Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Lista psów agresywnych  (Przeczytany 21589 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

olc!a

  • Gość
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #30 : 2004-12-26, 19:45 »
Cytuj
czarna lista jest potrzebna bo ona ukazuje jakie psy są bardziej podatne na agresję i temu nie da sięzaprzeczyć. sorry ale u psa z czarnej listy jest łatwiej wywołaś agresję niż u kudnla i jamnika i to właśnie psy z czarnej listy częściej mordują..

Akurat statystycznie jamniki i jamnikopodobne są barzdiej groźne od rottweilerów [częściej atakują].
Cytuj
A walki psów?? nie łatwiej je ograniczyć z czarną listą??

Zanim się wypowiesz - poczytaj wcześniejsze posty. Do walk psów wykorzystuje się mixy, a wiec psy nie podlegające czarnej liście.
Cytuj
Pozatym jakie jeszcze są wasze argumenty co do czarnej nie licząc tego że byćmoże wasz ukachany piesek jest na niej i on napewno nie zrobiłby nikomu krzywdy i jest mniej groźny od kundelka??Fakty jekieś proszę

Myślę, że argumentów wystarczy. Było ich naprawdę multum.
Przejdź się na wystawę psów rasowych i popatrz na te wszystkie 'psy-mordercy'. Jakoś nie warczą, nie zagryzają wszystkich wokół łącznie z właścicielami, a większy jazgot niż przy nich jest przy pekińczykach.
Mój pies jest mixem uznanego za niebezpiecznego [kaukaza; na pewno nie wiem, ale wiele cech kaukazich ma]. Nie mówię, że skrzywdziłaby nikogo [każdy pies odpowiednio sprowokowany będzie niebezpieczny], ale bez powodu nie atakuje [powodu póki co na szczęście nie było].
Nie wiem jak Ty, ale ja widuję o wiele więcej agresywnych burków wiejskich czy pupilków babć, niż rottweilerów czy innych psów z listy. I nie mów, że piesek 10 kg nie jest niebezpieczny, bo jak taki dorwie małe dziecko, to tragedia gotowa.
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #31 : 2004-12-31, 18:07 »
no ja akurat jasem za czarną listą a jeśli xhodzi o rottweilery to ich agresywność moałam okazję przetestować na własnej skórze.W katowicach jast ośrodek szkolenia psów no pewnego pięknego rana 3 kochane pupilki pani wydostały się za ogrodzeniei gdybym przez przypadek nie miała przy sobie gazu pieprzowego to już by mnie nie było na tym świecie.nie życze takich spotkań nikomu
Zapisane

olc!a

  • Gość
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #32 : 2005-01-02, 21:59 »
Cytuj

a jeśli xhodzi o rottweilery to ich agresywność moałam okazję przetestować na własnej skórze.W katowicach jast ośrodek szkolenia psów no pewnego pięknego rana 3 kochane pupilki pani wydostały się za ogrodzeniei gdybym przez przypadek nie miała przy sobie gazu pieprzowego to już by mnie nie było na tym świecie.nie życze takich spotkań nikomu

Gratuluję podejścia. 3 psy zaatakowały, to wszystkie tej rasy są złe? :?
Wszystko trzeba zacząć od zmiany świadomości ludzi... Edukacji. Wielu myśli tak jak Ty. A szkoda. Z takim podejściem daleko nie zajdziemy.
Tak, najlepiej wybić wszystkie psy o wysokości ponad 50cm. Wtedy będzie spokój :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Lista psów agresywnych
« Odpowiedz #32 : 2005-01-02, 21:59 »

kasia8989

  • Gość
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #33 : 2005-01-03, 16:53 »
no sorry ale takie jest moje podejście i nie myśle że trzeba od razu wybić ale ostzegać ludzi przed niektórymi  rasami psów.ponieważ trzeba poświęcić im więcej uwag normalne chyba nie??
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #34 : 2005-01-03, 17:19 »
Przedewszystkim trzeba poświęcić więcej uwagi przyszłym właścicielom.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #35 : 2005-01-03, 17:34 »
michał, zgadzam się w 100%.
Zapisane

monikaa

  • Gość
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #36 : 2005-01-03, 18:19 »
Cytat: olc!a
Cytuj
czarna lista jest potrzebna bo ona ukazuje jakie psy są bardziej podatne na agresję i temu nie da sięzaprzeczyć. sorry ale u psa z czarnej listy jest łatwiej wywołaś agresję niż u kudnla i jamnika i to właśnie psy z czarnej listy częściej mordują..

