Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: zoo...  (Przeczytany 3581 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Amelia

  • Gość
zoo...
« : 2002-10-08, 15:27 »
Co sądzicie o ogrodach zoologicznych? Ja mysle, powinno w ogole nie byc czegos takiego jak zoo.  Bo tam zwierzeta sie strasznie mecza i tylko w niektorych ogrodach maja  zapewniana wlasciwa opieke. Jak bylam kiedys w zoo w gdansku, to tam jak zachaczyl rogami o zelazna porecz i zaklinowal sie. Ludzie, ktorzy poszli po pomoc w ogole nie wrocili (i opiekunowie tez nie przyszli), dopiero jakis 2 facetow przeszlo przez barierki i pomogli sie jakowi wydostac. Po uwolnieniu zaczal dyszec (pil tez b. dlugo wode)i przez dlugi czas nie mogl do siebie dojsc. Z czego sie pozniej dowiiedzialam, to stal tam dlugo przedtem zanim przyszlam.
Zapisane

milka004

  • Gość
zoo...
« Odpowiedź #1 : 2002-10-08, 16:05 »
Ja tez uwazam ze zoo to tylko kolejna nie potrzebna atrakcja dla ludzi.
Lecz sa ogrody zoologiczne podkreslam na swiecie bo nie wiem czy w polsce ktore pomagaja przezyc zagrozonym gatunkom (kady wie w jaki sposob) np takim jak pandy wielkie.
Zapisane

zolly

  • Gość
zoo...
« Odpowiedź #2 : 2002-10-08, 16:13 »
niektóre ogrody zoologiczne rzeczywiście pozostawiają sobie wiele do żeczenia,ale niektóre (szczególnie za granicą) są naprawdę dobre.. i rzeczywiście pomagają przetrwać niektórym zwierzakom.. :wink:  a one mają tam naprawdę dobrze.. zgoda to nie to samo co wolność..ale część przez działalnść człowieka mogły by poprostu zniknąć..
Zapisane

Forum Zwierzaki

zoo...
« Odpowiedz #2 : 2002-10-08, 16:13 »

mangushia

  • Gość
zoo...
« Odpowiedź #3 : 2002-10-08, 21:36 »
Jeśli ktoś ma AP(Animal Planet) to powinien wiedzieć o co mi chodzi.
Jest taki program...hmm..."Zwierzęta Aspinalla" Przedstawia ogród zoologiczny,za granicą bo na pewno nie w Polsce :)
Ten cały Aspinall jest tak wspaniałą osobą... to jest wyłącznie moje zdanie. Wywnioskowałam to z tego,że np. ma świetne kontakty ze zwierzętami i swoim pracownikom pozwala wchodzić na wybiegi np. tygrysów.
Jeśli ktoś choć raz oglądał ten program to będzie wiedział o co mi chodzi.
Pokazują tam jakieś małpy :roll: za którymi delikatnie mówiąć nie wiele osób przepada, ja osobiście nie cierpie małp... no może tylko takie szare z długimi ogonkami w czarne prążki :) jest to jakiś rodzaj... ale jaki?? :oops:
teraz już strasznie zamotałam sprawe ale powiem jedno... jest to świetny ogród zoologiczny i... ehh... tego sie nie da opisać... to trzeba zobaczyć:) np. w TV  :lol:
Zapisane

Edi

  • Gość
zoo...
« Odpowiedź #4 : 2002-10-08, 23:39 »
Cytat: manga

Pokazują tam jakieś małpy :roll: za którymi delikatnie mówiąć nie wiele osób przepada, ja osobiście nie cierpie małp... no może tylko takie szare z długimi ogonkami w czarne prążki :) jest to jakiś rodzaj... ale jaki?? :oops:


