Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: zabawa u papug  (Przeczytany 3524 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
zabawa u papug
« : 2003-03-11, 19:49 »
Chciałbym podać parę informacji na temat zabaw u papug kei. Potrafią one lepić śnieżki jak dzieci. Rzucają potem nimi w siebie. Inna z ich zabaw polega na zjeżdżaniu z ośnieżonego stoku za pomocą skrzydeł i nóg jak narciarze. Jednak trzeci rodzaj zabawy jest najbardziej interesujacy. Jedna z papug siada na pniaku pozostałym po powalonym drzewie. 3 lub 4 współtowarzyszki zabawy usiłują używając nóg i skrzydeł zrzucić ją z tego pniaka. Papuga siedząca na nim broni swojej pozycji. Jeżeli zostanie zrzucona inna papuga zajmuje jej miejsce i cała ta niesamowita zabawa zaczyna się na nowo. I jeszcze jedna ciekawostka. Papugi te dawniej żywiły się między innymi padliną owiec. Niedawno jednak przestawiły się na ich żywe mięso. Parę papug siada na owcy i dziobami wyrywają jej wnętrzności.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Czuczi

  • Gość
zabawa u papug
« Odpowiedź #1 : 2003-03-11, 20:03 »
Świetne o tym nigdy jeszcze nie słyszałam :lol:  :lol:
Zapisane

Clickerka

  • Gość
zabawa u papug
« Odpowiedź #2 : 2003-03-13, 14:43 »
Też o nich nigdy nie słyszałam, może jakaś fotka?
Zapisane

Forum Zwierzaki

zabawa u papug
« Odpowiedz #2 : 2003-03-13, 14:43 »

kasia

  • Gość
zabawa u papug
« Odpowiedź #3 : 2003-03-13, 16:45 »
Właśnie.... jak wyglądają te ptaki??  :?:
Zapisane

Rysiczka

  • Gość
zabawa u papug
« Odpowiedź #4 : 2003-03-13, 18:00 »
Siuper niezłe tylko troche szkoda tych żywych owiec. Skąd to wiesz?
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
zabawa u papug
« Odpowiedź #5 : 2003-03-13, 19:36 »
Papugi te są koloru zielonego.Żyją w górach Nowej Zelandii dochodząc nawet do wysokości 2500 metrów nad poziom morza. Należą one do ciekawej rodziny papug-nestorów. Ich dziób przypomina wyglądem dzioby ptaków drapieżnych. Jego dolna część jest zakrzywiona. Wiadomości te pochodzą z książki Andrzeja Trepki "Gawędy o zwierzętach" wydanej przez Krajową Agencję Wydawniczą w 1988 roku.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
zabawa u papug
« Odpowiedź #6 : 2003-03-16, 23:46 »
Dodać trzeba że papugi te są w tej chwili na pierwszym miejscu w czerwonej księdze gatunków zagrożonych wyginięciem, właśnie z powodu ich słabości do mięsa. Były masowo zabijane przez ludzi. Papugi te praktycznie nie latają, zatracają tą umiejętność.
Zapisane

Rysiczka

  • Gość
zabawa u papug
« Odpowiedź #7 : 2003-03-17, 18:50 »
Kurce szkoda. To piękne zwierzęta prawda?
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
zabawa u papug
« Odpowiedź #8 : 2003-05-27, 11:11 »
No nie wiem czy takie fajne te ich zabawy... Tam gdzie mają swoje siedliska, spróbuj zostawić samochód z szyba otwartą.... żegnaj tapicerko... Co do zjezdzania.. to wola teraz dachy... pomyslcie sobie 4 rano a tutaj jakiś rumor na dachu samochód zdemolowany... aaa to tylko papuzki.. jak miło...
     Tak na serio to ich zachowanie na pewno prowokuje do pewnych zachowań... ale to nie znaczy że trza je wybijac...  :grr:
Zapisane