Akurat statystycznie jamniki i jamnikopodobne są barzdiej groźne od rottweilerów [częściej atakują].
Cytuj
A walki psów?? nie łatwiej je ograniczyć z czarną listą??

Zanim się wypowiesz - poczytaj wcześniejsze posty. Do walk psów wykorzystuje się mixy, a wiec psy nie podlegające czarnej liście.
Cytuj
Pozatym jakie jeszcze są wasze argumenty co do czarnej nie licząc tego że byćmoże wasz ukachany piesek jest na niej i on napewno nie zrobiłby nikomu krzywdy i jest mniej groźny od kundelka??Fakty jekieś proszę

Myślę, że argumentów wystarczy. Było ich naprawdę multum.
Przejdź się na wystawę psów rasowych i popatrz na te wszystkie 'psy-mordercy'. Jakoś nie warczą, nie zagryzają wszystkich wokół łącznie z właścicielami, a większy jazgot niż przy nich jest przy pekińczykach.
Mój pies jest mixem uznanego za niebezpiecznego [kaukaza; na pewno nie wiem, ale wiele cech kaukazich ma]. Nie mówię, że skrzywdziłaby nikogo [każdy pies odpowiednio sprowokowany będzie niebezpieczny], ale bez powodu nie atakuje [powodu póki co na szczęście nie było].
Nie wiem jak Ty, ale ja widuję o wiele więcej agresywnych burków wiejskich czy pupilków babć, niż rottweilerów czy innych psów z listy. I nie mów, że piesek 10 kg nie jest niebezpieczny, bo jak taki dorwie małe dziecko, to tragedia gotowa.



a dostrzegasz róznice w wielkosci rany po ugryzieniu ratlerka i rottweilera? bo ja tak i co z tego ze jamnik drze gebe ale takie wielkie bydle jak sie rzuci to nie musi szczekac wystarczy ze pogryzie ja słyszłama o ok 30 przypadkach zagryzienia ludzi głównie dzieci przez te psy ale jakos mi umkneło czy kogos zagryzł jamnik? :?:
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #37 : 2005-01-03, 18:39 »
a powiedźcie mi wy właściciele psów tych ras które są na tej liście czy naprawde tak strasznie przeszkadza wam ona w posiadaniu zwierzęcia czy naprawde jaes to takie uciążliwe
olc!a wiesz nie życzę ci takiego spotkania z trzema kochanymi psiakami i chyba nic dziwnego że moje podejście jest takie bo o mały włos i już bym w trumnie lażała.
ludzie stworzyli groźne rasy a teraz te rasy zabijają ich samych i to jest trochę nienormalne michał zgodzę się z tobą w 100% ale część osób kupuje te pst tylko po to żeby udowodnić jakiego to oni złego psa mają i jaki on groźny chyba nie zaprzeczysz??
i z moniką teź się zgadzam w 100% nie oszukujmy się ale jamnik nie zagryzie a rottweiler tak..
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #38 : 2005-01-03, 19:35 »
Przecież jakiś czas temu trąbili w telewizji i gdzie się dało o pozwoleniu na psa z czarnej listy, że trzeba mieć badania psychoatryczne czy coś... i że to pozwolenie dotyczy zarówno rasowców jak i rasopodobnych... Na pewno cos takiego mówili... może gdzieś w necie znajdę na ten temat...

Cytuj

Akurat statystycznie jamniki i jamnikopodobne są barzdiej groźne od rottweilerów [częściej atakują].


