Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Lonżowanie  (Przeczytany 11533 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: Lonżowanie
« Odpowiedź #30 : 2009-06-15, 11:07 »
Ok :) Dzięki
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: Lonżowanie
« Odpowiedź #31 : 2009-06-18, 18:37 »
Byłam u kobyły, kobyła stała tydzień, nie odstawiona od źrebaka,ale dzisiaj była w miarę spokojnie (chociaż na dzień dobry przy czyszczeniu sprzedała mi kopa w udo).

Była rozluźniona spokojna , ładnie reaguje na komendy ,ale dalej stęp - kłus, kłus - stęp ...
I teraz jak mam nauczyć ją "stój" ?
Słyszałam metodę żeby ją zwalniać i wystawic przed nią bata, ale ona wtedy ucieka, na krótszej lonży robi w miarę to ok, na długiej raz mi się tylko zatrzymała na komendę, a jakie wy macie sposoby ?
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 24 zapytaniami.