Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Najlepszy pies do mieszkania  (Przeczytany 17536 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wizjoner1991

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1
    • WWW
Najlepszy pies do mieszkania
« : 2012-07-09, 16:10 »
Chciałbym kupić psa dla mnie, niestety z racji, że mieszkam w bloku i nie ma mnie w ciągu tygodnia między godziną 8-16, jest piesek, któremu by to bardzo nie przeszkadzało?? Może jakiś mały typu shitzu? Mam nadzieję, że pomożecie.
Zapisane
Specjalista SEO to mój zawód. Jeśli potrzebujesz pomocy zapraszam!. Oferuję bezpłatną pomoc i konsultacje przy pozycjonowaniu stron.Zajmuje się prowadzeniem drogerię online, gdzie kupisz dosłownie wszystkie kosmetyki avon, nawet farby do włosów. Zapraszam do mnie!

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Najlepszy pies do mieszkania
« Odpowiedź #1 : 2012-07-09, 18:18 »
Pewnie,ze wiele psow siedzi tyle czasu samotnie w mieszkaniu, ale... jest to dla nich dosc stresujące , no i trzeba pamietac o stopniowym przyzwyczajaniu do samotnego czekania.
Ja bym pomyślala albo o 2 kotach, albo o psie i kocie , a jak sam pies to moze jakaś zaprzyjaźniona sasiadka wyszlaby w miedzyczasie z psem na spacerek ? Rasa tu nie ma wiekszego znaczenia , za wyjątkiem tych bardzo temperamentnych.
shih tzu, mops, to w miarę dobry wybor.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

genialny żółw

  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Najlepszy pies do mieszkania
« Odpowiedź #2 : 2013-02-05, 15:01 »
Z własnego doświadczenia mogę polecić Yorki. Świetne zwierzęta!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Najlepszy pies do mieszkania
« Odpowiedz #2 : 2013-02-05, 15:01 »

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Najlepszy pies do mieszkania
« Odpowiedź #3 : 2013-02-05, 15:20 »
Yorki to terriery i choć obecnie są uważane za miłe, niewymagające, spokojne pieski to trzeba się liczyć z ich temperamentem. Nie polecałabym ich do siedzenia w domu przez pół dnia...
Zapisane

Wisienka

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Najlepszy pies do mieszkania
« Odpowiedź #4 : 2013-03-22, 13:26 »
Ja mam spaniela, który siedzi w domu sam 8 godzin dziennie. Z natury psy tej rasy są bardzo żywiołowe, ale gdy tylko wychodzę piesek idzie w kimę:) Wracam, to wychodzę z nią na dłuższy spacer. Na szczęście mam za blokiem las, więc pies może się wybiegać bez smyczy.
Zapisane

KiwiZoo_pl

  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Najlepszy pies do mieszkania
« Odpowiedź #5 : 2013-04-26, 08:30 »
W zasadzie większość ras będzie dobrych,tylko że każdy pies wymaga dużo uwagi oraz miłości,to podstawowa sprawa. Poza tym doradzałabym taką rasę,która nie ma zbyt dużych potrzeb ruchowych,więc York będzie jak najbardziej odpowiedni.
Zapisane

cezkowy

  • *
  • Wiadomości: 4
    • WWW
Odp: Najlepszy pies do mieszkania
« Odpowiedź #6 : 2013-05-28, 16:48 »
Mam spaniela, który przez większość dnia siedzi samemu w domu (z wyjątkiem sobót i niedzieli) i nie ma z nim żadnych kłopotów.

GlodnyZwierzak_pl

  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Najlepszy pies do mieszkania
« Odpowiedź #7 : 2013-08-08, 13:55 »
Spaniel to myśliwska rasa i odradzam go do mieszkania,a już tym bardziej jeżeli będzie przez większość czasu siedział sam. York to dobra propozycja,przynajmniej w kwestii ruchu czy spaceru nie wymaga go aż tak wiele.
Zapisane
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.