Nio... na moim osiedlu jest masa psów dużych i małych które żucają się z mordą do mojego psa i jest rottek który chodzi bez smyczy i kagańca i zawsze mojego olewa i słucha się wlaściciela (mam nadzieję, że tak pozostanie).

Cytuj

Zanim się wypowiesz - poczytaj wcześniejsze posty. Do walk psów wykorzystuje się mixy, a wiec psy nie podlegające czarnej liście.


No właśnie, w końcu jak to jest...

Cytuj

pięknego rana 3 kochane pupilki pani wydostały się za ogrodzeniei


Nie wiesz czy były brawdziwymi rottkami czy mixami...

Moja matka mi opowiadała o dalmatyńczyku znajomej kotry jest ch******e agresywny... złamał właścicielce nogę, włascicielowi rękę, niestworzone chostorie, spytałam skad ma, z giełdy? Powiedziała, ze kupiła psa przed wystawą... no sorry... Nikt by się nie spodziwał... A pewnie całe osiedle myśli, że dalmaty to mordercy...

Cytuj

30 przypadkach zagryzienia ludzi głównie dzieci przez te psy ale jakos mi umkneło czy kogos zagryzł jamnik?


Nie wiem, nie prowadzę badań w tym zakresie, ale kto by rozdmuchał sprawę durnego jamnika? Lepiej pisać o rottku czy picie, przykład? Pogryzienie w Krakowie chłopaka przez rottki. W pierwszych wiadomościach jakie słyszałam na ten temat to były pitbulle, a potem jakoś dziwnie rasa się zmieniła... Móglby kogoś pogryźć gończy polski w pomieszaniu z ratlerkiem a będą trąbić o rottku... kto rozróżnia rasy... Jak pogryzł to na pewno z CL...

Wogóle to czarna lista powinna obejmować wszystkie psy, żeby na każdego psa trzeba było mieć pozwolenie wydane po uprzednich badaniach psychiatrycznych... Żeby byle idiota psa nie brał...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Lista psów agresywnych
« Odpowiedz #38 : 2005-01-03, 19:35 »

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #39 : 2005-01-03, 19:37 »
Tak kasia8989 zgadzam sie z Tobą że głównie ludzie kupują takie psy po to aby się pokazać. Dlatego powinny być specjalne testy dla takich ludzi powinno się go sprawdzić psychicznie jakie on ma zamiary wobec psa.

Ale i równierz zdarzają się właściciele takich psów które są tak ułożone że nie jeden właściciel małego pudelka mu tego pozazdrości.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #40 : 2005-01-03, 19:39 »
Cytuj

Ale i równierz zdarzają się właściciele takich psów które są tak ułożone że nie jeden właściciel małego pudelka mu tego pozazdrości.


No ja zazroszczę niektórym... :lol:
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #41 : 2005-01-03, 19:42 »
HEJA PSY TE UCIEKŁU CHYBA Z NAJBARDZIEJ POPULARNEJ HODOWLI CZY TAM OŚRODKA SZKOLENIOWEGO W KATOWICACH DOKŁADNIE W DZIELNICY SZOPIENICE A ICH WŁAŚCICIELKA JESZCZE MI GROZIŁA POZATYM 2 MIESIĄCE PÓŹNIE WYPOWIADAŁA SIE JAKO SPECJALISTA W PROGRAMIE REGIONALNYM NA TEMAT PSÓW AGRESYWNYCH.
CO DO WALK PSÓW TEGO CZY TO MIXY CZY NIE MIXY TO NIKT NIE WIE BO NIKT NA TYM FORUM RACZEWJ SIĘ TYM NIE ZAJMUJE. :roll:  :roll:
NOO WŁAŚNIE MICHAŁ CZYLI JEDNAK TA LISTA NIE JEST TAKA ZŁA
Zapisane

olc!a

  • Gość
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #42 : 2005-01-03, 19:45 »
Cytuj
Wogóle to czarna lista powinna obejmować wszystkie psy, żeby na każdego psa trzeba było mieć pozwolenie wydane po uprzednich badaniach psychiatrycznych... Żeby byle idiota psa nie brał...

No właśnie!