Manga,podzielam Twoje zdanie dotyczące małp-też ich nie lubię(delikatnie mówiąc  ;)  )."Małpy" o których mówisz to chyba  lemury  :?: (należą do Małpiatek).
Popieram działalność tych zoo(czy zów  :lol:   ;)  ),które w jakiś sposób pomagają,nie tylko ale pewnie głównie,zwierzętom zagrożonym wyginięciem.Dobrze jeśli zoo przyjmuje rónież zwierzęta,które znudziły się już właścicielowi...
Pozdrawiam
Zapisane

mangushia

  • Gość
zoo...
« Odpowiedź #5 : 2002-10-09, 07:54 »
Dzękuję Ci Edi za podzielenie mojej opinii wobec małp.
Naprawde nie wiem jak komuś "takie coś" może się podobać... :roll:  :?
Nie znosze ich... tylko te lemurki mi się podobają :)  :wink:  8)  :lol:
Może jeszcze napisze coś na temat tego ogrodu zoologicznego dla niewtajemniczonych.
W pewnym wywiadzie, założyciel tego parku odpowiedział na pytanie: Kto jest ważniejszy;ludzie czy zwierzęta?
I odpowiedział,że zdecydowanie zwierzęta. I to mi sie bardzo podobało :wink:
Aspinall jak można już to wywnioskować bardzo dobrze chce dla zwierząt, szczególnie dla tych zagrożonych.
W swym parku ma bardzo dużo gat. zagrożonych.I "zbiera" te zwierzaki i rozmnaża je w niewoli.
Ehmm... :) Troszkę się wie bo sie trochę Animal Planet ogląda :wink: :D
Zapisane

milka004

  • Gość
zoo...
« Odpowiedź #6 : 2002-10-09, 15:18 »
Cytat: manga
Dzękuję Ci Edi za podzielenie mojej opinii wobec małp.
Naprawde nie wiem jak komuś "takie coś" może się podobać... :roll:  :?
Nie znosze ich... tylko te lemurki mi się podobają :)

Takie cos :?: Dziwne okreslenie :?:  Mi tam sie podobaja malpeczki. Nie wiem czy Manga ogladalas na AP program o malpach. Sa one naprawde slodkie i zabawne. Ja wrecz przeciwnie nie wiem jak komus moga sie one nie podobac :?: No chyba ze chodzi wam o wyglad zewnetrzny bo one wcale nie sa piekne no ale jak ktos je pozna blizej to one naprawde sa slodziutkie :wink:
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
zoo...
« Odpowiedź #7 : 2002-10-09, 15:47 »
Takie zoo to sobie można! Lew w 3 razy większych kratach, żyrafy, mają około 50 metrów na krzyż i cały czas ślęcza w tym samym miejscu, dwa słonie jako taki ale i tak marnie, oj marnie. Gdyby to były takie wieeelkie rezerwaty ogrodzone tylko kratami to się zgadzam. Niech zsobie ludzie oglądają zwierzaki na fotkach, a po co sie mają męczyć w zoo?
Zapisane

mangushia

  • Gość
zoo...
« Odpowiedź #8 : 2002-10-09, 17:50 »
Wiesz milka.... każdy ma swoje zdanie i chyba nikt nie będzie mi wmawiał o tym,że MUSZĘ kochać małpy bo mi po prostu sie nie podobają i już.
PS:Ale i tak moje serducho jest z zarezerwowane :) :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

zoo...
« Odpowiedz #8 : 2002-10-09, 17:50 »

zolly

  • Gość
zoo...
« Odpowiedź #9 : 2002-10-09, 20:33 »
oglądałam ten program już kilka razy.. i też mi się wydaje że takie zoo jest calkiem wpożądku.. tam się nawet ze słoniami na dłuuugie spacerki chodzi... :lol:
Zapisane

myszka

  • Gość
zoo...
« Odpowiedź #10 : 2002-10-09, 21:34 »
Cytat: manga
PS:Ale i tak moje serducho jest z zarezerwowane :) :wink:


Czy ja się mylę, czy uparcie próbujesz czymś się nam pochwalić???  :wink:
Zapisane

mangushia

  • Gość
zoo...
« Odpowiedź #11 : 2002-10-10, 07:48 »
Cytat: myszka
Cytat: manga
PS:Ale i tak moje serducho jest z zarezerwowane :) :wink:


