Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Junior handling - poczatkujacy (i to bardzo...)  (Przeczytany 7668 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Wiem, ze jest juz temat o Junior handlingu, ale wlasciwie potrzebuje porady. Ostatnio cos mnie "natchnelo", i bardzo chce zostac Mlodym Prezenterem. EE... wlasciwie mam pewien problem (duzo problemow ;P). Pierwszy i najwazniejszy, czyli kompletna niewiedza. Nie wiem co to sa figury, wymiana psa, punkty, no ogolnie NIC. Drugi problem, brak psa, ja nie mam psa, znajomi nie maja psa, nikt z mojego otoczenia nie ma psa :P. Trzeci - nie znam soby, ktora moglaby mnie w to "wprowadzic". Czy znacie kogos takiego? Z Poznania, lub okolic. Moze jakiegos handlera, junior handlera, kogokolwiek! Pomozecie? :help:

PS czy sa jakies ograniczenia wiekowe, w zwiazku ze startowaniem w "normalnej" wystawie?
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Junior handling - poczatkujacy (i to bardzo...)
« Odpowiedź #1 : 2006-04-04, 15:53 »
bardzo ogólnie, bom również początkująca ;)
figury - np. I, T, L, koło, trójkąt - sędzia je zadaje, a Ty musisz się po nich przebiec [mam nadzieję, że wiesz o co chodzi :P], chodzi tu o pokazanie psa w ruchu ;)
wymiana psa - chyba zamiana ? czasami w finale sędzia każe wymienić się uczestnikom psami, w celu sprawdzenia, jak prezenter poradzi sobie z obcym psem
punkty - dostaje się [lub nie :P] za występ, wpisuje się je do indeksu, pod koniec sezonu osoby z największą liczbą punktów są zapraszane za Mistrzostwa Polski w Junior Handling - a zwycięzca Mistrzostw jedzie na Crufts :P
pies - to najmniejszy problem, naprawdę :P u mnie też nikt ze znajomych nie ma rasowca, a nawet jeśli to go nie wystawia, a jakoś startowałam w JH [Goooldi :D] i mam zaplanowane następne 2 starty - z obcymi psami ;) osobiście szukałam na forach dyskusyjnych, to dosyć częsty i dobry sposób :)
ewentualnie możesz do mnie zagadać na gg - 3484044 :D
linki :
http://republika.pl/akita_husky/mp.html - schematy figur
http://www.mlodyprezenter.republika.pl/ - portal Młodych Prezenterów
http://www.junior-handling.net/ - następnie wejdź w "Junior Handling" - schematy figur, niektóre ruchome [strona w języku niemieckim]
http://www.juniorhandling.fora.pl/ - forum JH
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Junior handling - poczatkujacy (i to bardzo...)
« Odpowiedź #2 : 2006-04-04, 16:49 »
Ja tez bym chciała rozpoczac co nieco w handlerstwie, ale po 1. kompletnie nie mam psa ani nikogo z bliskiego sąsiedtwa kto wystawia. No a na JH chyba juz trochem za stara :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Junior handling - poczatkujacy (i to bardzo...)
« Odpowiedz #2 : 2006-04-04, 16:49 »

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Junior handling - poczatkujacy (i to bardzo...)
« Odpowiedź #3 : 2006-04-04, 18:04 »
=
« Ostatnia zmiana: 2007-01-19, 20:25 autor golden(ka) »
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Junior handling - poczatkujacy (i to bardzo...)
« Odpowiedź #4 : 2006-04-04, 18:20 »
bardzo ogólnie, bom również początkująca ;)
figury - np. I, T, L, koło, trójkąt - sędzia je zadaje, a Ty musisz się po nich przebiec [mam nadzieję, że wiesz o co chodzi :P], chodzi tu o pokazanie psa w ruchu ;)
Przebiec O__o? Po figurach? Nie, nie wiem o co chodzi ;P

Linki przejrze, moze znajde jeszcze kogos na [....]ani z Poznania, no zobaczymy ;)
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Junior handling - poczatkujacy (i to bardzo...)
« Odpowiedź #5 : 2006-04-04, 19:24 »
"niezbyt elegancko jest ubrac się w dresy"

Eno, a na owczarkach to nie dość, ze prawie sami faceci owczarki wystawiali, to WSZYSCY w dresach :lol:
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Junior handling - poczatkujacy (i to bardzo...)
« Odpowiedź #6 : 2006-04-04, 20:57 »
no to moze dostali niskie noty :P, chociaz ja i tak nie mam dresu ;)
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Junior handling - poczatkujacy (i to bardzo...)
« Odpowiedź #7 : 2006-04-04, 21:08 »
Niskie noty...? Został przyznany CACIB i pare res. CACIB :P Po prostu owczarki niemieckie sie prezentuje w ruchu, w kłusie, wiec dres wygodniejszy od garniaka :>
Zapisane