Co do tego, że większość kupujących psy z listy to szpanerzy - no sorry... Jedni lubią lagodny charakter collie, inni zaczepny foksterriera, a jeszcze inni niezależny kaukaza :roll: Ja uwielbiam molosy, a za wariatkę, szpanera i niedowartościowaną się nie uważam :roll: Nie obrażajcie miłośników tych psów, czy wszyscy muszą uwielbiać labradory?!
Cytuj

Pogryzienie w Krakowie chłopaka przez rottki. W pierwszych wiadomościach jakie słyszałam na ten temat to były pitbulle, a potem jakoś dziwnie rasa się zmieniła... Móglby kogoś pogryźć gończy polski w pomieszaniu z ratlerkiem a będą trąbić o rottku... kto rozróżnia rasy... Jak pogryzł to na pewno z CL...

Dokładnie :roll:

Temat-rzeka... Szkoda tylko, że nadal dla większości wszystkie molosowate i teriery typu bull to mordercy i powinno się je wszystkie wybić do nogi... Nawet nie znacie tych ras naprawdę, a wypowiadacie się na ich temat... Byliście kiedyś w hodowli, rozmawialiście z hodowcą czy chociaż NORMALNYM właścicielem?
Ten topic nie ma sensu...

Kasia - nie krzycz, wszyscy widzą co piszesz. Trochę szacunku do nas.
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #43 : 2005-01-03, 19:50 »
OLC!A NIKT TU NIE MÓWI O WYBICIU TYLKO O TYM ŻE PSY TE SĄ KUPOWANE NIEJEDNOKROĆ PRZEZ NIEROZSĄDNYCH LUDZI A NIEKTÓRZY POTRAFIĄ NAPRAWDE DO NICH DOTRZEĆ I CH PODZIWIAM
ROZMAWIAŁAM Z HODOWCĄ EKHMMM NO COMENT NIE CHCIAŁABYM BYĆ PO OPIEKĄ TEJ PANI CHOCIAŻ...
JA JESTEM ZA TĄ LISTĄ I ZDANIA NIE ZMIENIE A OLU MOŻESZ MI POWIEDZIEĆ , UŚWIADOMIĆ W CZYM TA LISTA PRZESZKADZA POSIADACZOWI TAKIEGO PSA BO JAKOŚ NIE WIDZE OGROMNYCH BARIER... 8)  8)
Zapisane

olc!a

  • Gość
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #44 : 2005-01-03, 19:59 »
Nie krzycz!
Cytuj
ROZMAWIAŁAM Z HODOWCĄ EKHMMM NO COMENT NIE CHCIAŁABYM BYĆ PO OPIEKĄ TEJ PANI CHOCIAŻ...

A więc raczej chodofcą. Ja mówię o Hodowcach, tych z prawdziwego zdarzenia.
A możesz mi powiedzieć, co wiesz np o rottweilerze, o jego charakterze, poza tym, że, jak twierdzisz, to agresor atakujący wszystko co się rusza?

Cytuj
A OLU MOŻESZ MI POWIEDZIEĆ , UŚWIADOMIĆ W CZYM TA LISTA PRZESZKADZA POSIADACZOWI TAKIEGO PSA BO JAKOŚ NIE WIDZE OGROMNYCH BARIER...

Przeszkadza, bo napędza strach ludzi. Bo jak idę ulicą z rottweilerem, to słyszę za sobą niemiłe komentarze. Bo podczas gdy inne psy chodzą bez smyczy i kagańca [choćby były agresywne], to rottweiler MUSI być na smyczy, najlepiej półmetrowej, i w kagańcu, bo inaczej policja nie da żyć właścicielowi [choćby byl superłagodny i świetnie wychowany i wyszkolony]. Przeszkadza, bo przez nią mnoża się pseudohodowle. Bo ludzie kupują te psy w przeświadczeniu, że nie muszą ich wychowywać, nie muszą mieć kontaktu z człowiekiem, że to maszyny do pilnowania ogródka, ktore należy trzymać na łańcuchu lub w kojcu, a opieka nad nimi ma sprowadzać się do karmienia, zero czułości, bo te psy tego nie potrzebują.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Lista psów agresywnych
« Odpowiedz #44 : 2005-01-03, 19:59 »

