Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu

Autor Wątek: Futra-prośba o pomoc  (Przeczytany 57008 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Futra-prośba o pomoc
« Odpowiedź #30 : 2007-04-11, 00:13 »
Cały dzień mi forum nie działało...Wracając do tematu - i oni się dziwią,że fermowe lisy są agresywne w stosunku do ludzi...jak mogą czuć coś innego,skoro od człowieka nie otrzymują nic,prócz cierpienia? A wcale tak byc nie musi! - widziałem na filmiku,jak taki fermowy lisek lgnie do człowieka na ręce...

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Futra-prośba o pomoc
« Odpowiedź #31 : 2007-04-11, 08:35 »
"Błąd bazy danych" :P

Tych dziwiących się lisiej agresji wsadziłabym na kawał życia do klatki... Na pewno zyskaliby na sympatyczności i łagodności :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Futra-prośba o pomoc
« Odpowiedź #32 : 2007-04-11, 12:36 »
O ile 10 miesiecy życia w ogóle można nazwać kawałem...Znalazłem coś ciekawego o tym eksperymencie,który dotyczy domestykacji lisów fermowych.Nie wiedziałem,czy wkleić to tutaj,czy do lisów,alu tu chyba teraz bardziej pasuje.    http://pl.wikipedia.org/wiki/Psowate  Trzeba przyznać,że wyniki eksperymentu są intrygujące.

Forum Zwierzaki

Odp: Futra-prośba o pomoc
« Odpowiedz #32 : 2007-04-11, 12:36 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Futra-prośba o pomoc
« Odpowiedź #33 : 2007-04-11, 19:07 »
Czasowo może byc niewiele, ale podejrzewam, że takie życie musi się bardzo dłużyć...

Tempo udomowienia rzeczywiście niezwykłe. Dawniej nie sądziłam, że lisy są tak podatne na oswajanie.

Fajny ten lis wyspowy (na dole, po prawej). Śmieszny ogon ma :)
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Futra-prośba o pomoc
« Odpowiedź #34 : 2007-04-11, 19:40 »
Ja już parę lat temu czytałem,że lisy bardzo łatwo się oswajają i że do człowieka przywiązują się jak pies  :) ...Lis wyspowy jest,niestety zagrorzony wyginięciem - został prawie całkowicie wytępiony przez orły,dziki i ludzi... :(   Z ciekawostek należy zauważyć,że pies dingo został uznany za psa domowego - Canis lupus familiaris dingo.Na dogo pisze,że dingo można legalnie kupić np. w zoo...Na innym forum pisze natomiast,że legalnie w Polsce można też trzymać fenka - Vulpes zerda...

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Futra-prośba o pomoc
« Odpowiedź #35 : 2007-04-18, 16:51 »
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Futra-prośba o pomoc
« Odpowiedź #36 : 2007-04-18, 17:47 »
To smutne,że futer naturalnych używa firma odzieżowa z W.Brytani,gdzie hodowla zwierząt futerkowych jest zakazana - futra kupują pewnie w takich krajach,jak Polska...  :(
« Ostatnia zmiana: 2007-04-18, 22:00 autor lis »
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Futra-prośba o pomoc
« Odpowiedź #37 : 2007-04-30, 01:28 »
19 stycznia 2007Chcesz kupic futro?

Może i futro oznacza dostojnośc i piękno, głównie na kobietach. Nawet ja kiedyś chciałam miec futro. Tak przyznaje. Ale wtedy nie wiedziałam jak je robią.

Tzrymają zwierzęta w skandalicznych warunkach. Osobiście widziałam wielkie pole z klatkami z lisami i niektóre puste czekające na mieszkańców. Mieszkańców? To jest dosłownie lis na lisie. Wyrwane z domu, bo ta czyjaś działka jest przy lesie. Przez niezbyt zadbany żywopło twydobywają sie skandaliczne dźwięki i widoki nie dla dzieci. Klatka 1x1 metr a w niej 4 lisy. Przed wejściem na ten teren można zobaczyc spalarnie, z której smród nic nie zamaskuje. Spalarnie? Tak! To co sie tam dzieje to wiedzą tylko pracownicy. Ale moża sie domyślec jak traktują te lisy by zarobic. Można po dźwiękach. Wszystko wiem z tąd, że niedaleko mieszka moja ciotka. Kiedy do niej przyjeżdżam nie da sie uniknąc co sie tam dzieje. Codziennie rano lisy z klatek sa wożone na wózkach w klatkach do spalarni. Nie maja picia, siedzą na sobie i swoich odchodach, gryzą sie bo tak im każe instynkt- bronic swojego terenu, mają mało jedzenia. To tyle jeśli chodzi o warunkach w jakich mieszkają te ziwerzęta.