Dragona

  • Gość
Odp: Junior handling - poczatkujacy (i to bardzo...)
« Odpowiedź #8 : 2006-04-04, 22:37 »
"przebiec sie po figurze" oznacza jej wykonanie ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Junior handling - poczatkujacy (i to bardzo...)
« Odpowiedz #8 : 2006-04-04, 22:37 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Junior handling - poczatkujacy (i to bardzo...)
« Odpowiedź #9 : 2006-04-05, 09:28 »
Nanami, ale wystawianie psa a junior handling do dwie cakliem rozne rzeczy. W konkurencji mlodego prezentera ocenia czlowieka, w jaki sposob radzi sobie z psem, jak go prezentuje. Wystawiajac psa na normalnym ringu nikt nie zwraca uwagi w co jest ubranz handler, najwazniejszy jest wyglad psa.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Junior handling - poczatkujacy (i to bardzo...)
« Odpowiedź #10 : 2006-04-05, 12:57 »
-
« Ostatnia zmiana: 2007-01-19, 20:24 autor golden(ka) »
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Junior handling - poczatkujacy (i to bardzo...)
« Odpowiedź #11 : 2006-04-05, 14:37 »
Wiem, ze na JH ocenia sie wystawiającego, a nie psa... Tylko ciekawa jestem, czy jakbym chciała wystawiac owczarka w JH to miałabym sie ubrac w dresik czy w garniak :lol:
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Junior handling - poczatkujacy (i to bardzo...)
« Odpowiedź #12 : 2006-04-05, 14:40 »
aaa... myslalam, ze na JH te dresy ;). Dobra, nadal nie mam "nauczyciela" z Poznania :(.
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Junior handling - poczatkujacy (i to bardzo...)
« Odpowiedź #13 : 2006-04-05, 15:26 »
Goldenka, wiadomo, ze na wystawe nie powinno się ubierac tak jak na spacer w lesie w czasie brzydkiej pogody. :lol: Przynajmniej ja wychodząc gdzieś z psem ubieram najgorsze ciuchy, bo zawsze wracam w podobnym stanie jak pies :P
Idąc na wystawę, trzeba się ubrać pożądnie, ale też wygodnie. Ja dres traktuję jako ubranie na spacery z psem i w domu, a nie jako strój wyjściowy, więc nawet na wystawę z psem się nie nadaje.

Nanami, to że wystawcy ON ubierają się w dresy nie znaczy, ze inny strój jest niedozwolony. Napewno gdybyć była ubrana w jeansy nie miałoby to zadnego znaczenia na sposób oceniania psa.

A tak na wesoło: na jednej wystawie właścicielka AST wyskoczyła na ring w świecącym różowym dresie, w adidaskach, obwieszona złota biżuterią, fryzurę miała jak na jakiś bal. Pies dosyć potężny w kolczatce z przypiętym jakimś medalem (nie wiem czy z wystawy, ale raczej nie). Wszyscy obecni z trudem powstrzymywali śmiech, dopiero ktoś jej podpowiedział, zeby zmienić kolczatke na ringówke, ale to nic nie dało, bo szybko zeszli z ringu.
Więc przed debiutem na ringu (obojętnie czy wystawiając psa czy JH) warto mieć jakieś podstawy z zakresu wystaw. :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

zakla

  • Gość
Odp: Junior handling - poczatkujacy (i to bardzo...)
« Odpowiedź #14 : 2006-04-05, 18:23 »
Moim zdaniem wystawianie w dresie itp. jest po prostu oznaka dfelikatnej olewki. Baz co badz, warto by sie pokazac od troszke bardziej kulturalnej strony. Nie mowie tu od razu o garniaku, ale chociazby jeancy i koszula...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Junior handling - poczatkujacy (i to bardzo...)
« Odpowiedz #14 : 2006-04-05, 18:23 »

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Junior handling - poczatkujacy (i to bardzo...)
« Odpowiedź #15 : 2006-04-05, 21:18 »
-
« Ostatnia zmiana: 2007-01-19, 20:18 autor golden(ka) »
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Junior handling - poczatkujacy (i to bardzo...)
« Odpowiedź #16 : 2006-04-06, 20:02 »
Zakla, u owczarkarzy dresik nie jest brakiem kultury, ale standartem. Bo owczarki wystawia sie w kłusie, na katowickiej ładny kawałek z psem musieli biegac, wiec sie nie dziwie, ze wybrali dresik. Cos mam wrazenie, ze jakby ktos w garniaku wyskoczył na owczarkach, to przynajmniej by sie na niego krzywo spojrzało. Ale fakt faktem, jak ON wygrał BOG Puppy i było prezentowanie na ogólnym ringu, to handler onka dziwnie wygladał przy innych wystawcach :lol:
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Junior handling - poczatkujacy (i to bardzo...)
« Odpowiedź #17 : 2006-04-08, 15:16 »
No cuż, takie są owczarki, inaczej je się wystawia to i inaczej ubierają sie wystawcy :lol: Chociaz ja wystawiając ONka nie włozyłabym dresu (jeansy i jakaś koszulka, ale nie dres :P ). Jednak na ring honorowy mogliby się jakoś inaczej ubrac, ale widocznie ich to nie obchodzi, ze wygladają inaczej :lol:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Junior handling - poczatkujacy (i to bardzo...)
« Odpowiedź #18 : 2006-04-08, 17:29 »
Co do tego, ze nie ma sie psa i znajomi nie mają to... eh.

Ja też nie miałąm z rodowodem. Znajomi również. To ciekawe jak we Wrocławiu wystawiałam na Jh psa z Kwidzynie :D
Internet, moi mili, internet.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.122 sekund z 26 zapytaniami.