Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 8 9 [10] 11   Do dołu

Autor Wątek: jakie masz rybki???  (Przeczytany 68688 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #270 : 2007-03-17, 08:17 »
Gdybys np kolibra karmila gora 2 razy dziennie, to by biedak sobie dlugo nie pofruwał ;) Z niektórymi rybami jest podobnie.

To nie tak. Ryby mogą nie jeść nawet dwa tygodnie, ale zbyt często i zbyt dużo nie można im dawać, bo i tak zjedzą. Szczególnie żyworódki i welony mają taki apetyt.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

livet

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #271 : 2007-03-30, 18:57 »
Akwa: 112l
Obsada: 5 x welon
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #272 : 2007-03-30, 19:02 »
112l to chyba razcej na jakieś 3 welony, i ty innych tak strasznie pouczasz.
Bo jak sobie przeliczyć 40(litry na jednego welona) * 5 (liczba welonów) to wychodzi 200l. To 112 litrów trochę za mało na 5 welonów
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Forum Zwierzaki

Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedz #272 : 2007-03-30, 19:02 »

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #273 : 2007-03-30, 19:10 »
Bo jak sobie przeliczyć 40(litry na jednego welona) * 5 (liczba welonów) to wychodzi 200l. To 112 litrów trochę za mało na 5 welonów

40 l to absolutne minimum. Optymalna ilość litrów to 65 na jednego.

Jedyny wyjątek -> mój kolega ma 200 l i 6 welonów. Tyle, że on ma filtr DIY -> bardzo, bardzo wydajny, dobrze napowietrza, akwa lux, prawie nie trzeba odmulać, bo nic nie ma na podłożu <a welony wydalają sporo....>. Poza tym, ma mniejsze odmiany welek -> do 15 cm, a niektóre welony mają i 30 cm.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

livet

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #274 : 2007-03-30, 20:24 »
112l to chyba razcej na jakieś 3 welony, i ty innych tak strasznie pouczasz.
Bo jak sobie przeliczyć 40(litry na jednego welona) * 5 (liczba welonów) to wychodzi 200l. To 112 litrów trochę za mało na 5 welonów

I znowu ciemnota. Nie sądzisz że można później przenieść welony do większego akwa? Bo tak zamierzam zrobić. Nie siedze w tym temacie od wczoraj. Trochę się już na tym znam, rozmawiałam z doświadczonymi hodowcami tych ryb. Bierzcie pod uwagę różne możliwości, bo to już nudne jak się za każdym razem to samo czyta bezprzerwy.
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #275 : 2007-03-30, 20:28 »
to po co 10 razy kupować akwarium, jak można odrazu duże a nie ciagle się w nowe bawić.
A zresztą częste przeprowadzki to stres niewskazany przy hodowli rybek, i przestań się chwalić tym że jesteś doświadczona bo każdy kto tu pisze więcej niż miesiąc to już coś wie, a ja mam rybki od urodzenia
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

livet

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #276 : 2007-03-30, 20:31 »
to po co 10 razy kupować akwarium, jak można odrazu duże a nie ciagle się w nowe bawić.
A zresztą częste przeprowadzki to stres niewskazany przy hodowli rybek, i przestań się chwalić tym że jesteś doświadczona bo każdy kto tu pisze więcej niż miesiąc to już coś wie, a ja mam rybki od urodzenia

Nie miałam planowanych aż 5 welonów. Zaczęłam od dwóch. Rybki przenosi się po paru latach, a nie co tydzień. Masz od urodzenia, a ja się tym zajmuję od 20 lat.
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #277 : 2007-03-30, 20:33 »
ja mam 12 lat, zawsze miałam rybki.
Ale wytłumacz mi po cholere kupować ciągle nowe jak można odrazu duże i zgłowy, a rybki jeszcze szczęśliwsze co??
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Miss Lukusia

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #278 : 2007-03-30, 20:37 »
Ja mam niebieskiego bojownika, niestety żyje w kuli 5l ale naprawdę chcę kupić nowe akwarium (jak radzi mi Kar), te wszystkie urzadzenia i samiczke.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedz #278 : 2007-03-30, 20:37 »

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #279 : 2007-03-30, 20:38 »
a ja mam rybki od urodzenia

To żaden argument, bo jest różnica między 'posiadaniem' a 'zajmowaniem się'.

Rybki przenosi się po paru latach, a nie co tydzień.

Tu też wyjątek - ja każdą kupioną rybę najpierw wkładam do mniejszego akwarium na dwutygodniową obserwację. Tyle, że w obydwóch akwariach parametry wody są takie same, temperatura może się różnić o jeden stopień, więc przenosiny dużym szokiem nie są.