kasia8989

  • Gość
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #45 : 2005-01-03, 20:44 »
nie krzycz??
a kto tu krzyczy ja nie widze żadnego wykrzyknika.Widzisz ty kochasz te zwierzęba a ja czuje przed nimi respekt i dla mnie ta lista jest pożyteczna.pies jak każdy inne lecz człowiek tak go stworzył że łatwiej w nim wzbudzić agresję.Naprawde gdybyś przeżyła to co ja to byś na to troszkę inaczej popatrzyła i ta szanowna pani nie jest chodofcątylko hodowcą przynajmniej w oczach psich"elit".A komentarze są i będą niezaleźnie od tego czy taka lista istniej czy nie i to raczaj nie jest sprawa listy tylko tego co ludzie widzą w telewizji(kolejne psy zabijające czy czeci dotkliwie pogryzione wcale nie przez jakieś tam jamniki tylko rottweilery..
Zapisane

olc!a

  • Gość
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #46 : 2005-01-03, 20:52 »
Caps lock oznacza w internecie krzyk.
Cytuj
gdybyś przeżyła to co ja to byś na to troszkę inaczej popatrzyła

Być może, ale mimo wszystko nie oznacza to, że wszystkie rotty są złe.
Cytuj
ta szanowna pani nie jest chodofcątylko hodowcą przynajmniej w oczach psich"elit"

A kto to stwierdził?
I co takiego mówiła, że 'wolałabyś nie być pod jej opieką'?
Cytuj
A komentarze są i będą niezaleźnie od tego czy taka lista istniej czy nie i to raczaj nie jest sprawa listy tylko tego co ludzie widzą w telewizji(kolejne psy zabijające czy czeci dotkliwie pogryzione wcale nie przez jakieś tam jamniki tylko rottweilery..

Akurat to, co ludzie widzą w tv to bardzo rzadko są rottweilery, najczęściej kundle. Bo co to za sensacja napisać, że kundel zagryzł dziecko? Czarny podpalany? Tak. No to zrobimy z niego rottweilera :?
Ponawiam pytanie:
Cytuj

A możesz mi powiedzieć, co wiesz np o rottweilerze, o jego charakterze, poza tym, że, jak twierdzisz, to agresor atakujący wszystko co się rusza?
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #47 : 2005-01-03, 20:57 »
Niom... moim zadniem to szpanerzy nie kupują w hodowlach tylko w choloflach lub na giełdzie i potem tresują psa poprzez trzymanie w piwnicy (choć odizolowaniem od ludzi i psów można zepsóć kazdego szczeniaka) i produkują "dobrą" sławę psom... a miłośnik kupi jednak psa z papierkiem... (trzeci typ to ludzie nieuswiadomieni którzy kupią na giełdzie, bo im sie piesek podoba i nie wiadomo co dalej... może ich wychowanie wpłynie na psa a może bardziej warunki w jakich spędził pierwsze dni życia)...

Co do strachu ludzi... :( Kiedyś stałam sobie przed ciuchlandem z psem i czekałam na mamę i stała jeszcze jakas baba i facet... baba była dla mnie spalona jak krzyknęła do swoje znojomego nieopodal bawiącego się z dzieckiem, że powinien dzieciakowi przylać, bo dzieciak się droczył się z ojcem i niechciał podbiec na zawołanie tylko uciekał ze śmiechem... :roll: Nio, i szedł sobie facet z rottkiem na smyczy (bez kagańca) to baba zaczęła puszczać komentarze, że takie psy to powinny w kagancach chodzić, ona WIE jakie to one są agresywne i o matko... normalnie tylko w łeb strzelić... Dodam, że rottek zachowywał się nad wyraz agresywnie... szeł luźno na smyczy z uśmiechem na pysku i podziwał przyrodę, na ludzi ani na mojego nawet nie pojżał... Teraz wyobraźcie sobie jak by się zachowywał jako pies wychowany przez te babę znając jej metody wychowawcze z serii przylać to się uspokoi...
Zapisane

