Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 4   Do dołu

Autor Wątek: Angielski :(  (Przeczytany 35559 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Angielski :(
« : 2007-08-21, 15:06 »
ide do 2klasy gimnazjum, w podstawówce z angielskiego miałam 4(pod koniec ledwo, ledwo) w gimnazjum 3(wiedziałam ze bede miała tą ocene) czyli krótko mówiąc nie umiem anglika. od 1klasy, czyli już 7lat ucze sie angielskiego i wydaje mi się że nic nei umiem. czy macie jakieś propozycje jak moge nauczyć się anglika?

korepetycje- chodziłam do jednej poni, zachorowała, koniec lekcji, u nauczyciela odpada bo nie daje, u innego nauczyliela daje korpy ale jedna lekcja kosztuje 30-40zł (nie jeste pewna) i daje tylko kartki i sami się uczą (byłam na jednej) a innych nie znam bo nie widziałam zadnych ogłoszeń, do tego mi głupio że drugoklasistka nie umie anglika, znaczy mi sie wydaje że nie umiem
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Angielski :(
« Odpowiedź #1 : 2007-08-21, 15:09 »
Renia, ja uczyłam się anglika od zerówki, od pierwszej klasy gimnazjum znienawidziłam przez moją nauczycielke i tak spadłam.

Ja nauczyłam się ostatnio dobrze spędzając tydzień w Londynie :P Możesz pisać na jakimś angielskim forum, czytać posty i powoli zrozumiesz ten język. To jest dobry sposób.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Angielski :(
« Odpowiedź #2 : 2007-08-21, 16:21 »
spróbuje, no tak zależy jeszcze od nauczycieli, mnie przez 4lata podstawówki uczyła pani(już wtedy mi nie szło ale 4miałam) potem przyszedł pan i chyba nic nas nie nauczył i w szóstej klasie znowu pani(ta sama co wcześniej) i mieliśmmy powtórzenie tych czsów past simple, present simple i słówka które podawała a i tak z nich nie pytała czyli nikt sięich nie uczył
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Angielski :(
« Odpowiedz #2 : 2007-08-21, 16:21 »

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Angielski :(
« Odpowiedź #3 : 2007-08-21, 16:33 »
ja się dużo nauczyłam poprzez moje pasje - głównie MCR i HP. po prostu nie zawsze masz możliwość przeczytania wywiadu po polsku, a nawet jest to rzadkość, a skoro chcesz jak najwięcej wiedzieć o zespole, to siłą rzeczy czytasz i próbujesz coś zrozumieć, co z czasem zaczyna bardzo dobrze wychodzić. :) za MCR poszły też zagraniczne fora, wywiady słuchane, artykuły anglo lub francuskojęzyczne, no i oczywiście oni śpiewają po angielsku. :)

HP natomiast - przeczytałam miesiąc temu ostatnią część i ze spokojnym sumieniem stwierdzam, że to był kamień milowy w nauce. m. in. przekonałam się do tego, że nie trzeba wcale znać całego słownictwa, aby się dogadać - masy słów się domyślałam, druga masa to były pochodne od tych, które już znałam. ;)

aa, no i jak już wspomniała Mysa, wyjazd do kraju, w którym mówi się w języku, którego się uczysz, to najlepszy sposób, choć oczywiście dość drogi.. ale jeśli tylko masz szansę, to nie zastanawiaj się i jedź. :) np. ja byłam w tym roku na wymianie polsko-francuskiej, może twoja szkoła organizuje podobne programy?
Zapisane

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Angielski :(
« Odpowiedź #4 : 2007-08-21, 16:40 »
Ja wciąż czuję,że nic nie umiem. Z nikim bym się na pewno nie potrafiła porozumieć,nawet najprościej. W ogóle nie umiem 'operować' czasami choć i tak ich niewiele przerabialiśmy,słowka to jeszcze jakoś zapamiętam ale jakieś bardziej rozbudowane rzeczy to ..:/ I mam wrażenie,że mam sporo brakow po podstawówce. A nasz rocznik będzie zdawał test gim. z angielskieg,przecież teraz to wazny język i jak źle to napisze to się nie dostane do dobrego liceum :/. Bosko.

