaczełam ją suszyć to mruczała
koty  nie tylko mrucza z rozkoszy ale rowniez pod wplywem stresu lub gdy cos im dolega...
Zapisane

Forum Zwierzaki

kąpiel
« Odpowiedz #8 : 2005-04-17, 16:12 »

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
kąpiel
« Odpowiedź #9 : 2005-04-17, 16:15 »
I tak nie miała wyjścia bo moja babcia nie chciała zawszonego kota, a na dwór jej nie wygoniłam
Zapisane
emocjonalne kanapki

halina

  • Gość
kąpiel
« Odpowiedź #10 : 2005-04-17, 16:23 »
ja tez mojej kotki nigdy nie kąpałam...
Zapisane

Eli

  • Gość
kąpiel
« Odpowiedź #11 : 2005-04-17, 16:29 »
Olimpa w życiu nie kompałam, bo bym nie wyszła z tego żywo :lol:

Za to jak małe kotki mieliśmy, kiedy je odchowywaliśmy, tzn kiedy czekały na domki u nas, to musielismy kompac, bo były masakrycznie usyfione, i zapchlone.. Ale to nie był problem bo kociaka wystarczyło dłonią przytrzymać. Tylko miałczał, ale sie nie wyrywał ani nic.
Potem suszyliśmy, i wkładaliśmy do pudełka pod kaloryfer żeby sobie wyschnęły :-)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
kąpiel
« Odpowiedź #12 : 2005-04-17, 18:08 »
Misza tez jest glownie bialy. Znaczy powinien byc bialy. Nie kapany nigdy. Chodzi se taka uswiniona fleja :lol:
Przed wystawa tyz nie bedziemy kapac :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Emilka

  • Gość
kąpiel
« Odpowiedź #13 : 2005-04-17, 18:11 »
zglaszasz Misze na wystawe????!!!!! :shock:
tez chce....
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
kąpiel
« Odpowiedź #14 : 2005-04-17, 18:20 »
A co za problem? Idziesz do zwiazku, rejstrujesz sie, rejestrujesz kota w kategorii "domowy" (oplaty za wystawe i rejestracje domowego sa o polowe nizsze, niz u rasowcow). Kot musi miec komplet szczepien plus wscieczka. Zglaszasz na wystawe i wlala.

Najblizsza wystawa - Krakow, poczatek czerwca. I na ta sie wybieramy, jak sie uda.  :mrgreen:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

kąpiel
« Odpowiedz #14 : 2005-04-17, 18:20 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
kąpiel
« Odpowiedź #15 : 2005-04-17, 20:13 »
Myszka a kot "domowy" nie musi mieć ograniczenia wiekowego chyba do 5 lat i nie musi byc wykastrowany??

Ja moją Koćkę wykapałam raz, bo miała okropny łupież. Nalałam ciepłej wody, trzymałam za przednie łapki i pod zadkiem. Kotka na początku sie troche wyrywała ale jak juz zanurzyła się po brzuch w wodzie to spodobało jej się i nawet nie uciekała. Tylko potem nasyczała na mnie jak była w ręczniku, bo ona nie lubi byc zawijana ;)
Moim zdaniem jak nie ma wskazań weta, albo kot nie jest totalnie brudny to nie powinno sie kapac kotów. Ja w każdym razie tego nie powtarzałam.
Ale mojej kolezanki kotek wskakiwał do kazdego kto sie kapał w wannie tak uwielbiał wodę :)
Zapisane
BC + koci podrostek

Emilka

  • Gość
kąpiel
« Odpowiedź #16 : 2005-04-17, 20:37 »
Cytat: Myszka.xww
A co za problem? Idziesz do zwiazku, rejstrujesz sie, rejestrujesz kota w kategorii "domowy" (oplaty za wystawe i rejestracje domowego sa o polowe nizsze, niz u rasowcow). Kot musi miec komplet szczepien plus wscieczka. Zglaszasz na wystawe i wlala.

