Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu

Autor Wątek: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?  (Przeczytany 82359 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Mieliscie kiedys taka sytuacje ? Bo ja niestety tak. Moj pies ugryzl mnie nie raz ale kilka....Po prostu sie rzucil kiedy cos mu sie nie spodobalo.Rzucil sie tez na innych domownikow- mame....na tate tylko " klapnal zebami".Od malego nie byl uczony agresji.....a tym bardziej ze mam owczarka szkockiego collie. Nie chce go uspic, bo to moj przyjaciel od 6 lat i nie wyobrazam sobie gdyby ktoregos dnia po prostu go zabraklo.
Kiedy sie na kogos rzuci to potem caly dzien chodzi w kagancu....zdejmujemy mu kiedy chce sie napic lub cos zjesc.Innej rady nie ma.
Nie wiem co mam robic:(Godzine temu rzucil sie na mnie, mam doslownie dziury w rekach, krwiaki...Od razu po tym dostal za swoje i nadal szczerzyl kly.
To straszne, rzuca sie z zawzietoscia i agresja moj najlepszy przyjaciel dla ktorego zrobilabym wszystko.:(

Mieliscie kiedys taka sytuacje ?
Prosilabym aby tutaj wypowiadaly sie osoby ktore maja z tego typu agresywnoscia do czynienia. Prosze, aby niektorzy nie pisali tutaj tego typu wypowiedzi : " moj pies nigdy nie byl i nie jest agresywny..."
JA SZUKAM ODPOWIEDZI NA MOJE PYTANIE A NIE OPINII NA TEMAT WASZYCH PSOW.
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

olc!a

  • Gość
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #1 : 2005-07-09, 09:53 »
Być może za dużo było mu wolno... Lub nauczył się egzekwować swoje zachcianki gryzieniem.
Poradzić można szkolenie, tylko u porządnego szkoleniowca, bez szarpania, kolczatek etc. On musi się nauczyć wykonywania Waszych poleceń i współpracy z Wami.
Poza tym Ty jako jego właściciel decydujesz o wszystkim: kiedy jest zabawa, a kiedy odpoczynek, kiedy mizianie, gdzie on może leżeć a gdzie nie (żeby nie było takiej sytuacji że chcesz usiaść na foletu, który zajmuje pies, on warczy, a Ty się wycofujesz) itd.
Zakładanie kagańca nic nie pomoze na dłuższą metę, myślę, że lepiej byłoby go izolować po ataku na kilkanaście minut (gdziekolwiek go zamknąć, np na balkonie czy w osobnym pokoju), potem wypuścić, ignorować przez jakiś czas, jak znowu będzie się źle zachowywał to na balkon, a jak nie, to np zaproszenie do zabawy.

Ja takich sytuacji z Belą nie miałam, raz tylko pokazała uzębienie mojemu tacie, ale to ze strachu.
Zapisane

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #2 : 2005-07-09, 09:59 »
TYlko ze nie wiem czy szkolenie w przypadku 6-letniego psa ma jakikolwiek sens.

A poza tym, teraz jak Dago ma na sobie kaganiec i ma lezec w jednym miejscu to widac po nim ze to jest dla niego wlasciwa kara.Kiedy ktos wychodzi z domu, ten od razu wstaje i przepuszcza osobe ktora wychodzi z domu.

« Ostatnia zmiana: 2005-07-09, 10:03 autor AziS »
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Forum Zwierzaki

Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedz #2 : 2005-07-09, 09:59 »

olc!a

  • Gość
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #3 : 2005-07-09, 10:04 »
Oczywiście, że ma.
W zasadzie nie chodzi o super sprawne wykonywanie poleceń, tylko o to, żeby nauczył się z Tobą współpracować i nabrał szacunku do Ciebie i reszty rodziny.
Pies w każdym wieku może się uczyć ;)
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #4 : 2005-07-09, 10:35 »
Tylko że trudo bedzie wykorzenic takie zachowanie u 6 letniego psa, tym bardziej że : "nie zdarzyło sie to raz, nie kilka...".
Czy sa jakiejs konkretne typy sytuacji kiedy Twój pies przejawia agresję?
Od jak dawna tak sie zachowuje?
czy jest z natury dominujący?
Zapisane

Aszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3553
  • klient w krawacie jest mniej awanturujacy sie.. :P
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #5 : 2005-07-09, 10:36 »
Szkolenie sens ma zawsze, tyle ze im pies straszy tym wiecej czasu potrzebuje. Czy on zawsze tak sie zachowywal? To wcale nie musi byc kwestia wychowania, psy, tak jak ludzie cierpia na rozne choroby psychiczne, np. po przebytej nosowce... sa lagodne, kochane i dobrze wychowane, a nagle im odbija i gryza na oslep.
Zapisane
w przeciwienstwie do Megi ( Szlachetnej Cholery) pozdrawiam...tylko nie wiem kogo...tzn. wiem, ze pozdrawiam Szlachetna Stara Karton i Szlachetna Kluche oraz Szlachetnego Milczacego z Wilkami. Podpisano: Szlachetna Jedza

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #6 : 2005-07-09, 11:17 »
Podam kilka przykladow kiedy moj pies zaatakowal.
-podczas czesania ( nienawidzi byc czesany a niestety musi chociazby ze wzglegu na jego dluga siersc )
- podczas wycierania mokrych lap po spacerze ( kiedy padal deszcz )
-w zeszlym roku siedzialam na plazy z moim psem, niedaleko nas przeszla suczka, ktora miala ciecze.Dago zaczal sie wyrywac do nie.A ja go mocno szarpnelam i wtedy sie na mnie rzucil.
-podczas mycia zebow ( Dago mial sciagany kamien z zebow i teraz musi miec czesto zeby myte )

Co do szczerzenia klow....to szczerzy je codziennie. Jak np kazemy mu wyjsc z pokoju, kiedy na niego krzycze bo np zrobil cos zle, kiedy kaze mu zejsc z tapczanu, kiedy go czesze, myje zeby, kiedy za mocno przytule.....

Po tym wszystkim stwierdzam ze moj pies ma rozryta psyche. I tutaj sie potwierdza fakt ze z kazdego psa moze byc morderca, nie tylko amstaffy, rotweilery i inne ... ( ja oczywiscie nie twierdze ze one s mordercami - kiedys juz sie na ten temat wypowiadalam).

Moj pies jest po prostu agresywny, pomimo tego ze to " lagodna rasa " jak widac - g*** prawda.  Nikt go nie uczyl agresji NIGDY ! To byl zawsze nasz przyjaciel i nim pozostanie bo go nie uspie. Za bardzo go kocham. Nie mozna czegos zabijac z tego wzgledu bo jest zle. Postaram sie sama pomoc mojemu psu....bo wina tez lezy po mojej stronie - za duzo mu pozwalalam. Dago ma wstep do mojego lozka, czesto w nim spi, kiedy lezy na srodku pokoju to wszyscu domownicy go omijaja zamiast powiedziec mu zeby wstal. Dago sie czuje dominatorem w naszym domu i trzeba to zlikwidowac.

Wiem ze kazdy peka ze smiechu na widok owczarka collie w kagancu .... szkoda tylko ze ludzie nie zdaja sobie sprawy jaki moj pies jest naprawde. Nie raz pogryzlby czlowieka przechodzacego obok mnie ... cale szczescie ze w miare szybko zareagowalam.


« Ostatnia zmiana: 2005-07-09, 11:19 autor AziS »
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #7 : 2005-07-09, 11:40 »
Azis szkolenie ma sens z tego wzgledu ze ten pies ma drugie 6 lat przed soba..

Zacznijcie od tego, zeby psina nie miala wstepu na meble, absolutnie, pomimo ze robi slodkie oczy stanowczo NIE ! nie mozesz na psa krzyczec ani bic bo to naprawde nic nie da, trzeba stanowczym, ostrym glosem powiedziec psu "Wyjdz " albo inna komende ktora mu dajecie .. od tego radze zaczac, za kazdym razem karcic stanowczym glosem, jezeli sie boisz zaloz psu kaganiec wtedy bedziesz pewniejsza, bo nie mozesz sie go bac.. on to wyczuje.. i tak jak pisze Olcia odizolowac go na kilka minut a pozniej nie zwracac na niego uwagi...

No i nie glaszczcie psa gdy on tego sie domaga, nie baw sie z nim kiedy on tego chce.. to TY jako wlasciciel decydujesz kiedy zaczynacie i konczycie zabawe... czeka was ciezka praca, ale warto, bo widze ze Kochasz tego psa..

