Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 12 13 [14]   Do dołu

Autor Wątek: W Polsce XXI w. myśliwi mogą zabijać bezkarnie psy w lesie  (Przeczytany 82247 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
ZAPEWNE wracał z kułsowania, a gdzie miał łup ? W kieszeni ?
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Nie wiem, czy to już było ... znalezione na Facebooku:

Cytuj
MYŚLIWY BESTIA- OKRUTNE ZASTRZELENIE ŁAGODNEGO BERNEŃCZYKA - ZAREAGUJMY! MAILING!

   
6 maja w miejscowości Krzywińskie gm. Pozezdrze pow. Węgorzewski woj Warmińsko-Mazurskie, w niedzielny poranek, 12-letni chłopiec wyszedł z psem.

Po 20 minutach wrócił na podwórko wraz z psem. Wszedł na chwilę do domu, a pies widząc inne biegające psy sąsiada oddalił się w ich kierunku .

Gdy chłopiec wyszedł to psa już nie było, szukał go ale Lolo nie słyszał wołania. Chłopiec wrócił do domu i zawiadomił rodziców.
Pies za około 10 minut wrócił do domu w stanie jaki widać na zdjęciu poniżej. Widok był przerażający, wszyscy byli w szoku, 10-letnia córka zaczęła krzyczeć, ponieważ jako pierwsza zobaczyła ten przerażający widok. Nikt wiedział, co się stało .
Natychmiast zadzwoniono na policję.

Udało ustalić się, że sąsiedzi słyszeli 2 strzały w pobliżu zabudowań.
Pies został natychmiast zawieziony do weterynarza do Giżycka. Lekarz stwierdził postrzał i robił wszystko żeby uratować psa, poskładał mu połowę dolnej żuchwy, ponieważ drugiej części nie było.

Po powrocie do domu Lolo umierał na oczach dzieci i reszty rodziny. Konieczna była niestety decyzja o eutanazji przyjaciela.
Zabójcą psa okazał się sąsiad, który jest myśliwym - obywatel Szwajcarii. Nie ma pewności czy ma wszelkie uprawnienia do polowań.
Świadkowie widzieli jak strzelił i jak pies upada, po przeładowaniu broni oddał drugi strzał lecz najwidoczniej nie trafił bo Lolo zdołał uciec.
Sprawę prowadzi węgorzewska Policja, z ustaleń wynika że to on był sprawcą .
Koło łowieckie do którego przynależy sprawca to "MAZUR" z Węgorzewa - nikt z myśliwych z tego koła w tym czasie i w tym okręgu nie polował .

Właściciele Lola powiadomili o zdarzeniu skarbnika koła - pana Zakrzewskiego.
Zostali wyśmiani, a Zakrzewski stwierdził, że można zastrzelić psa. Rozmowa została nagrana i zostanie wykorzystana w dalszych działaniach.

Gazeta Węgorzewska napisała o wydarzeniu 11 maja.
TOZ z Kętrzyna obiecało pomoc, ale nikt nic nie zrobił do dziś. – WSTYD!

https://www.facebook.com/profile.php?id=100001934153848

We wtorek Policja przekazała dokumentacje do prokuratury w Giżycku.

Prosimy Was o pomoc - piszmy do koła łowieckiego, gdzie panuje przeświadczenie, że można strzelać do psów bezkarnie.


Piszmy do władz i do Związku Łowieckiego.



Sprawą zajmie się na pewno Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt - Poseł Paweł Suski jest zbulwersowany całą sprawą - obydwoje pamiętamy jakie boje toczył PZŁ w Sejmie i Senacie w czasie procedowania nowelizacji, udowadniając, że ograniczenie możliwości strzelania do psów jest niepotrzebne, bo członkowie PZŁ to anioły o wysokim morale.

Wszystkie cenne pomysły mile widziane - musimy zareagować!

Złamano prawo - od 1 stycznia myśliwy może strzelać do zwierząt domowych tylko wtedy gdy jest w stanie udowodnić, że stanowiły zagrożenie. Ciężar dowodu spoczywa na strzelającym.

Co by się stało gdyby chłopiec nie wszedł do domu?
Jak długo dzieci będą miały w pamięci koszmar, który zgotował im bydlak myśliwy?