Najblizsza wystawa - Krakow, poczatek czerwca. I na ta sie wybieramy, jak sie uda.  :mrgreen:


nie uwazam ze to jakis problem bo wiem ze mozna zglaszac dachowce tylko wydalo mi sie to takie dziwne bo to raczej niespotykane ;) chyba malo sie wystawia takich domowych mruczkow. Dla mnie to wszytsko troche skomplikowane....ale tez bym chciala  :wink:
jakie warunki musi spelniac kot?
Zapisane

Robal

  • Gość
kąpiel
« Odpowiedź #17 : 2005-04-17, 20:48 »
Ym jest nawet jakas rasa kota (nie pamietam nazwy) ktora lubi wode.. kapac mozna kota...jelsi niedostaje zawalu serca i jest to konieczne..(moj kot ciagle lapie brudy bo sie taz apo korytazu wiec czasem musze i juz za drugim razem podchodizl do tego lagodniej niedrapie itd) a co do tego ze lepiej tego nierobic bo sie stresuje..ale to smao maja psy zauwazmy..to chyba od zwierzaka zalezy moj w kazdym badz razie nie ma urazu i z checia kladzie sie w wanie i podglada myjacych sie :P
Zapisane

Emilka

  • Gość
kąpiel
« Odpowiedź #18 : 2005-04-17, 21:23 »
Turecki van  :wink:

mam plan dzialania :P najpierw chce sie dowiedziec wiecej informacji na ten temat,zadzwonie do katowickieog oddzialu i dowiem sie co i jak :P Na bank bede w krakowie na wystawie przy okazji zobacze Miszke (i Myszke ;) )w akcji  :wink: i wtedy ewentualnie moglabym sie zdecydowac....
Zapisane

thrilly

  • Gość
kąpiel
« Odpowiedź #19 : 2005-04-17, 22:13 »
jeden mój kot zawsze siedział na wannie i jadł i łapał sobi pianę , pumeksy i gąbki  :wink:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
kąpiel
« Odpowiedź #20 : 2005-04-18, 00:24 »
Cytat: Emilka
Cytat: Myszka.xww
A co za problem? Idziesz do zwiazku, rejstrujesz sie, rejestrujesz kota w kategorii "domowy" (oplaty za wystawe i rejestracje domowego sa o polowe nizsze, niz u rasowcow). Kot musi miec komplet szczepien plus wscieczka. Zglaszasz na wystawe i wlala.

Najblizsza wystawa - Krakow, poczatek czerwca. I na ta sie wybieramy, jak sie uda.  :mrgreen:


nie uwazam ze to jakis problem bo wiem ze mozna zglaszac dachowce tylko wydalo mi sie to takie dziwne bo to raczej niespotykane ;) chyba malo sie wystawia takich domowych mruczkow. Dla mnie to wszytsko troche skomplikowane....ale tez bym chciala  :wink:
jakie warunki musi spelniac kot?


malo, owszem, dlatego trzeba popularyzowac dachowce jako koty piekne. Niemniej coraz czesciej spotykane.
Jakie warunki? Aktualne szczepienia, aktualne szczepienie na wscieklizne, odrobaczony, zdrowy (w miare ;) )
Zarejestrowac siebie i kota w lokalnym zwiazku (jesli nie jestes w stanie nazwac jego grupy kolorytycznej, to mozesz wziac kota lub jego fotki i pokazac w zwiazku). Wniesc oplaty rejestracyje, wnies oplaty skladkowe, pobrac druk zgloszenia, wypelnic i oddac w odpowiednim teraminie. Oplacic wystawe (chyba z 10 lub 20 zlociszy), dotrzec na wystawe, wystawic kota :mrgreen: Wbrew pozorom, proste jak budowa cepa  :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

kąpiel
« Odpowiedz #20 : 2005-04-18, 00:24 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
kąpiel
« Odpowiedź #21 : 2005-04-18, 19:28 »
Proste :)
A są ograniczenia wiekowe?
Zapisane
BC + koci podrostek

