Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Czy chcieliście kiedyś mieć egzotycznego zwierzaka?  (Przeczytany 2593 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Darcia

  • Gość
Ja chciałam kiedyś mieć jakiegoś zwierzaka kórego nie mieli by inni no i spełniło się moje marzenie. Dokładniej wszystko opisuje w temacie  pt. "Powracając do tematu "dziki kot w domu""
Zapisane

Kocham Zwierzęta

  • Gość
Odp: Czy chcieliście kiedyś mieć egzotycznego zwierzaka?
« Odpowiedź #1 : 2007-02-22, 19:48 »
Ja chciałbym mieć takiego wielkiego kota w domu, jak np. Geparda. Ale myślę że mogą żyć tam gdzie żyją, bo tam im najlepiej.
Zapisane

sylwik

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 278
Odp: Czy chcieliście kiedyś mieć egzotycznego zwierzaka?
« Odpowiedź #2 : 2007-02-22, 20:56 »
Ja chciałbym mieć takiego wielkiego kota w domu, jak np. Geparda.
Oj ja też.Tygrysek też byłby fajny.
Tylko skąd ja bym wzięła kuwetkę dla niego?? :D
Zapisane
"O nim można powiedzieć-obłąkany.
Istnieje różnica między umysłami chorymi, a głębokimi"

Forum Zwierzaki

Odp: Czy chcieliście kiedyś mieć egzotycznego zwierzaka?
« Odpowiedz #2 : 2007-02-22, 20:56 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Czy chcieliście kiedyś mieć egzotycznego zwierzaka?
« Odpowiedź #3 : 2007-02-22, 21:02 »
Mili Forumowicze, pamiętajcie, że nie wolno kontynuować starych tematów... Gniewają się za to nasze władze :)
Zapisane
IBDG Wrocław

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: Czy chcieliście kiedyś mieć egzotycznego zwierzaka?
« Odpowiedź #4 : 2007-04-23, 12:08 »
Czasami mnie rozbrajacie. Z jednej strony kochacie zwierzęta, chcecie dla nich jak najlepiej, itd. itp. Z drugiej strony chcecie mieć dzikiego zwierza w domu (nie mówię tu o gepardzie czy lwie, bo oczywiste jest, że nikt o zdrowych zmysłach go sobie nie sprowadzi, a na przykład o legwanie) czym wyrządzilibyście mu potworną krzywdę. Gdzie tu logika?
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

salsa

  • Gość
Odp: Czy chcieliście kiedyś mieć egzotycznego zwierzaka?
« Odpowiedź #5 : 2007-04-24, 22:56 »
Zgadzam się z Motodufem . Ja nawet nie chcę marzyć o takim czymś,to dla mnie żadna podnieta mieć egzotyczne,czy jakiekolwiek dzikie zwierzę,tylko dlatego żeby "inni zazdrościli".Bym patrząc na nie obliczała,ile mogłoby mieć młodych na wolności zasilając populację gatunku,ile razy większe terytorium od tego jakie mogłabym mu zaofiarować w mieszkaniu... poraniony pomysł moim zdaniem :/
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Czy chcieliście kiedyś mieć egzotycznego zwierzaka?
« Odpowiedź #6 : 2007-04-24, 23:02 »
Cytuj
Z drugiej strony chcecie mieć dzikiego zwierza w domu (nie mówię tu o gepardzie

pierwszy post zostal napisany przez kogos kogo od lipca zeszlego roku na forum nie ma. Drugi przez 10 latke, trzeci natomiast jest przesiakniety ironia - wiec sory - po co sie czepiacie?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Czy chcieliście kiedyś mieć egzotycznego zwierzaka?
« Odpowiedź #7 : 2007-04-24, 23:22 »
Motoduf,Salsa - czym innym jest trzymanie w domu egzota,który żle się czuje w naszych warónkach i nie jest przystosowany do życia w mieszkaniu - dla szpanu,lub przyjemności,a czym innym jest uratowanie życia dzikiemu,leśnemu zwierzakowi,które normalnie by zgineło,np z głodu,bo jego matka zgineła,np,zabita przez myśliwych.Temu pierwszemu jestem całkowicie przeciwny,ale to drugie,to tzw.mniejsze zło - lepiej uratować zwierzaka,niż bezczynnie patrzeć,jak ginie.W takich przypadkach - oswojonych dzikich zwierząt,właśnie zwykle chodzi o życie zwierzaka,a nie o jego zniewolenie.

salsa

  • Gość
Odp: Czy chcieliście kiedyś mieć egzotycznego zwierzaka?
« Odpowiedź #8 : 2007-04-25, 20:25 »
tak,ale ja mówię o tym pierwszym przypadku :P

Sama miałam dzięcioła ze złamanym skrzydłem.też jestem za ratowaniem zwierzęcia-przecież może wrócić do natury,a nawet jeżeli nie to jego życie zawsze będzie uratowane ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Czy chcieliście kiedyś mieć egzotycznego zwierzaka?
« Odpowiedz #8 : 2007-04-25, 20:25 »

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: Czy chcieliście kiedyś mieć egzotycznego zwierzaka?
« Odpowiedź #9 : 2007-04-26, 00:40 »
Mój post nie odnosił się konkretnie do jednego, drugiego, czy trzeciego postu. Pisałem o wszystkich którzy uważają, że fajnie by mieć w domu egzotyczne zwierzątko.
Lis - mi równiez chodziło o przypadek nr. 1. Oczywiste jest, że branie egzotycznego zwierza do domu ma sens, jeśli ratuje mu to życie.
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Czy chcieliście kiedyś mieć egzotycznego zwierzaka?
« Odpowiedź #10 : 2007-04-26, 01:44 »
Ten drugi przypadek można rozgraniczyć - jeżeli dzikie zwierze przebywa z człowiekiem krótko,np. na leczenie,to można je z powrotem wypuścic na wolność.Jeżeli,natomiast zwierzak jest od małego wychowywany przez człowieka,to lepiej,żeby już z nim został - sam sobie może nie poradzić i nie ma sensu narażać go na stres,jakim niewątpliwie by było przeniesienie zwierzęcia do obcego i nieznanego mu środowiska.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.096 sekund z 28 zapytaniami.