Musi on zostać ukarany i informacja o karze powinna być szeroko udostępniana - nie ma naszej zgody na łamanie prawa i bestialstwo pseudo prawdziwych facetów z bronią....

Zdjęcie psa po postrzale - UWAGA! Bardzo drastyczne!

http://imageshack.us/photo/my-images/577/74331338986869.jpg/

Postaramy się zainteresować sprawą media ogólnopolskie choć w czasie EURO prawdopodobnie nie będą zainteresowani...

TEKST DO POBRANIA

Ja,niżej podpisana/ny jestem zbulwersowana bestialskim zabiciem psa, bez uzasadnienia i wbrew Ustawie o Ochronie Zwierząt.
Złamano prawo - od 1 stycznia myśliwy może strzelać do zwierząt domowych tylko wtedy gdy jest w stanie udowodnić, że stanowiły zagrożenie. Ciężar dowodu spoczywa na strzelającym.
Opis zdarzenia:
6 maja w miejscowości Krzywińskie gm. Pozezdrze pow. Węgorzewski woj Warmińsko-Mazurskie, w niedzielny poranek, 12-letni chłopiec wyszedł z psem.

Po 20 minutach wrócił na podwórko wraz z psem. Wszedł na chwilę do domu, a pies widząc inne biegające psy sąsiada oddalił się w ich kierunku .

Gdy chłopiec wyszedł to psa już nie było, szukał go ale Lolo nie słyszał wołania. Chłopiec wrócił do domu i zawiadomił rodziców.
Pies za około 10 minut wrócił do domu w stanie jaki widać na zdjęciu poniżej.
Widok był przerażający, wszyscy byli w szoku, 10-letnia córka zaczęła krzyczeć, ponieważ jako pierwsza zobaczyła ten przerażający widok. Nikt wiedział, co się stało .
Natychmiast zadzwoniono na policję.

Udało ustalić się, że sąsiedzi słyszeli 2 strzały w pobliżu zabudowań.
Pies został natychmiast zawieziony do weterynarza do Giżycka. Lekarz stwierdził postrzał i robił wszystko żeby uratować psa, poskładał mu połowę dolnej żuchwy, ponieważ drugiej części nie było.
Po powrocie do domu Lolo umierał na oczach dzieci i reszty rodziny. Konieczna była niestety decyzja o eutanazji przyjaciela.
Zabójca psa okazał się sąsiad, który jest myśliwym - obywatel Szwajcarii. Nie ma pewności czy ma wszelkie uprawnienia do polowań.
Świadkowie widzieli jak strzelił i jak pies upada, po przeładowaniu broni oddał drugi strzał lecz najwidoczniej nie trafił bo Lolo zdołał uciec.
Sprawę prowadzi węgorzewska Policja, z ustaleń wynika że to on był sprawcą .
Koło łowieckie do którego przynależy sprawca to "MAZUR" z Węgorzewa - nikt z myśliwych z tego koła w tym czasie i w tym okręgu nie polował .

Właściciele Lola powiadomili o zdarzeniu skarbnika koła - pana Zakrzewskiego.
Zostali wyśmiani, a Zakrzewski stwierdził, że można zastrzelić psa. Rozmowa została nagrana i zostanie wykorzystana w dalszych działaniach.

Gazeta Węgorzewska napisała o wydarzeniu 11 maja.
TOZ z Kętrzyna obiecało pomoc, ale nikt nic nie zrobił do dziś. – WSTYD!

Co by się stało gdyby chłopiec nie wszedł do domu?
Jak długo dzieci będą miały w pamięci koszmar, który zgotował myśliwy?

W związku z tym żądamy niezwłocznego ukarania sprawcy,zajęcia stanowiska w tej sprawie.

Imię nazwisko PESEL

adresy: um@wegorzewo.pl ;
kolo-lowieckie-mazury@kolo-lowieckie-mazury.pl
norbert.wegorzewo@onet.

AKTUALIZACJA:

WAŻNE!

Rozmawiałam przed chwila z kims z zarządu głównego PZŁ.
Skargi należy składać do zarządu okręgowego w Suwałkach

http://www.pzl.suwalki.pl/indi.php?id=kontakt

Dowiedziałam sie dodatkowo, że procedura rozpoczyna sie u nich po przedstawieniu zarzutów i że ciężko jest upilnować 113 ty. ludzi - tylu mamy w Polsce myśliwych niestety. Wykluczenie z PZŁ nie jest podobno trudne - jesli facet jest winny to długo nie postrzela.