PS. Owczarki szkockie Colli maja sklonnosci dominacyjne i widocznie trafilas na takiego osobnika, luki z przeszlosci dawaja znac, wiem cos o tym.. ale glowa do gory :) bedzie dobrze.
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #8 : 2005-07-09, 12:04 »
Dziekuje Wam  :tuli:

Zrobie tak, postaram sie wyeliminowac dominujace zachowania mojego psa...tak jak napisalyscie - zakaz wchodzenia na meble...i za kazde pokazanie zebow bedzie zamykany na jakis czas a potem ignoracja.
Jesli to nie pomoze i Dago bedzie sie tak dalej zachowywac - szkolenie nieuniknione.

To prawda, czasami boje sie mojego psa, boje sie go chwycic za kark bo w tym momencie jest nieobliczalny. Jestem przyzwyczajona ze niezaleznie od sytuacji moze mnie ugryzc. Moja mama sie go boi....od czasu kiedy ja pogryzl.
Mnie natomiast pogryzl kilka razy....ale nadal sie narazam ( czyszcze mu zeby bez kaganca, czesze go...wyjmuje kleszcza )co mam zrobic, nikt tego nie zrobi za mnie.
Ciezko mi sie pisze rekoma bo mam je cale pokaleczone. dago trafil mi nawet w paznokiec, zrobil sie krwiak ktory rozrosl sie poza plytke paznokciowa...boli to okropnie.

Nie rozumiem dlaczego on jest taki....kupujemy mu najdrozsza karme dla psow, chodze z nim codziennie na sapcery po 2...3 godziny, ma zapewnione u nas wszytsko...a zachowuje sie tak a nie inaczej...:(
« Ostatnia zmiana: 2005-07-09, 12:13 autor AziS »
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Forum Zwierzaki

Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedz #8 : 2005-07-09, 12:04 »

olc!a

  • Gość
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #9 : 2005-07-09, 12:07 »
Azis - on nie zdaje sobie sprawy, że kupujesz mu drogą karmę, pies nie zna wartości pieniądza. Nie oczekuj też od niego, że będzie 'wdzięczny' za spacery, pies nie myśli tak jak człowiek!

Teraz to już zależy tylko od Twojej wytrwałości i cierpliwościii. Trzymam kciuki :)
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #10 : 2005-07-09, 12:11 »
Najwyraźniej pies uważa siebie za wyższego w hierarchii... Jak sama piesłaś pies ma wstęp do lóżka, leży sobie na dywanie i wszyscy go omijają. Zapewne pies zawsze przechodzi pierwszy przez uchylone drzwi, wchodzi na inne meble, dostaje jako pierwszy michę.
Warto wybrac się na szkolenie- nie po to, aby nauczyć psa siadania czy leżenia, ale aby wyeliminowac agresję. Dobry szkoleniowiec doradzi, podpatrzy jak się mają relację między psam a człowiekiem. Doradzi, zapewne "obniuży poziom samooceny psa" :lol:
A Ty też ingeruj w jego życie- warto nie wpuszczać psa na kanapy, lóżka czy inne meble, zawsze gdy jesz zamykać go w np. łazience i dopiero po skończeniu prze Ciebie jedzenia, dac psu miskę, a przed jej postawieniem na ziemii warto "udawać" jedzenie z miski (z początku lepiej, aby ktoś z domowników trzymał psa na smyczy, aby zapobiedz ewentualnemu atakowi). Pies nigdy nie może znajdować się wyżej Twojej głowy, musi drugi przechodzić przez drzwi. Jeżeli zaczepia Cię i chce się bawić, jeżeli nie masz ochoty olewasz go i idziesz w inne miejsce. Pamiętaj to Ty decydujesz o tym co będziecie robić, kiedy on będzie jadł, kiedy wyjdziecie choćby na spacer. Musisz psu uświadomić, że nie jets on najważniejszym członkiem rodziny. A jak? Opisałam powyżej.
A szkolenie psa w wieku 6 lat ma sens i to ogromny. Wiadomo, że po szkoleniu pies nie stanie się aniołkiem- nalezy to codziennie trenować. Nie chodzic na szkolenie, ale samemu "przypominać" psu jego prawa, poprzez sposoby które podałam powyżej.
Myślę, że będzie ok.  
Zapisane

Aszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3553
  • klient w krawacie jest mniej awanturujacy sie.. :P
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #11 : 2005-07-09, 12:38 »
Pamietaj tez o tym, ze cala rodzina ma tak postepowac, bo inaczej bedzie tylko Ciebie traktowal jako ta "lepsza" a innych dalej bedzie gryzl. Podejrzewam, ze najwiekszy problem bedzie miala mama...
Zapisane
w przeciwienstwie do Megi ( Szlachetnej Cholery) pozdrawiam...tylko nie wiem kogo...tzn. wiem, ze pozdrawiam Szlachetna Stara Karton i Szlachetna Kluche oraz Szlachetnego Milczacego z Wilkami. Podpisano: Szlachetna Jedza

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #12 : 2005-07-09, 12:47 »
AziS, pies wyczuwa wasz strach i to tylko umacnia go w przekonaniu że jest osobnikiem ALFA.
Duzo juz zostało powiedziane. Życze Ci przede wszystki powodzenia i duuzo cierpliwości i konsekwencji. Szczerze mówiąc to podziwiam Cie, bo ja naprawde nie wiem czy bym potrafiła kochać i poświęcac się  psu... ktory w zamian za miche dobrego jedzenia, dach nad glową, opieke i dobre traktowanie potrafi sie tak odwdzieczać... :roll: :(
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #13 : 2005-07-09, 12:50 »
"Nie rozumiem dlaczego on jest taki....kupujemy mu najdrozsza karme dla psow, chodze z nim codziennie na sapcery po 2...3 godziny, ma zapewnione u nas wszytsko...a zachowuje sie tak a nie inaczej..."

No niestety, jest rozpieszczony. Tak jak dzicko, spójrz, rodzice kupują mu najdrożesze zabawki, robią dla niego co chce, a ono nie jest wdzięczne, tylko robi się "ważniakiem"... Podobnie z psem tylko na innej zasadzie... :( Ale poćwicz z nim, pokaż, że to ty żadzisz w tym domu, aha i rodzicom powiedz, żeby go ignorowali jak cos chce (bo pewnie na wiecej nie ma szans... to rodzice ;) )
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #14 : 2005-07-09, 15:16 »
zachwiana równowaga w stadzie...i kropka. Ewentualnie coś z psychą psa, to też nie wykluczone.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Forum Zwierzaki

Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedz #14 : 2005-07-09, 15:16 »

Flaś

  • Gość
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #15 : 2005-07-09, 15:17 »
Znam Daga i raczej powiedziałbym, że tu o hierarchie chodzi.
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #16 : 2005-07-09, 20:41 »
AziS, a od kiedy Dago zachowuje się w ten sposób...?
Zapisane

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #17 : 2005-07-09, 21:40 »
Od kilku lat.

Za duzo mu pozwalala...ale dosyc tego. Moj wlasny pies nie bedzie mnie tyranizowal...Od dzisiaj biore sie za Niego. I nawet juz lapie...Kiedy przechodze przez przedpokoj, on wstaje i usuwa sie na bok. To jest juz cos  :jupi2:
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #18 : 2005-07-10, 14:29 »
AziS i jeszcze pochwala dla calej rodziny, ze nie oddaliscie psa, bo z reguly tak ludzie postepuja, nie ma co ukrywac blad lezal po waszej stronie, ale takze wy mozecie go naprawic i wierze w to ze wam sie uda !! a przynjaniej zmniejszyc jego agresje w pewnym stopniu ;)

Moj pies tez kiedys mnie gryzl, nie moglam go wziasc na rece, zrzucic z kanapy itp. tez mialam rece pogryzione ale jak poczytalam o wychwaniu to skutki sa, z tym ze moj pies ma lat 13 a wtedy mozemial z 10 ;) teraz juz mnie nie gryzie, a przynajmniej jak ugryzie to zdaza sie to niezbiernie zadko...po dzien dzisiejszy warczy gdy chce usiasc sobie obok mamy a on tam siedzi, ale nie mozna sie psa bac tylko stanowczo go skarcic i na ziemie.. ;) jakos sobie radzimy :P
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #19 : 2005-07-10, 15:22 »
Jeśli tak jest, to gratuluje, to o czymś świadczy...życzę dalszych postępów ;)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Weronyka