A teraz coś o tym jak sie robi korzuchy i kutrki z fitra. Zwierzęta aby nie ugryzły ani nie podrapaly są ubijane kijem, tak aby były żywe ale sie nie ruszały (paraliż). Często temu towazyszą wewnętrzne wylewy krwi, urazy narządów i guzy które bolą jak poparzenia najwyższego stopnia. I tak te zwierzęta sie ruszają. Lekko podrygują uciekając z całych sil kiedy odcina im sie lapi siekerą albo nożem. Ogona i głowy sie nie odcina bo to jest cenne (boa z lisa z zapinką z głowy). Nacina sie nożem lub innym ostrym narzędziem specjalne miejsca bo skóra schodziła gładko. I z całej sily zrywa sie skóre z nadaj przytomnego zwierzęcia. Futro idzie na sprzedaż, a co ze zwierzeciem? Idzie żywcem na żywych ciałach swoich kolegów do spalarni. Zywcem paleni na gołym mięsie, bo przecież ktoś ich okradl ze skóry i futra.

Chiciałam napisac też o sławnej piosenkarce która codziennie nosi inne futro i każe wyrabiac sobie torebki ze skór zwierzat pod wyginieciem.

Tak nie powinno byc. Zwierzęta tez powinny byc w cywilizowanych warunkach i humanitarnie zabijane (jeśli to futro juz musi byc w obiegu). Futra są drogie to powinno byc stac ludzi robiących je na jedzenie, wieksze lkatki i zastrzyki usyp[iające. Jeśli nie to przecież mamy XXI wiek i sztuczne futra na prawde sa atrakcyjne. Zważając na to ze na jeden płaszcz z norek, ginie ponas 200 zwierząt. Dlatego apeluje by zamiast kupic futro z prawdziwego futra, można ze sztucznego. Na prawde prawie nie widac róznicy. Prosze nie dajcie ludziom powodów by zabijali zwierzęta po to by byc pięknym. Zwierzęta nie rodzą sie po to by umrzec na kims.
 
 :( :( :evil: :ogien: :sniper: :stop:  Nie trzeba patrzeć na Chiny,skoro u nas jest podobnie... :( :(  To jest ohydne - sam nie mogę tego czytać... :( :roll:
« Ostatnia zmiana: 2007-07-09, 23:55 autor lis »
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Futra-prośba o pomoc
« Odpowiedź #38 : 2007-09-12, 23:57 »
http://www.zb.eco.pl/zb/67/zwierz.htm

Wklejam adres z postu Reni,bo tutaj,powinien się on znaleźc.
Jedna rzecz,jest ciekawa:
Cytuj
Niektóre panie wolą futerko z lisów dzikich. Tu tkwi pewien kłopot, bo takich nie hoduje się. Zdarza się, co prawda, że człowiek wyłapie młode z leśnych nor i potem je hoduje, ale są to pojedyncze przypadki. Lepiej dogadać się z myśliwymi. Ci w sezonie potrafią ustrzelić sporo "rudzielców". Sprytny futrzarz nie powinien mieć kłopotów z ukryciem dziur po śrucie.

Po pierwsze - na zdjęciach z ferm,są też lisy rude...
A,po drugie - wykradanie młodych lisków z nor,żeby je rozmnożyc i zrobic z nich futra,jest ohydne.... ;( ;(
Czyli,jak człowiek zaopiekuje się osieroconym liskiem,to łamie prawo - ale,jak weźmie takiego liska i rozmnoży,na futro - to jest ok?......

Forum Zwierzaki

Odp: Futra-prośba o pomoc
« Odpowiedz #38 : 2007-09-12, 23:57 »

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Futra-prośba o pomoc
« Odpowiedź #39 : 2007-09-13, 08:53 »
Nie rozumiem jak można nosić futro  :( Wkurzają mnie tłumaczenia: jakbym ja nie kupiła, to kupiłby ktoś inny. A takie słysze zawsze gdy najeżdżam na koleżanke mojej mamy, 'miłośniczke' zwierząt...

