Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Help! nie wiem co zrobić ... Znosi jaja  (Przeczytany 28422 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fantazia

  • Gość
Help! nie wiem co zrobić ... Znosi jaja
« : 2005-04-04, 21:23 »
Od 2 lat mam papuge, nimfa lutino, o wdzięcznym imieniu Duduś . Kupiliśmy go kiedy mial 7 mies. Wszystcy znajomi stwierdzili że to jest samczyk, tak również zapewniła kobieta, od której kupiliśmy Dudusia. Mój papug jest bardzo przywiązany do mnie, daje buziaczki, i nie tylko mi... kochana ptaszyna. :kocham:  Ale w sobote stało się coś...  Duduś zniósł jajo   :szok2:  ... no i okazało się że nie mamy Dudusia , tylko Dudusiową  :co-jest: Jajko ja zabrałam, posprzątałam w klatce, zawiesiłam mową zabawke. Duduś jest szczęstliwy i radosny... Ale dziś pól dnia miziania się ze mną ... i wynik następne jajo :!!!:

 Prosze o rade. Będe wdzięczna za wszystkie odpowiedzi. :)
Zapisane

Leloo

  • Gość
Help! nie wiem co zrobić ...
« Odpowiedź #1 : 2005-04-05, 07:24 »
A to dudusiowa jest sama w klatce?? czy ma jakiegos partnera? ja w sumie nie znam sie na ptakach ale wydaje mi sie to dziwne:P
Zapisane

Fantazia

  • Gość
Re: Help! nie wiem co zrobić ...
« Odpowiedź #2 : 2005-04-05, 09:39 »
Paratnera nie ma i jest sama w klatce.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Re: Help! nie wiem co zrobić ...
« Odpowiedz #2 : 2005-04-05, 09:39 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Help! nie wiem co zrobić ...
« Odpowiedź #3 : 2005-04-05, 11:38 »
No to skąd się biorą jajka? :shock:  Przecież do tego pani papugowa portzebuje pana papuga.  :lol:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Fantazia

  • Gość
Help! nie wiem co zrobić ...
« Odpowiedź #4 : 2005-04-05, 11:52 »
Cytat: kkaassiiaa
No to skąd się biorą jajka? :shock:  Przecież do tego pani papugowa portzebuje pana papuga.  :lol:

 Gdyby kury tak myślały , to na wielkanoc nie jadł byś jajek  :P
 Jajka - nie zapłodnione, z których nie wyklują się pisklaki.
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Help! nie wiem co zrobić ...
« Odpowiedź #5 : 2005-04-05, 12:14 »
no dobra, przyznam sie, że na ptakach za bardzo się nie znam.  :oops:
 :lol:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Joanna

  • Gość
Help! nie wiem co zrobić ...
« Odpowiedź #6 : 2005-04-05, 16:44 »
http://www.papugi.resnet.pl i któraś z pierwszych porad (Pytania-Porady) + artykuł o samotnych samiczkach znoszących jajka + artykuł o zaparciu jaja.

Za dużo tego jest aby tu pisać.

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane

Fantazia

  • Gość
Help! nie wiem co zrobić ...
« Odpowiedź #7 : 2005-04-06, 13:41 »
To już widziałam...
Ale dzięki :wink:
Co mam zrobić z tym fantem  
- Zabierać jaja?
- Kupić pana papuge i powoli przyzwyczajać do Dudusi ?
- Zostawić tak jak jest ?
- Udać się do weta i jakieś specyfiki kupić ?
Prosze o rade. Będe wdzięczna za wszystkie odpowiedzi.ki :wink:
Zapisane

Joanna

  • Gość
Help! nie wiem co zrobić ...
« Odpowiedź #8 : 2005-04-06, 15:03 »
Nie istnieje odpowiedź na Twoje pytanie.

Nikt, kto ma jakąś wiedzę i jest odpowiedzialny nie udzieli takiej jednoznacznej odpowiedzi. Tam gdzie podałam linki są rózne rady, inne nie istnieją. Coś musisz dopasować do swojej sytuacji.