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
kąpiel
« Odpowiedź #22 : 2005-04-18, 21:52 »
Zapytaj w najblizszym SHKRP. Jesli nie bedziesz mogla na siebie wiekowo, to zarejestrujesz kota na ktoregos z rodzicow. ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

hipcio5

  • Gość
kąpiel
« Odpowiedź #23 : 2005-04-18, 22:04 »
Ja moją kotkę kompię raz na pół roku. Zawsze się tak brudzi, że miejsca, które normalnie są białe, są prawie czarne. Na szczęście moja kotka nie boi się wody. Wystarczy tylko, by nie wlać wody do uszu. Potem normlanie ją wyjmuję, wycieram w ręcznik i puszczam na mieszkanie. Nawet nie drapie podczas mycia.
Zapisane

Agysz

  • Gość
kąpiel
« Odpowiedź #24 : 2005-04-18, 22:17 »
hipcio5 no to masz fajnego kota :wink: kot który tak chętnie chodzi do kąpieli i nie drapie przy tym :wink: tylko pozazdrościć :lol:
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
kąpiel
« Odpowiedź #25 : 2005-04-18, 22:43 »
No to ja mam fajnie, bo muszę kąpać Diesleka co 2 tygodnie. Niby polecano mi co tydzień ale po obserwacji, stwierdzam, iż nie jest to konieczne, jeśli codziennie jest wycierany niemowlęcą chusteczką :)
Nie powiem, żeby przepadał za kąpielą :roll:  Jak jest namydlony to śliski jak galaretka więc zabawy mamy co niemara ;)  Zawsze robimy to razem z TZtem, jest nam łatwiej :P  Diesel w ogóle bidny jest i uszka i pazurki trzeba czyścić, i rosną szybciej niż u Daisy.
Zapisane

Scorpio

  • Gość
Odp: kąpiel
« Odpowiedź #26 : 2005-04-30, 18:20 »
Moja babcia ma kota, którym ja sięteraz będę zajmować. Nigdy się go nie kąpało, a jego sierśc i tak jest śliczna. Jest to niby dziki kot bo przywieziony z działk ale boi się wychodzić na podwórko więc ubrudzenie jest raczej niemożłiwe.
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Odp: kąpiel
« Odpowiedź #27 : 2005-04-30, 23:14 »
Właśnie idziemy wykąpać nasze maleństwo :ogien: Trzymajcie kciuki żebyśmy wyszli z tego żywi ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: kąpiel
« Odpowiedz #27 : 2005-04-30, 23:14 »

Sagga

  • Gość
Odp: kąpiel
« Odpowiedź #28 : 2005-05-29, 11:59 »
Ja Busiowi myję tylko łapki, bo często włazi na przykład do wody z jakimiś detergentami a potem się oblizuje. Boję się żeby jej nie zaszkodziło więc myję. A kiedy można wykąpa kota po raz pierwszy? Tzn. ile musi miec miesięcy, są jakieś ograniczenia?
Zapisane

Robal

  • Gość
Odp: kąpiel
« Odpowiedź #29 : 2005-06-02, 10:04 »
Moj kocurek/kastracik.. jak po raz pierwsyz mylam to zawodzil i chcial uciec..ale nie drapie za drugim razem to juz tylko zawodizl ze mu zle ale nieuciekal..ale on szybko sie oswaja (badz jest tak leniwy jak pani by rusyzc swoje 4 litery :P) myje go tylko jak sie w czyms ubabra..bo tak to czyste malenstwo :P a niechce go stresowac zbytnio bo nieprzepada za tym..naszczescie nieobraza sie tylko siada w rogu i lize mokre futerko..wyglada jak szczurek taki chudy malenki a jak wyschnie dwa razy grubszyO_o
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 28 zapytaniami.