Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: centrum handlowe i ANNA ZOO  (Przeczytany 13590 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

julia_mrm

  • Gość
centrum handlowe i ANNA ZOO
« : 2004-12-11, 13:16 »
Pewnie widzieliscie że w centrach handlowych jest taki zoologiczny sklep "anna zoo" i tam były trzymane psy w klatkach, a teraz sa papugi, ostatnio widzałam szopa pracza - czy tak mozna meczyc zwierzeta?! Czy to jest wporzatku?? ( jesli był taki topic to prosze o wykasowanie)
Zapisane

Cathycash

  • Gość
centrum handlowe i ANNA ZOO
« Odpowiedź #1 : 2004-12-11, 13:26 »
No wiesz, psów już chyba nie ma, były liczne protesty, ale ptaki w klatkach - przeciez to normalka.
Szopy pracze, kapucynki, samiri, pieski preriowe - to już codzienność w warszawskich sklepach...
Zapisane

kasia8989

  • Gość
centrum handlowe i ANNA ZOO
« Odpowiedź #2 : 2004-12-11, 13:28 »
ja ostatnio jak byłam w realu w czeladzi to były w klatkach dla popug koty i psy. OKROPIEŃSTWO. poza tym jak można trzymać 5 królików w jednej malutkiej klatce. tych właścicieli sklepów powinno się zamykać w takich klatkach
Zapisane

Forum Zwierzaki

centrum handlowe i ANNA ZOO
« Odpowiedz #2 : 2004-12-11, 13:28 »

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
centrum handlowe i ANNA ZOO
« Odpowiedź #3 : 2004-12-11, 14:49 »
Poweim Wam tyle.
Znam to miejsce byłem tam dwa razy i ten sklep prowadzi moja ciocia tak moja rodzina, po tym jak się dowiedziałem nie chce ich znać i wogule się teraz do całej rodziny nie odzywam.
Ja tylko czekam co by zrobić żeby zamknąć ten jej interes.
Jak mi nie wierzycie to jak będziecie w tym sklepie i zobaczycie nie dużą grubą ,,panią" z chyba czarnymi włosami to będzie ona a jej mąż ma już takie pod siwe włosy. Z domu nazywa się Cieślikowska jej tata ma sieć cukierni które nazywają się ,,cukiernia" mają cukiernie w Carfurze między innymi i to jest jej tata.
I jeszcze powiem że mi wstyt za taką ciocie nie chce jej znać i jak możecie to zrubcie coś żeby zwierzątka tam nie cierpiały.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Cathycash

  • Gość
centrum handlowe i ANNA ZOO
« Odpowiedź #4 : 2004-12-11, 14:56 »
A może zamiast się na nich obrażać spróbujesz im wytłumaczyć że to nie jest odpowiednie traktowanie zwierząt?
Zapisane

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
centrum handlowe i ANNA ZOO
« Odpowiedź #5 : 2004-12-11, 15:41 »
wlasnie. ja bym skorzystala z tego, ze to twoja rodzina, dzieki temu masz na nich wiekszy wplyw niz inni. sprobuj, nie zaszkodzi z nimi porozmawiac
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
centrum handlowe i ANNA ZOO
« Odpowiedź #6 : 2004-12-11, 16:17 »
Jak chcecie wiedzieć nie mam na nich wpływu. Dlatego że oni sadzą że jak mają dużo pieniędzy od razu bardzo biednny człowiek tak jak ja czego nie ukrywam sie dla nich nie liczy. Przez długie lata rozmawaiłem z nimi ale oni sa zadufani w sobie i mają swój koneks pracy i zwierząt i są najmądrzejsi.
A jak jeszcze mówj wujek obraził moich dziadków z którymi mieszkam wtedy powiedziałem mu co o nim myśle i koniec nie chce ich widzieć a ten sklep powinni zamknąć naprawde.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