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane

Forum Zwierzaki

Help! nie wiem co zrobić ...
« Odpowiedz #8 : 2005-04-06, 15:03 »

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Odp: Help! nie wiem co zrobić ...
« Odpowiedź #9 : 2005-05-11, 08:07 »
wiesz specyfików żadnych nie znajdziesz na to.... a jaja poprostu możesz zbierać....... jest wiosna.. potem jej to przejdzie.... terz mam nimfy. i zanim mojej samicy kolege kupilam to terz tak robila... wiosna jej widocznie do glowy uderzyla...............nic więcej to normalne widocznie jest juz dojrzala pluciowo i jej hormony buzuja i stat te jaja... to dobry brzyklad ze jajka wcale nie musza miec ojców. tylko ze te są puste........a kury muszą mieć samca bo inaczej mialy byście same skorupki na wielkanoc. nie oszukujmy sie.... kogut musi być............w koncu żółtko i białko to zaczątek embrionu i substancja zapasowa.... nie chodziliście na biologie??
Zapisane

Joanna

  • Gość
Odp: Help! nie wiem co zrobić ...
« Odpowiedź #10 : 2005-05-19, 10:43 »
wiesz specyfików żadnych nie znajdziesz na to.... a jaja poprostu możesz zbierać....... jest wiosna.. potem jej to przejdzie.... terz mam nimfy. i zanim mojej samicy kolege kupilam to terz tak robila... wiosna jej widocznie do glowy uderzyla...............nic więcej to normalne widocznie jest juz dojrzala pluciowo i jej hormony buzuja i stat te jaja... to dobry brzyklad ze jajka wcale nie musza miec ojców. tylko ze te są puste........a kury muszą mieć samca bo inaczej mialy byście same skorupki na wielkanoc. nie oszukujmy sie.... kogut musi być............w koncu żółtko i białko to zaczątek embrionu i substancja zapasowa.... nie chodziliście na biologie??

Chodzilismy, ale zdaje sie, ze Ty nie chodziłaś... albo spałaś na lekcjach, bo powyżej piszesz bzdury....

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane

mafinia

  • Gość
Odp: Help! nie wiem co zrobić ...
« Odpowiedź #11 : 2005-05-19, 10:56 »
mojej kolezanki papuga takze znosila jajka bez partnera
poprostu jajka nie sa zaplodnione
moich znajomych kury (bylo ich 2) znosily codziennie jajka
koguta w stadzie nigdy nie bylo
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Odp: Help! nie wiem co zrobić ...
« Odpowiedź #12 : 2005-05-21, 09:28 »
Może twoja papużka marzy o zostaniu mamą heheh, w końcu instynkt wzywa na wiosnę. Jeżeli masz warunki na drugą papugę, to możesz dokupić samczyka, papugi lepiej czują się w gromadce niż samotnie, a jeżeli masz już ją jakiś czas i jest do przywiązana, to przy drugiej papudze nie zapomni o Tobie, a łatwiej będzie oswoić drugą papugę jak będzie widziała że ta pierwsza się ciebie nie boi. Ja miałam też kiedyś jedną papuzkę falistą o imieniu Ara, nigdy później nie miałam już tak mądrego i porzywiązanego ptaka, zniosła jajka, ale ich nie zabrałam, siedziała na nich trochę, a później sama je pożuciła. Później doszły mi inne papugi, 2 złapałam jak przyleciały do mnie na balkon, a Ara chyba czuła się lepiej w towarzystwie innych papug, oczywiście mnie przez to nie zaczęła olewać.
Zapisane

Madalena

  • Gość
Odp: Help! nie wiem co zrobić ...
« Odpowiedź #13 : 2005-05-24, 16:54 »
Mam papuge nimfe już prawie rok mam już ją oswojoną tzn, je mi z ręki i wchodzi mi na palec ale musze ją zwabić jedzeniem  :| a ja che tak żeby mogłabym ją pogłaskać..... pocałować itp. ale jak tego dokonać kto mi pomoże ??????? !!  :help:
Zapisane

Madalena

  • Gość
Odp: Help! nie wiem co zrobić ...
« Odpowiedź #14 : 2005-05-24, 17:02 »
Mój numer gg to : 9000965 prosze o pomoc !!!!!!!! jak ja oswoić !!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Help! nie wiem co zrobić ...
« Odpowiedz #14 : 2005-05-24, 17:02 »

Madalena

  • Gość
Odp: Help! nie wiem co zrobić ...
« Odpowiedź #15 : 2005-06-22, 22:00 »
Czy tu wogóle ktoś jest do choleryyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy  :| :| :| :| :| :| :| :? :? :? :? :? :? :misst: :misst: :grr: :grr: :grr: :shock:
Zapisane