Czy ja się mylę, czy uparcie próbujesz czymś się nam pochwalić???  :wink:

ekhm...ekhm.... ja :roll: ?? skądże :) chyba (narazie) nie :P :D :D :oops:
PS:MYCHA TY...WRR :)  :evil: hehe...żartowałam :) :wink:
Zapisane

milka004

  • Gość
zoo...
« Odpowiedź #12 : 2002-10-10, 16:05 »
Cytat: manga
Wiesz milka.... każdy ma swoje zdanie i chyba nikt nie będzie mi wmawiał o tym,że MUSZĘ kochać małpy bo mi po prostu sie nie podobają i już.
PS:Ale i tak moje serducho jest z zarezerwowane :) :wink:


No jesli to tak zabrzmialo to przykro mi bo wcale tak nie mialo byc. Ty wczesniej wyrazilas swoje zdanie na o ja swoje no i bylo tylko pytanie czy ogladalas ten program na AP.
Zapisane

Gerda

  • Gość
zoo...
« Odpowiedź #13 : 2002-10-10, 17:09 »
Jestem ciekawa czy ten Aspinall jeszcze żyje, bo w sumie na AP pokazują odcinki dwa lub trzy lata wcześniej kręcone, ale ja i tak lubię oglądać tylko te o zwierzętach domowych, lub czasami opowieści z zoo lub o tym Aspinallu zwierzęta aspinalla czy jakoś tak  :wink:
Zapisane

Amelia

  • Gość
zoo...
« Odpowiedź #14 : 2002-10-12, 21:36 »
jednak po rozmyslaniach doszlam do wniosku, ze w zoo bilety powinny byc kilka razy  drozsze, wtedy moze starczyloby na utrzymanie zwierzat.
Zapisane

Forum Zwierzaki

zoo...
« Odpowiedz #14 : 2002-10-12, 21:36 »

Elfka Nenar

  • Gość
zoo...
« Odpowiedź #15 : 2002-10-17, 16:34 »
Dla mnie są nawet pożyteczne, bo dzięki nim się rozmnażają zwierzęta i niektóre gatunki mają większą szanse na przeżycie
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
zoo...
« Odpowiedź #16 : 2002-10-17, 18:44 »
Elfusia, racja... Ale niektore Zoo są paskudne
Zapisane

Julia Snake

  • Gość
zoo...
« Odpowiedź #17 : 2002-10-17, 20:59 »
Powinny zostać tylko te zoo, które na serio coś mogą pomóc zwierzkom!
Bo przecież są po to aby zwierzki przeżyły a nie zeby sie meczyly
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
zoo...
« Odpowiedź #18 : 2002-10-19, 13:57 »
to, ze niektóre są wstrentne to każdy wie. Ale nieliczne naprawde się starają. I im to wychodzi. Więc nie zaniżajmy im poziomu przez te inne.
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
zoo...
« Odpowiedź #19 : 2002-10-19, 22:58 »
Ale niektóresą tylko męczarnią... dla naszych kochanych zwierzaczków..
Zapisane

ana

  • Gość
zoo...
« Odpowiedź #20 : 2003-06-05, 03:31 »
Cytat: manga
Wiesz milka.... każdy ma swoje zdanie i chyba nikt nie będzie mi wmawiał o tym,że MUSZĘ kochać małpy bo mi po prostu sie nie podobają i już.
Jedno pytanie: od kiedy kochamy zwierzęta za to jak wyglądają???? Jak zwierzak jest brzydki (albo tak nam sie wydaje) albo ma niefajny charakter (albo tak nam sie wydaje) to już jest be?! Nie bardzo rozumiem jak można będąc miłośnikiem zwierzaków (zakładam, że manga takowym jest bądź takowym się mianuje) stwierdzac, że któryś gatunek jest okropny, 'takie coś' itd.
Dziwi mnie taka nienawiść na tym forum! A może do ogólnie pojętej i globalnej (nieselektywnej!) miłości do zwierząt trzeba dorosnąć? Albo się je kocha albo nie!
Zapisane

Forum Zwierzaki

zoo...
« Odpowiedz #20 : 2003-06-05, 03:31 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.079 sekund z 30 zapytaniami.