  • Gość
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #20 : 2005-07-12, 02:55 »
Azis na dobry poczatek proponuj przeczytać książkę np. "okiem psa" Fishera, a następnie wykastrować psa, co obniży jego temperament, a później stosuj sie do rad moich poprzedników piszących w tym topiku, po za udawaniem ,ze jesz z jego miski, bo to na razie za bardzo niebezpieczne. Zamiast tego poprostu zjedz cokolwiek na jego oczach np. kanapke, a dopiero wtedy podaj mu miske. Ale o takich rzeczach więcej poczytasz w książce którą Ci polecam na poczatku tego postu. Powodzenia  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedz #20 : 2005-07-12, 02:55 »

Nacia

  • Gość
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #21 : 2005-07-12, 11:46 »
Ja znam taki przypadek, kiedy chow-chow, ktory zawsze był łagodny rzucił sie na swojego własciciela, wyrwał mu kawał mięsa z nogi... musieli go uśpić. Ale to nie jest moim zdaniem dobre rozwiązanie, tresura na pewno da wiecej. Jesli naprawde kochasz tyego psa, to wierze , że na pewno ci sie uda:)
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #22 : 2005-07-12, 14:17 »
Na początek radzę zająć się próbami szkolenia samemu. Na początek troche się uinteligentnić :lol: wiadomościami z książek tego typu, a potem codziennei poświęcać trochę czasu - na dworzu czy w domu i ćwiczyć. Wiadomo - w przypadku 6 letniego psa będzie to trudniejsze niż ze szczeniakiem, ale nie ma rzeczy nie możliwych. Pies dzięki Waszym wspólnym ćwiczeniom nabierze do Ciebie szacunku, a w związku z tym nie będzie próbwał CIę dominować, czy też co gorsze gryźć. Jeśli to nei poskutkuje wtedy do specjalisty się wybrać. Ale wydaje mi się, że trochę samo zaparcia i cierpliwości zdziałą cuda ;) Zyczę powodzenia :)
Zapisane

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #23 : 2005-07-13, 18:31 »
Po pierwsze to czytalam ta ksiazke...a po drugie nie wykastruje mojego psa. I niech to bedzie dla wszystkich jasne. dago to nie kot ktory obsikuje wszytsko co sie znajduje na okolo i nie kotka ktora cala noc wyje bo chce kocura.
W zeszlym roku moj pies zostal tatusiem ( szczesliwym tatusiem, wszystkie szczeniaki znalazly dom i serca ktore je pokochaly ). Nie planuje zakladanie kolejnej rodziny, bo wiem ze w schronisku duzo psow czeka na dom... a nie bede specjalnie rozmnazac bo chca szczeniaka dwie osoby a co z reszta. Niewazne.

Ograniczylam kontakt z moim psem. Przytulam sie do niego tylko wtedy kiedy ja chce, nie on. dago ma zakaz wchodzenia na lozko...na spacerze idzie kolo nogi a na wydany przeze mnie rozkaz moze np oddalic sie troche ode mnie. Nie myslcie sobie ze katuje Daga i praktycznie nic mu nie wolno. Na poczatku tak bedzie, zeby pies poczul ze ja mam nad nim przewage....jesli bedzie robil postepy ( a juz je robi ) , zluzuje troche i bedzie mu wolno wiecej. Narazie jest tak jak ja chce.
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

