Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Inne książki Meg Cabot/Jenny Caroll  (Przeczytany 22635 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jamniczka

  • Gość
Inne książki Meg Cabot/Jenny Caroll
« : 2005-04-11, 16:00 »
Więc mam pytanko  - kto z Was czytał inne ksiażki Meg Cabot?
Warte są przeczytania? Np: "Kiedy piorum uderza"?
Zapisane

Raven

  • Gość
Inne książki Meg Cabot/Jenny Caroll
« Odpowiedź #1 : 2005-04-11, 16:49 »
Meg Cabot napisała książkę: "Dziewczyna Ameryki" (czy jakoś takoś :P ). Według mnie szalenie nudna, będąca jedynie odwrotnością "Pamiętnika..." :?
Zapisane

Nataila

  • Gość
Inne książki Meg Cabot/Jenny Caroll
« Odpowiedź #2 : 2005-04-11, 18:53 »
Zgadzam się. "Dziewczyna Ameryki" jest bardzo podobna do "Pamietnika Księżniczki". To tak, jakby autorka chciała zarobić, więc napisała drugą prawie identyczną książkę.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Inne książki Meg Cabot/Jenny Caroll
« Odpowiedz #2 : 2005-04-11, 18:53 »

Jamniczka

  • Gość
Inne książki Meg Cabot/Jenny Caroll
« Odpowiedź #3 : 2005-04-11, 19:54 »
Zgadzam się z tym :)
Dziewczynę Ameryki czytałam NUDNA
Zapisane

Auriedicy_

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 239
Odp: Inne książki Meg Cabot/Jenny Caroll
« Odpowiedź #4 : 2005-04-24, 17:22 »
Początek Dziewczyny Ameryki i rzeczywiście książka bardzo podobna do Pamiętnika Księżniczki. Może będę miała okazja przeczytać całą, bo to był tylko fragment z gazety czy czegoś podobnego.
Zapisane
...

Qaś

  • Gość
Odp: Inne książki Meg Cabot/Jenny Caroll
« Odpowiedź #5 : 2005-04-25, 17:38 »
Mnbie się Pamietnik i Dziewczyna A.. podobały ;) A innych książek tej autorki niemiaam okazji przeczytac :P
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Inne książki Meg Cabot/Jenny Caroll
« Odpowiedź #6 : 2005-04-26, 22:00 »
Zarówno "Dziewczyna Ameryki" jak i "Pamiętnik Księżniczki" podobają mi się :) I wcale mi nie przeszkadza, że jedno jest odzwierciedleniem drugiego. Poprostu fajnie się czyta i to jest najważniejsze :)
Zapisane

Staffka

  • Gość
Odp: Inne książki Meg Cabot/Jenny Caroll
« Odpowiedź #7 : 2005-04-27, 12:08 »
ja czytalam tylko Pamientnik ;) i baldzooo mi sie podobaly ;)
Zapisane

Auriedicy_

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 239
Odp: Inne książki Meg Cabot/Jenny Caroll
« Odpowiedź #8 : 2005-05-15, 15:08 »
Właśnie czytam książkę pt."Kiedy piorun uderza" b.fajna i naprawdę polecam. Szczególnie, jak ktoś lubi Meg Cabot, bo czuje się, że to ona napisała.
Zapisane
...

Forum Zwierzaki

Odp: Inne książki Meg Cabot/Jenny Caroll
« Odpowiedz #8 : 2005-05-15, 15:08 »

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Odp: Inne książki Meg Cabot/Jenny Caroll
« Odpowiedź #9 : 2005-05-16, 13:20 »
Ja czytałam Pamiętnik, Dziewczyny tylko streszczenie ;) . Ale Pamietnik jest świetnyyy! :kocham:
Zapisane

Qaś

  • Gość
Odp: Inne książki Meg Cabot/Jenny Caroll
« Odpowiedź #10 : 2005-05-16, 13:53 »
Własnie szukałam tego ."Kiedy piorun uderza",ale nigdzie nie ma :?
Zapisane

Auriedicy_

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 239
Odp: Inne książki Meg Cabot/Jenny Caroll
« Odpowiedź #11 : 2005-05-21, 11:55 »
Ja "Kiedy piorun uderza" wypożyczyłam z biblioteki. Koleżanka mi poleciła to wzięłam. Szcególnie, że to Meg Cabot.
Zapisane
...