Ale wytłumacz mi po cholere kupować ciągle nowe jak można odrazu duże i zgłowy, a rybki jeszcze szczęśliwsze co??

-__-....
1. Można najpierw nie mieć miejsca na duże akwarium, ale jest już planowane.
2. Rybki mogą być na tyle małe, że inne mogą je zjeść.
3. Można CHWILOWO nie mieć kasy na duże akwa, potem kupić.
Etc, etc, etc....
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

livet

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #280 : 2007-03-30, 21:30 »
Zapisane

Miss Lukusia

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #281 : 2007-04-01, 17:21 »
Mam pytanko dotyczace akwarium.
Tylko prosze od razu na mnie nie krzyczec, ze jestem sadystka czy cos, nie jestem doswiadczona w akwarystyce, ale wole po prostu sie upewnic przed namawianiem rodzicow na akwa.
Czy 15l starczy na dwa bojowniki (samiec i samica)? Czy moze kupic 20l?
I jeszcze jedno. Ile kosztowalyby razem te wszystkie urzadzenia, odpowiednie akwa i rosliny?
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #282 : 2007-04-01, 17:32 »
Czy 15l starczy na dwa bojowniki (samiec i samica)? Czy moze kupic 20l?

Ani to, ani to. Na TRZY bojowniki <bo dwóch się nie kupuje - jeden samiec i min. 2 samice> trzeba przynajmniej 30 l, a to i wtedy kiedy są dość spokojne a w akwarium jest dużo kryjówek i roślin.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Miss Lukusia

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #283 : 2007-04-01, 19:09 »
A ile kosztuje takie akwa 30l? I czy bojownik samiec moze zyc sam w akwa powiedzmy 8-10l?
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #284 : 2007-04-01, 19:22 »
Luka, jezeli bez pokrywy to tanio, na 1l jakos liczy sie 1zł, czyli ok 30-40zł zapłacisz za takie akwa. Samiec może sam mieszkać w akwa. Ale pamiętaj ze te ryby uwielbiają dużo kryjówek. Gdybyś chciała kupować jednak samca i minimum 2 samice to najlepiej kup samca z akwarium, gdzie juz jest z innym narybkiem, a nie z kubeczka, ponieważ z kubeczka na ogół mogą być dosyć agresywne. Moj piewrszy bojek z kubeczka był łagodny, teraz mam kolejnego z kubeczka i do miłych nie należy.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedz #284 : 2007-04-01, 19:22 »

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #285 : 2007-04-01, 20:24 »
A ile kosztuje takie akwa 30l? I czy bojownik samiec moze zyc sam w akwa powiedzmy 8-10l?

Nie. Nawet dla bojownika absolutne minimum to 10 l. A osobiście to bym go nie wkładała do akwa mniejszego niż 15 l.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Miss Lukusia

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #286 : 2007-04-01, 20:26 »
Mysha, tylko że ja już mam bojka, mieszka w kuli 5l i dlatego wlasnie chce kupic akwa.
Czyli 10-15l na jednego bojownika?
A tutaj cos z innej beczki - jakie argumenty stosowac w rozmowie z rodzicami na temat zakupu, jesli mam kule a oni nie chca sie zgodzic na akwarium?
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #287 : 2007-04-01, 20:29 »
Czyli 10-15l na jednego bojownika?

Inaczej bym to sformułowała. MIN. 10-15 l na jednego bojownika. Czyli od 10 w górę ;)

A tutaj cos z innej beczki - jakie argumenty stosowac w rozmowie z rodzicami na temat zakupu, jesli mam kule a oni nie chca sie zgodzic na akwarium?

Głównie to, że ryba w kuli się męczy. Na poparcie owej tezy można dodać, że we Włoszech sprzedaż kuli dla ryb jest zakazana :)
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Miss Lukusia

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #288 : 2007-04-01, 20:35 »
Czytałam już jeden post z forum rodzicom czego potrzebuje bojownik (akwa, urzadzenia, roslinki itp) to powiedzieli, że jak mam to wszystko kupować, to żebym to sobie wybiła z głowy i zeby lepiej oddac bojka... Dodalam, ze wszystko pojdzie z mojego portfela, mialam zbierac na nowy komputer ale rybka jest dla mnie wazniejsza...
Sprobuje jeszcze raz wszystko z rodzicami przedyskutowac, moze uda mi sie ich zgjac :) dzieki za odpowiedzi