A na jakiś kurs czy korki boje się pójść bo po pierwsze jestem bardzo nieśmiała a po drugie wstyd mi,że nic nie umiem ._.
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: Angielski :(
« Odpowiedź #5 : 2007-08-21, 16:43 »
Co do czytania itp jest jedna sprawa- czytać, a mówić.
Ja naprzykład od kilku lat czytam angielskie strony, itp. więc można powiedzieć że angielski umiem.
Ale często to co przeczytam zrozumiem, a jesli usłyszę to samo- nie będę rozumiała.
Dlatego często proszę ludzi żeby przeliterowali jak nie rozumiem :roll:
Renia, oprócz czytania stron, itp, słuchaj angielskich piosenek (wsłuchuj się dobrze w tekst, nawet jeśli nic nie rozumiesz, staraj się 'wyłapać' poszczególne słowa. Nawet jak zrozumiesz kawałek- będzie bardzo dobrze, bo ze słuchu brytyjskiego akcentu jest ciężko... oglądaj filmiki na youtube.co.uk, możesz pogadać z anglikiem na skype xD

Mysa, po tygodniu lepiej umiesz... Ale na pewno nie najlepiej hehe, bo ja nadal się męczę. Fakt faktem, że rozumiem coraz częściej co mówią, ale nie jest tak łatwo z mówieniem... :oops:

Ale w sumie, mi to przyjdzie z czasem :)
Wam pozostaje się uczyć xP


Anka, korki są właśnie też dla tych, którzy nic nie rozumieją :) moja siostra dawała korki chłopakowi w moim wieku, który z ang. był zagrożony na pierwsze półrocze. Na koniec roku wyciągnął czwórę :>
Poza tym, czasy ważne są tylko w szkole.. Ja używam tylko tych najprostszych, a nawet jak coś pomylę i zamiast np. I'll go to shop later powiem I went to shop later- i tak rozumieja xP
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Angielski :(
« Odpowiedź #6 : 2007-08-21, 16:55 »
aankaa93 jakbym czytała siebie... jeszcze ten test w gim :( załamka, korpy też jeste nieśmiała i wsydze się że praktycznie nic nie umiem.

możesz pogadać z anglikiem na skype xD
chyba nic z tej rozmowy by nie było.

jest jeszcze czytanie na lekcji, nie dość ze nie lubie czytac na głos po polsku to jeszcze mam to robic po angielsku, wtedy to mogiła a ja cała czerwona siedze w ławce :oops:

co do czasów to ja pamiętam jak je bierzemy potem mi umykają i nie wiem co który znaczy...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: Angielski :(
« Odpowiedź #7 : 2007-08-21, 21:50 »
A ja mam taki problem, że nie umiem kompletnie mówić po angielsku. Przez rok chodziłam na "Callana" gdzie przede wszystkim kładło się nacisk na mówienie. A ja z mówienia po angielsku jestem kiepska. Jak trzeba było coś powiedzieć, gdy lektor o coś pytał (a na Callanie lektorzy są z Anglii, Ameryki, Kanady i innych krajów angielskojęzycznych) ja mówiłam coś w stylu "eee... i don't know... eee...". Zdecydowanie wolę pisać. Dlatego w następnym roku szkolnym przepisuję się do "Oxforda" gdzie, bądź co bądź, więcej się pisze niż mówi, a lektorzy angielskojęzyczni przychodzą co mniej więcej trzy tygodnie, a ja mam już malutkie doświadczenie, jeśli chodzi o lektorów. :P
chyba nic z tej rozmowy by nie było.
A skąd wiesz? Spróbuj! Przecież przez internet nie widać, że się jąkasz, czerwienisz itd. itp. I masz czas, żeby pomyśleć. ;)
Ja proponuję wejście do topiku na FZ, gdzie mówi się tylko po angielsku. :P
http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,28385.0.html
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

Retriva

  • Gość
Odp: Angielski :(
« Odpowiedź #8 : 2007-08-21, 21:53 »
Kit, mowienie wazneijsze niz pisownia, naprawde.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Angielski :(
« Odpowiedz #8 : 2007-08-21, 21:53 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Angielski :(
« Odpowiedź #9 : 2007-08-21, 22:04 »
dzięki Kitka za link.