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Odp: Inne książki Meg Cabot/Jenny Caroll
« Odpowiedź #12 : 2005-05-22, 08:49 »
Wczoraj skończyłam "Dziewczyna Ameryki" (pożyczyłam od koleżanki, mówiłam Wam? :P ) i jak dla mnie świetna, podobny styl pisania jak przy "pamiętniku" ale to przecież ta sama autorka ;) . Szalenie mi się podobała :) .
Zapisane

Nataila

  • Gość
Odp: Inne książki Meg Cabot/Jenny Caroll
« Odpowiedź #13 : 2005-05-22, 13:09 »
Mnie w "Dziewczynie Amieryki" podobała się bohaterka. Jej charakter. Książka co prawda bardzo, bardzo podobna do "Pamiętnika", ale jednak ma w sobie jakiś urok.
Zapisane

Auriedicy_

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 239
Odp: Inne książki Meg Cabot/Jenny Caroll
« Odpowiedź #14 : 2005-05-24, 20:56 »
A ja dziewczynę ameryki muszę od kogoś wyłudzić to wtedy przeczytam. A teraz uciekam, bo jeszcze 'Kiedy piorun uderza' z braku czasu nie przeczytałam.
Zapisane
...

Forum Zwierzaki

Odp: Inne książki Meg Cabot/Jenny Caroll
« Odpowiedz #14 : 2005-05-24, 20:56 »

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Inne książki Meg Cabot/Jenny Caroll
« Odpowiedź #15 : 2005-05-27, 09:33 »
Ja mam w domu ksiazke Megan Cabot "Chlopak  z sasiedztwa" Nie czytalam
Zapisane

Qaś

  • Gość
Odp: Inne książki Meg Cabot/Jenny Caroll
« Odpowiedź #16 : 2005-05-27, 12:44 »
A jaką polecacie jej ksiązke poza Dziewczyna Ameryki i Pamietnikiem(bo czytalam wszystkie czesci ;) ) ? Ide do bibloteki i nie wiem co warto szukać ;)
Zapisane

Kołysanka

  • Gość
Odp: Inne książki Meg Cabot/Jenny Caroll
« Odpowiedź #17 : 2005-05-27, 16:41 »
Mnie osobiście "Dziewczyna Ameryki"bardzo się podobała, dopiero po niej przeczytałam całą serię "Pamiętników" i chyba bardziej lubię Samanthę niż Mię... Dla zainteresowanych: druga część "Dziewczyny Ameryki" w lipcu w USA :)

A co do innych książek Meg - polecałabym serię "Pośredniczek" (Kraina Cienia, Dziewiąty Klucz, Kraksa w górach, Najczarniejsza godzina, Nawiedzony i najnowszy, ostatni w serii, Czwarty Wymiar), nieco mniej podobała mi się seria 1-800-jeśli-widziałeś-zadzwoń (Kiedy piorun uderza, Kryptonim: Kassandra, Bezpieczne miejsce i Znak węża). Ze wszystkich książek, jakie napisała Meg (cztery pierwsze "Pośredniczki" i wszystkie "1-800" są pod pseudonimem Jenny Carroll) najbardziej podobały mi się "Pośredniczki". Zresztą w Ameryce Pośredniczka jest równie popularna, jak Pamiętniki... i nic dziwnego.