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Odp: Help! nie wiem co zrobić ...
« Odpowiedź #16 : 2005-06-23, 22:38 »
słuchaj po pierwsze to nie przeklinaj a co my mamy zrobić?! nie jesteśmy cudotwórcami!! ta do ciebie papuga miusi nabrać zaufania i sama musisz sobie z tym radzić!! my nie mamy jak ci pomuc. sprawc na stronach o tych ptakach. ja np mam nimfe i sama chciala zeby ją głaskac nie możesz nauczyć takich żeczy ptaka BO SIE NIE DA!!!!!!!
Zapisane

jolka

  • Gość
Odp: Help! nie wiem co zrobić ...
« Odpowiedź #17 : 2005-06-29, 23:24 »
kochani...nie tak łatwo jest oswoić zwierzęta..każde jest inne tak jak ludzie..jedne spokojne inne agresywne humorzaste..trzeba mieć podejście i cierpliwośc jeżeli ktos jej nie ma to proszę sobie kupić zabawke nakrecana..to bedzie zachowywala się jak ...hmhm   wiesz juz??ze  zwierzakiem to tak jak  z malym dzieckiem  ja..go  rozumię i wiem co on czuje w tym momencie...nie ma nic na zawolanie moi drodzy..to sa dni miesiace i lata pracy...żeby.....pozdrawiam!!!
Zapisane

Nimfa

  • Gość
Odp: Help! nie wiem co zrobić ...
« Odpowiedź #18 : 2005-07-11, 20:56 »
Polecam książkę wydawnictwa moltico "Ptaki w domu" i "Nimfy" http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/289538
http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/12150
Zapisane

Marycha

  • Gość
Odp: Help! nie wiem co zrobić ...
« Odpowiedź #19 : 2005-07-25, 12:30 »
Hahaha! Mroczna, ale mnie rozbawilas tymi swoimi tekstami. Jak sie nie znasz, to nie pisz bzdur. Tak jak napisała Joanna, nie ma odpowiedzi na wszystkie pytania. Ja sie zbytnio na tym nie znam, wiec nie bede sie rozpisywac. Ale Mroczna jest swietna! :D Pozdrawiam!
Zapisane

guska

  • Gość
Odp: Help! nie wiem co zrobić ...
« Odpowiedź #20 : 2005-07-25, 18:05 »
ale czemu tak sie martwisz? czy to dziwne że papuga znosi jaja? to znaczy że sie dobrze czuje u ciebie:] ciesz sie a nie będziesz sie martwić:D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Help! nie wiem co zrobić ...
« Odpowiedz #20 : 2005-07-25, 18:05 »

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Help! nie wiem co zrobić ...
« Odpowiedź #21 : 2005-07-25, 22:43 »
Marycha nie widzę nic śmiesznego w tym co napisała Mroczna.
Osobiście dziwie się, że nie zgłosiła twojej wypowiedzi moderatorowi.
Jak wiesz co to jest wyszukiwarka to sobie wpisz w niej oswajanie nimfy.


Guska ja bym się jednak martwiła, produkowanie jajeczek zabiera papuzi minerały z organizmu. Jak jest młodą papużką to trzeba uważać na zaparcie jaja.

Fantazia wsadź do klatki sepie i dawaj jej owoce, aby jej witaminek nie brakowało.


Zapisane

ANGELOS

  • Gość
Odp: Help! nie wiem co zrobić ...
« Odpowiedź #22 : 2005-08-08, 16:32 »
To proste moyesy odroynic plac patryac pod skryzdlo jeyeli lotki pokrzte sa bialymi plamkami to samice. Tak ale teraz nie masz watpliwosci. Poprostu jezeli papuga ma silny instynkt macierzynski to oczywiscie moze zniesc jajko i bez samca co niektorych dziwi. Papuga sama moze wyprodukowac jajko tylko nie bedzie one zaplodnione przez samca.!!!!!! Pozdrawiam Angelos
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Help! nie wiem co zrobić ...
« Odpowiedź #23 : 2005-09-20, 15:25 »
Dziwne!!!
Jednak takie sceny się zdarzają!!!
Gdy spżedawca się niezna!!!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.076 sekund z 27 zapytaniami.