kasia8989

  • Gość
centrum handlowe i ANNA ZOO
« Odpowiedź #7 : 2004-12-11, 17:34 »
oj bagsiks zgadzam się z tobą a do michała no coż są ludzie i tyrani iz tego co wynika to masz niewielkie a raczej znikoma szanse zeby wpłynąć na tych tyranów.
najleprze było to że te psy i koty nie miały żadnej budki żeby się schować, ani wody w srodku była tylko poduszka a zwierzęta trzęsły się z zimna i zapewne ze strachu :roll:  :roll:  :roll: szkoda gadać
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
centrum handlowe i ANNA ZOO
« Odpowiedź #8 : 2004-12-11, 19:30 »
Ale przecierz to co można zrobić nawet bez ruszania się z dom to zadzwonić do ochrony praw zwierząt i tam powiedzieć o sytacji.
I tak macie racje że z nimi już nie mam co rozmawiać z tą całą moją rodziną szkoda mojego zdrowia.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Forum Zwierzaki

centrum handlowe i ANNA ZOO
« Odpowiedz #8 : 2004-12-11, 19:30 »

kasia8989

  • Gość
centrum handlowe i ANNA ZOO
« Odpowiedź #9 : 2004-12-11, 22:01 »
WIESZ MICHAŁ NIE OSZUKUJMY SIĘ OCHRONA PRAW ZWIERZĄT TEŻ CUDÓW NIE ZDZIAŁA BO GDYBY MOGŁA TO JUŻ POŁOWA ZOOLOGÓW W POLSCE BY BYŁA ZAMKNIĘTA.
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
centrum handlowe i ANNA ZOO
« Odpowiedź #10 : 2004-12-12, 11:58 »
Ale wiesz Kasiu8989 trzeba coś robić ja ze swojej strony zrobiłem na razie to że z nimi porozmawaiłem oczywiście oni zaraz się kłucili ale ja zachowałem spokuj bo ja mówi mój przyjaciel ,,Ten co sie kłuci i krzyczy jest poprostu bezsilny" także zachowałem spokuj ale w środku strasznie byłem zdenerwowany.
Nawet im groziłem że odwołam się najpierw do np. właśnie ochrony praw zwierząt albo jakiś innych instytucji a jeżeli to nie pomoże to do telewizji a jeżeli to nie pomoże sam wejde do tego sklepu.
Ale jednak przy spory okres był spokuj po tym jak za ,,ANNE ZOO" wzieła się prasa myślałem że jak nic nowego nie piszą to może troche lepiej jest. Już bardzo długo tam nie byłem ale widze że z tego co mówicie to jest jeszcze gorzej i Wam wierze.
A powiedzcie jakie Wy macie pomysły na ten sklep.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Pleiades

  • Gość
centrum handlowe i ANNA ZOO
« Odpowiedź #11 : 2004-12-12, 12:26 »
TOZ powiedział, że nie może nic zrobić, bo nie ma ku temu podstaw prawnych. Dopiero, gdyby te zwierzęta były chore, zaniedbane lub dręczone, to wtedy... Ale tak, to nie mogą nic im udowodnić.
Dzwoniłam do TOZu niedawno w innej sprawie i przy okazji podpytałam o to, czy mogą reagować na tego typu zgłoszenia...
Smutne to...  :(
Zapisane

Raven

  • Gość
centrum handlowe i ANNA ZOO
« Odpowiedź #12 : 2004-12-12, 12:32 »
W "KAKADU" też trzymali psy w akwarium. Ale klienci nie mieli ochoty patrzeć na te biedne zwierzaki i zbierali podpisy pod petycją aby zakazali ich sprzedaży. Chyba na [....]anii dali taki apel.
Michał, to twój wujek i ciotka to takie gbury...? :?
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
centrum handlowe i ANNA ZOO
« Odpowiedź #13 : 2004-12-12, 13:38 »
Tak takie gbury.
Ale Pleiades mówisz że zwierzęta muszą być dręczone i tak dalej.
No ale przecierz jak po pare piesków siedzi w jednym pomieszczeniu i dosłownie nie mają czym oddychać to nie jest ich dręczenie.
Ale żółwik ma taki mały domek że lata od ściany do ściany i widać że cierpi to nie jest ich dręczenie.
Jak w małym pomieszczeniu siedzi po paredziesiątmyszek i chodzą dosłownie jedna po drugiej to czy to nie jest ich męczenie.
Powodów jest kupe żeby nawet od razu zamknąć to schronisko ale wiecie dlaczego nikt nic nie chce robić.
Dlatego że moja ciocia napewno zapłaciła łapówke komu trzeba bo w tym kraju bez korupcji nic nie ma.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Pleiades