Wiadomo już coś o tegorocznych obchodach Dnia bez futra?
Jeśli będzie coś we Wrocku to pewnie sie wybiore.
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Futra-prośba o pomoc
« Odpowiedź #40 : 2007-09-13, 14:11 »
Na " Dzień bez futra ",też bym poszedł - będzie organizowany w listopadzie i będzie,np.w Katowicach,ale wkurza mnie to,że oni są tylko przeciwni noszeniu futer ze zwierząt hodowlanych - z dzikich,można już nosic,bo ich jest za dużo..... :roll: ;( :/

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Futra-prośba o pomoc
« Odpowiedź #41 : 2007-10-04, 19:34 »
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Futra-prośba o pomoc
« Odpowiedź #42 : 2007-10-10, 01:09 »
lubili zwierzeta miec dla pieniedzy i je jesc .......
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Futra-prośba o pomoc
« Odpowiedź #44 : 2007-10-17, 13:49 »
Cytuj
skóry szlachetne:

rysie,
szynszyle,
sobole,
norki,
kuny,
wilki.

 :shock: :shock:

Niestety,Polska jest jednym z większych producentów futer naturalnych z lisów,norek......
A jaka jeszt nagonka na to,że futra nie są w modzie a dzikie zwierzęta,mnożą się w lasach i nikt nie chce skór z nich...
Myśliwi,wyzywają " zielonych ",że przez nich,ceny skór,np.lisich lecą na łeb,na szyje i nikt nie chce ich skór kupować,a wyprawienie skóry,jest drorzsze,niż cena,za jaką można ją sprzedać.
Oczywiście,przypisują obrońcą zwierząt,że mając takie poglądy,mają na rękach krew niewinnych zwierzątek,którymi się żywią drapieżniki...
Trzeba było widzieć minę kuśnierzy ubiegłej zimy,kiedy to nie było śniegu i mrozu - ale byli wkurzeni. :D

Forum Zwierzaki

Odp: Futra-prośba o pomoc
« Odpowiedz #44 : 2007-10-17, 13:49 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Futra-prośba o pomoc
« Odpowiedź #45 : 2007-10-17, 15:19 »
wyprawienie skóry,jest drorzsze,niż cena,za jaką można ją sprzedać.
co do wyprawienia to naturalne futro am daleko do naturalnego oprócz tego ze żeby je wykonać zgineło zwierzse. one są farbione napychane chemikaliami i niewiadomo czym, ale przecież to duma mieć futro z okrótnie zabitych zwierząt :/
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Futra-prośba o pomoc
« Odpowiedź #46 : 2007-10-17, 18:15 »
Oczywiście,przypisują obrońcą zwierząt,że mając takie poglądy,mają na rękach krew niewinnych zwierzątek,którymi się żywią drapieżniki...
Co za absurd! Do matki natury niech kierują pretensje, to nie człowiek wymyślił, że jedno zwierzę musi zjeść drugie... :roll:
Trzeba było widzieć minę kuśnierzy ubiegłej zimy,kiedy to nie było śniegu i mrozu - ale byli wkurzeni. :D
Często przechodzę obok sklepu futrzarskiego, na okrągło oblepiony jest wielkimi napisami "obniżka 60%"... Prawie nikt tam nie wchodzi... A latem wokół niemiłosiernie śmierdzi naftaliną ;P
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Futra-prośba o pomoc
« Odpowiedź #47 : 2007-10-17, 18:33 »
Cytuj
Często przechodzę obok sklepu futrzarskiego, na okrągło oblepiony jest wielkimi napisami "obniżka 60%"... Prawie nikt tam nie wchodzi... A latem wokół niemiłosiernie śmierdzi naftaliną ;P

He,he - właśnie dlatego,kuśnierze się wkurzają - i myśliwi,też.:P

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Futra-prośba o pomoc
« Odpowiedź #49 : 2007-10-28, 13:58 »
Coś takiego,znalazłem:

Cytuj
Wojsko w pogoni za... norkami


Niemieccy żołnierze uczestniczyli w obławie na... norki. Wezwano ich na pomoc, gdy wandale wtargnęli na teren futrzarskiej fermy w Saksonii-Anhalcie i uwolnili z klatek ponad 15 tys. norek - powiadomiła lokalna policja.
W poszukiwaniach zwierząt, które rozpierzchły się po okolicach miasta Grabow na północ od Magdeburga uczestniczyło około 20 żołnierzy. Policja usiłowała tymczasem schwytać sprawców włamania.

