Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: udomowienie/domestykacja zwierząt  (Przeczytany 2984 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
udomowienie/domestykacja zwierząt
« : 2010-04-19, 15:05 »
Jak myślicie, czy będzie kiedyś możliwe takie oswojenie i wychowanie gadów/owadów jak w wypadku ssaków? (u ptaków to chyba możliwe?)

Moja babcia miała kiedyś żółwia stepowego, też chciałabym mieć w przyszłości.  :D
Zapisane
Podpis bez przekazu.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: udomowienie/domestykacja zwierząt
« Odpowiedź #1 : 2010-04-20, 18:28 »
Myślę, że nie, i bardzo dobrze. Szkoda tylko, że mimo, iż zwierz nie jest gatunkiem domowym, jest trzymany w niewoli...

PPX
, wyobrażasz sobie węża, który pełznie w pląsach, kiedy Ty wracasz ze szkoły? :P
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: udomowienie/domestykacja zwierząt
« Odpowiedź #2 : 2010-04-20, 18:39 »
Ja jestem przeciwnikiem domestykacji kolejnych gatunków / zwłaszcza takich,które albo nie potrzebują naszej opieki,naszego towarzystwa,albo nie nawiązują więzi emocjonalnej z człowiekiem / skoro nie potrafimy się odpowiednio zaopiekować tymi które już udomowiliśmy lub które oswoiliśmy ...  :roll:
Ale jednocześnie nie jestem przeciwnikiem oswajania zwierząt,konkretnych osobników i wierzę że jeśli nie ma innego wyjścia, jeśli ratuje to życie zwierzęciu lub jeśli zwierzę przywiąże się do człowieka a samo sobie nie poradzi,to takie życie w niewoli może być mimo wszystko dla zwierzaka życiem szczęśliwym.

Forum Zwierzaki

Odp: udomowienie/domestykacja zwierząt
« Odpowiedz #2 : 2010-04-20, 18:39 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: udomowienie/domestykacja zwierząt
« Odpowiedź #3 : 2010-04-21, 14:59 »
Myślę, że nie, i bardzo dobrze. Szkoda tylko, że mimo, iż zwierz nie jest gatunkiem domowym, jest trzymany w niewoli...

PPX
, wyobrażasz sobie węża, który pełznie w pląsach, kiedy Ty wracasz ze szkoły? :P
:lol:
Hm, bardziej mi chodziło coś w stylu legwanów i żółwi. :P
Zapisane
Podpis bez przekazu.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: udomowienie/domestykacja zwierząt
« Odpowiedź #4 : 2010-04-25, 19:45 »
Jak myślicie, czy będzie kiedyś możliwe takie oswojenie i wychowanie gadów/owadów jak w wypadku ssaków? (u ptaków to chyba możliwe?)

Moja babcia miała kiedyś żółwia stepowego, też chciałabym mieć w przyszłości.  :D
Owadów z całą pewnością nie. Gadów z bardzo dużym prawdopodobieństwem także nie.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.118 sekund z 23 zapytaniami.