Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Welonka się chowa, czy jest samotna?  (Przeczytany 2106 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magdalejno

  • *
  • Wiadomości: 1
Welonka się chowa, czy jest samotna?
« : 2015-03-10, 10:43 »
Witam.
Może tutaj ktoś będzie w stanie mi pomóc?
Mam jedną welonkę w akwarium 60l. Jest to , że tak powiem rybka z odzysku, wcześniej mieszkała w kuli, bez filtra i oświetlenia ale od prawie roku jest już myślę w godziwych warunkach. Niestety mamy taki problem, że przez większość dnia chowa się pod korzeniem i tak sobie tam siedzi :( znajomy zasugerował mi, że może być samotna i żeby dokupić drugą. Stąd moje pytanie. Czy jest możliwe, że taka jest przyczyna jej zachowania? Czy pojemność akwarium jest wystarczająca dla dwóch welonków (dodam ze moja ma już ponad 2 lata i ma jakieś 10 cm+ogon)? Czy ewentualnie ma wielkie znaczenie płeć rybek żyjących ze sobą w jednym akwarium, żeby się nie zjadły czy coś :) nie za bardzo jestem w stanie odgadnąć płeć mojej? i w końcu czy może przyczyna leży gdzie indziej i ktoś jest mi w stanie pomóc w tej kwestii? :) 
http://imageshack.com/a/img905/900/DcOdtR.jpg
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Welonka się chowa, czy jest samotna?
« Odpowiedź #1 : 2015-03-10, 11:23 »
Postaraj się o jakieś podłoze - to ryby kopiące. Pojemność nie jest wystarczająca dla 2 ryb- Twoja rybka już ma trochę mało miejsca.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Clarias_pl

  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Welonka się chowa, czy jest samotna?
« Odpowiedź #2 : 2015-11-23, 14:28 »
Faktycznie jeżeli teraz rybka ma 10cm,to w przypadku kupna drugiej,może być im po prostu ciasno,kolejna kwestia to samo podłoże,jakie posiadasz w tej chwili? Bo akurat tym się zajmujemy i możemy pomóc podczas wyboru tego najbardziej odpowiedniego.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Welonka się chowa, czy jest samotna?
« Odpowiedz #2 : 2015-11-23, 14:28 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 24 zapytaniami.