Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Czy słonie znikną z naszej planety ?  (Przeczytany 4836 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Czy słonie znikną z naszej planety ?
« Odpowiedź #1 : 2013-02-23, 15:39 »
To się nie stanie, bo stać się nie może.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Czy słonie znikną z naszej planety ?
« Odpowiedź #2 : 2013-02-24, 18:05 »
W kwestii słoni, myśliwi nadal utrzymują, że łowiectwo im nie zagraża:

Cytuj
Paweł Kardasz (zawodowy myśliwy, kumpel śp. Sapiehy):

„W czasach, gdy polować na słonie przyjeżdżali do Kenii myśliwi z całego świata, miały się dobrze. Racjonalnie prowadzona gospodarka łowiecka sprawiła, iż populacja słoni nie tylko nie uległa uszczupleniu, ale wręcz przeciwnie – przyrastała aż nadto wyraźnie. W ostatnich latach polowań w Kenii myśliwi strzelali ok. 2000 słoni rocznie. Tymczasem utrzymanie populacji na stałym poziomie wymagało odstrzelenia 6000 – różnicę musieli wyrównywać zawodowi strażnicy łowieccy. Oni też - „Controlers” – mieli na sumieniu najwięcej słoni. Gdy w 1974 policzono słonie kenijskie okazało się, że jest ich na pewno ponad 100 000: 130 000 wg danych brytyjskich lub 170 000 wg amerykańskich. W 3 lata po wprowadzeniu zakazu polowań stan ich zmniejszył się 5-krotnie, do 30 000 sztuk.”

Wygląda więc na to, że w brytyjskim systemie zarządzania populacjami kenijskich bydlątek, owe słoniki stanowiły część „gospodarki“ i tak czy inaczej byłyby tłuczone. Redukując też się poluje.

Cytuj
I to jest najlepszy przykład na to, że jak się na dany gatunek racjonalnie, planowo i legalnie poluje to gatunek ma znacznie lepsze warunki do przetrwania niż wówczas gdy się takich polowań zakaże i zostawi gatunek samemu sobie...

http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtopic.php?p=547504&sid=2bee9b12855d76e562ee7925d44de83a#547504

Forum Zwierzaki

Odp: Czy słonie znikną z naszej planety ?
« Odpowiedz #2 : 2013-02-24, 18:05 »

filipa7

  • *
  • Wiadomości: 2
    • WWW
Odp: Czy słonie znikną z naszej planety ?
« Odpowiedź #3 : 2013-05-04, 18:20 »
Nie znikną utrzymania takich gatunków, jest dobrem narodowym całej ludzkości. I niemożliwe żeby te majestatczne zwięrzęta nie przetrwały.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Czy słonie znikną z naszej planety ?
« Odpowiedź #4 : 2013-05-05, 16:56 »
oj dziecko, dziecko - widac nie znasz ludzkiej mentalnosci. gatunek zwany czlowiekiem pasozytuje na wszystkim, lacznie z lasnym gatunkiem - czemu mialby sie przjmowac "jakimis zwierzetami"...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Czy słonie znikną z naszej planety ?
« Odpowiedź #5 : 2013-05-05, 18:16 »
oj dziecko, dziecko - widac nie znasz ludzkiej mentalnosci. gatunek zwany czlowiekiem pasozytuje na wszystkim, lacznie z lasnym gatunkiem - czemu mialby sie przjmowac "jakimis zwierzetami"...
Są tacy jego przedstawiciele, którzy się przejmują. Tak więc nie uogólniajmy.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

puszcza7

  • *
  • Wiadomości: 2
    • WWW
Odp: Czy słonie znikną z naszej planety ?
« Odpowiedź #6 : 2013-06-03, 17:28 »
Napewno znikną tylko pytanie kiedy tak samo jak zniknęły dinozaury, mamuty, moa, mamutoptaki i wkrótce znikną kolejne zwierzątka a ich miejsce zajmą nowe.

Taaaa... Znikają niczym spamerzy, a na ich miejsce wciąż nadchodzą nowi... :P
« Ostatnia zmiana: 2013-06-04, 08:14 autor IBDG »
Zapisane

marwet

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 115
    • WWW
Odp: Czy słonie znikną z naszej planety ?
« Odpowiedź #7 : 2013-06-03, 23:43 »
łowiectwo jako działanie mające na celu racjonalną eksplantacje pewnie by nie zagrażało, zagraża kusownictwo, myśliwi może by nawet byli pomocni bo tam gdzie by byli odstraszali by kusowników dodatkowo zajmując sie ochroną słoni
Zapisane
Marwet, dermatologia weterynaryjna www.marwet-turka.pl

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Czy słonie znikną z naszej planety ?
« Odpowiedź #8 : 2013-06-04, 18:04 »
łowiectwo jako działanie mające na celu racjonalną eksplantacje pewnie by nie zagrażało, zagraża kusownictwo, myśliwi może by nawet byli pomocni bo tam gdzie by byli odstraszali by kusowników dodatkowo zajmując sie ochroną słoni
W przypadku gatunku o tak długiej ciąży i tak małej liczby urodzonych słoniątek w przypadku jednej samicy, łowiectwo także jest ważnym czynnikiem negatywnym.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Czy słonie znikną z naszej planety ?
« Odpowiedz #8 : 2013-06-04, 18:04 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Czy słonie znikną z naszej planety ?
« Odpowiedź #9 : 2013-06-22, 19:31 »
Ja podejrzewam,ze nasze wnuki nie zobaczą już slonia na wolnosci. Moze jakieś niedobitki przetrwaja w ogrodach zoologicznych, a ile będzie kasa na ich istnienie.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

kapitanbomba

  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Czy słonie znikną z naszej planety ?
« Odpowiedź #10 : 2014-04-02, 15:21 »
Myślę, że mimo wszystko nic takiego się nie stanie. Ten gatunek nie może wyginąć.

Galagodecodi

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 243
    • WWW
Odp: Czy słonie znikną z naszej planety ?
« Odpowiedź #11 : 2014-04-07, 15:30 »
Znam przypadek polaka, który wykupił sobie pozwolenie na polowanie na słonia parę lat temu. Tak więc to nie jest kwestia "czy" tylko raczej "ile".. dopóki myślistwo będzie kojarzyło ze sportem dla "elyt", a nie hobby dla zdegenerowanych moralnie znudzonych bogaczy tak będzie.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 26 zapytaniami.