Zmieniamy więc adresy mailowe i piszemy do Suwałk!

https://www.facebook.com/events/188864567909466/

jeszcze wypowiedź myśliwego - dawno nie czytałem takiej propagandowej papki:

Cytuj
Jestem myśliwym – człowiekiem, który wrasta w problemy przyrody całym sobą i żyje jej rytmem. Człowiekiem, który czuje bóle i troski leśnego świata i poświęca mu bezgranicznie swą energię i zapał. Kimś, kto wyczerpany trudem minionego dnia błyskawicznie uzupełnia swe „akumulatory” głosem chrapiącej słonki czy widokiem niedolisków przy norze.
Jestem myśliwym – człowiekiem, dla którego egzotyczne atrakcje odległych cywilizacji ustępują miejsca twardej desce ambony i zielonej, już trochę wypłowiałej kurtce. Człowiekiem, który odrzuca sterylne wygody współczesności i z rozradowaną duszą przemierza zdradzieckie mokradła i błota leśnych bagien. Kimś, dla kogo zapach śródleśnych łąk jest najcudowniejszym afrodyzjakiem, a świeży sok brzozowy – nektarem bogów.Eliminacja wolno biegających psów jest obowiązkiem.
Polowanie to dla mnie nie kontakt z lasem czy ucieczka w krainę ciszy, ale każdorazowe narodzenie się, przyjście na świat – świat, który rozumiem i
czuję. To przepiękny sen okazujący się jawą, jawą będącą ucieleśnieniem najskrytszych marzeń i marzenie wypełniające niezmierzoną głębię mojego życia. To moje zaślubiny z ukochaną naturą – partnerką, która nigdy nie zdradza, nie czyni zawodów, która zawsze czeka i czule przyjmuje w swe objęcia, która nieustannie dostarcza najpiękniejszych rozkoszy, nie oczekując w zamian niczego.
Polowanie jest dla mnie bajecznym przejściem na drugą stronę lustra, poznaniem nieznanego, odkryciem nieodkrytego. To wejście w ciekawy świat doznań, emocji i wrażeń, w którym wachlarz tych odczuć o każdej porze roku, miesiąca czy nawet dnia jest zawsze bogaty i każdorazowo zaskakująco odmienny.Las to tu właśnie poznaję swe prawdziwe uczucia i odczucia, mocne strony i słabe punkty. To tylko tu mam tę swobodę poczucia i poznania samego siebie.
Gdy mam ją przewieszoną przez ramię, spacer po lesie jest całkowicie inny, mistyczny. Gdy dotykam jej dłonią, to jakbym głaskał najcenniejszy skarb, najznakomitszą zdobycz, najdoskonalszy instrument współpracujący ze mną w cudownej harmonii. Gdy ją oglądam i podziwiam, lustruję ją wzrokiem rozkochanego młodzieńca, podpatrującego przepiękną nimfę w trakcie kąpieli. Gdy ją pielęgnuję, czynię to z najdelikatniejszym wyczuciem i pietyzmem, niczym matka doglądająca w gnieździe swej pociechy. Gdy jej używam, wprawiam w wir działania wszystkie swe zmysły, doświadczenie i zdolności, aby me ułomności nie zepsuły jej strzeleckiego talentu i wyborowej celności. To ona przecież czyni mnie tym, kim jestem.
Jestem myśliwym – człowiekiem, który duszę swą oddał cudownej pasji, niczym tragiczny Faust podpisując cyrograf. Człowiekiem, który poświęcił jej tysiące wieczorów, poranków i nieprzespanych nocy, kosztem innych, ważnych ziemskich obowiązków. Zaniedbał inne rzeczy i innych ludzi tylko dla niej, dla łowieckiej pasji.
Jestem myśliwym...

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Mistyczny Mordeca.....
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Myśliwi przypuszczają kolejny atak na psy i koty - nasz Galago byłby zachwycony:

Cytuj
Wielkie żarcie

Nie zdajemy sobie sprawy, ile zjadają wilki, jastrzębie, a nawet niewinne domowe kotki – jak wielka jest skala drapieżnictwa. Badania wskazują na liczby wielokrotnie przekraczające nawet najśmielsze przewidywania i szacunki. Dlatego edukacja społeczna na temat problemów drapieżnictwa należy do najważniejszych wyzwań współczesnego łowiectwa.