Retriva ale np. na teście gimnazjalnym nie przyda mi się mowa. wiem ze jakbym chciała wyjechac to mówienie jest wazniejsze, o wiele ważniejsze ale na testach.

Kitka mósiałabym mówić z kimś kto zna polski i mówiłby prostym językiem, ciężko jest zrozumiec anglika, nawet Retriva do niedawna miała z tym problem

co do podanej strony.... rozumiem mało,
Cytuj
topic about.. everything, but ONLY in english! :)
to chyba w moim rozumieniu 'wątek (about co to było...) ... tego jeste pewna 'but only in english'- ale tylko w angielkim, czyli jakby tylko w jezyku angielskim.
dobrze przetłumaczyłam? pewnie nie no ale cóż mój angielski nawet nie raczkuje
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Angielski :(
« Odpowiedź #10 : 2007-08-21, 22:08 »
o matko jedyna xP ja zawsze miałam 5 z anglika, w gim 4... :P wg testów mojej genialnej pani od anglika <to na lewo to ironia> to moje rozumienie tekstu jest na 6, a reszta na 4 xP ona z chęcią by mi 2 postawiła za stosunek do niej, ale to inna historia xD my na lekcjach mamy dużo różnych rzeczy typu prezentacje {ostatnio bleblałam o naruto... xDDD }, opracowywanie piosenek czy pisanie programów telewizyjnych xD' stara się babina lekcje urozmaicić, ale jej nei wychodzi, bo tak czy inaczej 99% klasy śpi na lekcji xP

co do skype, są ludzie, którzy chętnie gadają z początkującymi i poprawiają błędy, kiedyś trafiłam na taką strone gdzie sie oferowali ludzie do takich pogawędek ;)

ja bym chyba nie wyrobiła na korkach, nei lubie jak coś mnie ogranicza... z resztą, mam w domu brata, blebla po angielsku, kuzynka też... ta druga z chęcią mi pomaga :D

w szkole mnie jak guru jakieś traktują, bo jednak się wyróżniam tym, że nieźle tłumacze xP'
Zapisane
emocjonalne kanapki

Retriva

  • Gość
Odp: Angielski :(
« Odpowiedź #11 : 2007-08-21, 22:10 »
Renia, wiesz, ja mam skype, służę pomocą ;)
Kostęs, ja zawsze mialam 6 a w gim 5 :lol:
co do baby od ang- ona za moj stosunek do niej i zachowanie na lekcji to by mnie najchetniej wywalila ze szkoly :roll:
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Angielski :(
« Odpowiedź #12 : 2007-08-21, 22:17 »
Retriva a nie spadniesz z ksesła jak mnie usłyszysz? nie dość ze mi głos bardzo znieksztłca to jeszcze nic nie umiem z angielskiego, moze napoczątek gg, zobaczysz co potrafie np. przetłumaczyć bez żadnych pomocy
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Angielski :(
« Odpowiedź #13 : 2007-08-21, 22:18 »
moja to jakaś chora :lol: same gapienie się na nię takim wzrokiem =.= powoduje ze sie irytuje, przez to sie myli, a jak się pomyli to zwracam jej uwage, bo reszta łosiów siedzi i sie boi xP wtedy ona sie jeszcze bardziej denerwuje i nawet MOJE westchnięcie ją denerwuje, ostatnio stwierdziła ze za głośno kartki przewracam xD" ale cóż chcieć od niej, dopiero 3 lata po studiach jest xP
jak był sprawdzian całogodzinny na rozumienie tekstu {cała kartka tekstów i do nich pytania} to cały czas sie na mnie gapiła, oddałam po 15 minutach, była pewna, ze nic nie napisałam skoro tak szybko oddałam a tu 6 xP i potem się pytała skąd jak tyle umiem, bo te wszystkie co chodzą na korki podostawały 3/4... xP a ja nie wiem skąd umiem, jakoś po prostu xP
Zapisane
emocjonalne kanapki

