Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: problem z oddawaniem kału  (Przeczytany 19345 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LeejdiNaati

  • *
  • Wiadomości: 7
problem z oddawaniem kału
« : 2009-09-20, 17:53 »
Witam. Mój 2letni pies ma od pol roku problem z oddawaniem kału. Kiedy napina sie do robienia zaczyna strasznie piszczec i krecic sie za ogonem. A kał wydostaje sie z trudem. Bylo robione zdjecie z kontrastem ale nic nie wykazalo. Byla takze podawana parafina i siemie lniane dla rozrzedzenia kału ale nic nie pomagalo. Weterynarz zalecil takze nospe do jedzenia ale rowniez nic z tego. Poza tym podkreslam ze pies dostaje same karmy miekkie (tj. z puszki) i zadnych kosci. Moze wiecie co mu dolega bo ja bylam juz u 2 weterynarzy i nic nie poradzili :(
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: problem z oddawaniem kału
« Odpowiedź #1 : 2009-09-20, 19:01 »
Bolesność przy oddawaniu kału może oznaczać przerośniętą prostatę, tylko, że ten problem dotyczy raczej starszych psów...
Zapisane
IBDG Wrocław

LeejdiNaati

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: problem z oddawaniem kału
« Odpowiedź #2 : 2009-09-20, 20:07 »
dostawal wlasnie serie zastrzykow na przerosnieta prostate ale nic nie zadzialaly i lekarz stwierdzil ze to nie to. ostatnio bylam z nim na czyszczeniu gruczolow okoloodbytowych ale tez widze nic nie pomoglo:( a ostatnie bolesne oddawanie kału mial niecale pol godziny temu :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: problem z oddawaniem kału
« Odpowiedz #2 : 2009-09-20, 20:07 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: problem z oddawaniem kału
« Odpowiedź #3 : 2009-09-20, 20:45 »
A przepuklina wykluczona? Napisz, jakie psiak zwykle kupki robi. Może powinnaś poszukać trzeciego weta...? :/
Zapisane
IBDG Wrocław

LeejdiNaati

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: problem z oddawaniem kału
« Odpowiedź #4 : 2009-09-21, 09:07 »
No wlasnie kupki robi takie twarde male ciemne ale bez krwi. Sama nie wiem co robic bo osttanio mial robione czyszczenie gruczolow ale nie pomoglo nic :(
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: problem z oddawaniem kału
« Odpowiedź #5 : 2009-09-22, 18:02 »
a zwykłe usg i/lub sonda doodbytnicza? może coś uda się w ten sposób zobaczyć
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: problem z oddawaniem kału
« Odpowiedź #6 : 2009-09-22, 18:45 »
Był tu post Iras, ale wskutek wczorajszej reorganizacji zniknął... Pisała w nim o możliwości istnienia uchyłków (czy jakoś tak), w których gromadzi się kał... I o podawaniu ryżu z mięsem, żeby rozrzedzić kupkę, bo parafina daje tylko 'poslizg', ale nie rozrzedza.
Zapisane
IBDG Wrocław

LeejdiNaati

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: problem z oddawaniem kału
« Odpowiedź #7 : 2009-09-22, 19:28 »
No wlasnie wiem ze byl ten post  ale nie wiem czy jesli bylby ten zachylek czy da sie to leczyc tylko operacyjnie? czy jest mozliwosc innego leczenia bo nie stac mnie za bardzo na operacje...
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: problem z oddawaniem kału
« Odpowiedź #8 : 2009-09-22, 21:21 »
zeby calkowicie pozbyc sie uchylka konieczna jest operacja - jest to pewien problem, operacja nie jest zbyt skomplikowana pod wzgledem technicznym, jednak problemem jest to, ze nie jest mozliwe utrzymanie tego miejsca w czystosci i moga pojawic sie klopoty z gojeniem.

Druga sprawa jesli chodzi o operacje, to to czy wogole moze zostac wykonana zalezy od wielu czynnikow, takich jak wielkosc uchylka, umiejscowienie itp.

W sytuacji gdy sie nie da jej z jakichs powodow przeprowadzic, pozostaje regularne oproznianie.