Forum Zwierzaki

zabawa u papug
« Odpowiedz #8 : 2003-05-27, 11:11 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
zabawa u papug
« Odpowiedź #9 : 2003-05-27, 17:47 »
sory, ale nie doczytałam do końca pierwszego wpisu, a więc, zoologu skąd wiesz że kei to drapieżniki? nic bardziej mylnego! wyobraź sobie ptaka który waży troszke ponad pół kilograma zabijającego grubowełnistą owce??? One potrzebują codeziennej porcji białka zwierzęcego a, że nie znajdują robaków muszą to jakoś rozwiązać. Właśnie przez takie podejście do sprawy te wspaniałe ptaki są na skraju wyginięcia.
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
zabawa u papug
« Odpowiedź #10 : 2003-05-27, 20:07 »
Harpio nie napisałem,że to drapieżniki. Napisałem tylko,że ich dziób jest podobny do dziobów ptaków drapieżnych.A co do napastowania owiec to czynią to one stadnie.Tak długo dziobią wybraną owcę aż ją zadziobią na śmierć.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
zabawa u papug
« Odpowiedź #11 : 2003-05-27, 20:22 »
dla mnie cos co zabija dla zdobycia pokarmu jest drapieżnikiem, ale te papugi to padlinożercy i nie napadają na żywe zwierze nawet stadem. To tak jakby stada nimf napadały na krowy, "Ptaki 2" ???
Zapisane

Joanna

  • Gość
zabawa u papug
« Odpowiedź #12 : 2003-06-06, 18:11 »
Nie jest prawdą, ze kee zabijają (czy zabijały) owce. Takie "mity" były przyczyną masowego ich wybijania, a rozpowiadali takie historie hodowcy owiec. Kee zjadały padlinę owiec. Natomiast polują one (ale tylko niektóre) na pisklęta burzyków.

Harpia - coś Ci się pomyliło, kee świetnie latają. A to co napisałaś "Dodać trzeba że papugi te są w tej chwili na pierwszym miejscu w czerwonej księdze gatunków zagrożonych wyginięciem, właśnie z powodu ich słabości do mięsa. Były masowo zabijane przez ludzi. Papugi te praktycznie nie latają, zatracają tą umiejętność." to chyba pomyliło Ci się troszeczkę z kakapo... choc to co zytuję nie odnosi się w całości do kakapo...

Więcej o keach możecie przeczytać w artykule http://papugi.emernet.pl/rodzaj_miesiaca/nestory.htm i dalej link do artykułu o samych keach.

PS
Harpia - a może coś z własnego doświadczenia? Bo nie uwierzę, że kei nie miałas i nie karmiłaś...

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
zabawa u papug
« Odpowiedź #13 : 2003-06-07, 23:22 »
Taa a ty swoich murzynów trzymaj z daleko bo wróble wyłapią.
P.S bardzo "mądrze" opisywałaś wymieranie papug w f&f aż mnie w dołku ścisneło z wrażenia tylko chyba pomyliłaś w jednym wątku papugi z łososiami. Polecam, "fachowo" napisane.
Zapisane

Markus

  • Gość
zabawa u papug
« Odpowiedź #14 : 2003-06-07, 23:39 »
Harpulek, może sama zaczniesz pisać fachowe artykuły??? Tylko radziłbym wcześniej się troszkę dokształcić i już nie wciskać niestworzonych szitów. Przynajmniej zachowaj resztki zdrowego rozsądku i nie napadaj na fachowców. Ty, nietety, możesz pretendować tylko do miana fachowca w dziedzinie BLAGI!!! Pamiętaj są mądrzejsi od Ciebie, nie masz do czynienia z pięcioletnimi gówniarzami.
Zapisane

Forum Zwierzaki

zabawa u papug
« Odpowiedz #14 : 2003-06-07, 23:39 »

Joanna

  • Gość
zabawa u papug
« Odpowiedź #15 : 2003-06-09, 14:06 »
Cytat: harpia
Taa a ty swoich murzynów trzymaj z daleko bo wróble wyłapią.
P.S bardzo "mądrze" opisywałaś wymieranie papug w f&f aż mnie w dołku ścisneło z wrażenia tylko chyba pomyliłaś w jednym wątku papugi z łososiami. Polecam, "fachowo" napisane.


Nerwy puszczają??