Fred-ka

  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Najlepszy pies do mieszkania
« Odpowiedź #8 : 2013-12-15, 02:07 »
Polecam pieska pluszowego.... nie ma wymagań, odpowiedni do bloku, może siedzieć 24 godziny sam a nie tylko 8.... a tak na poważnie, jak czytam takie tematy "to mi nóż w kieszeni się otwiera"
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Najlepszy pies do mieszkania
« Odpowiedz #8 : 2013-12-15, 02:07 »

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Najlepszy pies do mieszkania
« Odpowiedź #9 : 2014-01-06, 11:31 »
Tak,to też racja. Każdy chciałby psa który ie stawia wymagań i którym nie trzeba się zajmować,jednak niestety- nie ma tak dobrze  i musimy być odpowiedzialni za żywą istotę. Daj znać na jaką rasę ostatecznie padł wybór.
Zapisane

Monique89

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Najlepszy pies do mieszkania
« Odpowiedź #10 : 2014-01-21, 13:01 »
Mieszkanie dla Malamuta Alaskan jest zdecydowanie złym pomysłem :P - wiem po sobie.
Zapisane

Meow

  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Najlepszy pies do mieszkania
« Odpowiedź #11 : 2014-01-27, 08:42 »
Ja mam yorka i spokojnie mogę go zostawić samego na długi czas. Myślę, że jeśli będziesz stopniowo przyzwyczajać psa to nie będzie problemu :)
Zapisane

modliszka1990

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3
    • WWW
Odp: Najlepszy pies do mieszkania
« Odpowiedź #12 : 2014-02-05, 13:40 »
chyba york ale niestety on bardzo dużo szczeka wieć jak bym się nie skusiła
Zapisane

Meow

  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Najlepszy pies do mieszkania
« Odpowiedź #13 : 2014-03-07, 13:48 »
Oj, tutaj się nie zgodzę. Wszystko zależy od charakteru psa, ale też zauważyłam, że york miniaturka jest bardziej skłonny do szczekania niż te większe. Ja posiadam właśnie tego większego i nigdy nie zauważyłam, żeby dużo szczekał. Jak zostawiam go samego w domu to jest spokojny i zwykle cały czas śpi.
Zapisane

GlodnyZwierzak_pl

  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Najlepszy pies do mieszkania
« Odpowiedź #14 : 2014-03-18, 15:35 »
Każdy pies szczeka,więc to jest nieuniknione w perspektywie czasu. Akurat York czy Jamnik to mniejsze rasy,które nie potrzebują tak dużo ruchu i będą w sam raz do małego mieszkanka otoczone opieka i miłością ze strony właściciela.
Zapisane
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.

Forum Zwierzaki

Odp: Najlepszy pies do mieszkania
« Odpowiedz #14 : 2014-03-18, 15:35 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Najlepszy pies do mieszkania
« Odpowiedź #15 : 2014-03-24, 11:17 »
Akurat york czy jamnik to rasy myśliwskie, które potrzebują dużo ruchu, wbrew swoim rozmiarom. Jeśli ktoś mając małego psa nie zapewnia mu odpowiedniej dawki ruchu, to albo pies jest najzwyczajniej nieszczęśliwy albo nadmiar energii wyładowuje w inny sposób (nie rzadko spotyka się małe, agresywne psy lub demolujące dom)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

polla.80

  • *
  • Wiadomości: 6
    • WWW
Odp: Najlepszy pies do mieszkania
« Odpowiedź #16 : 2014-04-03, 08:53 »
Nie każdy pies szczeka, husky nie potrafi, tylko wyje, dość często;p
Psami mało aktywnymi są m.in:
-mops
-rhodesian ridgeback
-bichon frise
-jamnik (szczekliwy przeogromnie)
-cavalier king charles spaniel
i może west hisghland white terrier oraz terrier szkocki

kkaassiiaa
Pierwotnie jamnik był psem myśliwskim, polował na lisy i borsuki, teraz jest psem myśliwskim ale także psem do towarzystwa, szczerze mówiąc jest średnio aktywny, jest po prostu pobudliwy, jest trudny w szkoleniu, nieagresywny, bywa dominujący. Generalnie jamniki długowłose są spokojniejsze od krótko- czy szorstkowłosych, więc warto nad takim pomyśleć, w dodatku są śliczne ;)
« Ostatnia zmiana: 2014-04-06, 11:50 autor IBDG »
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Najlepszy pies do mieszkania
« Odpowiedź #17 : 2014-04-05, 18:46 »
Rodezyjczyk jest malo aktywny. A to ciekawe...
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Najlepszy pies do mieszkania
« Odpowiedź #18 : 2014-04-07, 12:47 »
Rodezyjczyk jest malo aktywny. A to ciekawe...
Teriery tak samo :lol:
Jamniki długowłose może są łagodne i spokojne, ale nie znam krótkowłosego spokojnego jamnika. :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Najlepszy pies do mieszkania
« Odpowiedź #19 : 2014-04-08, 08:46 »
Krótkowłose to zbóje... Jakby były większe, to by ludzi zagryzały ;p
Zapisane
IBDG Wrocław