Nie ma już dziś gatunków, które dawniej nazywaliśmy po prostu szkodnikami. Pod naciskiem „ekologów” zmienione zostało prawo i dzisiaj mamy jedynie gatunki chronione oraz łowne. W naszej myśliwskiej świadomości pozostał jednak termin „szkodnik” i nikomu z nas nie trzeba tłumaczyć, co się za nim kryje. Każdy myśliwy – mimo że nie prowadzi badań naukowych – ma świadomość, jakie spustoszenie w przyrodzie wywołuje nadmierna liczebność drapieżników w naszych obwodach. Niestety, kiedy dochodzi do wymiany argumentów i zderzamy się z pytaniem o wpływ, jaki na środowisko mogą wywierać nasze kotki – zwyczajnie brakuje nam twardych dowodów i liczb.

Dwa lata temu nowelizacja ustawy o ochronie przyrody wprowadziła istotne ograniczenia w kwestii odstrzału wałęsających się psów i bezpańskich kotów. Ich odstrzał możliwy jest jedynie w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia ludzi i zwierząt. Gdzieś w tym humanitaryzmie naszych „ekologów” i polityków zagubiła się prosta obserwacja, że już sama obecność tych tzw. drapieżników synantropijnych wprowadza poważne konsekwencje dla całych ekosystemów.

Poza zmianą w prawie tak naprawdę nic się nie zmieniło. Organy państwa odpowiedzialne za ochronę przyrody nie egzekwują nowych przepisów, nakładających na jednostki samorządu terytorialnego obowiązek odłowu, doskonale zdając sobie sprawę, że żadna gmina czy powiat nie ma i długo nie będzie mieć odpowiednich środków, aby samodzielnie rozwiązywać narastający problem bezpańskich psów i kotów. Żaden urząd ani ministerstwo nie zlecają również badań na temat skutków obecności drapieżników synantropijnych w przyrodzie, bo po co badać zjawisko doskonale wszystkim znane, którego nikt nie potrafi rozwiązać.

  Resztę artykułu przeczytasz w papierowym wydaniu "Łowca Polskiego"

http://www.lowiecpolski.pl/lowiecpolski.php?aID=4951

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
No cóż, ja natomiast uważam, że już sama obecność mysliwych jest zagrożeniem dla zwierzat.....
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Tematem, tym razem kotów zajęli się ornitolodzy:

http://otop.org.pl/uploads/media/ptaki_i_koty_marczewski.pdf

tutaj, w komentarzach jest odpowiedź autora owego opracowania na moje pytanie:

http://www.birdwatching.pl/wiadomosci/17/art/1605#bxComments_Container

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
A niby w jaki sposob ma to obciązyć skarb panstwa ? Obowiazkowy chip bylby placony przez wlasciciela. A Baza danych to znowu nie taki wielki wydatek, możnaby ją utrzymywac np z grzywien za puszczanie psa luzem bez opieki.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Wiesz, mamy kryzys i dla rządzących każdy wydatek = zbędny wydatek, o logice nie ma tu mowy - przepchnięcie uboju rytualnego też tłumaczono kryzysem i zachowaniem tysięcy miejsc pracy, tak jakby rzeźnie obsługiwały tylko ubój rytualny ...
tak więc, MŚ twierdzi, że na chipowanie, itp. nie ma kasy, PZŁ i myśliwi, że jest to nieskuteczne, a sami myśliwi mają już plan, jak przywrócić odstrzały;

