Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pomocy w oswajaniu myszek.  (Przeczytany 3238 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Spunky

  • *
  • Wiadomości: 3
Pomocy w oswajaniu myszek.
« : 2013-12-25, 22:09 »
Pomóżcie! Od dwóch dni mam 2 myszki i chciałbym je oswoić. Czytałem już o tym że można wsadzić ręke do klatki z smakolykiem i czekać, ale one są z zoologicznego, gdzie bylo glosno, więc są płochliwe i na widok ręki sie chowają nawet z smakołykiem. Chciałbym się zapytać, jakie wy jeszcze znacie sposoby. I jest jedna sprawa. Wziąłem na ręce moje myszki, choć uciakały i sie kuliły. Nawet za ogon podnosiłem, a puzniej jedna z nich mnie za to ugryzla (muj blad ale nauczylem sie juz, ze tak nie wolno im robic). Nawet z rąk mi uciekaly. Czy to jakiś klopot, i czy to je nie zniecheci do mnie, że na chama i bez zgody wiąłem je na rece?
Prosze o pilną odpowiedź. Nie chce ich zle ich zle chowac i by jak. Najszybciej cos zrobic, by mnie zle nie kojarzyly. Czy przez to zle moge soe im kojarzyc i oco moge zrobic, bym im sie zaczol dobrze kojazyc.
POMOCY!
Zapisane

Spunky

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Pomocy w oswajaniu myszek.
« Odpowiedź #1 : 2013-12-31, 23:23 »
Ok, moje myszki same mi wchodzæ na reke, ale jak ja chce w je wziac to uciekają i jak podniose, gdy na niom wejdom to panikujom. Czy to juz oswojenie? W dodatku gryzom... powie mi cos co mam robic.
Zapisane

PPSIARA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Pomocy w oswajaniu myszek.
« Odpowiedź #2 : 2014-01-01, 16:26 »
Po pierwsze to nauczyć się poprawnej polszczyzny. Po drugie oswojenie to nie tydzień roboty tylko długa (aczkolwiek przyjemna) harówa, więc nie, nie są moim zdaniem już oswojone. Jeśli wchodzą Ci na rękę, to ok, metoda małych kroczków, niech się zapoznają z Twoim zapachem i skojarzą, że nic złego im nie zrobisz, więc nie wiem stresuj ich łapiąc na siłę itd. Nie wiem jak w przypadku myszy, ale u innych zwierząt sprawdza się też włożenie do klatki czegoś o Twoim zapachu (jakiś stary tshirt czy coś), żeby się do niego przyzwyczaiły. No, ale jak już napisałam nie wiem jak to u myszy, bo nigdy nie miałam, ale myślę, że te rzeczy to raczej uniwersalne co do zwierząt.
Zapisane
Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów.

Forum Zwierzaki

Odp: Pomocy w oswajaniu myszek.
« Odpowiedz #2 : 2014-01-01, 16:26 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 24 zapytaniami.