Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: dzikie sikorki  (Przeczytany 4183 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

behemot

  • *
  • Wiadomości: 1
dzikie sikorki
« : 2013-06-14, 17:00 »
Czy ktos może tez tak jak ja uwielbia kiedy sikorki wrecz stadami odwiedzaja jego ogrod? Sa niesamowite, i te rozne rodzaje, zawsze mi się wydaje ze kazda jest inna. Ostatnio kupilam sobie dobry aparat i czaje się przy karmniku żeby zrobic jakies ladne zdjecie z bliska. zastanawia mnie co by im na przynete dac, jakis smakolyk, a do sloninki i chleba sa juz przyzwyczajone... raz mi jedna tez z reki jadla, ale nie udalo mi sie tego powtorzyc  co lubia sikorki? tylko nie piszcie ze robaki, bleee, nie bede kopac w ziemi zeby ich szukać...
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: dzikie sikorki
« Odpowiedź #1 : 2013-06-14, 20:26 »
Możesz je karmić orzechami włoskimi, różnymi płatkami, nasionami słonecznika, albo specjalnymi przysmakami ze sklepu zoologicznego. Słoninki też im nie żałuj, tego chyba nigdy sikorkom za wiele ;)

Jak "upolujesz" aparatem, pokaż nam :D

Jeszcze jedno: chleba lepiej nie dawać, pieczywo nie jest najlepszą karmą dla ptaków, znacznie odpowiedniejsze jest ziarno.
« Ostatnia zmiana: 2013-06-14, 22:39 autor IBDG »
Zapisane
IBDG Wrocław

Galagodecodi

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 243
    • WWW
Odp: dzikie sikorki
« Odpowiedź #2 : 2013-06-17, 11:34 »
Czas czas czas. To jest najważniejsze w fotografii ptaków.
Możesz wykorzystać naturalne instynkty ptaków w fotografii.
Ptaki zawsze lubią "najwyższą grzędę" więc nad słoninką (latem to kiepski pomysł), lepiej słonecznik, od którego dzwońce i sikorki są uzależnione - nad jedzonkiem umieść patyk, jakiś ładny.
Gwarantuję że będą siadały najpierw na patyku by popatrzeć czy jest bezpiecznie a potem na jedzonko wskoczą. W momencie jak będą na patyku robisz zdjęcie.
Zrób przed karmnikiem z gałązek i koca jakiś namiot lub jakiś rozłóż. Niech leży pusty parę dni a ptaki się przyzwyczają.
Wchodzisz do niego zawsze odprowadzana przez kogoś. Wchodzisz do namiotu a osoba odchodzi. Ptaki są na tyle mądre że wiedzą że ktoś był - ale sobie poszedł - na szczęście nie potrafią liczyć :P

Powodzenia.

Patyk i namiot umieść tak by słońce było lekko z tyłu za namiotem By było ładne światło.

Użyj statywu by zminimalizować ruchy. Używaj zdjęć seryjnych z możliwymi ustawieniami manulanymi.

O tej porze roku bardziej niż pożywienie, ptaki przyciąga woda. Pomyśl nad poidełkiem.

Ja dałem sobie spokój jednak ze względu na koty. Bo zamiast fotek to zrobiłem jadłodalnie dla kotów z okolicy.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: dzikie sikorki
« Odpowiedz #2 : 2013-06-17, 11:34 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: dzikie sikorki
« Odpowiedź #3 : 2013-06-17, 23:29 »
Ptaki zawsze lubią "najwyższą grzędę" więc nad słoninką (latem to kiepski pomysł)...
Słuszna uwaga, sama nie wiem, czemu tak bzdurnie napisałam... Miałam na myśli, żeby nie żałować w "sezonie słoninowym", a nie teraz... Jak widać upał działa destrukcyjnie nie tylko na słoninę... :lol: A jak już, to przysmak musi być niesolony i bez przypraw, rzecz jasna.
Zapisane
IBDG Wrocław

Galagodecodi

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 243
    • WWW
Odp: dzikie sikorki
« Odpowiedź #4 : 2013-06-18, 09:50 »
Słoninka też jest ok. Tylko by trzeba zmieniać 2-3 razy dziennie, po takich mały kawałeczkach by ekonomicznie było.

Najważniejsze by koty się nie zwiedziały o karmniku, bo będą ptaki wyżerać.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: dzikie sikorki
« Odpowiedź #5 : 2013-06-18, 17:23 »
No wlaśnie, trzeba sobie zadać trochę trudu, mieć czas i nie mieć sklerozy... ;)

I co tam z sikorkami, dowiemy się czegoś?
Zapisane
IBDG Wrocław

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: dzikie sikorki
« Odpowiedź #6 : 2013-06-19, 17:43 »
Ja zawieszam takie kulki z Lidla w żywopłocie grabowym. Jak dokarmialam w widocznym miejscu to przylatywal jakis ptak drapieżny i zabijal male ptaki. To bylo w zimie.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

narcissa

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: dzikie sikorki
« Odpowiedź #7 : 2013-06-26, 14:48 »
może zamiast kopać spróbuj z suszonymi? I tez nie musisz ich sama szukać, można kupić ;) Premiere mącznik polecam, ladnie w pudelku zapakowane, suchutkie, a każdy z tych małych ptaszków je uwielbia.
Zapisane

Galagodecodi

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 243
    • WWW
Odp: dzikie sikorki
« Odpowiedź #8 : 2013-06-27, 16:24 »
Z jedzeniem to bym nie przesadzał. W tym okresie młode ptaki uczą się od rodziców żerować. Jedzenie IMO powinno być tylko dodatkiem do poidełka.
Szkoda że nie mam czasu na takie zabawy.
Ciągle zabiegany, ciągle dwa dni w plecy z wyrobieniem się :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: dzikie sikorki
« Odpowiedz #8 : 2013-06-27, 16:24 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: dzikie sikorki
« Odpowiedź #9 : 2013-06-30, 19:17 »
A sa sikorki nie dzikie ?  :roll:
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: dzikie sikorki
« Odpowiedź #10 : 2013-07-01, 09:23 »
No nie ma raczej, ale te widać są szczególnie dzikie, dlatego taki tytuł :D
Zapisane
IBDG Wrocław

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: dzikie sikorki
« Odpowiedź #11 : 2013-07-01, 15:07 »
 :lol: 8)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

agata.slonica

  • *
  • Wiadomości: 5
    • WWW
Odp: dzikie sikorki
« Odpowiedź #12 : 2014-03-10, 19:20 »
Wszystko co żyję na wolnosci jest dzikie.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 27 zapytaniami.