Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: WAŻNE - zanim zadasz pytanie !  (Przeczytany 15879 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
WAŻNE - zanim zadasz pytanie !
« : 2010-06-15, 22:40 »
1. NIKT przez internet nie zbada zwierzęcia, nie przeprowadzi ŻADNYCH badań, ani nie poda lekó.  Dlatego też, zamiast tracic czas piszac temat - należy ruszyć zad i udać się do lekarza weterynarii wszelkie wymowki typu "za daleko, pies boi sie jezdzic, dzis zamkniete" itp. sa WYMOWKAMI, ktore znacza tyle, co to ze wlascicoiel tak naprawde ma gleboko w rzyci zdrowie zwierzecia i szkoda mu kasy i czasu!

Dlatego też - jeśli zwierze nie było u lekarza - należy się do takowego udac. Wszelkie wymowki sa nieakceptowalne i swiadcza o tym, ze wlasciciel nie jest osoba ktora zasłuzyła na jakiekolwiek zywe stworzenie. Tematy gdzie ktos probuje sie wyreczyc forami - beda zamykane.

2. Na forum NIKT nie jest jasnowidzem - wszelkie informacje jakie jestesmy w stanie udzielic udzielamy sie opierajac sie na opisie objawow i skanach/spisanych wynikach badan dodatkowych.

Jeśli nie masz wynikow - postaraj sie o nie. Opisy objawow maja byc DOKLADNE - lacznie z wygladem kału, kolorem moczu itp. itd.

Tematy typu "moj piesek zle sie czuje, co mu jest? " beda zamykane.

3. Wszelkie informacje udzielane na forum sa tylko PRZYPUSZCZENIAMI opieranymi na wynikach badan i opisie objawow Przez internet NIE DA SIE postawic diagnozy, a jesli ktos twierdzi, ze to potrafi - powino sie takowego z daleka omijac

4. "zwierze bylo u lekarza" - pelny opis tego co zostalo podane, co stwierdzil lekarz, czy tez jakie ma podejrzenia. Istnieje vcos takiego jak objawy typowe i objawy nietypowe - niestety wielu lekarzy w tym momencie zaczyna leczenie objawowe i twierdza ze badania dodatkowe (np. krwi) sa niepotrzebne - leczenie objawowe skutek odnosi w sytuacjach gdy zwierze jest w ogolnym stanie dobrym i gdy czeka sie na wyniki badan dodatkowych (czy tez mozliwosc przeprowadzenia) Oraz w sytuacjach gdy objawy stanowia zagrożenie dla życia (np. stan padaczkowy) W innych przypadkach - takie podawanie lekow mija sie z celem, bo dzialaja one TYLKO na objawy, a przyczyna pozostaje.

5. Podawanie leków na w.łasna reke - NIE WOLNO TEGO ROBIC. Podajac COKOLWIEK na wlasna reke mozna zwierzeciu powaznie zaszkodzic - a nawet je zabić. Wiele leków "ludzkich" podaje sie rowniez w weterynarii - jednak dawki sa skrajnie rozne. Dodatkowo -  we wszelkich reklamach leków trabia, zeby przed zazyciem skontaktowac sie z lekarzem lub zapoznac sie z ulotka - nie robia tego bez powodu. Wszystkie praktycznie leki maja swoje przeciwwskazania - i nie stosowanie sie do tego moze byc bardzo niebezpieczne(dla ludzi rowniez) U zwierzat przeciwwskazania do podawania ludzkich lekow sa jeszcze dodatkowe (gatunkowe reakcje na dane substancje i roznice w metabolizmie) Dlatego tez jesli "pieska cos boli"  i wlasciciel postanowi mu podac ibuprom, apap czy cos innego stosowanego bezpiecznie u ludzi - musi sie liczyc z tym, ze owszem, to co bolalo - bolec przestanie, ale pies moze umrzec na krwotoczne zapalenie zoladka i jelit ...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: WAŻNE - zanim zadasz pytanie !
« Odpowiedź #1 : 2010-06-15, 23:18 »
Cytuj
5. Podawanie leków na w.łasna reke - NIE WOLNO TEGO ROBIC. Podajac COKOLWIEK na wlasna reke mozna zwierzeciu powaznie zaszkodzic - a nawet je zabić. Wiele leków "ludzkich" podaje sie rowniez w weterynarii - jednak dawki sa skrajnie rozne. Dodatkowo -  we wszelkich reklamach leków trabia, zeby przed zazyciem skontaktowac sie z lekarzem lub zapoznac sie z ulotka - nie robia tego bez powodu. Wszystkie praktycznie leki maja swoje przeciwwskazania - i nie stosowanie sie do tego moze byc bardzo niebezpieczne(dla ludzi rowniez) U zwierzat przeciwwskazania do podawania ludzkich lekow sa jeszcze dodatkowe (gatunkowe reakcje na dane substancje i roznice w metabolizmie) Dlatego tez jesli "pieska cos boli"  i wlasciciel postanowi mu podac ibuprom, apap czy cos innego stosowanego bezpiecznie u ludzi - musi sie liczyc z tym, ze owszem, to co bolalo - bolec przestanie, ale pies moze umrzec na krwotoczne zapalenie zoladka i jelit ...

Przepraszam Iras że się wtrącę, a raczej zapytam... Gdzieś czytałam że podawanie pyralginy psom na własną rękę jest ryzykowne (zwiększenie ryzyka zakrzepu krwi między innymi).

Lecz moje pytanie jest otóż takie, że podaję mojemu psu pylarginum, w okresie gdy ma napady silnych nerwobóli. Oczywiście z zaleceniem weterynarza. Już sama nie wiem co jest bezpieczne, a co nie. Chciałabym się tylko upewnić czy te tabletki nie szkodzą psu w dużej mierze.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: WAŻNE - zanim zadasz pytanie !
« Odpowiedź #2 : 2010-06-15, 23:27 »
mysa - twoj pies choruje od dawna i jest pod stala opieka lekarza - tu bardziej chodzi o to, ze ludzie probuja na wlasna reke leczyc ludzkimi preparatami nie majac pojecia co wolno podawac, ani tym bardziej w jakiej dawce - czym bardziej szkodza niz pomagaja.  Z ludzkich przeciwbolowych pyralgina tak naprawde jest jedynym bezpiecznym lekiem (chociaz w tabletkach "wali" po zoladku - dlatego lepiej czopki) tyle, ze wladowanie na wlasna reke np. yorkowi calej tabletki czy czopka  moze miec nieciekawe konsekwencje
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: WAŻNE - zanim zadasz pytanie !
« Odpowiedz #2 : 2010-06-15, 23:27 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: WAŻNE - zanim zadasz pytanie !
« Odpowiedź #3 : 2010-06-15, 23:40 »
Wiem, wszystko wiem... Wystraszyło mnie jednak jak czytam niektóre fora gdy ludzie pytają się czy podać psu apap, ibuprom bo boli go łapka i chcą mu ulżyć. Tylko nie wiedzą że przez takie "ulżenie" pies bardziej sobie uszkodzi tą łapkę bo przestanie go boleć więc zacznie znowu na nią naciskać, a jak tabletka przestanie działać to pies odczuwa dwa razy silniejszy ból. Nie wliczając jakie szkody wnoszą te wymienione wyżej leki.

Niechcący właśnie znalazłam że pyralgina nie jest dobra. No ale jak mój wet każe podawać, ty mówisz że w porządku to się uspokoiłam. ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.146 sekund z 25 zapytaniami.