Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Aksolot i rybki  (Przeczytany 2812 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Loki86

  • *
  • Wiadomości: 22
Aksolot i rybki
« : 2013-11-19, 12:31 »
Ostatnio w sklepie zauważyłem aksolot i myślałem nad jego zakupem. Jednak nie zauważyłem, żeby w akwarium poza aksolotem, znajdowały się inne rybki. I stąd moje pytanie, czy jest możliwe bezproblemowe trzymanie w jednym akwarium rybek z aksolotem ? Jesli tak to jakie gatunki będą dla niego najlepsze, żeby nie doszło do żadnych awantur między nimi
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Aksolot i rybki
« Odpowiedź #1 : 2013-11-19, 18:54 »
Nie powinno się trzymać się ich z rybkami (chyba, że karmowymi)- Aksolotle wymagają niskiej temperatury, niższej niż większość rybek akwariowych. Poza tym aksolotl chętnie się rybkami poczęstuje, inną sprawą jest że niektóre ryby mogłyby próbować skubać aksowi skrzela.

Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Loki86

  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Aksolot i rybki
« Odpowiedź #2 : 2013-11-20, 09:40 »
Dzięki za pomoc ! Myślałem, o kupnie tego stworzonka i bałem się, że będzie problem z posiadanymi rybkami w akwarium więc dobrze, że nie kupiłem go teraz.. A co z zadbaniem o czystość w akwarium w którym znajduje się aksolot ? Czy glonojad lub ślimak będą dla niego problemem, w sensie, że będzie się do nich ''dobierał'' ?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Aksolot i rybki
« Odpowiedz #2 : 2013-11-20, 09:40 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Aksolot i rybki
« Odpowiedź #3 : 2013-11-20, 18:52 »
Glonojada bym sobie odpuściła - ja miałam osobnika charakternego, który innych mieszkańców ścigał, i nieraz większe ryby łusek pozbawił, obawiałabym się, ze aksolotla mógłby uszkodzić.
Co do ślimaków nie wiem.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Loki86

  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Aksolot i rybki
« Odpowiedź #4 : 2013-11-21, 08:58 »
W takim razie o glonojadzie nawet nie będę myślał. Ślimak wydaje mi się, że nie powinien sprawić większych problemów, tylko nie jestem pewien jaki stosunek do niego może mieć aksolot. Przydałaby się sprawdzona opinia eksperta ;d
Zapisane

janbaran33

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 3
    • WWW
Odp: Aksolot i rybki
« Odpowiedź #5 : 2013-12-18, 12:02 »
nie wszystkie glonojady są takie jak twój. glonojad jest ekspertem w czyszczeniu akwarium i to zdecydowanie dobre rozwiazanie. ja posiadam jednego na całe akwarium i jest powiedzmy "zaprzyjazniony" z resztą małych jak i dużych rybek
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.052 sekund z 27 zapytaniami.