Uściski
Ola
Zapisane

Nataila

  • Gość
Odp: Inne książki Meg Cabot/Jenny Caroll
« Odpowiedź #18 : 2005-05-27, 21:11 »
Olu, zgadzam się z Tobą. Samantha wydaje mi się taka 'normalniejsza'. Chyba prędzej bym się zaprzyjaźniła z nią niż z Mią.
Cytat: Kołysanka
Dla zainteresowanych: druga część "Dziewczyny Ameryki" w lipcu w USA :)
Ooo, fajnie :) . Już myślałam, że drugiej nie będzie :P .
Zapisane

Madia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2977
    • WWW
Odp: Inne książki Meg Cabot/Jenny Caroll
« Odpowiedź #19 : 2005-05-27, 22:51 »
Kiedy (tada rada...) czytała moja koleżanka. I mówi ze nawet fajne, ale autorka w kazdej ksiazce porusza podobne problemy czyli: media, wysoka dziewczyna bez biustu itp. Kompleksy? :P
Ale lubie jej ksiązki. Bo sa takie 'lekkie' ;)
Zapisane

Kołysanka

  • Gość
Odp: Inne książki Meg Cabot/Jenny Caroll
« Odpowiedź #20 : 2005-05-28, 19:03 »
To prawda, bardzo lekkie, a mi się bardzo miło kojarzą, bo wszystkie części Pamiętnika (to znaczy cztery i pół, bo tylko tyle wtedy było) oraz Dziewczynę Ameryki przeczytałam w pierwszy dzień wakacji zeszłego roku :D

A co do Dziewczyny Ameryki 2, to w wolnym tłumaczeniu jej tytuł "Ready or Not" można przetłumaczyć jako "Gotowa czy nie" (ew."Gotowa lub nie") i czytałam niedawno w necie, o czym będzie i powiem Wam : BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!!! A dla tych, którym nie podobał się , ekhm, nowy wątek wprowadzony w Pamiętniku Księżniczki 6 (WIECIE CO MAM NA MYŚLI) mam złe informacje: jest on i w Dziewczynie Ameryki 2. A o tym, czego David wydaje się od niej oczekiwać, Sam przypadkiem mówi NA ŻYWO w telewizji.

Madia: zgadzam się z Tobą trochę, pewne aspekty często powtarzają się w książkach Meg: media (prześladują zarówno Sam z Dziewczyny Ameryki, Mię z Pamiętnika, Jess z serii 1-800, jak i podobno Jenny z Teen Idola -- nie wydanego jeszcze w Polsce, niestety), bohaterka z płaskim biustem (znów Sam, Mia i Jess), dziwne umiejętności bohaterek (Jess, Suze z "Pośredniczki")... Ale może to dlatego, że przyjemnie się czyta o dziewczynach, którym przytrafiają się takie niewiarygodne rzeczy, jak dowiedzenie się o książęcym pochodzeniu czy uratowanie życia prezydentowi (nie mówiąc już o zdobyciu wymarzonego chłopaka, często sławnego i zawsze zabójczo przystojnego).

Uściski
Ola
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Inne książki Meg Cabot/Jenny Caroll
« Odpowiedz #20 : 2005-05-28, 19:03 »

Nataila

  • Gość
Odp: Inne książki Meg Cabot/Jenny Caroll
« Odpowiedź #21 : 2005-05-28, 21:42 »
Cytat: Kołysanka
A co do Dziewczyny Ameryki 2, to w wolnym tłumaczeniu jej tytuł "Ready or Not" można przetłumaczyć jako "Gotowa czy nie" (ew."Gotowa lub nie") i czytałam niedawno w necie, o czym będzie i powiem Wam : BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!!! A dla tych, którym nie podobał się , ekhm, nowy wątek wprowadzony w Pamiętniku Księżniczki 6 (WIECIE CO MAM NA MYŚLI) mam złe informacje: jest on i w Dziewczynie Ameryki 2. A o tym, czego David wydaje się od niej oczekiwać, Sam przypadkiem mówi NA ŻYWO w telewizji.
Ale jaja będą :lol: .
Jak dla mnie, to trochę to jest przesada. Wszystkie bohaterki Meg Cabot mają te same kompleksy w stylu, np. mały biust. Chociaz jedna mogłaby mieć ZA DUŻY biust :P .
Zapisane