  • Gość
centrum handlowe i ANNA ZOO
« Odpowiedź #14 : 2004-12-12, 14:00 »
Pewnie masz rację, z tą korupcją...

A co do TOZu, to chyba trzymanie kilku psów w ciasnej klatce, czy kilkudziesięciu myszek w małym akwarium nie jest wg nich dręczeniem, a przynajmniej nie mogą nic z tym zrobić, bo po pierwsze, nie ma w Polsce uregulowań prawnych, co do ilości zwierząt, jakie można maksymalnie trzymać na 1m2 powierzchni, a po drugie: często te sklepy pokazują TOZ-owi dokumenty, że mają stały kontakt z weterynarzem, że zwierzęta mają pozytywne świadectwa zdrowia, itd, itp... TOZ nie może nic z tym zrobić. Co innego, gdy zwierzę jest chore, ma świerzb, albo tonie we własnych odchodach... Takich interwencji się TOZ podejmuje, ale sklepy zoologiczne pozostają bezkarne...
Poza tym, czego się spodziewać po organizacji (TOZ), której sponsorem jest Pedigree i Whiskas...  :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

centrum handlowe i ANNA ZOO
« Odpowiedz #14 : 2004-12-12, 14:00 »

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
centrum handlowe i ANNA ZOO
« Odpowiedź #15 : 2004-12-12, 15:51 »
To może są jakieś inne organizacje, bo coś trzeba z tym zrobić.

A tak na marginesie to jest więcej takich sklepów.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Pleiades

  • Gość
centrum handlowe i ANNA ZOO
« Odpowiedź #16 : 2004-12-12, 17:23 »
Jest jeszcze Empatia i Arka, ale chyba nie maja jeszcze ogólnopolskiego zasięgu działania. We Warszawie będzie pewnie prościej, ale ja tutaj mogłam liczyć tylko na TOZ.
Możesz się spróbować z nimi skontaktować.
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
centrum handlowe i ANNA ZOO
« Odpowiedź #17 : 2004-12-12, 18:39 »
Powiem Ci tyle że jak gazeta nic nie zrobiła to nikt z tym już chyba nie zrobi bo co ja moge jestem sam jeden z moimi dziadkami nie mamy nikogo ja mam przyjaciela, ale co mam zrobić zadzwonie i co powiem??.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Pleiades

  • Gość
centrum handlowe i ANNA ZOO
« Odpowiedź #18 : 2004-12-12, 18:58 »
No jak to: co powiesz ? Powiesz jak wygląda sytuacja - że w sklepie zoologicznym X są trzymane zwierzęta w skandalicznych warunkach ( i tu przykład - np. psy czy koty w klatkach) i żeby to sprawdzili. Jesli naprawdę mogą coś w tej sprawie zrobić i nie jest im obojetny los tych zwierząt, to chociaż pójdą tam, sprawdzą, jak to wygląda na zywo, porozmawiają z właścicielami, a przy odrobinie szczęścia, to może nawet mają szansę ukrócić ten proceder.
Nie warto chociaz raz spróbować zadzwonić ? Być może coś dzięki Tobie może się zmienić na lepsze...
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
centrum handlowe i ANNA ZOO
« Odpowiedź #19 : 2004-12-12, 19:32 »
A Wy też prubujcie, prosze.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Pleiades

  • Gość
centrum handlowe i ANNA ZOO
« Odpowiedź #20 : 2004-12-12, 19:58 »
Ja u siebie (w Poznaniu) próbuję. Chciałabym, aby przyniosło to jakiś efekt...
Zapisane