Cytuj
"kto mieczem wojuje od miecza ginie"
Anty myśliwska propaganda wojowała tą metodą i "wygrała" zakaz odstrzałów ...myślę że jedyną metodą na wznowienie odstrzałów jest pokazywanie wszędzie gdzie się da zagrożenia jakie niosą psy i koty w naturalnym środowisku ...
Każdy prawdziwy myśliwy powinien to udostępniać i publikować aby te drastyczne obrazy trafiły do jego znajomych i przyjaciół bo oni tworzą "opinię publiczną "
która ma z kolei wpływ na rządzących a w konsekwencji na prawodawstwo które My będziemy wykonywać chroniąc zwierzęta dziko żyjące w naszych obwodach .
jeśli któryś z NAS myśliwych jest przeciwko to niech się z PZL wypisze .....taki xand niech spie..... jako pierwszy bo on nie strzela do psów i kotów :)
DARZ BÓR

nasz stary znajomy, PTRICA ;)

http://www.pzlow.pl/palio/html.run?_Instance=www.pzlow.pl&_PageID=855&_RowID=1508&_CheckSum=-764413949
« Ostatnia zmiana: 2013-05-25, 22:45 autor lis »
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Kołek z płotu ma więcej empatii niż on. A nasz rząd to zawsze musi odkrywac Ameryke, albo ustanawiac przepisy,ze lepsze maja juz chyba w Rwandzie. Zamiast zalatwic sprawe jak to się robi w cywilizowanych krajach to nie, muszą jak jaskiniowcy.
Pewnie nie slyszeli,ze kulture narodu ocenia się po jego stosunku do slabszych.....Najpierw bezholowie dotyczace psow i coraz durniejsze ustawy, a potem - a niech strzelaja. I pogłowie się zmniejszy i zabawa będzie przednia.....
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Nasze Ministerstwo Środowiska twierdzi, że:

Cytuj
W wielu krajach UE problem bezpańskich zwierząt domowych nie jest bagatelizowany. Jednym z rozwiązań jest ich obowiązkowa likwidacja.

tak więc, " cywilizowane kraje wybierają raczej " obowiązkową likwidację ", niż inne rozwiązania - nawet na psim forum / wiadomo jakim / napisano mi, że:

Cytuj
Jeśli chodzi o strzelanie do psów czy kotów, ja mam mieszane uczucia, raczej na nie, żeby była jasność.
Ale biorąc rzecz logicznie i hm bezuczuciowo, to jednak więcej przemawia za przyzwoleniem do odstrzału.

myśliwi też popierają " logikę " i względy ekonomiczne - bezpańskiego psa trzeba odłowić / kasa /, oddać do schronu / kasa /, zaszczepić, odrobaczyć, zapewnić wikt / kasa, kasa, kasa /, a przecież gminy ledwo wiążą koniec z końcem a biedne, głodne dzieci nie mają obiadów w szkole
z drugiej strony, dzięki " logice " i " ekonomii " zapłaci się raz, za nabój, ale problem zostanie rozwiązany raz na zawsze / problem określonego, pojedynczego psa lub kota /, a ile kasy się zaoszczędzi na obiady dla dzieci
myśliwi patrzą na ten problem w ten sam sposób, w jaki patrzą na drapieżnictwo:

Cytuj
Jestem myśliwym, chcę polować - na kaczki gęsi,kury,grzywacze,bażanty,słonki, zające...Gdy w łowisku nie ma ptactwa a TYLKO drapieżniki, a takie znam, to o czym tu mowa ??MAM je ochraniać , hodować, żeby ich jeszcze więcej było ?A po co ?

http://forum.lowiecki.pl/read.php?f=11&i=420691&t=420691
« Ostatnia zmiana: 2013-05-26, 00:35 autor lis »
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Czy Ministerstwo okresliło w jakich panstwach UE tak się robi ? Czy operuje wyssanymi z palca ogolnikami ?
A mysliwi zrobia wszystko,ze  sobie postrzelac do czegokolwiek zywego.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Czy Ministerstwo okresliło w jakich panstwach UE tak się robi ? Czy operuje wyssanymi z palca ogolnikami ?


Raczej ogólnikowo ;),nie ma żadnych wyszczególnień w tekście.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Czyli operuje danymi z kosmosu .
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Znowu się zaczyna:

Cytuj
Myśliwi nadal strzelają do psów
16 lipca 2013 19:50
W poniedziałek pokażemy reportaż o myśliwych, którzy nie widzą nic szczególnie złego w strzelaniu do psów. Mimo, że od niedawna czyn taki jest w Polsce przestępstwem łatwiej zmienić przepis niż ludzką mentalność...


http://uwaga.tvn.pl/64788,news,,mysliwi_nadal_strzelaja_do_psow,reportaz.html

myśliwi żalą się, ze znowu atakujemy ich wielowiekową tradycję i pasję, zamiast czepić się wędkarzy i rzeźników oraz uboju rytualnego
piszą też, że Polska jest dziwnym krajem, w którym broni się i chroni wszystko to, co ma pazury, kły i szpony, zamiast bronić zajęcy, kuropatw i bażantów, które stanowią podstawę myśliwskiej kuchni a obowiązkiem myśliwego jest tępienie " szkodników łowieckich " i drapieżników, do których zaliczają się psy i koty.

