Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wegetarianizm został uznany za chorobę psychiczną  (Przeczytany 4422 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Cytuj
Wegetarianizm został uznany za chorobę psychiczną

Większość wegetarian na całym świecie będzie w szoku, ponieważ eksperci ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) uznali ich, jako umysłowo chorych. Przedstawiciele ruchów propagujących humanitaryzm względem zwierząt i zdrowy styl życia według nich powinni znaleźć się na liście pacjentów szpitali psychiatrycznych.


Wegetarianie od dawna znajdują się pod ostrzałem ludzi, którym trudno uwierzyć w coś takiego jak skuteczne i bezbolesne istnienie przy rezygnacji z jedzenia mięsa.  Wiele "Zwierząt pastwiskowych", jak określają ich pejoratywnie amatorzy kebabów i steków jest wręcz zmuszonych ukrywać swoje kulinarne upodobania, aby uniknąć prześladowania i kpin ze strony innych osób.

 

Jako główny argument stosowany przez przeciwników wegetarianizmu zazwyczaj stwierdza się, że zdrowe przetrwanie bez produktów zwierzęcych nie jest możliwe, że człowiek jest z natury drapieżnikiem, a tysiące krów i świń ubitych na mięso codziennie jest wynikiem doboru naturalnego.

 

W odpowiedzi, zwolennicy "diety humanitarnej" wyprodukowali setki książek i filmów, w których wyjaśniają, w jaki sposób można uzyskać wszystkie witaminy z owoców i warzyw, porównując rzeźnie do hitlerowskich obozów zagłady.  Bądź co bądź w wyniku ostatnich deklaracji WHO wegetariańska społeczność międzynarodowa poniosła kolejny cios.

 

I nie jest to tylko złośliwą emanacją małostkowości i konserwatyzmu autorytetów ze Światowej Organizacji Zdrowia.  Niedawno pod auspicjami WHO odbyło się seminarium, na którym wydano rozszerzoną listę chorób, które należy zwalczać przez psychiatrę.  Wegetarianizm i surowa dieta znalazły się w towarzystwie innych dolegliwości psychicznych, które mieszczą się w definicji "przyzwyczajenia i zaburzenia impulsowe".

 

Zwolennicy ścisłej diety bywają klasyfikowani, jako osoby nieodpowiedzialne.  Powodem tego było niedawne zdarzenie w hiszpańskiej Maladze, gdzie w jednej z lokalnych rodzin właśnie purystyczne zwyczaje żywieniowe doprowadziły ich dzieci do stanu śpiączki. Zakazano im jedzenia mięsa i produktów, które zostały poddane obróbce termicznej, czyli gotowanych, smażonych, grillowanych i innych.  Dzieci uratowali sąsiedzi, którzy na czas wezwali lekarza i policję.  Niekompetentni dorośli "wegetarianie" zostali wysłani do szpitala psychiatrycznego.

 

Opublikowany przez WHO dokument wywołał burzę protestów wśród wegetarian na całym świecie.  Napisali wiele listów do organizacji, która potwierdziła, że ​​dobrze przygotowana dieta warzywna nie jest zła, po prostu nie można na siłę narzucać swojego punktu widzenia innym, powodując na przykład, żeby dzieci musiały zrezygnować z mięsa.


Dla pocieszenia wegetarian warto przypomnieć, że WHO już kiedyś w wyniku głosowania ustaliło, że homoseksualizm nie jest chorobą więc skoro można coś takiego stwierdzić podnosząc rękę to można też stwierdzić, że sposób żywienia jest zaburzeniem psychicznym. Cóż, postęp w akcji.
Źródło:
http://www.newsland.ru/news/detail/id/922965/

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wegetarianizm-zostal-uznany-za-chorobe-psychiczna

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wegetarianizm został uznany za chorobę psychiczną
« Odpowiedź #2 : 2012-03-30, 21:00 »
Też właśnie na to natrafiłem i miałem wkleić owo stanowisko  :)

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm został uznany za chorobę psychiczną
« Odpowiedz #2 : 2012-03-30, 21:00 »

Remska

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wegetarianizm został uznany za chorobę psychiczną
« Odpowiedź #3 : 2013-09-12, 12:31 »
hehe dobre!  :D nie widziałam wcześniej tego. zawiadomię moje "chore" koleżanki o ich stanie   :)
Zapisane

makarena00

  • *
  • Wiadomości: 5
    • WWW
Odp: Wegetarianizm został uznany za chorobę psychiczną
« Odpowiedź #4 : 2014-05-16, 15:56 »
czego to ludzie nie wymyślą...  :eh:
Zapisane

karolinamr

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2
Odp: Wegetarianizm został uznany za chorobę psychiczną
« Odpowiedź #5 : 2014-06-03, 10:34 »
o niee... parodia jakaś :d ale podeśli linka koleżance która właśnie jest vege zobaczymy co ona na ten temat ...

czekajcie a homoseksualizm uznali za chorobę psychiczną? chyba nie, a za ludzi vege się zabrali
Zapisane

PPSIARA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Wegetarianizm został uznany za chorobę psychiczną
« Odpowiedź #6 : 2014-06-24, 19:58 »
czekajcie a homoseksualizm uznali za chorobę psychiczną? chyba nie, a za ludzi vege się zabrali

<ironia> Bo o homo to i tak każdy wie, że to chorzy psychicznie, potwierdzenia nie trzeba. </ironia>
Zapisane
Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów.

asia31

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Wegetarianizm został uznany za chorobę psychiczną
« Odpowiedź #7 : 2014-06-26, 18:26 »
Heh, dobre, dobre.
Ciekawe ilu moich znajomych nawet nie wie, że jest chorych psychnicznie :D
Zapisane

tomaszjawor10

  • *
  • Wiadomości: 7
    • WWW
Odp: Wegetarianizm został uznany za chorobę psychiczną
« Odpowiedź #8 : 2015-09-03, 14:54 »
Ciekawe jakie będzie leczenie takich osób, o ile wegetarianizm da się wyleczyć? Ja rzadko spotykam takich ludzi, więc trudno mi coś powiedzieć.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm został uznany za chorobę psychiczną
« Odpowiedz #8 : 2015-09-03, 14:54 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 24 zapytaniami.