monikaa

  • Gość
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #48 : 2005-01-03, 22:05 »
z tego co tu piszecie wynika ze podział na rasy jest bez sensu bo i tak kazdy pies moze byc innym z charkteru kazdy rodzi sie taki sam a to od własciciela zalezy czy bedzie agresywny czy nie, co za baznadzieja.... są rasy tworzone genetycznie przez lata do walk z bykami, do przytrzymywania ofiry na polowaniu itp itd u nich agresja jest sprawa genetyczna człowiek który bierze takie psa powinien wiedziec jakie ma on korzenie i jak musi z nim postepowac- lista jest bardzo dobra a przeciwnicy to ludzie którzy chca puszczac rotty i pitty luzem bo one nie gryza -jak każdy do pierwszego razu.

mój wujek 3 lata temu kupił 3 rotty słodkie kochane misiaczki z renomowanej hodowli przez duże "H" pieski miały super warunki, naprawde bardzo dobrze sie nimi zajmował, zanim je kupił przeczytał o nich x książek. po roku 2 zagryzły w nocy swojego brata od tej pory trzeymane sa osobno chodza w kagancach a i tak dostaja szału na widok innych psów, 2 razy jeden z nich zaatakował mojego wujka, szkolenie nic nie dało jak maja humor to sa bardzo posłuszne ale jak nie to dostaj aataku wsciekłości.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #49 : 2005-01-03, 22:11 »
Lista ras agresywnych to totalna pomyłka... dlaczego z tymi psami dochodzi do tragedii? BO KUPUJE JE KTOŚ NIE MAJĄCY ZIELONEGO POJĘCIA O PSACH I NIE POTRAFI TAKIEGO WYCHOWAĆ. lista obejmuje tylko rodowodowe, co "sprzyja" produkcji pseudorasowców o niewiadomo jaiej psychice, które kupują ludzi żeby pies pilnował... mam rottkę bez rodowodu, kupiło się ją właśnie dla tego celu, z tym że wychowaliśmy ją... i co? mój "pies morderca" jak widzi obcego na ulicy, czy gdziekolwiek to leci do niego żeby ją głaskać, w życiu na człowieka nawet nie warknęła, co więcej każdy odpowiednio wychowany rottweiler jest łagodny. terriery typu bull, rasy stworzone do walk, co do agresji, sa agresywne, ale w pewnym stopniu i nie do ludzi.
 zgadzam się tylko co do kaukazów, bo one sa tak przerasowione ze odbicia się zdarzają bardzo często , w kazdym razie w polsce.

 A słyszeliście że w niektórych krajach lista ras agresywnych jest listą zkazanych? rasy skazane na wymarcie, zakaz wwożenia, zakaz hodowania, te które są musiały być poddane sterylce, albo kastracji, co więcej np. w holandii za jakieś 5 lat, te które dozyją ponoć mają zostać uśpione... tyle dobrego da nam  ta (...) unia że lepiej nie mówić...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #50 : 2005-01-03, 22:32 »
Cytuj

ja słyszłama o ok 30 przypadkach zagryzienia ludzi głównie dzieci przez te psy ale jakos mi umkneło czy kogos zagryzł jamnik?

zapewne, ale telewizja i gazety podaja tylko informacje o zagryzieniach przez "pittbule-mordercow".. nie szkodzi, ze to byly kundle/jamniki/owczarki (...)
Cytuj

olc!a wiesz nie życzę ci takiego spotkania z trzema kochanymi psiakami i chyba nic dziwnego że moje podejście jest takie bo o mały włos i już bym w trumnie lażała.