Cytuj
Powtórzę
,,Strzelać skutecznie lub wcale!" Czy to jest pies, kot czy zając nie powinien cierpić - patrz zdjęcie. i tyle.

Hubert c
,, Ch.. mnie obchodzi jak jego właściciel go pilnuje, ma go upilnować." mnie też ch.., ale jak już, to raz a skutecznie a potem saperka.....

http://forum.lowiecki.pl/read.php?f=15&i=108759&t=108759

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Tak to wygląda jak się chamom da strzelbę do reki. Słoma z butow zawsze wyjdzie.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Od wczoraj mamy aferę;

http://wiadomosci.onet.pl/kujawsko-pomorskie/nowa-wies-psy-zaatakowaly-kobiete-z-dzieckiem/126rt

już jest hejt na psy, ich właścicieli i na " chore Państwo ", które pod wpływem grupki nawiedzonych, zakazało odstrzału psów i kotów, a przecież tylko myśliwi chcą, z własnej woli, za własne pieniądze, " ratować " Polskę przed psami, częstując je ołowiem:

Cytuj
A no dla tego ,że to chore państwo ulegając różnej maści oszołomstwu jest ubezwłasnowolnione! przepisy prawa obowiązujące obywateli sąw większości /chodzi o zwierzęta / wręcz szkodliwe dla tego państwa. Własność zwierzyny -skarb państwa. Burki mające właścicieli /oraz koty / robią wśród tej zwierzyny spustoszenie.
Jakie to "państwo" się pytam. W zasadzie jakimi urzędnikami się ono posługuje w celu egzekwowania przepisów? Nie graj Alej głupa ! Wiesz tak samo jak każdy z nas, że oszołomstwo przed każdymi wyborami robi krecią robotę i trafiając na podobnych sobie /lub z nimi sympatyzujących urzędasów była minister / , Robią na szkodę tego państwa -czyli wszystkich podatników. Jesli próbujesz tu wmówić ludziom że jest inaczej toś jeden z nich. Jeśli tylko w to wierzysz będąc mysliwym jak piszesz /w co wątpię / toś kiep /

Cytuj
... zamiast do tej kwestii angażować policjanta który ma ważniejsze rzeczy do roboty i płacić i patrzeć jak to wszystko nie gra i nie działa, wystarczy wprowadzić możliwość zabijania psów z broni palnej, małokalibrowej w terenie nie zabudowanym oraz łapania psów przez hycli na wszelkie możliwe sposoby w terenie zabudowanym z możliwością użycia do ich zabijania broni pneumatycznej w terenie zabudowanym . Wszystkie operacje powinny być przeprowadzane ze szczególnym wyłączeniem takich psów spod "praw zwierząt" - problem w sposób drastyczny i tani byłby rozwiązany. Bo cierpienie jednego człowieka więcej jest warte niż "prawa" wszystkich psów świata. Zapytaj tej kobiety któa straci nogę czy chce rozwiązań drastycznych i zdecydowanych czy chce żeby komuś innemu też odcięły psy nogę ze względu na to że pies nie może odpowiadać za swoje czyny no bo przecież winny jest człowiek mimo że gryzie pies.

http://forum.lowiecki.pl/read.php?f=11&i=459332&t=459332

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Te zboki to już by chcialy strzelac do wszystkiego co się rusza. Z jednym sie zgadzam- panstwo jest niewydolne bo jakby dowalilo wlascicielowi psow dużą grzywnę to by psy nie biegaly samopas.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Gdyby psy była zachipowane, to ich właściciel nie mógłby się ich wyprzeć, a tak, psy prawdopodobnie zostaną zabite, a facet nie dostanie żadnej kary ....
Strony: 1 ... 12 13 [14]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.151 sekund z 26 zapytaniami.