Władze powiatu Jerichower Land w kraju związkowym Saksonia-Anhalt zaapelowały do kierowców o szczególną ostrożność, ponieważ norki mogą niespodziewanie wybiegać na drogę. Ostrzegły również rolników, że głodne drapieżniki mogą polować na drób.

Choć funkcjonariuszom nie udało się dotąd zidentyfikować sprawców włamania na fermę, można jednak przypuszczać, że stoją za nim ekologiczni aktywiści, sprzeciwiający się hodowli zwierząt futerkowych.

Obławę na uwolnione norki zorganizowano, ponieważ hodowlana (amerykańska) odmiana tego ssaka po wypuszczeniu do ekosystemu może zaburzyć jego równowagę m.in. wypierając norkę europejską oraz inne gatunki zagrożonych wyginięciem drobnych ssaków.

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Futra-prośba o pomoc
« Odpowiedź #50 : 2007-10-28, 14:28 »
Cytuj
Niemieccy żołnierze uczestniczyli w obławie na... norki. Wezwano ich na pomoc, gdy wandale wtargnęli na teren futrzarskiej fermy w Saksonii-Anhalcie i uwolnili z klatek ponad 15 tys. norek - powiadomiła lokalna policja.
W poszukiwaniach zwierząt, które rozpierzchły się po okolicach miasta Grabow na północ od Magdeburga uczestniczyło około 20 żołnierzy. Policja usiłowała tymczasem schwytać sprawców włamania.

Podziwiam tych co uwolnili biedne norki :) No może dla środowiska zbyt dobre to nie bedzie ale i tak ich podziwiam :)
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Forum Zwierzaki

Odp: Futra-prośba o pomoc
« Odpowiedz #50 : 2007-10-28, 14:28 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Futra-prośba o pomoc
« Odpowiedź #51 : 2007-10-28, 14:32 »
Podziwiam tych co uwolnili biedne norki :) No może dla środowiska zbyt dobre to nie bedzie ale i tak ich podziwiam :)

ja też :)
Zapisane
Podpis bez przekazu.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Futra-prośba o pomoc
« Odpowiedź #52 : 2007-10-28, 15:36 »
...Tylko,że później te norki i tak cierpią - futrem nie będą,ale ponieważ stanowią zagrożenie dla innych zwierząt,to zostaną wybite przez myśliwych....
W między czasie,spłodzą trochę potomstwa,a cała wina za zły stan zwierzyny drobnej,spadnie znowu na inne drapieżniki...
I tak,w koło macieju...:roll:...

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Futra-prośba o pomoc
« Odpowiedź #53 : 2007-10-28, 18:25 »
Gdyby nie hodowali tych norek na potęgę to byłoby inaczej :roll:........ byłoby
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: Futra-prośba o pomoc
« Odpowiedź #54 : 2007-10-28, 20:02 »
www.empatia.pl
Organizowane są akcje na Dzień Bez Futra
Ja sie tam zapisalam do Sb w mieście,ale nie wiem czy jeszcze można sie zapisywać
Chetni muszą sprawdzić
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Futra-prośba o pomoc
« Odpowiedź #57 : 2007-12-01, 11:04 »
Estel nie obejrze -_- Chyba sobie w koncie [tylko nie wiem gdzie] wpisze 18 lat...
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

Odp: Futra-prośba o pomoc
« Odpowiedz #57 : 2007-12-01, 11:04 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Futra-prośba o pomoc
« Odpowiedź #58 : 2007-12-01, 11:21 »
ja chyba nie chce oglądać, wystarczająco dużo widziałm, straszne...
Cytuj
To dobrze, że ta okrutna metoda zabijania została tam zakazana, choć oczywiście daleko stanowi Nowy Jork do ustawodawstwa takich krajów jak Anglia czy Austria, gdzie hodowle zwierząt na futra są całkowicie zabronione.
czyli tam nie ma futer? czy są sprowadzane? przynajmiej w Angli nie ma ferm, a o metode zabijania to chodzi o prad ;)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Futra-prośba o pomoc
« Odpowiedź #59 : 2007-12-01, 17:33 »
.. 10km odemnie jest hodowla lisow na futra :/ / na pograniczu pewnej wioski.. podobno dlatego ze cuchnie :roll: :/  ..
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.114 sekund z 32 zapytaniami.