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Najlepszy pies do mieszkania
« Odpowiedź #20 : 2014-05-19, 16:03 »
Generalnie rzecz biorąc stwierdzenie że jakiś pies jest mało aktywny będzie niezbyt fortunne,każdy pies musi wychodzić na spacery,potrzebuje pobiegać,pobawić się i generalnie zainteresowania ze strony właściciela,niezależnie od rasy.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Najlepszy pies do mieszkania
« Odpowiedz #20 : 2014-05-19, 16:03 »

das12

  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Najlepszy pies do mieszkania
« Odpowiedź #21 : 2014-05-29, 17:21 »
Labradory, chociaż późno dorastają, to wieczne psiaki :)
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Najlepszy pies do mieszkania
« Odpowiedź #22 : 2014-05-29, 19:14 »
No , i z powodu takich opini coraz więcej jest ich w bidulach. To temperamentne psy. Niewybiegane- demoluja chatę.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

GlodnyZwierzak_pl

  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Najlepszy pies do mieszkania
« Odpowiedź #23 : 2014-06-02, 15:30 »
Każdy niewybiegany i zaniedbany pies zdemoluje mieszkanie,po to aby rozładować emocje i zwrócić na siebie uwagę ze strony właściciela,tak dzieje się w każdym przypadku,dlatego poważnie zastanówmy się zanim zdecydujemy się posiadać psa,to duża odpowiedzialność,a do mieszkania tym większa,ze nie m mając własnego podwórka musimy regularnie wychodzić z psem na spacery.
Zapisane
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Najlepszy pies do mieszkania
« Odpowiedź #24 : 2014-06-06, 18:28 »
Nie każdy potrzebuje wielogodzinnych spacerow i nie kazdy niewybiegany demoluje dom, ale każdy potrzebuje regularnych spacerow. Nie kazdy długich.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

claun

  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Najlepszy pies do mieszkania
« Odpowiedź #25 : 2014-06-13, 21:37 »
Każdy niewybiegany i zaniedbany pies zdemoluje mieszkanie,po to aby rozładować emocje i zwrócić na siebie uwagę ze strony właściciela,tak dzieje się w każdym przypadku,dlatego poważnie zastanówmy się zanim zdecydujemy się posiadać psa,to duża odpowiedzialność,a do mieszkania tym większa,ze nie m mając własnego podwórka musimy regularnie wychodzić z psem na spacery.
Podpisuję się pod tym obiema rękoma i nogami! Nawet mały piesek jest w stanie zrobić wiele szkód. Co do wybiegania - są rasy, które szybko się męczą i wolą krótsze spacery, co nie zmienia faktu, że wychodzić muszą.
Zapisane

jukin

  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Najlepszy pies do mieszkania
« Odpowiedź #26 : 2014-08-04, 14:55 »
W mieszkaniu sprawdzają się przede wszystkim małe pieski, które nie potrzebują aż tyle przestrzeni
Zapisane

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Najlepszy pies do mieszkania
« Odpowiedź #27 : 2014-08-18, 15:26 »
Może bez przesady z tą demolką w domu,ale faktycznie jeżeli pies nie bezie odbywa regularnych spacerów ( długość to już osobna sprawa), to w przypływie energii faktycznie może przynieść nam materiale szkody,obgryzać krzesła,stół itd.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Najlepszy pies do mieszkania
« Odpowiedz #27 : 2014-08-18, 15:26 »

jukin

  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Najlepszy pies do mieszkania
« Odpowiedź #28 : 2014-10-15, 13:06 »
No, trzeba trochę takiego psa przegonić na jakimś spacerze, żeby nie miał nadmiaru energii
Zapisane

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Najlepszy pies do mieszkania
« Odpowiedź #29 : 2014-10-29, 16:08 »
Myślisz,że od jednego dłuższego spaceru pies się uspokoi i wszystko będzie okej? Pamiętaj,że to obowiązek i odpowiedzialność i trzeba się z tym liczyć. Pies musi odbywać regularne dłuższe spacery i dostać dużo uwagi,zainteresowania ze strony właściciela. Wtedy będzie szczęśliwy.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 27 zapytaniami.