rozumiem Twoje obawy, ale po pierwsze nie wiesz czy te rotty byly rasowe czy nie, poza tym, jak 3 zaatakowaly, to wszystkie sa zle, okropne i agresywne?? litosci.. Lalaith tez pogryzly psy (onki) i co?? chce uspic wszystkie owczarki? no wlasnie. nie. nie mowie juz o ugryzieniach jakie nas (ja, lal, koira) spotkaly w schronisku, bo to ze tak powiem "nic specjalnego". i to NIE wina psow.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Lista psów agresywnych
« Odpowiedz #50 : 2005-01-03, 22:32 »

monikaa

  • Gość
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #51 : 2005-01-03, 22:48 »
jesli to był pitt to był to pitt bo ludzie to nie debile widza różnice miedzy pittem a jamnikiem juz sie tak nie podniecajcie jacy z was znawzy bo "ci zle w tv" to pewnie owczarka od yorka nie odróznia a prawda jest taka ze psy z listy jakos dziwnym trafem nadal ludzi zagryzają...
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #52 : 2005-01-04, 09:15 »
Monikaa ja czasami mam możliwość obserwowania wydarzenia zanim ono pojawi się w wiadomościach i gwaratuję ci że fakty zmieniane nie są, ale język jakim sie posługują w TV można zrozumieć na wiele sposobów, a często sugeruje się inny przebieg wydarzenia niz było. Niewielu ludzi zwraca uwagę na "być może", "prawdopodobnie" i byc może z tego wynikają różne niedopomówienia ;)
Co do psów to ludzie ZA CZĘSTO rozumieją stereotypem. Tzn. jak miałam malutkiego puchatego kundelka to wg ludzi był przesliczny, a ponieważ był koszmarnie agresywny i atakował bez ostrzeżenia to miał na sumieniu 2 pogryzione osoby, które nie były w stanie zrozumieć że ta puchata kuleczka na smyczy nie daje sie pogłaskać !!
A jak miałam dużego skundlonego owczarka niemieckiego to wszyscy sie jej bali chociaż była niesamowicie łagodna i na spacerze wszystkiego sie bała, innych psów też. Mimo że chodziła na smyczy to ludzie omijali nas druga krawędzią chodnika.
Więc przestańcie mysleć stereotypami że pitbule i rottki to mordercy tylko popatrzcie na właścicieli, zwłaszcza dużych kundli (np. kto kogo prowadzi na spacerze?pan psa czy pies pana)
A przerasowione są napewno dobermany i sami hodowcy przyznaja że z tymi psami mogą byc problemy.
A Kaukazy hodowane w mieście to pomyłka, poza tym to psy bardzo samodzielne i trzeba je umiec wychować !! A ludzie często kupują je bo małe pieski wyglądają słodko jak misie.  :grr:
Zapisane
BC + koci podrostek

kasia8989

  • Gość
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #53 : 2005-01-04, 15:57 »
olc!a nic dokładnie nic nie wiem o rottach i nie czuje potrzeby aby coś o nich wiedzieć starczy mi już doświadczeń
no sorry zaraz się dobiem jakie jest moje podejście do sprawy ale niestety takie jest i narazie dopóki mi nie przejdzie strach po tamtym wydarzeniu to go nie zmienie. rotty były rasowe.próbowałam znaleźć strone hodowli i ośrodka ale nie mogę.
wiecie rozumiem że niektórzy właściciele wspaniale sobie radzą z tymi psami ale niestety część robi z nich maszyny do zabijania.Jednak u tych ras łatwiej jest wzbudzić agresję niż u małego kundla czy pudla.
Zapisane

Pit_Bullka

  • Gość
Lista psów agresywnych
« Odpowiedź #54 : 2005-02-27, 09:20 »
NIE MA PSÓW MORDERCÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!JA MAM PSY TYPU BULL,TO NIE SĄ MORDERCY!!!!!!!
Ludzie mój Pit Bull Red Nose uratował policjanta.Mój Amstaff obronił mojego tate przed jakimś złym bandziorem.PSY TYPU BULL TO PRAWDZIWI PRZYJACIELE.MOJE PSY NIE WIEDZĄ CO TO KAGANIEG,CO TO AGRESIJA I CO TO WALKI...
PODZRO DLA WSZYSTKICH. ;)
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.123 sekund z 30 zapytaniami.