W pierwszej kolejnosci, zanim sie wezmiecie za szukanie powazniejszych przyczyn jak np. uchylek radzepo prostu zmienic diete - ryz z miesem (gotowane) z odrobina np oleju itp. Puszki wbrew pozorom lekkostrawne  nie sa, a skladaja sie - mowiac wprost - z odpadkow takuich, ze gdyby zosbaczyc te skladniki nieprzetworzone, niejedna osoba pawia by puscila...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: problem z oddawaniem kału
« Odpowiedz #8 : 2009-09-22, 21:21 »

LeejdiNaati

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: problem z oddawaniem kału
« Odpowiedź #9 : 2009-09-23, 15:44 »
Iras dieta byla zmieniana wielokrotnie nawet na gotowane mieso z kurczaka z ryzem (w postaci takiej papki) . Nie pomoglo jednak i to. A karmy z puszki wlasnie dostaje od momentu kiedy zaczal sie caly ten problem. Wczesniej dostawal normalnie sucha karme i puszki ale o wiele mniej niz teraz. Teraz sucha zostala calkowicie zastapiona puszkami. A na wczesniejszych badaniach lekarz mowil cos wlasnie ze moze byc ten zachylek ale mimo to pies dostawal serie  zastrzykow na prostate. Zmienilismy weterynarza ktory tylko oczyscil mu gruczoly ale nie zmienilo sie nic ani troche. Moge powiedziec ze jest jeszcze gorzej. Poza tym od zastrzykow pojawil mu sie na boku taki guzek i tez nie wiem co z tym robic bo nikt nie jest w stanie mi poradzic... :(
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: problem z oddawaniem kału
« Odpowiedź #10 : 2009-09-23, 18:55 »
napisz skąd jesteś, może ktoś poleci Ci dobrego weterynarza?
Zapisane

LeejdiNaati

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: problem z oddawaniem kału
« Odpowiedź #11 : 2009-09-23, 19:46 »
Rzeszów... I wydaje mi sie ze nikt nie jest  z tych okolic :(
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: problem z oddawaniem kału
« Odpowiedź #12 : 2009-09-24, 13:16 »
A zerknij tu ;)
http://www.zwierzaki.org/index.php?topic=22606.0

Co prawda pisane w 2005 roku, ale nie znaczy to, że nieaktualne :)

I jeszcze to:

Cytat:  Sal
Rzeszów - na plus.
"Ratośniówki"  ul. Targowa 10.

Jak na razie najlepsza lecznica, w której byłam, choć na szczęście nie miałam poważnych problemów ze swoimi pupilami, więc nie mogę podać szczegółów, jak radzą sobie w ciężkich przypadkach.
Spodobali mi się, bo:
- lekarze (małżeństwo) to młodzi i sympatyczi ludzie, którzy zawsze mają czas dla pacjentów i ich włacicieli. Wizyta nie kończy z postawieniem diagnozy, można pogadać o każdym problemie. Dostępni pod komórką o każdej porze dnia i nocy,
- któryś z lekarzy robi specjalizację, ale zapomniałam z jakiej dziedziny (ortopedia, albo okulistyka...). Są lekarzami internistami.
- nie są drodzy. Przeżyłam nieomal szok, bo za odrobaczanie trzech kotów, leki dla dwóch i badanie całej gromady zapłaciłam jakieś 30 zł (podobna wizyta z dwoma kotami w innej lecznicy kosztowała mnie 80 zł),
- dają zniżki i na leczenie, i na karmy. Wystarczy pokazać się w lecznicy kilka razy i coś kupić i już zostaje się stałym klientem uprawnionym do zniżek,
- mają dobre karmy w ofercie, stale ofertę powiększają. Choć mnie interesują tylko kocie karmy, widzę, że oferta dla psów też jest coraz bogatsza. Każdy pracownik lecznicy (mam na myśli nie tylko lekarzy, ale i techników) ma dużą wiedzę nt. karm i można się wdac w długą dyskusję. Chętnie rozdają darmowe próbki karm, jeśli tylko przedstawiciel handlowy im zostawi.
- wiem od mojej koleżanki, że np. za obcięcie pazurków u małego pieska nic nie zapłaciła.
- kastrują bezdomne koty, które tylko uda im się odłowić. Jak twierdzi pani doktor: rozród trzeba kontrolować,
- szukają domków kotom podrzuconym, przyniesionym do uśpienia. Tak było np. z piątką rodzeństwa, które jakiś "odpowiedzialny"   właściciel przyniósł do uśpienia. Miały ok. 3 miesięcy. Wszystkie zostały w lecznicy i po kilku dniach już miały domki.   
- widać, że naprawdę lubią zwierzęta, bo z moimi trutniami pani doktor "pogadała"   , jak ja w chwilach uniesienia, a gadam wtedy z kotami jak potłuczona.   


