Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Papużka falista  (Przeczytany 8446 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dzialo9

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13
  • Właścicielka kota, wielbicielka agam błotnych.
    • WWW
Papużka falista
« : 2008-02-26, 15:47 »
Hej, jest to mój pierwszy poważny post i chcę się dowiedzieć czy, jak to sie mówi, dobrze myślę.

Mam zamiar kupić papużkę falistą. Chcę zielono-żółtego samca. Wiem, że płeć rozpoznaje się po kolorze woskówki, a wiek po prążkach na głowie - jeśli sięgają oczu jest to ptak młody.
Kupiłam książkę o papużkach - "Papugi i papużki" Evy Marii Bartenschlager. Wypożyczyłam też "Ptaki pokojowe" Jiriego Felixa. Oczywiście buszuję po Necie (choc byłabym wdźięczna za podrzucenie mi kilku adresów o takowych papugach).
Wiem, swoją drogą, że z tego forum, że najmniejsza klatka dla falistej to 45cm x 31cm x 35 cm.
W książce pani Evy Marii Bartenschlager doczytałam, że klatka winna być 5 razy dłuższa od ciała ptaka, a szerokość i wysokość 2 razy dłuższe od tegoż samego.
Klatki jeszcze nie mam, ale ją zdobędę.
Największy kłopot mam z samym kupnem papużki - wyczytałam, że najlepiej ją kupić z hodowli - najlepiej sprawdzonej .
Czy ktoś zna jakąś dobrą, zdrową hodowlę? Prosiłabym o adres, ale takowa musi byc w okolicach W-wy (Warszawy). Cóż, ewentualnie w obrębie Mazowieckiego, ale wolałabym w Wawie.
Oprócz tego chciałabym się dowiedzieć kiedy ją kupić.
Wiem, że papużki tęsknią do właściciela. Chodzę wciąż do szkoły. Myślałam, aby ją kupić na początku września, żeby papużka (którą nazwałbym Darwin) nauczyła się, że wychodzę rano i wracam koło 16:00, no i miałabym wolne wakacje, bo wiem, ze papużki tęsknią do właścicieli. Co o tym myślicie.
Czy gdybym kupiła papużkę "teraz-zaraz" to miałabym (i ona też miałaby) problem.
No i jeszcze coś. Mam KOTA. Gdzie proponujecie ustawić klatkę, żeby moje stworzonko na czterech nóżkach i o gęstej sierści nie mogło zrobić sobie z Darwina kolacji (ewentualnie śniadania czy obiadu)?
Moja mama proponuje zawiesić klatkę na haku w pokoju. Nie wiem - co proponujecie?

Dziękuję za odpowiedź i podanie adresów stron i hodowli.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Papużka falista
« Odpowiedź #1 : 2008-02-27, 09:30 »
jesli chodzi o klatke - to jest tu zasda ktora tyczy sie wszystkich zwierzat - i wieksza tym lepsza.

kupujac papuzke z hodowli masz pewnosc co do wieku (prazki  maja znaczenie tylko i wylacznie w przypadku papuzek o naturalnym ubarwieniu - a znalezienie takiej moze graniczyc z cudem - bo nawet jesli znajdzie sie zielona ma sie praktycznie gwarancje ze ma w sobie domieszke odmienca) , tego ze nie bedzie zapasozycona itp. do szukania adresow itp. sluza google.

Co do tesknoty - to jest tu haczyk - b papuzka sie nie nauczy ze wychodzisz o tej godzinie a wracasz o tamtej . Papuzki sa zwierzetami stadnymi - tego nie zmienisz i jesli rzeczywiscie chcsz zeby papuzka byla szczesliwa - to wez dwie. Kosztem oswojenia - ale wierz mi - nigdy nie zastapisz zwierzeciu towarzysza z tego samego gatunku...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

dzialo9

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13
  • Właścicielka kota, wielbicielka agam błotnych.
    • WWW
Odp: Papużka falista
« Odpowiedź #2 : 2008-02-27, 15:19 »
Dziękuję.
Szukałam przez GOOGLE hodowli, ale nie znalazłam. Może świadczy to o mojej nieporadności. Pewnie tak.
Nadal proszę o adresy hodowli papużek falistych. Oczywiście, jak wcześniej, szukam jej w okolicy i samej stolicy :).
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Papużka falista
« Odpowiedz #2 : 2008-02-27, 15:19 »

Gzana

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Papużka falista
« Odpowiedź #3 : 2008-06-04, 14:56 »
ale najpier powiedz gdzie mieszkasz w jakiej mieszkasz miejscowosci
Zapisane

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: Papużka falista
« Odpowiedź #4 : 2008-06-05, 14:34 »
ale najpier powiedz gdzie mieszkasz w jakiej mieszkasz miejscowosci


Czy ktoś zna jakąś dobrą, zdrową hodowlę? Prosiłabym o adres, ale takowa musi byc w okolicach W-wy (Warszawy). Cóż, ewentualnie w obrębie Mazowieckiego, ale wolałabym w Wawie.



Oczywiście, jak wcześniej, szukam jej w okolicy i samej stolicy :).

 :roll:
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

dzialo9

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13
  • Właścicielka kota, wielbicielka agam błotnych.
    • WWW
Odp: Papużka falista
« Odpowiedź #5 : 2009-01-27, 20:01 »
Hej, odnawiam temat, mam tylko małe pytanko, papużki dalej nie mam, bo chcę być pewna, że bedzie jej u mnie dobrze. Czy jest taka opcja, że kupiłabym ją sobie w wakacje, samca, jednego, oswoiła i na początku roku, kiedy byłby oswojony, dokupiłabym mu towarzysza (żeby mu nie było smutno). I czy musi byc ten sam gatunek?
Zapisane

Stworek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 30
Odp: Papużka falista
« Odpowiedź #6 : 2010-01-09, 20:19 »
"Ptaki pokojowe" to książka, która ma bardzo ogólne informacje. Większość opiera się na hodowli, a niektóre informacje są niepełne. Też ją czytałam. Co do Twojej klatki - nie ma minimalnych wymiarów. Trzeba zapewnić jak najlepsze warunki dla ptaka. To poważna sprawa. Chyba, że będzie służyła tylko jako jadalnia i sypialnia, na co też liczę.
Decydujesz się na samotnego ptaka, gdzie w wypadku falistych, jest on zwierzęciem stadnym. W większości wypadków nie dobierają się w pary będąc grupką, tylko razem wykonują wszystkie czynności. Kup od razu kilka falek, bo gdy kupisz jedną, zrobisz jej krzywdę. (broń Panie Boże, nie daj jej lusterka, bo zgłupieje, co jest potwierdzone...) Gdy kupisz kilka papużek sam rozwiązuje się problem z tęsknotą. I wcale nie musi być tak, że gdy będą razem już nie będą zwracać na Ciebie uwagi. Falki są wyjątkowo ciekawskie, więc nie powinny się bać. Gdy kupisz razem kilka paputów nie będzie też problemu z łączeniem, co BARDZO ułatwia sprawę.
Aaa... Jeszcze ten kot. Cóż. Nie wpuszczaj go do pokoju, to nic się nie stanie. Klatka najlepiej gdyby stała przy ścianie. Nie na środku, nie w rogu, nie przy kaloryferze i najlepiej nie na podłodze. Jakieś pytania? Zamierzasz je rozmnażać, chcesz wiedzieć więcej?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.122 sekund z 25 zapytaniami.