Edit:
 wysłałam kilka cytatów z tego tematu tacie, a on na to:
"czyli podróż bojownika kanalizacją do morza?"
No i znowu muszę się za to zabrać... wezmę się w garść i mu wszystko wytłumacze

Edit 2:
Postawiłam się tacie...
Na razie nic nie pisze (siedzę w drugim pokoju, rozmawiamy przez gg), ale na pewno o tym nie mysli, znam go... Jesli sie nie zgodzi probuje porozmawiac z mama

Edit 3:
Moze was zameczam, ale..
Tato powiedzial, zebym zwrocila sie do mamy. Zaczelam z nim rozmawiac na temat akwarium, a on mowi, zebym poczekala. Tylko nie wiem w jakim sensie...
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #289 : 2007-04-01, 21:37 »
Luka, moze poprostu kup akwa bez ostrzeżenia? moi rodzice mają w nosie jakie rybki mam i kupuje. Bez ich zgody kupiłam akwa i to wszysko. są przyzwyczajeni do tego ze musze mieć przynajmniej rybke w pokoju ;)

radze ci idź do sklepu i nie zwlekaj, przeciez jak to kupisz to ci tego nie wyrzucą?
Zapisane

Miss Lukusia

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #290 : 2007-04-02, 13:26 »
Tato sie nie zgodzil :| Chcialam dzisiaj ponamawiac mame, ale cos sie w szkole stalo wiec wytrzymam bez tej rozmowy x/ Sprobuje dzisiaj spytac taty czemu nie chce, powiem ze to prezent na wielkanoc i tyle... a jakbym kupila akwa 'bez pytania' to by mnie zatlukli i powiedzieli, ze mam to zwrocic X/

I jeszcze pytanko. Jesli podmieniam wode, moze byc swieza, czy musi odczekac te 2 tyg?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedz #290 : 2007-04-02, 13:26 »

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #291 : 2007-04-02, 13:42 »
Jeżeli akwarium i wszystko z własnej kieszeni to czemu nie?? Przecież jak nic za to nie zapłacą, to o co im chodzi?
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Miss Lukusia

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #292 : 2007-04-02, 15:01 »
Tato powiedział że wg niego akwa nie jest rybie do życia potrzebne... Zaczęłam go 'gryźć', walnęłam mu niezłego teksta, ciekawe co na to powie
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #293 : 2007-04-02, 15:07 »
to w czym ma ryba życ jak nie w akwa? :roll:

ehh niektórzy rodzice mają naprawde dziwne argumenty. Ja bez pozwolenia rodziców moge kupić akwarium 100l i mi nic nie powiedzą. szczeście sie to ma :P
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #294 : 2007-04-02, 15:11 »
I jeszcze pytanko. Jesli podmieniam wode, moze byc swieza, czy musi odczekac te 2 tyg?

Nie może być świeża, musi odczekać przynajmniej 24 h.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Miss Lukusia

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #295 : 2007-04-02, 15:11 »
W sumie to ja nie wiem co mu przeszkadza to, ze kupie akwa O_o' Dosc dlugo sie nie odzywa

I dzieki za odp Kiba ^^
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #296 : 2007-04-02, 15:14 »
W sumie to ja nie wiem co mu przeszkadza to, ze kupie akwa O_o'

Ja w ogóle tego nie rozumiem o_O Jak się nie płaci, to co jeszcze może przeszkadzać?...

I dzieki za odp Kiba ^^

Spoko ^^
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Miss Lukusia

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #297 : 2007-04-02, 15:17 »
Wczesniej zarzucil tekst:
'jesli chcesz, kuli moze nie byc, ale akwarium tez'
No i sie wscieklam X/ Zaczelam na niego strasznie sypac argumentami, ucichl i nic nie pisze

Ehe, napisal ze go nie bylo przed komputerem... Ale tymczasem i tak kilka argumentow napisalam
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedz #297 : 2007-04-02, 15:17 »

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #298 : 2007-04-03, 17:20 »
Truj im truj, bo ta kula to naprawdę nic dobrego :/ Wrazie czego przyjdę do Ciebie i pomogę :P Mam dar przekonywania :) :D
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Miss Lukusia

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #299 : 2007-04-03, 20:39 »
By się przydało :/ Mama mi strzeliła focha na maksa, powiedziała, dosłownie cytuję:
'przeżył w kuli 5 miesięcy i na pewno przeżyje więcej', i dodała, że ona nie polecała kuli i chciała akwarium, no sorry ale mówiła na odwrót T_T I że nie ma zamiaru czyścić akwa i płacić za prąd... lol
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.093 sekund z 32 zapytaniami.