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: Angielski :(
« Odpowiedź #14 : 2007-08-21, 22:21 »
Renia, skoro nic nie umiesz, to czemu w podstawówce dostawałaś na koniec czwórki, a w 1 klasie gimnazjum 3? Jakbyś nic nie umiała, to byś dostała coś gorszego. :P Ja mogłabym z kimś na gg pogadać po angliku. :wink:
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

Forum Zwierzaki

Odp: Angielski :(
« Odpowiedz #14 : 2007-08-21, 22:21 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Angielski :(
« Odpowiedź #15 : 2007-08-21, 22:23 »
chciałabym tak jak ty Kość, nawet mieć wredną nauczycielke, ale przynajmiej umiesz.

co do nauczycielek to moja pani z polskiego na pierwszej lekcji tak nas przestraszyła ze przez tydzień przed lekcją polskiego rece mi się trzęsły, myśleliśmy wszyscy że ona taka okropna jest a potem się okazało ze jest spoko, normalnie się z nią gada, nawet fajnie

Kitka nie wiem jak to się dzieje, ma taka ocene i już nie wiem za co...

Kitka czyli umiesz angielski, no to mój numer jest w profilu :)
jak ktos umie to zapraszam na porozmawianie ze mna na gg, przynajmiej będzie powód do śmiechu...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Angielski :(
« Odpowiedź #16 : 2007-08-21, 22:24 »
a co ja tam umiem xP powiedziec kilka słów o sobie xD" i mase pojedyńczych słówek xP
Zapisane
emocjonalne kanapki

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Angielski :(
« Odpowiedź #17 : 2007-08-21, 22:27 »
Ja akurat uczę się angielskiego od dawien dawna, więc sporo rozumiem.
Ale faktycznie w większości angielskiego nauczyłam się podobnie jak Alya z pomocą moich zainteresowań. Od jakiegoś czasu piszę e-maile oraz telefonuję z zagranicznymi hodowlami goldenów, czytam sporo książek anglojęzycznych o tej rasie, przesiaduję na deviantarcie, forach anglojęzycznych, przetłumaczam różne informacje, teraz chcę zacząć tłumaczyć własną stronę na język angielski, słucham muzyki, po czym szukam w internecie tekstu do niej, oglądam filmy anglojęzyczne, bez dubbingu, tylko z napisami, jak czegoś nie rozumiem to od razu sprawdzam w słowniku i naprawdę sporo się utrwala. Po prostu trzeba zaczać, w coś się wkręcić, ja np. coraz bieglej dogaduję się z hodowcami i mimo, że nie używam wzorcowo regułek dotyczących gramatyki, to dam rade się z nimi dogadać.
Słyszałam, że dla niektórych (wzrokowców głównie) dobrym sposobem jest zapisywanie sobie karteczek i wywieszanie ich wszędzie tam, gdzie najczęsciej spoglądamy, czyli np. na szafę, przy przycisku włączającym komputer, na tablicy korkowej, nad telewizorem i co jakiś czas karteczki z różnymi zasadami gramatyki/ słówkami po prostu zmieniać. Wzrokowcy podobno bardzo szybko takie coś załapują.
No ale nie wiem, dla mnie dobrym sposobem - prócz tego o czym wspominałam - jest robienie sobie notatek i powtarzanie ich co jakiś czas.
Zapisane

