Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Małe pytanko  (Przeczytany 5717 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Natchniuza

  • Gość
Małe pytanko
« Odpowiedź #30 : 2003-04-26, 10:06 »
Adrenalina, na Twoje pytanie nie sposob odpowiedziec.
Konia mozesz kupic za 2000 zl, ale mozesz tez na niego wydac 20 000 zl, 200 000 zl. Wszystko zalezy od danego konia, jego pochodzenia, osiagniec sportowych, predyspozycji. Takiego w miare dobrego konia do malego sportu mozesz spokojnie dostac za jakies 7000 - 10 000 zl.
Ceny siodel rowniez sie wahaja, czasem trafi sie takie za 400 zl, ale sa na rynku tez siodla o cenach kosmicznych wrecz.
Oglowie to wydatek rzedu 100 - 200 zl (z wodzami), chociaz to tez zalezy, jakie oglowie chcesz, cena wedzila rowniez zalezy od jego rodzaju, firmy itp.
Jednak sam zakup konia to nie jest problem. Problem zaczyna sie w momencie, kiedy musisz tego konia utrzymac. Ja place za boks 500 zl. Do tego kowal, weterynarz, jakas pasza, preparaty pielegnacyjne, marcheweczki, jablka. No i trener - to tez dosc spory wydatek.
Krotko mowiac - strasznie droga to zabawa.
Zapisane

Devila

  • Gość
Małe pytanko
« Odpowiedź #31 : 2003-04-26, 10:47 »
Właśnie, wszstko zalezy od konia , od tego do czego ten koń ma być przeznaczony , od miejsca w jakim go trzymasz.....nie taka prosta sprawa..
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Małe pytanko
« Odpowiedź #32 : 2003-04-26, 13:41 »
a czasami od widzimisie wlasciciela ktory nie dosc ze sie nie zna to jeszcze probuje pnaciagnac,choc to dziala i w odwrotna sttrone i potrafia tacy chlopi sprzedac bardzo dobrego konia za grosze....choc nienajczescie si to zdarza :wink:

Forum Zwierzaki

Małe pytanko
« Odpowiedz #32 : 2003-04-26, 13:41 »

Ciapka

  • Gość
Małe pytanko
« Odpowiedź #33 : 2003-04-26, 16:55 »
ee  bo to ruznie bywa...moj tat kupil znłago kona za kupe kasy i zarobistego konia za cene zezna..tsz sie znac na koniach..hyh:)  widzec cyz cena jets adekwatna do wartowsci..podbnie ze wszystkim..ale  jak natchniuza zauwaly kon to jederzoy zywdatek zedy kilku tyskóew..ale utszymanie..oj...
Zapisane

Elwirka

  • Gość
Małe pytanko
« Odpowiedź #34 : 2003-04-26, 17:20 »
Ja się ratuję przed brakiem kasy wszystkim czym można Nawet zaczęłam od teraz dawać lekcje mam nawet 2 osoby początkujące na ujeżdżenie Ale swoją drogą jak się nie ma matury do nie ma się papierka na instruktora przecież to jest chore Znam wiele osób które są instruktorami a są nieodpowidzialni i nic nie uczą Może sami nic nie umią nie wiem Ale to nie sprawiedliwe
Zapisane

Ciapka

  • Gość
Małe pytanko
« Odpowiedź #35 : 2003-04-26, 17:55 »
hyh  no aco w zyciu jets spardliwe...zeby by itrauktrroem tszba miec mature i zdac  egzmin ale  na egamzinie parwie nic nie tszba umiec...
Zapisane

Elwirka

  • Gość
Małe pytanko
« Odpowiedź #36 : 2003-04-26, 19:52 »
no niestety :(
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
Małe pytanko
« Odpowiedź #37 : 2003-04-26, 21:47 »
Konai można kupić w różnych cenach. Znajomy moich rodziców ma stajnie koni i powiedział, że porządnego folbluta można kupić już za 4 tys
Co do sio9dła to zależy czy używane czy nowe i jakiej marki w zasadzie to tak od ok 500 zł do 7000 i więcej
ogolnie to jest to duży wydatek
wszystko zależy od tego jakiego koai kupujesz i jakiej marki rzeczy chcesz mieć
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Małe pytanko
« Odpowiedź #38 : 2003-04-27, 12:44 »
A czy Twoj koń ma byc rekreacyjny czy sportowy? Bo wiele zalezy od tego, jak juz wczeniej wiele osob powiedziało. Ale mimo wszystkie konie-jezdziectwo to drogi sport! :)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Forum Zwierzaki

Małe pytanko
« Odpowiedz #38 : 2003-04-27, 12:44 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Małe pytanko
« Odpowiedź #39 : 2003-04-27, 12:48 »
jezeli bylby ardziej rozpowszechniony a nie tak elitarny jak w tej chwili ze tak powiem,to calkiem inaczej to by wygladalo,zachodzisz do jezdzieckiego i takie jakie widzisz tam ceny naprawde powalaja z nog,nie wyszstkich a moze powiem inaczej-wiekszosci poprostu nie stac zeby moc miec choc niezly sprzet,nawet jakikolwiek mimo iz kochaja konike i nawet dobrze jezdza,ze mogliby duzo osiagnac...same wystartowanie w zawodach kosztuje jak cholera a sponsora nie tak latwo znalezc...dletego gdyby polskie realia nie tylko swiatka ezdzieckiego ale i innych dziedzin byly ciut inne.....
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.147 sekund z 28 zapytaniami.