Kołysanka

  • Gość
Odp: Inne książki Meg Cabot/Jenny Caroll
« Odpowiedź #22 : 2005-06-19, 12:15 »
Cytuj
Wszystkie bohaterki Meg Cabot mają te same kompleksy w stylu, np. mały biust. Chociaz jedna mogłaby mieć ZA DUŻY biust


Hm, Natalia, jeśli chcesz znaleźć bohaterkę z takim problemem, to polecam "Plotkarę" Cecily von Ziegesar. Jedna z głównych bohaterek tej serii, Jenny, ma ten kłopot... A propos -- kilka dni temu wyszedł szósty tom Plotkary, "Tylko ciebie chcę" :)

Aha, dla zainteresowanych książkami Meg Cabot-- 21 lipca wychodzi Dziewczyna Ameryki 2 "Pierwszy krok" oraz książka dla dorosłych "Włoskie szalenstwo". To o tyle zabawne,że Dziewczyna Ameryki 2 w Stanach wychodzi kilka dni później.... Dla tych, którzy chcą zobaczyć opis oraz okładkę książek, oto adres oficjalnej strony Ambera: www.wydawnictwoamber.pl

Uściski
Ola
Zapisane

halina

  • Gość
Odp: Inne książki Meg Cabot/Jenny Caroll
« Odpowiedź #23 : 2005-06-19, 12:17 »
oo jak super :;d: będe musiala przeczytać dziewczynę Ameryki 2 ale nie wiem czy będzie tak samo fajna jak 1 częśc....
Mam nadzieje :P
Zapisane

Moniaa

  • Gość
Odp: Inne książki Meg Cabot/Jenny Caroll
« Odpowiedź #24 : 2005-06-19, 17:08 »
Ja rowniez czekam na druga czesc "Dziewczyny ameryki", ale cos obawiam się, że nie bedzie tak samo fajna...
Zapisane

agusia1993`

  • Gość
Odp: Inne książki Meg Cabot/Jenny Caroll
« Odpowiedź #25 : 2005-07-01, 11:31 »
Czytałam tylko pamiętniki...
Czytałam też książkę:"Księżniczka i żebraczka" tylko,że nie pamiętam autora:/
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Odp: Inne książki Meg Cabot/Jenny Caroll
« Odpowiedź #26 : 2005-07-02, 16:17 »
Oooo świetnie...Będzie się działo :lol: ...Muszę sobie kupić.
Zapisane

Werona

  • Gość
Odp: Inne książki Meg Cabot/Jenny Caroll
« Odpowiedź #27 : 2005-07-18, 11:45 »
Wczoraj skoñczy³am "Dziewczyna Ameryki" (po¿yczy³am od kole¿anki, mówi³am Wam? :P ) i jak dla mnie ¶wietna, podobny styl pisania jak przy "pamiêtniku" ale to przecie¿ ta sama autorka ;) . Szalenie mi siê podoba³a :) .
Mnie sie tez bardzo podobala ksiazka DZIEWCZYNA AMERYKI , wczraj skonczylam ja czytac :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Inne książki Meg Cabot/Jenny Caroll
« Odpowiedz #27 : 2005-07-18, 11:45 »

Moniaa

  • Gość
Odp: Inne książki Meg Cabot/Jenny Caroll
« Odpowiedź #28 : 2005-07-23, 19:07 »
Kupilam Dziewczyne Ameryki 2. Zobaczymy jakie bedzie, choc nie spodziewam sie jakiejs dobrej ksiazki hehe ;)
Zapisane

Qaś

  • Gość
Odp: Inne książki Meg Cabot/Jenny Caroll
« Odpowiedź #29 : 2005-07-23, 19:31 »
Kurde...nie moge nigdzie dostac Pierwszej części Pośredniczki,widziałm tylko 3...
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 28 zapytaniami.