Forum Zwierzaki

centrum handlowe i ANNA ZOO
« Odpowiedz #20 : 2004-12-12, 19:58 »

kasia8989

  • Gość
centrum handlowe i ANNA ZOO
« Odpowiedź #21 : 2004-12-12, 22:13 »
u mnie był taki mały sklepik zoologiczny: straszny smród, 30 myszy w jednym akwarium o rubkach już nie  wspomne, ciemno, brudno ale na szczęście go zamkneli bo ktoś zadzwonił chyba po sanepid ale nie wiem dokladnie i ci nakazali zamknięcie sklepu ze względu na warunki trzymANIA ZWIERZĄT.wiięc próbować zawsze można
Zapisane

Raven

  • Gość
centrum handlowe i ANNA ZOO
« Odpowiedź #22 : 2004-12-13, 17:35 »
Przecież jest ktoś, kogo obchodzi los krzywdzonych zwierząt i ma kontakt z mediami... Trzeba będzie jakoś poznać taką osobę i przedstawić jej określony problem.
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
centrum handlowe i ANNA ZOO
« Odpowiedź #23 : 2004-12-13, 17:38 »
A kto może być taki naprzykład.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Raven

  • Gość
centrum handlowe i ANNA ZOO
« Odpowiedź #24 : 2004-12-13, 18:06 »
Cytuj

A kto może być taki naprzykład.

Wiesz, po imieniu i nazwisku to Ci w tej chwili nie powiem... Ale można samemu zwrócić się np. do lokalnej gazety i poprosić o wparcie.
Jakby co, to służę pomocą  ;)  (jak to się mówi, mam dar przekonywania  :P )
Zapisane

Cathycash

  • Gość
centrum handlowe i ANNA ZOO
« Odpowiedź #25 : 2004-12-13, 18:14 »
A taki mały off topic :)

Dużo będziemy mieli tego zdrowia w zanadrzu nie Michał   :lol:  ;)
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
centrum handlowe i ANNA ZOO
« Odpowiedź #26 : 2004-12-13, 18:54 »
A nie możesz powiedzieć który jakiś słynny człowiek lubie zwierzaczki i może coś z tym zrobić.

A co do wypowiedzi .*~Cathy~* to ja mam poprostu takie pozdorwienie lubie je bo uważam że zdrowie jest najważniejsze ale jak Cię denerwuje to moego nie pisać ale bardzo one mi się podoba.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Raven

  • Gość
centrum handlowe i ANNA ZOO
« Odpowiedź #27 : 2004-12-13, 19:04 »
Cytuj

A nie możesz powiedzieć który jakiś słynny człowiek lubie zwierzaczki i może coś z tym zrobić.

Wiesz, każdy Ci powie, że kocha zwierzęta (co nie zawsze jest prawdą). A do słynnego człowieka jest o wiele trudniej dotrzeć niż do np. jakiegoś reportera piszącego do zwierzęcej gazety.

Cytuj

jak Cię denerwuje to moego nie pisać ale bardzo one mi się podoba.

Miło, że ktoś za każdym razem życzy nam zdrowia  ;) To oznaka dobrego wychowania.
Zapisane

Forum Zwierzaki

centrum handlowe i ANNA ZOO
« Odpowiedz #27 : 2004-12-13, 19:04 »

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
centrum handlowe i ANNA ZOO
« Odpowiedź #28 : 2004-12-13, 19:41 »
Ale wiecie że już tam była ,,Gazeta Wyborcza" i raczej nic to nie pomogło coś trzeba wymyśleć.

I dziękuje KITTY za poparcie mojego pozdrowienia.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Pleiades

  • Gość
centrum handlowe i ANNA ZOO
« Odpowiedź #29 : 2004-12-16, 08:24 »
Była GW ??
Ale co, jakis artykuł chociaż napisali ??

Cholera, a Poznaniu to nawet się nie pofatygują ! Mamy do d... redaktorów tutaj !

PS. Ja też się cieszę, że nam tyle zdrowia życzysz :) Przyda się, w dzisiejszych czasach...
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.079 sekund z 31 zapytaniami.