Harpia czy Ty naprawdę myślałaś, ze w nieskończoność możesz nas karmić takimi zmyslanymi historyjkami?? Bajki można opowiadać tylko przez jakiś czas, potem po pierwsze sama się plątasz w tym co, komu i gdzie powiedziałaś; a po drugie w końcu wychodzi niewiedza - nie da się twierdzić, że jest się doświadczonym hodowcą, ze się wykarmiło setki ptaków, że się hodowało najróżniejsze ptaki i dzielić się tylko wiedzą pochodzącą z artykułów. Nie mówiąc już o tym, że po prostu przesadziłaś wymieniając niektóre gatunki....

Co do mojego artykułu - napisz bardziej fachowy i go opublikuj - przecież nikt tego nie zabrania... Jeszcze bardziej fachowy artykuł będzie w Wolierze (dwóch kolejnych numerach) - proponuję abyś go nawet nie czytała.... jeszcze gdzieś pomyliłam papugę z harpią....

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane

Lady Roxton

  • Gość
zabawa u papug
« Odpowiedź #16 : 2003-06-09, 15:39 »
rofl... no tak, harpulis imaginus to bardzo rzadki gatunek papug, w szczatkowych ilosciach wystepuja w Polsce, w okolicach Krakowa... w miesiacu maju zanotowano tylko jeden "spadek" tych niezwykle okazalych ptakow, na szczescie jedyna w kraju osoba specjalizujaca sie w ochronie tych papug - Harpia (stad potocznie nazywa sie te papugi Harpiami) jak zwykle wyszla z domu i pozbierala wszelkie "upadle" egzemplarze, ktore obecnie przebywaja u niej w domu i sa wykarmiane, uczone chodzic i odpowiednio sie odzywac... w czerwcu mieszkancy Krakowa beda mogli podziwiac Harpie latajaca nad miastem na motolotni i uczaca swoich podopiecznych trudnej sztuki latania...
Zapisane

Joanna

  • Gość
zabawa u papug
« Odpowiedź #17 : 2003-06-10, 19:21 »
:lol:  :)  ;)  :lol:  :lol:  :)

Ale nie żartu sobie, bo jeszcze się dowiemy, że 'nasza' Harpia kiedyś wychowywała malutką harpię, że był to jej pierwszy samodzielnie wykarmiony ptak i stąd własnie jej nick...

//Harpia to bowiem ptak z rodziny jastrzębiowatych, podrodziny orłów. Jest to olbrzymi, ok 100 cm ptak, który poluje na małpy i (niestey) papugi - potrafi upolowac nawet największą papugę - arę hiacyntową. Żyje wprawdzie w Ameryce Południowej, ale co to dla 'naszej' Harpii znaczy...//

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
zabawa u papug
« Odpowiedź #18 : 2003-10-19, 20:14 »
"National Geographic" w artykule poświeconym Nowej Zelandii podaje, że kea jest w stanie rozpłatać swoim dziobem grzbiet owcy.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Monika zeberki:)

  • Gość
zabawa u papug
« Odpowiedź #19 : 2003-11-10, 15:03 »
Jak i wiele innych papug "jest w stanie" to zrobić, bo mają silne i ostre dzioby, co jeszcze nie znaczy, że żywią się mięsem.
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
zabawa u papug
« Odpowiedź #20 : 2003-11-10, 19:52 »
Obecnie u tych papug obserwuje się zmianę przyzwyczajeń pokarmowych. Stają się coraz bardziej mięsożerne i coraz bardziej odpowiadają im owce.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

zabawa u papug
« Odpowiedz #20 : 2003-11-10, 19:52 »

Patka

  • Gość
zabawa u papug
« Odpowiedź #21 : 2004-02-16, 14:47 »
to faje te ich zabawy ale z tym,i owcami to...niezbyt dobrez :cry:
Zapisane

Naomi151

  • Gość
zabawa u papug
« Odpowiedź #22 : 2004-02-17, 00:55 »
To jest mój ulubiony gatunek papug, kiedyś oglądałam o nich program i pokazywali to z tymi owcami, naprawdę straszne.... Ale poza tym to piękne i inteligentne papugi.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.141 sekund z 27 zapytaniami.