Zapisane
IBDG Wrocław

kamilanem

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: problem z oddawaniem kału
« Odpowiedź #13 : 2009-12-16, 18:04 »
Witam, i jak psina??
od jakiegoś tygodnia mój husky ma identyczne objawy... póki co miał czyszczenie, rentgena, który wykazał, że pies jest czysty wewnątrz. Wszystko miało iść ku lepszemu i pies miał czuć się lepiej tymczasem, ciagle piszczy przy oddawaniu stolca, wręcz wyje z bólu. Dziś znaleźliśmy krew przy odbycie...
czy ktoś może cokolwiek polecić????
Zapisane

Taghar

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 3
Odp: problem z oddawaniem kału
« Odpowiedź #14 : 2009-12-17, 11:26 »
Niezależnie od podejrzeń zacząłbym od jakichkolwiek badań.
Jeśli RTG wykluczyło niedrożności (np kości w prostnicy)...to pozostaje faktycznie zachyłek prostnicy.
Problem z zatokami łatwo wykluczyć i już byłby spokój po przeczyszczeniu.
Z tym zabiegiem na zachyłku prostnicy to tak jak mówi Iras, a jeszcze bym dodał:
 że po zabiegu psy czasem mocno odczuwają ból i powstają obrzęki (bywa konieczny drenaż).
Zdarza się również, że po jakimś czasie powstaje zachyłek po drugiej stronie...
dziwne, że  to u młodego psa...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: problem z oddawaniem kału
« Odpowiedz #14 : 2009-12-17, 11:26 »

szakam

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: problem z oddawaniem kału
« Odpowiedź #15 : 2010-03-08, 21:08 »
hej ostatnio (od miesiąca) i mój pies zaczął mieć te objawy. To 10 letni kundel. U weta z nim nie byłam bo rodzice mówią że pewnie będzie drogo. Dziś jeszcze doszedł duży ból tylniej lewej łapy, czy to ma jakiś związek z problemem oddawania kału? Ma też problem z sikaniem. Tak czytałam posty powyżej i myślę że to przerośnięta prostata, ile kosztują zastrzyki na takie coś? Czy mogę coś robić by samodzielnie pomóc jakoś psu?
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: problem z oddawaniem kału
« Odpowiedź #16 : 2010-03-10, 06:21 »
samodzielnie - nie ma opcji. Koszt lekarza weterynarii wiaze sie z kosztem posiadania psa. Niewazne, ze ma 10 lat i nie jest rasowy - twoim obowiazkiem jest udanie sie z nim do lekarza.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

mokosza

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: problem z oddawaniem kału
« Odpowiedź #17 : 2015-03-19, 10:58 »
Cześć wszystkim, to mój pierwszy post na forum. Potrzebuję pomocy kogoś kto ma w tym jakieś doświadczenie. Mój Heban od tygodnia nie może się wypróżnić, lekarz podejrzewał uchyłki, po badaniach okazało się że ma powiększoną prostatę, dziwne bo był kastrowany (wnętrostwo czy jak to si tam nazywa) inny lekarz mówi że w takim razie został wykastrowany źle. Może to być jeszcze rak. na razie leczą farmakologicznie i starają się to pomniejszyć. Jakkolwiek moja prośba, czy ktoś może mi napisać jak ja mogę mu pomóc z tą kupą? lewatywy? coś innego? tylko błagam jak krowie na rowie krok po kroku bo nie mam pojęcia o niczym:( jutro jeszcze pójdę do veta i będę go męczyć o porady, ale jeśli ktoś może coś podpowiedzieć to bardzo proszę:(
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: problem z oddawaniem kału
« Odpowiedź #18 : 2015-03-21, 15:43 »
A co doradza wet ? Czy w ogole dal jakies leki ? Doraźnie wet powinien zrobic lewatywę.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 26 zapytaniami.