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Angielski :(
« Odpowiedź #18 : 2007-08-21, 22:35 »
łoj, pamiętam jak 2,5 dnia non stop, bez snu oglądałam dragon balla po ang... cóż to było, pod koniec to sie myśli po angielsku :P
Zapisane
emocjonalne kanapki

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Angielski :(
« Odpowiedź #19 : 2007-08-21, 22:36 »
J am Renia
J am 14 yers(tak to było?) old
J have dog and cat (nic innego nie wymyśliłam :D )
J like komputer games and J lov animal
J hate (jak są myśliwi?) huntsman

i tak moge się od reki przedstawić, pewnie coś jest źle...

karteczki... troche głupio to będzie wyglądać ale może... tylko czy ja jeste zwrokowcem
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Angielski :(
« Odpowiedź #20 : 2007-08-21, 22:38 »
nie J a I xP
nie yers - years
nie lov tylko love
nie komputer a computer

kochasz tylko jednego zwierzaka? chyba animals xP
wiecej ci nie poprawie xP
Zapisane
emocjonalne kanapki

Forum Zwierzaki

Odp: Angielski :(
« Odpowiedz #20 : 2007-08-21, 22:38 »

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Angielski :(
« Odpowiedź #21 : 2007-08-21, 22:39 »
I computer. ;)
I am można w skórcie napisać I'm, ale to pewno oczywiste.  ;p
Zapisane

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Angielski :(
« Odpowiedź #22 : 2007-08-21, 22:40 »
zdążyłam zedytować ;p
Zapisane
emocjonalne kanapki

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Angielski :(
« Odpowiedź #23 : 2007-08-21, 22:43 »
Kość szczegóły
to J I mi sie myli, w zeszycie wszedzie mam dobrze...
to yers nie byłam pewna dawnie tego nie używałam
lov no cóż taka ta moja pamięć

więcej mnie nie poprawisz bo nie ma co? prawda

hes to wiem że I'm
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Angielski :(
« Odpowiedź #24 : 2007-08-21, 22:48 »
w sensie wiecej nie poprawie bo już nie było co poprawiać ;)

ło kurcz, było connection problems i drugi raz klikłam xP już napisałam zeby mi to usunęli xP
Zapisane
emocjonalne kanapki

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Angielski :(
« Odpowiedź #25 : 2007-08-21, 23:01 »
ale jeste ciapa, teraz zdałam sobie sprawe że na tak krótki i prosty tekst nie powinno być zadnego błędu :( co ja zrobie na teście po gimnazjum? :cry:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Angielski :(
« Odpowiedź #26 : 2007-08-21, 23:06 »
hm a spróbuj opisać swój wygląd ^^ my sie tak uczyliśmy na początku xP
Zapisane
emocjonalne kanapki

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Angielski :(
« Odpowiedź #27 : 2007-08-21, 23:10 »
teraz zapomiałam wszystkie czasowniki, jak jest szczupła jak jest średniego wzrostu, pamiętam jak są włosy- hair.
teraz nic mi nie przychodzi po polsku zeby się opisać
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Angielski :(
« Odpowiedz #27 : 2007-08-21, 23:10 »

Retriva

  • Gość
Odp: Angielski :(
« Odpowiedź #28 : 2007-08-21, 23:14 »
Retriva a nie spadniesz z ksesła jak mnie usłyszysz? nie dość ze mi głos bardzo znieksztłca to jeszcze nic nie umiem z angielskiego, moze napoczątek gg, zobaczysz co potrafie np. przetłumaczyć bez żadnych pomocy
słyszałam już takie ciapy z angielskiego za przeproszeniem, ze Ty przy nich to skarb ;)
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Angielski :(
« Odpowiedź #29 : 2007-08-21, 23:19 »
no nie gadaj, a co tak źle umieli, czy nic nie potrafili?
to jak chcesz to napisz do mnie na gg, bo twojego nie widać, chyba ze pogadamy na skypie...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.1 sekund z 28 zapytaniami.