polna_mysza

  • Gość
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #24 : 2005-07-13, 18:39 »
a Twój psiak ma papiery i reproduktora ??
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #25 : 2005-07-13, 19:36 »
"dago to nie kot ktory obsikuje wszytsko co sie znajduje na okolo i nie kotka ktora cala noc wyje bo chce kocura"
Eee... co to ma do rzeczy? Też się męczy, że nie może postępowąć wedłog swoich instynktów...
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #26 : 2005-07-13, 20:40 »
Azis, sama stwierdziłaś że Twoj pies ma "rozrytą psyche" , nie pomyślałamś o tym że on mógl przekazać to swojim dzieciom? Ja nie wiem po co mnożyc niezrównoważone psychicznie psy z którymi sa takie problemy... :roll:
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #27 : 2005-07-13, 22:03 »
przede wszytskim przestan na niego krzyczec, i szarpac. Obchodz sie znim tak by nie czul sie zagrozony, pojdz na szkolenie, ale takie gdzie nie uzywa sie kolczatek, lancuszkow zaciskowych, itp. Uzywaj smakolykow, za dobre zachowania, i wtedy gdy go czeszesz, musisz mu pokazac ze czesanie moze byc przyjemne, albo przynajmniej akceptowalne, -w jednej rece smakolyki, ktorw podajesz co chwila, w drugiej-grzebien ktorym powoli i delikatnie czeszesz. Tak samo jak zobaczy suke z cieczka i sie do niej wyrywa, nie szarp, to pogarsza sytuacje, sama to wiesz, zawolaj go milo, miej jakies nagrody jesli zwroci na Ciebie uwage, jesli nie -trzymaj mocno smycz, i nie szarp go przede wszystkim... i tak podobnie z reszta zachowan. Trudno Ci bedzie to wszytsko odkrecic.
daje CI jeszcze link gdzie mozesz poczytac sobie nieco o psiej agresji, i jak jej zapobiegac.

http://www.kliker.pieski.eu.org/Agresja/agresja_gl.html

pozdrawiam
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Forum Zwierzaki

Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedz #27 : 2005-07-13, 22:03 »

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #28 : 2005-07-13, 23:57 »
Powiedzialam ze ma rozryta psyche poniewaz bylam na niego zla.A czlowiek w zlosci mowi ( pisze ) rozne rzeczy. Dlatego nie czepiajcie mi sie o slowka. Moj pies moze i jest niezrownowazony, ale ta ceche nabyl, nie jest ona wada wrodzona.A co pieskow to cos wam powiem : suczka urodzila 9 szczeniaczkow.... ale niestety - pieski zaczely zdychac. Znajomi zabrali suczke do weterynarza....przeszla przez mase zastrzykow. Ledwo co ja uratowali. Ocalaly tylko 2 pieski , suczka i samiec. Suczka zostala wydana w bardzo dobre rece. A samczyk zostal u naszych znajomych. Pieski sa lagodne, brak jakichkolwiek oznak agresji, oddane swojemu wlascicielowi, brak checi dominacji. Mysle ze bedzie wszystko dobrze, ze ludzie ktorzy ich wychowuja nie popelnia bledow jakie popelnilam ja.
A co do smakolykow to moj pies nie lubi zadnych dropsikow, kosteczek, cukierkow etc. Po prostu tego nie zje. Dla niego nagroda to jest zabawa z pileczka ( jego ulubiona zabawka ).

Aha, kiedy moj pies widzi suczke - nic go nie powstrzyma. To jest instynkt , to jest od niego silniejsze. I nie pomoze zadne lagodne slowo. A wtedy trzymalam mocno smycz..ale on sie ciagle wyrywal. A z tego wzgledu ze nie mogl do niej podejsc ( bo mu to uniemozliwialam ), po prostu sie odwrocil i z cala zawzietoscia rzucil sie na mnie.

"dago to nie kot ktory obsikuje wszytsko co sie znajduje na okolo i nie kotka ktora cala noc wyje bo chce kocura"
Eee... co to ma do rzeczy? Też się męczy, że nie może postępow±ć wedłog swoich instynktów...
To co proponujesz? Moze wykastrowac wszytskie psy zeby nie szalaly na widok lub zapach suczki z cieczka  :roll:

a Twój psiak ma papiery i reproduktora ??

O tym juz pisalam w dziale o " OWCZAREK SZKOCKI COLLIE ". Poczytaj to sie dowiesz.

[BETTY] jeszcze raz dziekuje za ksiazke i za linka, przyda sie :wink:
« Ostatnia zmiana: 2005-07-14, 00:02 autor AziS »
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #29 : 2005-07-14, 00:33 »
Chodzi mi o to, że skoro i tak nie chcesz już żeby był tatusiem (bo tak zrozumiałam), to dlaczego go nie wykastroeawć... :) (Choć strach... :( )

"A co do smakolykow to moj pies nie lubi zadnych dropsikow, kosteczek, cukierkow etc. Po prostu tego nie zje. Dla niego nagroda to jest zabawa z pileczka ( jego ulubiona zabawka )."
No to używaj tego. Ważne, że wogóle coś może być dla niego nagrodą. (Mój pies np. niczego nie uznaje.)
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.172 sekund z 33 zapytaniami.