Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Kości  (Przeczytany 20809 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Kości
« : 2008-03-25, 17:06 »
Mam putanie ponieważ nie wiem czy powinienem dawać mojemu psu kości czy nie, jem co niedziele kurczaka i zostają po nim kości i je wyrzycam i może powinienem dać je psu?
Zapisane

Xentalia

  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Kości
« Odpowiedź #1 : 2008-03-25, 17:20 »
nie dawaj psu kości z kurczaka.
Są zbyt kruche a jednocześnie ostre.
Dobrym prezentem będzie jeśli raz na jakiś czas ugotujesz psu nogę świńską
jeśli masz dużego psa.
Jeśli jest to mniejsza psina ugotuj kości świńskie.
W sklepach zoo jest masa przysmaków.
Żwacze, uszy łapki itp
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Kości
« Odpowiedź #2 : 2008-03-25, 19:57 »
Kości kurczaka nie dawaj, mozesz dać korpusy lub szyjki, ale nie kości długie. Możesz dać psu chrząstki z kości i główki kości, ale nie całe.
Co do innych kości to najlepsze są kości cielęce.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Kości
« Odpowiedz #2 : 2008-03-25, 19:57 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Kości
« Odpowiedź #3 : 2008-03-25, 19:59 »
nie, kości z kurczaka nie mozna dawać psu, jak pies gdyzie mogą źle sie złamac, przekonasz sie gdy udezysz w dos koscia, np. mlodkiem, peknie w zdłuz a do tego bedzie ostra, co jest niebezpieczne bo moze poranic od srodka, ze tak powiem...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Xentalia

  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Kości
« Odpowiedź #4 : 2008-04-17, 14:30 »
podawaj uszy, zwacze, łapki
to jest bardzo zdrowe i niegroźne tak jak kości
Zapisane

marek13131

  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kości
« Odpowiedź #5 : 2011-08-15, 22:47 »
Nie powinno się dawać psu kości, ale wiadomo jak to jest, czasem coś tam skapnie, ale raczej moim zdaniem wypadku z poranieniem nie są zbyt częste.
Zapisane

wetsklep_pl

  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Kości
« Odpowiedź #6 : 2011-08-17, 19:11 »
Ja podaje psu kości,ale tylko te duże,nigdy takich gdzie występują małe kosteczki którymi mógłby sobie przebić gardło i poranić się.
Zapisane

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Kości
« Odpowiedź #7 : 2011-08-17, 21:00 »
ale kosci kurczaka i to wlasnie te duze, dlugie przy rozgryzieniu maja ostre strzalki takich nie wolni dawac, wogole kosci drobiowe nie sa polecane
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

marek13131

  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kości
« Odpowiedź #8 : 2011-08-17, 21:41 »
No niby cholera tak, ale podwórkowce jakoś wcinają i im nic nie jest, troche chyba też na wyrost ta panika.
_________
Sprawdź najnowszy ranking karm.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kości
« Odpowiedz #8 : 2011-08-17, 21:41 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Kości
« Odpowiedź #9 : 2011-08-28, 12:17 »
pomijajac szczegol, ze "podworkowce" potrafia umrzec w wieku paru lat z "niewyjasnionych" przyczyn.

poranienie przewodu pokarmowego to jedno, niedorznosc, skrety zoladka itp. itd. to nieco inna sprawa.

Najedz sie czegos czego nie strawisz i co ma ostre krawedzie i sam sprawdz jak to przyjemnie jest srac ostrymi odlamkami.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Kości
« Odpowiedź #10 : 2011-08-28, 23:12 »
pomijajac szczegol, ze "podworkowce" potrafia umrzec w wieku paru lat z "niewyjasnionych" przyczyn.

poranienie przewodu pokarmowego to jedno, niedorznosc, skrety zoladka itp. itd. to nieco inna sprawa.

Najedz sie czegos czego nie strawisz i co ma ostre krawedzie i sam sprawdz jak to przyjemnie jest srac ostrymi odlamkami.

dokladnie  :brawo:
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Kości
« Odpowiedź #11 : 2011-09-03, 12:01 »
Pies trawi dobrze kosci surowe, gotowane zdecydowanie gorzej .
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Agulinka

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kości
« Odpowiedź #12 : 2011-09-29, 22:05 »
ja uważam, że nie należy karmić małe psy kośćmi, ale duże niech sobie jedzą, ale na te z kurczaka bym uważała, bo łatwo się wbijają w podniebienie i pies może się udusić.
Zapisane

Artur2000

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kości
« Odpowiedź #13 : 2011-09-29, 22:11 »
Dokładnie tak myślę, jak Agulka:)
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Kości
« Odpowiedź #14 : 2011-09-30, 15:25 »
Moje szczeniaki przyzwyczjam już od 7-8 tygodnia zycia do chrupania surowych kurczakowych łapek . Jest to mala rasa i swietnie sobie z tym radzą , ale pierwsze lapki dostaja po posilku,zeby nie gryzly żarlocznie. Jest to doskonale źródło naturalnegfo wapnia.

Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Kości
« Odpowiedz #14 : 2011-09-30, 15:25 »

aha

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Kości
« Odpowiedź #15 : 2011-10-05, 16:07 »
tez bym nie dała kości z kurczaka ponieważ bardzo łatwo mogą się wbić w podniebienie psiaka lub potem w żołądek , bez sensu jak już chcesz psu dawać kości to takie specjalne wielkie można dostać w sklepach z akcesoriami dla psów
Zapisane

Forumowicz11

  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Kości
« Odpowiedź #16 : 2012-03-28, 14:33 »
Ja podaje psu kości,jednak tylko te duże,bez małych kawałków aby nie mógł podrażnić sobie dziąseł oraz gardła. Czasem nawet kupuje specjalnie bardzo dużą kość,zawsze ma przy tym mnóstwo radości i zabawy.
Zapisane

Scooby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 130
Odp: Kości
« Odpowiedź #17 : 2012-05-01, 13:18 »
No tak ale trzeba tez zaznaczyc czy pies ma ostre zęby czy zdarte bo np.mój ma zdarte i duze kości nie wchodza w gre bo ich nawet nie ruszy jedynie te z kurczaka zje,albo jakies drobne.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Kości
« Odpowiedź #18 : 2012-05-01, 13:39 »
No tak ale trzeba tez zaznaczyc czy pies ma ostre zęby czy zdarte bo np.mój ma zdarte i duze kości nie wchodza w gre bo ich nawet nie ruszy jedynie te z kurczaka zje,albo jakies drobne.

To wyglada na to, ze najwyzszy czas usunac psu z menu wszelkie kosci
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Scooby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 130
Odp: Kości
« Odpowiedź #19 : 2012-05-01, 13:54 »
Może i masz racje ale mój pies jest ze schroniska i domyslam sie,że powodem zdartych zębów jest sucha karma ewentualnie gryzienie o prety.
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Kości
« Odpowiedź #20 : 2012-05-03, 03:32 »
Zdarte zęby i sucha karma? bzdura. Mój pies całe życie je karme i nic podobnego się nie dzieje. A jeżeli ma problemy z ząbkami radziłabym się wybrać do weta.

Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kości
« Odpowiedz #20 : 2012-05-03, 03:32 »

Scooby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 130
Odp: Kości
« Odpowiedź #21 : 2012-05-03, 10:29 »
Mnie zastanawia skąd u psa zdarte dolne kły?
Zapisane

yeti

  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kości
« Odpowiedź #22 : 2012-05-03, 14:53 »
Jeśli chodzi o psiaka ze schroniska, to zęby mogą być zdarte od gryzienia metalowych krat, lub może od walki z innymi psami , ale nigdy od karmy. Karma co najwyżej zapobiega kamieniowi nazębnemu, ale nie powoduje zdarcia zębów.
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Kości
« Odpowiedź #23 : 2012-05-03, 16:35 »
Niektore psy namietnie aportuja kamienie.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

yeti

  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kości
« Odpowiedź #24 : 2012-05-03, 17:48 »
Kamienie też tępią zęby :)
Zapisane

Scooby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 130
Odp: Kości
« Odpowiedź #25 : 2012-05-03, 18:14 »
Koleżanki to co piszecie jest to bardzo prawdopodobne że tak było,czyli gryzienie prętów itp,niestety psiak mój suchej karmy zbytnio nie chce teraz jeść,zje ale nie zaduzo.Ale to nic są przeciez jeszcze  inne smakołyki.
Zapisane

yeti

  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kości
« Odpowiedź #26 : 2012-05-03, 18:26 »
A jaką karmę mu dajesz ? Może trzeba po prostu zmienić karmę lub jej smak.
Zapisane

Scooby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 130
Odp: Kości
« Odpowiedź #27 : 2012-05-03, 18:41 »
Chapii,Mr.Dog-sucha bo mięsną je.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kości
« Odpowiedz #27 : 2012-05-03, 18:41 »

yeti

  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kości
« Odpowiedź #28 : 2012-05-03, 19:20 »
Auć... to nie są karmy !!! To jest marketowe świństwo, lepiej nigdy więcej nie karm psa takim badziewiem...  Chappi i reszta marketowego świństwa , to trucizna. Jeśli już chcesz karmić psa karmą, to wybierz Orijen, Acanę, TOTW lub inne jedzenie z wysokiej półki, bo takim czymś jak chappi, możesz tylko faszerować psa. Jak wybierasz karmę, to zawsze patrz na skład, dobra karma ma co najmniej 45% mięsa w składzie , nie zawiera zboża, ani konserwantów. I dobra rada: nie szukaj karmy dla psa/kota w markecie, ani w większości zoologicznych!
Zapisane

Scooby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 130
Odp: Kości
« Odpowiedź #29 : 2012-05-03, 19:26 »
Auć... to nie są karmy !!! To jest marketowe świństwo, lepiej nigdy więcej nie karm psa takim badziewiem...  Chappi i reszta marketowego świństwa , to trucizna. Jeśli już chcesz karmić psa karmą, to wybierz Orijen, Acanę, TOTW lub inne jedzenie z wysokiej półki, bo takim czymś jak chappi, możesz tylko faszerować psa. Jak wybierasz karmę, to zawsze patrz na skład, dobra karma ma co najmniej 45% mięsa w składzie , nie zawiera zboża, ani konserwantów. I dobra rada: nie szukaj karmy dla psa/kota w markecie, ani w większości zoologicznych!
Sorry zapomniałam dodać,że nasz psiak je tez domowe jedzenie.jest to pies ze schroniska i nie patrzy co je,nie jest wybredny jak co niektóre.
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 29 zapytaniami.